Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Wypadek z udziałęm motocyklisty DK 94 i 39
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-05-27, 10:00   

motomaniek77 napisał/a:
motocyklista jechał za szybko jest dziecinne


droga hamowania 50 metrów mówi sama za siebie...

motomaniek77 napisał/a:
wjechanie na krzyżówkę mając świadomość żę nie zdąże przejechać jest skrajnie nieodpowiedzialne


a skąd wiedział, że nie zdąży ??

motomaniek77 napisał/a:
może jechał szybko ale uderzenie było w przednie koło ciągnika


równie dobrze byłaby taka sprawa gdyby kierowca motocykla miał włączony kierunkowskaz w lewo(swoje) a jadąc prosto... taka sytuacja także mogłaby być teoretycznie ;)


PS. nikogo nie bronie :)
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-05-27, 10:03   

Bo prowadząc tira kierowca powinien wiedzięć żę długością przekracza długość Malucha a przyśpieszenia nie ma jak w Ferrari.
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-27, 10:12   

Nawet gdyby motocyklista jechał z niedozwoloną prędkością np. 140 km/h... to i tak winę ponosi kierujący samochodem ciężarowym...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-05-27, 10:17   

alfix napisał/a:
to i tak winę ponosi kierujący samochodem ciężarowym...


i tego nie neguje... zobacz co napisałem wyżej...

Cytat:
Bo prowadząc tira kierowca powinien wiedzięć żę długością przekracza długość Malucha a przyśpieszenia nie ma jak w Ferrari.


i z tym się zgadzam ale tak jak mówie... czy Ty zawsze czekasz jak droga jest pusta czy czasem jedziesz ?? jak widzisz gdzies daleko auto ??


nie chce się kłócić :) tqak tylko pytam i tak jak mówie... wina według mnie leży po obu stronach :")
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-05-27, 10:41   

Necia napisał/a:
a mnie wkurza ciągłe najeżdżanie na motocyklistów, moim zdaniem duuuużo więcej wypadków i szkód powodują właśnie kierowcy samochodów, nie twierdze ze nie ma wariatów na motorach ale jest ich zdecydowanie mniej nich tych za kierownicą!!

Pabloss napisał/a:
Lukasz a ty troche otrzeźwiej bo nie tylko motocyklisci szaleja na naszych drogach, wiecej osob smiertelnych i rannych jest w wypadkach samochodowych

No to "drogie dzieci" :wink: trochę matematyki powiązanej z doświadczeniem z poruszania się po naszych drogach:
Jeżeli podczas pokonywania jakiejś drogi spotkam 2 debili motocyklistów jadących z prędkością 2-3 krotnie większą niż dozwolona a w tym samym czasie 4 debili kierujących samochodami jadącymi z podobną prędkością to zdawałoby się że macie rację bo kierujących w taki sposób samochodami było więcej. Tylko w tym czasie minę kilkudziesięciu (albo i więcej) "normalnych" kierowców samochodów i raptem w sumie 4 motocyklistów. Przykład całkiem odzwierciedlający rzeczywistość i w tym świetle Wasz komentarz wygląda jak od tej rzeczywistości oderwany.
Pabloss napisał/a:
Ciupik ma racje chcesz pisac mądrze ale Ci to nie wychodzi...

No widzisz Tobie też nie wyszło.
Karol87 napisał/a:
To kierowcy aut sa najczestsza przyczyna wypadków z udziałem motoru!!!

Taaa... a wynika to właśnie z tego że nie bierze się pod uwagę (lub trudna jest do określenia) prędkości motocykla. Ten temat już był wałkowany wiele razy i do niektórych nie dociera, że motocykla często nie widać nie dlatego, że kierowca nie patrzy, tylko dlatego że podczas podejmowania decyzji o manewrze skrętu czy wyprzedzania motocykla w zasięgu lusterka czy wzroku jeszcze nie ma.
alfix napisał/a:
Nawet gdyby motocyklista jechał z niedozwoloną prędkością np. 140 km/h... to i tak winę ponosi kierujący samochodem ciężarowym...

A gdzie coś takiego jak współwina?
Karol87 napisał/a:
A jesli chodzi o motocykliste to on w zderzeniu z samochodem naprawde ma nikłe szanse na przezycie!

No i właśnie z tego powodu powinien jeździć jak "Pan Bóg przykazał". Nikt im tego nie zabrania.
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-27, 10:50   

no i jak zwykle ostatnio na forum nie potrzebne przepychanki słowne wina cięzarówki , osobówki , motocykla a tym wszystkim poruszaja się ludzi po co uogolniać w kazdej grupie znajdą się jednostki niereformowalne :shock:
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-05-27, 10:53   

A tam zaraz ktoś napisze żę wina braku ronda.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-27, 11:59   

to wszystko przez brak ronda :)
0 UP 0 DOWN
 
poniedziałek 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-27, 13:17   

Do momentu wybudowania w tym miejscu ronda, skrzyżowanie to pochłonie jeszcze wiele ofiar :(
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2009-05-27, 13:39   

zapewne temu nieszczęśnikowi z motocykla jest teraz o wiele lepiej a że to brak ronda, a że to wina kierowcy tira i w ogóle....motocykliści z naszego regionu mają wiele szczęścia że nie jeżdżą tu tiry z Estonii i Łotwy bo oni potrafią zepchać duże osobowe auto do rowu i pojechać dalej a motocykle są przez nich zupełnie ignorowane.
0 UP 0 DOWN
 
Karol87 
Karol87


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Kwi 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-27, 17:39   

Ok, zgadzam sie...poza tym motoru typu GSX-R 600 i wiecej na samej jedynce mają już ponad 40km/h... wiadomo są motocykliści z głową i ci, którzy uważają, że droga należy do nich... jednak biorąc pod uwage własnie tych "Ryzkantów" należy zwiększyć uwage a nawet niekiedy ustąpić... Naprawde uważajmy na nich na drodze, wystarczy chociaż zjechać bliżej prawej strony by mogli przejechać... patrzmy w lusterka i uprzedzajmy fakty...
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2009-05-27, 18:48   

Szczerze przyznam że nie spotkałem się jeszcze, lub spotkałem kilkukrotnie (dosłownie) motocyklistów jadących prawidłowo. Ja tutaj powiedziałbym o współwinie, bo tak jak napisaliście droga hamowania mówi sama za siebie. I prosiłbym o darowanie sobie gorzkich żali, jacy to biedny motocykliści, tylko w kombinezonie i kasku. Nikt normalny nie wsiada na kilkuset konną machinę w kombinezonie i kasku,jakikolwiek by nie był, (nie, nie wierze że jest to bezpieczne).

To tylko moje subiektywne zdanie, każdy ma prawo się z nim nie zgadzać.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-05-27, 20:49   

widze że każdy wali pocisk na motocykliste;/ a jakoś w tym temacie nikt sie nie wypowiedział konkretnie http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=16199

Karol87 napisał/a:
wystarczy chociaż zjechać bliżej prawej strony by mogli przejechać...
a i sam bys sie zabił bo koleiny itp;/ chcesz to Ci zrobie foty napisz krajowych drug;/

a tego kierowca tira to na krzesło elektryczne aż zacznie widzieć co sie dzieje na drodze
0 UP 0 DOWN
 
Karol87 
Karol87


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Kwi 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-27, 23:54   

Widze,że są tu Cwaniacy... w takim razie chyba nigdy nawet nie byli pasażerami i nie mają pojęcia jaka to moc i predkość!!! Kombinezony owszem są mocne, ale przy uderzeniu z blachą, wybiciem w powietrze i upadkiem na asfalt troche może sie wydarzyć nie sądzisz? Czy za mało wyobraźni masz do tego?
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-05-28, 07:33   

RaZoR napisał/a:
widze że każdy wali pocisk na motocykliste;/ a jakoś w tym temacie nikt sie nie wypowiedział konkretnie

Podany przez Ciebie przykład chyba nie wzbudza niczyich wątpliwości co do oceny kierowcy samochodu. Jednak odnośnie całości zagadnienia odsyłam do tego co napisałem powyżej o "procentach" debili wśród kierowców samochodów i motocykli. Tu tkwi sedno sprawy.
Guzik napisał/a:
Szczerze przyznam że nie spotkałem się jeszcze, lub spotkałem kilkukrotnie (dosłownie) motocyklistów jadących prawidłowo.

Ja bym się aż tak nie zapędzał. Szczególnie motocykliści jeżdżący na chopperach potrafią ze spokojem poruszać się po drogach. Co do "ścigaczy", daleko od prawdy nie jesteś.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 39, 94, dk, motocyklisty, udzialem, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu