Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeski ONR zdelegalizowany
Autor Wiadomość
bers 


Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008

UP 22 / UP 26



Wysłany: 2009-10-18, 21:18   

Jedyna organizacja z podanych przez Ciebie, z ktora współczesny ONR „ma cos wspolnego“ jest NOP, który również odwoluje się do tradycji przedwojennego ONRu, ale i miedzy nami jest wiele roznic, dlatego jesteśmy odrebna organizacja. Tworca PAXu był lider ONR „Falanga”, ale to z nami bezpośrednio nie ma nic wspolnego. Z innymi mamy zbieżne poglady na niektóre kwestie np. aborcja, promocja zboczen np. LPR czy MW. Kilku nawet nie znam: NFP, ONR (Ofensywa), PFN. Programow innych nie studiowałem, choc o nich słyszałem i znam pare osob z tych organizacji. Fundamentalne roznice bo ideowe, dziela nas np. z B&H (choc i oni pojawiaja się na manifestacjach przeciwko dewiantom seksualnym) i nie wiem dlaczego w ogole ta organizacja znalazla się wśród wyzej wymienionych (tzn wiem, bo chcesz cos pewnie w ten sposób zasugerowac), tak jak kompletnym absurdem jest umieszczenie tu KKK.
Obecnie nie słucham zbyt często takiej muzyki. Ale skoro Cie to interesuje to
Legionu słuchałem i slucham jak najbardziej, a także m.in. Szwadronu 97, brzeskiego zespolu Irydion i kompletnie nie widze w tym nic zlego. Twórczości Odrodzenia i Falangi obu 88 nie znam. Na koniec najbardziej smakowity kasek;) Słuchałem zarówno Honoru jak i Konkwisty. Mimo, ze reprezentuja one środowiska ideologicznie mi obce, z którymi się absolutnie nie utożsamiam, to takie utwory jak np. Maska czerwonego mordu, Skrzydla walki, Ulice grudnia, Oblicze zbrodni słuchać mogę do teraz. A takich jak np. Narodowy socjalizm i jemu podobne nie słucham bo sa dla mnie po prostu durne. Bardzo lubie słuchać Analogsow, choc również światopoglądowo się roznimy. Poza tym uwielbiam twórczość Marka Grechuty, zasluchuje się w Perfecie, Lady Pank, a nawet lubie posłuchać Top One. Za niemiecka muzyka nie przepadam;) choc Rammstain jest niczego sobie.
Honor
Oblicze zbrodni

Gdy umierał leżąc tutaj sam,
za ojczyznę, którą kochał ponad życie,
widział przyszłość, która zła była i podła,
chmury czarne, wiatr ze wschodu gonił z wolna,
łzy pociekły mu po twarzy poszarpanej,
słowa żalu przedzierały się po gardle,
on umierał! z bólem w sercu mocno tkwiącym,
widział przyszłość, a w niej klęske swojej Polski.

Dziesiątki lat, męczona i nękana,
przez życie szła, o przyszłość niespokojna
kto głupi tak zaprzedał swą ojczyznę,
kto skazał kraj na rządy komunizmu.

Gdy umierał, splunął resztką krwi
na ordery wpuszczające w pierś korzenie,
gdy zrozumiał ujrzał w ogniu własny dom,
komunistów mordujących jego ziemie,
śmierć nadeszła otulona w czerwień gwiazd,
którym ufał, wczoraj jeszcze walcząc z wrogiem,
bezlitosny uśmiech ust tych, które znał
sojusznika, ktory strzelał mu w tył głowy.

Dziesiątki lat, męczona i nękana,
przez życie szła, o przyszłość niespokojna
kto głupi tak zaprzedał swą ojczyznę,
kto skazał kraj na rządy komunizmu.

Dziesiątki lat, męczona i nękana,
przez życie szła, o przyszłość niespokojna
kto głupi tak zaprzedał swą ojczyznę,
kto skazał kraj na rządy komunizmu.
Tysiące dni, lata niespłaconych ran,
czerwone psy-mordercy wielkich wspomnień,
judaszy płacz, srebrniki za ojczyznę,
fałszywe łzy za zbrodnie komunizmu!

Czy w tvm tekscie widzi ktos cos, co mogloby w jakis sposób być haniebne dla słuchającego go człowieka? Tylko nie pisz prosze, ze przez samo sluchanie chocby tego utworu czlowiek staje sie neonazista bo wykonywal go Honor.
0 UP 0 DOWN
 
bers 


Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008

UP 22 / UP 26



Wysłany: 2009-10-18, 21:25   

Panie Roztropku, jak widac Pana wiedza o mojej i mojej organizacji ideilogii jest zerowa. Nie jestesmy partia polityczna i nigdy nie mielismy i nie mamy nawet w planach dojscia do wladzy, a nawet gdybysmy mieli to nie jestesmy polglowkami, zeby wierzyc, ze w obecnych czasach mozliwe jest przejecie wladzy droga fizycznej przemocy.
0 UP 0 DOWN
 
bers 


Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008

UP 22 / UP 26



Wysłany: 2009-10-18, 21:29   

Nie trzeba bylo dlugo czekac :x
Bartek T. napisał/a:
Żywię tak głęboką nadzieję, że nikt nie będzie tego robił. Nadzieję trzeba mieć. Mam nadzieję, że nie dożyję dnia, kiedy rehabilitowany będzie ów morderczy system, jego twórcy, znaki będą wracać na piedestał a męczennicy (tacy np. którzy siedzieli lub byli karani za obronę symboli) będą wznoszeni na ołtarze.
Tyczy się to zresztą każdego zbrodniczego systemu.

Wiec jak sie odniesiesz do dzialan Twojego partyjnego kolegi
Poseł SLD, prof. Tadeusz Iwiński złożył w Biurze Analiz Sejmowych wniosek o zbadanie konstytucyjności zakazu stosowania symboli komunistycznych, który niedawno uchwalił Sejm – dowiedział się portal tvp.info. Jego zdaniem, zakaz rozpowszechniania m.in. koszulek z sierpem i młotem i wizerunkiem Che Guevary "czyni z Polski ciemnogród" i może godzić w konstytucyjne prawa obywatelskie.
Poprawka do Kodeksu karnego, uchwalona pod koniec września przez Sejm, przewiduje dwa lata więzienia za produkcję i sprzedaż przedmiotów z symbolami komunistycznymi. Wejdzie w życie, jeśli poprze ją jeszcze Senat, a nowelizację kodeksu karnego podpisze prezydent.

SLD nie ma w Senacie ani jednego przedstawiciela, ale prof. Iwiński zamówił ekspertyzę, która ma przekonać senatorów do odrzucenia przepisu. – Nie znam innego kraju europejskiego, w którym funkcjonowałoby takie kuriozum. Za to w wielu europejskich państwach funkcjonują partie komunistyczne – mówi poseł Iwiński. – W dodatku nie sprecyzowano, co dokładnie jest symbolem komunistycznym. Czy oznacza to, że dwa lata więzienia grożą za noszenie koszulki z Che Guevarą albo sprzedaż dzieł Marksa? – pyta poseł.

Jego zdaniem, wcześniejsze brzmienie przepisów, zmienionych niedawno przez Sejm, było lepsze. Nie było tam mowy o komunizmie, a jedynie o "faszystowskim lub innym totalitarnym ustroju państwa". Prof. Iwiński uważa, że zmiana prawa czyni z Polski "ciemnogród", a poseł PiS Stanisław Pięta, który ma posiedzeniu sejmowej komisji wprowadził poprawkę do kodeksu jest "prowincjuszem" i "dyletantem w dziedzinie historii".

Prof. Tadeusz Iwiński to nie jedyny polityk lewicy, który krytykuje zakaz produkcji przedmiotów z symbolami komunistycznymi. Kilka dni po uchwaleniu tego przepisu na antenie TVP Info dziennikarz Igor Zalewski pytał byłego premiera Leszka Millera o jego stosunek do ostatnich poprawek Sejmu do Kodeksu karnego. – W demokracji każdy może zostać posłem, także byle kto. To dowód na to, czym polski Sejm, sprawiedliwie mówiąc, prawica sejmowa się zajmuje – powiedział były premier, po czym obrażony opuścił studio - informuje tvp.info.

http://wiadomosci.onet.pl...ogrod,item.html
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-10-19, 12:03   

Profesor Iwiński wie co mówi. Nie mogę niestety zamieścić linków do stron trzech partii komunistycznych działających w krajach Unii Europejskiej bo będę posądzony o propagowanie symboli. Te partie legalnie działają we Francji, Irlandii i Grecji i nawet na ich stronach internetowych znajdują się zakazane u nas symbole. Posługiwanie się symbolami faszystowskimi jest natomiast ścigane we wszystkich krajach Unii. Rozumiesz różnicę?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeski, onr, zdelegalizowany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu