Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
RYNEK

Czy powinno się zamknąć rynek dla ruchu samochodowego?
Tak
94%
 94%  [ 52 ]
Nie
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-03-24, 12:47   RYNEK

Witam.
Szybka ankieta:
Czy powinno się zamknąć rynek dla ruchu samochodowego?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 12:59   

Zostawić jedynie parking :) nooo i moga być autobusiki :p
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 13:03   

steve napisał/a:
Zostawić jedynie parking :) nooo i moga być autobusiki :p


Lepiej zamknąć całkowicie i postawić tam ogródki piwne. Ładna pogoda się zaczyna było by gdzie posiedzieć ze znajomymi.
8)
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-03-24, 13:07   

jestem za :D
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-03-24, 13:07   

tak zamknąć całkowicie rynek i robić coś rozsądnego jakieś miejsca w których można posiedzieć i takie tam a kiedy ciepło będzie to coś na rynku jakieś ogródki tak jest w większośći miast ale tu to tylko Brzeg :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-03-24, 13:10   

To może YASIU porozmawia z burmistrzem i zapyta, co sądzi na ten temat. No chyba, że burmistrz sam napisze hihi.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-03-24, 14:03   

Andrzejbrzeg, Nie mam przekonania co do poparcia przez burmistrza takiej decyzji ..(niestety przypomina sie sprawa finalu WOŚP-u :( )
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 14:12   

Z tego, co się kiedyś dowiedziałem dokładnie w tamtym roku to po prostu nikt nie zgłosił chęci zorganizowania ogródka piwnego. Ale patrząc z drugiej strony to gdyby miasto uzbroiło teren w prąd i wodę to na pewno ktoś by się znalazł.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 14:44   

Też jestem za całkowitym wstrzymaniem ruchu (nawet samochodów dostawczych).
Postój taksówek na ul. Wojska polskiego, a autobusy na Chrobrego.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-24, 15:29   

Jestem za i to bez żadnych ale :wink:
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 16:16   

a ja jednak mysle ze samochody dostawcze powinny miec dostęp,wkońcu tam tez są sklepy ale mozna to ograniczyć do pewnych godzin (tak jak jest na rynku we wrocławiu)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 16:39   

Dokładnie burmistrz jakoś nie przepada za moimi wizytami u niego. Można spróbować i udam się w poniedziałek.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 19:18   

yasiu napisał/a:
Dokładnie burmistrz jakoś nie przepada za moimi wizytami u niego. Można spróbować i udam się w poniedziałek.


Możesz mu dodać ode mnie, że jest niesłowny, bo ze mną się w październiku umawiał i do dzisiaj się nie spotkał. I zapytaj czemu jego sekretariat nie odpowiada na maile adresowane do niego. :-) Ale nie pozdrawiaj.


A tak poważnie, (choć co powyżej to prawda, ale mniej poważna). Przed 758 laty mieliśmy dużo lepszych urbanistów niż teraz. Zaprojektowali tak Rynek, że do dziś spełnia funkcje.

Zmieszczą się i autobudy i samochody dostawcze i ogródki piwne. Kiedyś miałem zgodnie z trendami bardzo ekologiczne antysamochodowe podejście. Dziś jednak trochę spceptycznie bym podchodził do tego by Rynek zamknąć całkowicie.

Jak się przyblokuje Rynek, to dostawczaki będą tłoczyć się na Kościelnej, Kapucyńskiej. Jak się przytka jedną rurę to ciśnienie wzrasta na innych.

Gdyby tak autobusy 0 oraz 1 kursował przez Chrobrego, to musiałby stać w korku na krzyżówce koło Alberta. Wyobraźcie sobie tam korek z autobusami. (Autobus nie ma takiego zrywu jak inne auta i nie wciśnie się tak szybko).

Ja na Rynku i w okolicy widzę inny problem: liczba upoważnionych jest większa niż liczba tych nieupoważnionych do wjazdu. Sama Staromiejska (pod salonem Ery) to normalny bezpłatny regularny parking. Zastawiają nawet zjazdy dla pieszych (dla inwalidów). Wokół ratusza stoją limuzyny znajomych królika, bynajmniej nie dostawcze.... Efekt taki, że tranzyt zablokowany, a samochodów mnóstwo.

Reasumując, trzeba by faktycznie sprawę uporządkować w jakiś sposób. Wątpię jednak czy obecny układ urzędników i samorządowców potrafi cokolwiek dokonać w tej sprawie, oni mają problem z prostymi znakami drogowymi a co dopiero z skomplikowanym układem urbanistycznym i komunikacyjnym ;-)
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-03-24, 19:50   

Zadnych autobusow, zadnych postowow taksowek! Autoibusy na Chrobrego, taksowki na WOjska Polskiego. NA dparkingiem bym sie zastanowil, bo nie wiadomo gdzie go przesunac, ale jest parking na Reja, na Chrobrego, kolo KRzyza, wiec gdzies by sie to wsyzstko pomiescilo. DOstawcze mogly by jezdzic ale nie tka jak teraz, ze czasami czlowiek ma wrazenie ze chodiz po normalnej ulicy. Nasz piekny Ratusz powinien byc otoczony ogrodkami, a nie tka jak to bylo dotychczas ze ogodki byly tam gdzie nie jezdzily autobusy.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 23:54   

kvm napisał/a:
Nasz piekny Ratusz powinien byc otoczony ogrodkami, a nie tka jak to bylo dotychczas ze ogodki byly tam gdzie nie jezdzily autobusy.


dokladnie powinny być ogródki i jakieś knajpy :) tak jak w innych miastach.... a nawet w niektórych mają brzydszy Ratusz od naszego :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rynek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu