Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
PKP - utrudnienia na trasie Kedzierzyn Kozle- Wrocław
Autor Wiadomość
Adelas5xP 
' I`ll be waiting. '



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z przed komputera.

Wysłany: 2009-07-08, 23:15   

Noo niestety trochę tak :) Ale to nieważne, nie chodzi nawet o ten PKS tylko posypały mi się plany na weekend... Już, koniec :offtopic: !
0 UP 0 DOWN
 
Maciej O 


Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-09, 13:32   

Przekazuję do opinii minireportaż: http://www.youtube.com/watch?v=o0Hn7k303dc

Trzeba zacisnąć zęby i wytrzymać utrudnienia. Podpowiem, że nie lada gratką jest przejazd pociągiem pośpiesznym na trasie Opole-Wrocław przez Jelcz Laskowice. Aktualnie nie ma pociągu osobowego, który by w całości pokonywał tę trasę.
0 UP 0 DOWN
 
Kaczor 


Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-12, 15:35   

Czy ktoś się orientuje jak wygląda teraz sytuacja albo jak będzie ona wyglądać w godzinach porannych jutro?
Z góry dzieki za jakieś info
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-12, 16:29   

Z tego co ja się orientuję, to jeden tor już jest otwarty, więc ruch jest prowadzony wahadłowo.
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-12, 17:03   

wczoraj jak wracałem z Opola pośpiesznym to jechał już normalną trasą lecz w Lipkach zwalnia
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-07-13, 18:15   

A miało być tak pięknie... dzis ponownie nasze kochane składy pkp-owskie stanęły w Oławie i sie nie raczyły ruszyć:) gdzies za Brzegiem w strone Lewina skład sie popsuł i zablokował całą linię opole wrocław bo drugi tor w remoncie i cały misterny plan w p... jak to ktos kiedyś rzekł....
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-07-13, 18:45   

Pociągi w godzinach 15-18 były spóźnione po 100 minut:)
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2009-07-13, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2009-07-13, 19:16   

Miałem przyjemność wracać z Opola, kiedy to w Lewinie do przedziału weszła kierowniczka pociągu i z drżącym głosem rzekła: 'proszę państwa, pociąg, który jechał przed nami ma defekt. możemy ruszyć za 5 albo za 30min.' .W tym momencie wstał przesympatyczny człowiek i wygłosił kilka 'dobrych' słów o naszej kochanej PKP, po czym wyszedł z przedziału i zaczął klepać pociąg. Nie wiem, czy PKP ma jakiś czarny miesiąc, czy po prostu wszyscy ambitni (o ile tam pracują) wyjechali na wakacje, ale robi się to już nie do zniesienia. Opóźnienie składu jest większe, niż całkowity, rzeczywisty przejazd z miejsca do miejsca.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-07-13, 20:37   

Ja miałem wyjątkowo fuksa. Wracałem z Wrocka Oleńką i ona stanęła dosłownie 200-300 metrów przed dworcem w Brzegu. Po dłuższym oczekiwaniu wyskoczyłem i po prostu przeszedłem torowisko na Towarową... oczywiście ostrożnie i etc.

Czarna passa wokół Brzegu trwa. To się jakieś drzewo na drogę przewróci, to koleje rozmyje. Czyżby Maszyna zaczynała stawać a Matka Natura kontratakować?...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-07-13, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mirozmij 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2008

UP 18 / UP 0


Skąd: Dolny Śląsk

Wysłany: 2009-07-14, 10:55   

Ja miałem "szczęście" wracać z Wrocławia o godzinie 11.46. Ale żeby nie było za mało interesująco i nudno już na początku pociąg miał opóźnienie, "niewielkie", bo raptem odjechał 15 minut po czasie (o opóźnieniu poinformowano nas dopiero około 11.50). Ot, tak prawie jak zwykle, więc spłynęło to po mnie, przez 12 lat dojazdów się przyzwyczaiłem. No to jak już ludzie się załadowali pociąg ruszył z kopyta - myślę sobie opóźniony, to będzie nadrabiał w trasie (naiwny jestem, ale już tak mam). Dotoczyliśmy się do Oławy i tu znów sobie odpoczęliśmy od jazdy. Przygotowany na to zawczasu, miałem ze sobą dwie książki, po 350 stron każda :D Na szczęście nie musiałem z nich korzystać do końca, bo "już" po około 15-20 minutach pociąg ruszył!! Huraaa!!! Chociaż może ruszył, to czasownik użyty na wyrost, po prostu poczłapał dalej, czyli w stronę Lipek. Prędkość taka jak się spodziewałem ze względu na remont, czyli do Lipek wyprzedziły nas dwie wrony, lecące z kurtuazyjną wizytą na wysypisko, i jeden zając, kicający rekraacyjnie w poszukiwaniu może drugiego przeciwnej płci. I tak sobie jadąc, dojechaliśmy do Brzegu (dobrze, że dojechaliśmy) tak jakoś o 13.05. Nie było źle, zwłaszcza, że jak wysiadłem, to zobaczyłem, że pociąg do Wrocławia, planowy odjazd o 12.36, stoi sobie nadal :lol: W drodze do schodów podumałem sobie nad XXI wiekiem, organizacją pracy, komputeryzacją świata, postępem technologicznym... zastanawiałem się, czy mi się to nie śniło. Już chciałem płakać, ale po wyjściu z czerwonego budynku wszystko wróciło!! Wrota czasowe zamknęły się za mną i szczęśliwy poleciałem z buta do domu :D W drodze jednak mina mi trochę zrzedła, bo przypomniałem sobie, że jeszcze w tym tygodniu będę musiał niestety jeszcze raz skorzystać z tej instytucji, więc skręciłem w Jana Pawła i zaszedłem do Miejskiej po kolejne dwie książki.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów "muzeum kolejnictwa" :-P
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-07-14, 11:21   

Juz dawno sie tak nie uśmiałem :D normalnie mirozmij powinien zastąpic jakis tam letomów czy innych niby felietonistów ktorych teksty są denne, i monotonne, pociesze wszystkich fanów PKP ze to nie koniec ;) juz pojawiła sie tabliczka koło PKSU - PERON TYMCZASOWY przed dworcem nowe drogowskazy kierujące na dworzec i perony tymczasowe, to moze gwarantowac nowe niezapomniane emocje : ) o czym przekonamy sie pewnie juz wkrotce w kolejnych opowiadaniach podrózujących naszym kochanym PKP... :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-07-14, 14:32   

Potwierdzam, mirozmij moje uznanie za tekst. :brawo:
Etatowi felietoniści w naszych brzeskich gazetach powinni złamac pióra, jeśli oczywiście mają odrobinę samokrytyki (ale pewnie nie mają). Liczę na to, iż niedługo przeczytam znów cos w tej formie - przynajmniej odrobina humoru i ironii pozwoli przetrwac tę sytuację na pkp.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2009-07-14, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-07-14, 15:39   

jeden z felietonistów już pisze tekst o PKP, cierpliwości:)
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2009-07-14, 17:37   

Mnie natomiast śmieszy fakt, że od dnia dzisiejszego drugi tor w kierunku Opola został otwarty i wydawać by się mogło, że zacznie to wszystko w miarę normalnie funkcjonować. Jak się okazuje opóźnienia są jeszcze większe, niż były przy układzie z jednym torem. Moim zdaniem są wakacje i PKP funduje nam wycieczki krajoznawcze, a żeby nic nie umknęło naszej uwadze, dlatego tak to wszystko się ślimaczy.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-07-14, 19:50   

Włóczykij napisał/a:
Mnie natomiast śmieszy fakt, że od dnia dzisiejszego drugi tor w kierunku Opola został otwarty i wydawać by się mogło, że zacznie to wszystko w miarę normalnie funkcjonować. Jak się okazuje opóźnienia są jeszcze większe, niż były przy układzie z jednym torem.
Brawo!! Odkryłeś właśnie zasadę wzrostu entropii. Im więcej torów, tym większa entropia, czyli ilość bałaganu, który można spowodować. W przypadku trzech torów opóźnienia byłyby jeszcze większe. Niestety w swoim odkryciu nie byłeś pierwszy. Jak widać zjawiska fizyczne można potwierdzać życiowymi obserwacjami.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kedzierzyn, kozle, na, pkp, trasie, utrudnienia, wroclaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu