Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Poczta Polska - czyli jak zdezorientować klienta
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-20, 22:33   Poczta Polska - czyli jak zdezorientować klienta

nadając dziś po godzinie 16 i wiedząc doskonale, iż przesyłka nie dotrze w dniu jutrzejszym do odbiorcy - poprosiłem o taką formę by dotarła w czwartek - czyli priorytet
usłyszałem jednak, iż Pani nie da mi gwarancji czy dotrze to w czawrtek, zapytałem więc o formę dostarczenia przesyłki jednak na czwartek i usłyszałem Pocztex co w porównaniu do priorytetu jest praktycznie 8x droższa

i teraz najpiękniejsze w tym wszystkim jest to:

Cytat:
W zależności od preferencji, każda przesyłka listowa tj. przesyłka listowa nierejestrowana (list zwykły, kartka pocztowa), przesyłka listowa rejestrowana (polecona, z zadeklarowaną warością) może być nadana jako:

Przesyłka priorytetowa
czyli usługa realizowana najszybszą drogą, w celu doręczenia przesyłki:

w następnym dniu roboczym po nadaniu na terenie Polski - jeśli zostanie nadana do godz. 15.00.
Przesyłki nadane jako priorytetowe po ww. godzinie traktowane są jako nadane w dniu następnym.


za poczta-polska.pl

czyli jakby nie patrzeć list powinien dotrzeć w czwartek.... :shock:
zdezorientowanie klienta - bezcenne
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2009-10-20, 22:57   

alleceno, bardzo dobrze powiedziała - "nie da Ci gwarancji.... " , nie jedna osoba by się mogła nad taką pania powyżywać za to, że przesyłka nie doszła w wymaganym czasie, a ona Bogu ducha winna, odebrała przesyłkę i przekazała dalej. Dla pewności lepiej sobie zostawić jeden dzień zapasu.Ja z mojego doświadczenie z ostatnich kilku miesięcy odnośnie dostaw przesyłek poczta bardzo miło mnie zaskakuje. Ostatnio przesyłka wysłana w poniedziałek ok. 18 na poczcie na dworcu dotarła do odbiorcy we Wrocławiu o 9.30 rano we wtorek.....
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-10-20, 23:41   

slawq napisał/a:
Ostatnio przesyłka wysłana w poniedziałek ok. 18 na poczcie na dworcu dotarła do odbiorcy we Wrocławiu o 9.30 rano we wtorek.....


slawq ale tu nie o to chodzi, że ja boguducha winne panie oskarżam etc.. po prostu pokazuję, iż coś jest nie tak z informacją

z poczty polskiej korzystam spodarycznie - wolę dopłacić i mieć pewność i możliwość śledzenia mojej przesyłki.. a spodarycznie korzystam właśnie z Poczty na Dworcu - praktycznie zero kolejek - obsługa pomocna i jakaś taka fajna atmosfera tam panuje
dziś niestety poniosło mnie gdzieś indziej...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-21, 00:22   

alleceno, kobieta prawdopodobnie (bo nie jestem w 100% pewien) powiedziala Ci prawde.

Cytat:
Ustawa z dnia 18 marca 2004r. Prawo pocztowe z późniejszymi zmianami mówi, że:
Art. 48a.1. Operator publiczny obowiązany jest doręczać przesyłki listowe przyjęte do przemieszczenia i doręczenia w ramach powszechnej usługi pocztowej:
- nie później niż w 4 dniu po dniu nadania - w przypadku przesyłki listowej najszybszej kategorii
- nie później niż w 6 dniu po dniu nadania - w przypadku przesyłki niebędącej przesyłką najszybszej kategorii


Zwykle priorytet (jest to przesylka najszybszej kategorii) dochodzi zgodnie z planem, ale bez gwarancji, ze bedzie to w pierwszy dzien :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czyli, jak, klienta, poczta, polska, zdezorientowac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu