Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
CB-radio w samochodzie
Autor Wiadomość
buli 

Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-14, 19:38   

yasiu napisał/a:
Tak zgodzę się że tak jest ale słyszałem że niemiecka policja będzie się brała za radia nadające w AM gdyż w niemczech obowiązuje FM




Yasiu na zachodzie spędzam więcej czasu niż w kraju o czym świetnie wiesz i nigdy nie słyszałem aby niemiecka policja, zoll, lub BAG miało się czepiać nadawania na AM
0 UP 0 DOWN
 
Acio 
Artur/Bartek



Wiek: 68
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 4 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-05, 13:17   

Witam

CB Radio jest potrzebne w samochodzie, można się dowiedzieć o niespodziankach na drodze, antena krótka czy długa nie robi aż tak wielkiej różnicy ważne żeby była zestrojona, a co do radii przywożonych z zachodu to trzeba takie radio przestroić w przysłowiowe zera bo tamte radia nadają w piątkach. Radia przywożone z niemiec mają tylko 12 kanałów w AM i trzeba je rozblokować, bo nie łapią w AM 19tego kanału, a z niektórymi radiami żeby to zrobić jest kłopot. No i są radia z tylko samym FM-em, a to już odpada.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-15, 00:42   

Witam, tutaj przede wszystkim zapytanie do LIPKA :D bo on tutaj jest jednym z najbardzioej ogarnietych w tych sprawach,oraz do wszystkich Forumowiczy którzy mogą mi pomóc, albowiem chodzi mi o zakup nowego CB-radia, ponieważ radio które aktualnie posiadam przestało spełniać moje oczekiwania( na długich trasach meczy każdy niepotrzebny dzwięk typu szumek skwerek itd). Potrzebuje już porządny sprzet z dobrym zasiegiem i przede wszystkim super odbiorem czyli daleki zasieg odbioru oraz brak szumów i trzasków. tutaj już gdzieś pisało albo nawet i pisałem :P że w tych kategoriach mieści sie PRESIDENT, i właśnie moje pytanie tyczy sie którego by Presidenta wybrać, czy HARRY II, JOHNY II czy jakiegoś jeszcze innego, tak wogóle to czym sie różni harry od johnego poza ceną?
Pozdrawiam wszystkich mobilków :) i powodzonka dla Was :)
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-18, 00:16   

butter napisał/a:
Witam, tutaj przede wszystkim zapytanie do LIPKA bo on tutaj jest jednym z najbardzioej ogarnietych w tych sprawach
kto jak kto ale ja specem nie jestem to moje hobby :wink:

a co do Twojego pytania to poniekąt sam juz sobie odpowiedziałes :) Presidenty są najlepsze na rynku,ja osobiście mam do czynienia z harrym II i jestem zadowolony bo mozna te radyjko dobrze dostroić,jest małe i wsam raz nadaje się do autka.Johny i Harry róznia się od siebie paroma szczególikami w parametrach technicznych,drugą stroną medalu jest dobra antena a z tych moge polecić Lemm lub presidenty(ale te z górnej półki) osobiście tez korzystałem z alana 9 plus i tez jest całkiem całkiem
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-18, 11:19   

radio swoja droga nawet te ze sredniej polki daja rade najwazniejsza jest antena i dobre zestrojenie / sam na malej antenie i srednim radyjku lapalem np. ze starobrzeskiej do zielecic ( bez strojenia anteny ) tylko zaloyzlem i ognia .
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-19, 00:01   

hm.... bardzo dobra mysl z tym CB radiem, już jakoś tydzień temu a nawet wcześniej ktos na radiu przypominał o akcji omijania brzeskich stacji, w sensie takim ze kto nie musi ten nie tankuje w brzegu, czyli np jedzie gdzieś w trase to tankuje dopiero w oławie lub opolu zależy w który kierunku podąża.
Było około południa, poszło info na radio o tej akcji... wszyscy odrazu podjeli temat i rozgorzała dyskusja ze faktycznie brzeskie stacje to banda złodziei itd ze faktycznie omijają bla bla bla...
Po załatwieniu kilku spraw ok 6 godzin to ja podrzuciłem na radio temacik w zwiazku z akcją ze kto nie musi niech nie taknuje i co?... SZOK :!: :!: :!: takiego klniecia dawno nie słyszałem :!: jakiś IDIOTA zaczoł na mnie tak klnąć ze aż mnie zatkało, zaczął mnie sądami i wiezieniem straszyć za takie zawoływanie, ze prawdopodobnie mam działke pod jedną ze stacji we wrocku itd z mozliwe ze mam nawet stacje we wrocku.... poprostu takie głupoty gadał ze w pewnym momencie niewytrzymałem i tak mu nagadałem ( pierwszy raz w życiu na radiu- kulturalna 19) ze kolesia zatkało...
Ponawiam propozycje...... spółka akcyjna i benzyna po 4.10 by była w brzegu..... zapraszam do przemysleń.

Moderowany przez Inez:
Przeniosłam do tematu o CB
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-09-20, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-06, 15:23   

No to mamy kolejny dowód na to ze CB radio nie służy tylko do anty miśków, pomijając fakt pytania o ulice, korki, utrudnienia, niespodzianki w postaci rowerzystów itd, natrafiłem na artykuł który wreszcie docenił CB-radiowców... nie bede sie rozpisywał tylko sami przeczytajcie... przede wszystkim na duchu podnosi 3ci akapit, rozpoczynający sie od słów "Tak było w tym przypadku" :D

http://polskalokalna.pl/k...rzeciego,989513
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-11-01, 14:45   

dobra zakupiłem CB i teraz mam pytanie gdzie moge je zestroić i ile to kosztuje... :?:
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-02, 20:12   

warlike napisał/a:
gdzie moge je zestroić i ile to kosztuje

Jeśli w Brzegu to u Martyniaka ceny nie znam ale troche Cie pewnie skasuje.
Jak jestes w Oławie to spytaj ogólnego Omege albo tego drugiego to Ci na pewno coś doradzą rozsądnego.
Jeśli we Wrocławiu to na Armii Krajowej w Transbudzie albo na bocznej Hallera w Meteorze czy Komecie (nigdy nie pamiętam) jest sklep z radyjkami gdzie też stroją i koszt waha się w granicach od 10 zł
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cbradio, samochodzie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu