Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Franco Zarrazzo
2011-06-23, 12:25
Turniej Fotograficzny o Laur Zaparkowanego Franka - I Edycja

Które prace najbardziej Ci się podobają? Max 3 głosy!
Mostek
8%
 8%  [ 6 ]
Natura
13%
 13%  [ 9 ]
Odpoczynek
2%
 2%  [ 2 ]
Napisy
0%
 0%  [ 0 ]
Śruba
1%
 1%  [ 1 ]
Z mostkiem w tle
11%
 11%  [ 8 ]
IMG_0660
7%
 7%  [ 5 ]
IMG_0729
2%
 2%  [ 2 ]
IMG_0730
7%
 7%  [ 5 ]
Gienek
2%
 2%  [ 2 ]
Masonowa Śruba
1%
 1%  [ 1 ]
Portret Gienka
5%
 5%  [ 4 ]
Zdjęcie200
1%
 1%  [ 1 ]
Zdjęcie202
1%
 1%  [ 1 ]
Zdjęcie203
1%
 1%  [ 1 ]
Droga do nikąd
5%
 5%  [ 4 ]
Przyssał się
13%
 13%  [ 9 ]
Tama zatrzymała ognisty list w butelce
10%
 10%  [ 7 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-09, 06:52   

No chłopaki - gratuluję, Dahek jakoś tak miałam przeczucie że Twoja jest właśnie Natura ;) Ale ale u mnie rozrzut masakryczny - jedno trzecie miejsce o ile dobrze patrzę, a pozostałe słabo :) Nawet udało mi się dostać zero głosów :)
Moje fotki to: z mostkiem w tle(!) :) , napisy i śruba.
A głosowałam na Mostek, Naturę i Droga do nikąd.
Trochę się jeszcze nie mogę połapać, co, kto i które miejsce :)
Ale dziękuję za konkurs, gratuluję zwycięzcom i dziękuję za oddane na mnie głosy :)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2009-10-09, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
  Wysłany: 2009-10-09, 09:08   Oficjalne ogłoszenie wyników

Oficjalne ogłoszenie wyników


Organizator I Konkursu Fotograficznego o Laur Zaparkowanego Franka* niniejszym podaje do publicznej wiadomości oficjalne wyniki głosowania. Jednocześnie, z powodu sklasyfikowania części prac na równoległych miejscach rankingowych (ex eqou), ostateczną decyzję o przyznaniu I Lauru Zaparkowanego Franka przekłada na termin późniejszy celem przedyskutowania zaistniałej sytuacji:

1. Przyssał się 13% [ 9 ]
1. Natura 13%[ 9 ]
2. Z mostkiem w tle 11% [ 8 ]
3. Tama zatrzymała ognisty list w butelce 10% [ 7 ]
4. Mostek 8% [ 6 ]
5. IMG_0660 7% [ 5 ]
5. IMG_0730 7% [ 5 ]
6. Portret Gienka 5% [ 4 ]
6. Droga do nikąd 5% [ 4 ]
7. Odpoczynek 2% [ 2 ]
7. Gienek 2% [ 2 ]
7. IMG_0729 2% [ 2 ]
8. Śruba 1% [ 1 ]
8. Masonowa Śruba 1% [ 1 ]
8. Zdjęcie200 1% [ 1 ]
8. Zdjęcie202 1% [ 1 ]
8. Zdjęcie203 1% [ 1 ]
9. Napisy 0% [ 0 ]


Podczas kwalifikowania prac do ostatecznej publikacji na Forum, pojawiły się wątpliwości natury formalnej. Zdaniem Organizatora nie wszystkie prace spełniały kryteria wyznaczone przez regulamin (np. Portret Gienka, Zapalony List w Butelce, Masonowa Śruba). Po przedyskutowaniu problemu Organizator podjął decyzję publikacji wszystkich nadesłanych prac, mając na względzie być może niezbyt precyzyjny zapis regulaminu. Ostatecznie decyzja okazała się słuszna - wszystkie prace w całości nadały wirtualnemu wernisażowi niepowtarzalnego charakteru, czego dowodzą chociażby komentarze w niniejszym wątku.

Organizator dziękuje za wszystkie dobre słowa, za udział w konkursie i motywację do dalszej pracy na niwie kreatywnej animacji kultury (nie mogę się powstrzymać: ---> :P :P :P ).

Jednocześnie Organizator w związku z niejasnościami formalnymi postanowił NIE PRZYZNAWAĆ tym razem wyróżnienia specjalnego za jakość artystyczną, nie mniej biorąc pod uwagę szeroką rozbieżność techniczną prezentowanych fotografii, postanowił uhonorować symbolicznym Orderem Podniesionej Przyłbicy użytkownika Marcin_B za zacięcie, niekonwencjonalne ujęcie tematu i udział w konkursie.

Gratulacje dla wszystkich!

* Organizator postanowił zmienić stratyfikację organizowanych konkursów fotograficznych i wyizolować Konkurs o Laur Zaparkowanego Franka do samodzielnego cyklu konkursów fotograficzno-poznawczo-przygodowych.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-10-09, 09:10, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-09, 14:05   

No, gratuluje wszystkim wygranym! Świetne zdjęcia. A i gratuluję Frankowi pomysłu, bo naprawdę świetny, już czekam na kolejną edycję ;) No... i jeszcze skromnie może podziękuje za głosy na moje zdjęcia (te trzy nienazwane-IMG_xxx) ;) Nie spodziewałem się że aż tyle ich złapię :D
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-09, 17:42   

Jadore zdjęcie z mostkiem we tle bardzo mi sie podoba oczywiście glosowalem na nie natomiast śruba to bylem pewien ze A.Mason je robił. moje skromne fotki to natura, mostek, odpoczynek. dobry konkurs.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-09, 19:17   

Dahek Masonowa śruba i śruba - taka zbieżność się zrobiła, która zasugerowała że śruba jest Masona :) Zdaje się że zagłosowałam na dwa Twoje zdjęcia. Z mojego Z mostkiem w tle byłam bardzo zadowolona zaraz po zrobieniu, wiedziałam że to takie zdjęcie the best - też miewacie czasem takie odczucia zaraz po zrobieniu tego właściwego zdjęcia?
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-10-09, 22:15   

a ja kurna przegapiłam sie :D ale moze i lepiej bo kilka zdjęc mi sie nie otwiera :( i nie widziałam wszystkich, gratulacje jeszcze raz :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-10-10, 01:29   

Moje wybory są zawsze jakieś dzikie: głosowałam na Mostek, Z mostkiem w tle, IMG_0730. Natomist zdjecia, które zajęły pierwsze i trzecie miejsca nie spodobały mi sie od pierwszego wejrzenia. Pomijam już fakt, ze wiekszośc zdjęc była nie na temat, bo przecież fotka miała ukazywac krajobraz z mostkiem.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2009-10-10, 01:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-10-10, 10:10   

Dzięki za order he, he.
chmurkolistna napisał/a:
bo przecież fotka miała ukazywac krajobraz z mostkiem.


Ptaszysko na mojej fotce miało mostek ukryty pod pierzem :wink:
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-10, 11:52   

zdjecie natury to nic innego jak mostek :) kto by tam focic to wie ze to sama tama i spad wody z boku tak czy inaczej bylem pewien innego faworyta.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-10, 12:38   

Co do tej natury - wybierając zdjęcia zawsze wybieram z większej ilości, a potem eliminuję te gorsze wg mnie, w końcu zostało mi 4 zdjęcia, a wysłać można było 3, też miałam zdjęcie ze śmieciami wokół tamki, ale zrezygnowałam z niego na korzyść napisów, bo stwierdziłam, że jednak pokażę te bardziej pozytywne w odbiorze fotki, jak widać niesłusznie, ale to człowiek wie dopiero po zakończeniu konkursu :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-10, 15:10   

chmurkolistna napisał/a:
Pomijam już fakt, ze wiekszośc zdjęc była nie na temat, bo przecież fotka miała ukazywac krajobraz z mostkiem.

A mozesz wskazac gdzie jest takie zalozenie konkursu?
Bo ja znalazlem tylko: "Wybierz się na spacer do Parku, przyjrzyj się uważnie wskazanemu wyżej (i niżej) zakątkowi Parku Wolności i użyj "swojego oka", aby ukazać jego walory w niepowtarzalny sposób."
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-10, 21:23   

Tak jak Franek napisał zapis regulaminu był niejasny. Ja też zrozumiałem że chodzi tutaj tylko o mostek i tame, jednak to było domyślenie. Więc myslę że nie ma co się rozwodzić czy zdjęcia były na temat czy nie, tylko następnym razem wyraxniej wyrazić co jest obiektem do focenia ;) Peace and love :P
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-11, 12:47   

Odpowiadając na pewne niedomówienia, ja początkowo założyłam, że chodzi o cały park, ale potem wszystko się wyjaśniło, tak więc Kubut dobrze myślałeś, a myślę że Ty Mason się myliłeś - jednak, fakt że w regulaminie Franek napisał dość niejasno, ale potem to wyjaśnił, a dokładnie było to tak:

Franek pisał tak:
Cytat:
Prawie każdy z nas ma jakieś wspomnienia związane z Parkiem Wolności, swoje ulubione zakątki, miejsca, do których się wraca. Dla Franka takim miejscem jest pewna przegródka i mosteczek, widoczne na poniższych zdjęciach, których czas nie oszczędza. Kilka lat temu Franek postanowił dokumentować sukcesywnie efekty działania nienasyconych "zębów czasu" i co jakiś czas sfocić mosteczek. (...)
Wybierz się na spacer do Parku, przyjrzyj się uważnie wskazanemu wyżej (i niżej) zakątkowi Parku Wolności i użyj "swojego oka", aby ukazać jego walory w niepowtarzalny sposób.
niżej są zdjęcia przegródki i mostka!

oraz

pytanie Guzik:
Cytat:
Franco, jak rozumiem konkursowe fotografie powinny przedstawiać tylko i wyłącznie miejsca które pokazałeś na swoich zdjęciach? Inne "zakątki" nie wchodzą w grę?


i odpowiedź Franka:

Cytat:
Tak. W tym wypadku tak. Ale zdjęcia parku z innych miejsc się nie zmarnują ;)
Czyli mostek-grobla. Tylko. Detal, plan ogólny, półzbliżenie etc.


Jak dla mnie to wszystko wyjaśniło, dlatego skupiłam się na tych dwóch elementach.
Skoro organizator uznał, że wszystkie zdjęcia są dobre, to są dobre, koniec i kropka :)

Czekamy na następny konkurs Franku z niecierpliwością...
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-11, 12:51   

ja tez chodz nie ma mnie w kraju teraz ale na wiosne pewnie bede bo w weekend ktorys pewnie sie nie zalapie
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-11, 14:31   

jadore napisał/a:
Cytat:
Czyli mostek-grobla. Tylko. Detal, plan ogólny, półzbliżenie etc.

No i to dokladnie jest na zdecydowanej wiekszosci zdjec.
Tak jak napisal Franco, co do niektorych sam mial watpliwosci. Z powodow formalnych moznaby odrzucic co najwyzej 4 zdjecia (trudno 4 z 18 nazwac wiekszoscia), jednak ostatecznie uznalismy, ze te cztery takze w jakis sposob wpisuja sie w temat i ze usuwanie ich z konkursu zubozyloby temat.
Na pozostalych 14 zawsze w jakis sposob wystepuje mostek lub grobla, albo ich elementy, czy to w postaci detalu czy motywu glownego.

Moim zdaniem jako calosc, konkurs spelnil doskonale swoje zadanie - pokazal, ze nawet "marny" mostek i grobla moga miec swoje walory, nie tylko rozumiane jako walory-uroda, ale tez ze wzgledu walory fotograficzne-inspiracje dla zdjec (zwroccie uwage na (nie)powtarzalosc zdjec, wszystkie sa rozne).

Nie wiem, czego oczekiwala Chmurkolistna, piszac, ze wiekszosc prac jest nie na temat?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: edycja, fotograficzny, franka, laur, turniej, zaparkowanego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu