Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Wojciechem Łopusiewiczem
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-19, 14:05   Rozmowa z Wojciechem Łopusiewiczem

Czy niedawny start na mistrzostwach Europy juniorów to Twój największy dotychczasowy sukces sportowy?
Tak, z pewnością największy, bowiem pierwszy raz wywalczyłem medal w konkurencji indywidualnej. Przed rokiem startowałem już w mistrzostwach Europy juniorów we Wrocławiu i zdobyłem tam dwa medale razem z drużyną. To było srebro w drużynowych testach siły i brąz w konkurencji technik specjalnych. Tym razem zawody odbyły się w hiszpańskiej miejscowości Benidorm i we wszystkich startach uzbierałem aż cztery medale. Wśród nich były dwa za tytuł mistrza Europy w drużynowych walkach i drużynowych układach oraz dwa za trzecie miejsce w drużynowych technikach specjalnych oraz w walkach indywidualnych.

Który z tych krążków jest dla Ciebie najcenniejszy?
Oczywiście brązowy medal zdobyty w walkach indywidualnych, na niego musiałem zapracować sam, a to przynosi większą satysfakcję.

Czy droga do tego indywidualnego medalu była trudna?
Na poziomie mistrzostw Europy nie ma słabych przeciwników, więc nie było łatwo. W mojej kategorii na starcie stanęło 20 zawodników i aby dostać się do strefy medalowej musiałem pokonać Anglika i Portugalczyka. Tu było mi na pewno najtrudniej o ten sukces, bowiem w konkurencjach drużynowych mieliśmy dość wyrównaną ekipę i tam wspólnie zapracowaliśmy na medale.

W porównaniu z ubiegłym rokiem podwoiłeś swój dorobek medalowy, co oznacza że zrobiłeś duży postęp?
Przez cały rok bardzo ciężko pracowałem, by osiągnąć wyższy poziom. Cały czas trenuję pod okiem trenera Zbigniewa Sempa, który potrafił mnie odpowiednio przygotować. Z resztą on jest moim trenerem od początku mojej przygody z taekwon-do, czyli od 11 lat i to jemu zawdzięczam wszystko co potrafię w tej dyscyplinie.

Jakie masz jeszcze plany startowe w tym roku i w dalszej przyszłości?
Najbliższe plany to starty w mistrzostwach Polski, a jesienią w Pucharze Europy i na mistrzostwach Świata, wszystko oczywiście w kategorii juniorów. Na tych wszystkich zawodach będą chciał zająć jak najwyższe miejsce, najlepiej gdyby to było podium w konkurencjach indywidualnych. Jeśli chodzi o kolejne lata, to w przyszłym roku będę zdawał maturę i w tym czasie będę chciał skupić się na nauce, ale o taekwon-do nie zapomnę i później jako senior również będę chciał kontynuować karierę, mam nadzieję że z dobrym skutkiem.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lopusiewiczem, rozmowa, wojciechem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu