Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wymiana starych dowodów osobistych
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-04-17, 11:18   Wymiana starych dowodów osobistych

Mieszkańcy Brzegu - nie czekajcie z wymianą dowodu osobistego!



Wszystkie dowody osobiste wydane przed dniem 1 stycznia 2001 roku tracą ważność 31 grudnia 2007 roku – ten termin nie będzie przedłużony !


Ustawodawca określił harmonogram wymiany tych dowodów, w poszczególnych latach:

1) od dnia 1 stycznia 2003 r. do dnia 31 grudnia 2003 r. - wydanych w
latach 1962-1972,
2) od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2004 r. - wydanych w latach 1973-1980,
3) od dnia 1 stycznia 2005 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. - wydanych w latach 1981-1991,
4) od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2006 r. - wydanych w latach 1992 -1995,
5) od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. - wydanych w latach 1996-2000.

O wymianie dowodu osobistego należy niezwłocznie powiadomić Urząd Skarbowy w Brzegu. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, dla których płatnikiem jest organ emerytalny lub rentowy, mogą dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego za pośrednictwem tego
płatnika. Natomiast podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych nieprowadzący działalności gospodarczej, dla których obowiązek aktualizowania danych wynika z faktu otrzymania dowodu osobistego, mogą dokonać tego zgłoszenia za pośrednictwem Biura Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta, lub bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym.

Opłata za dowód osobisty wynosi 30zł. Taką kwotę należy wpłacić w kasie Urzędu Miasta Brzegu (dotyczy tylko mieszkańców miasta Brzegu) na nazwisko osoby ubiegającej się o dowód osobisty.

Z opłaty za dowód osobisty zwolnione są osoby:
- ubiegające się o wymianę dowodu osobistego z powodu wady technicznej lub sporządzonego niezgodnie z danymi zawartymi we wniosku,
- zobowiązane do wymiany dowodu z powodu administracyjnej zmiany nazwy miejscowości, nazwy ulicy, numeru domu lub numeru lokalu,
- które utraciły dowód osobisty w wyniku klęski żywiołowej,
- przebywające w domach pomocy społecznej lub pobierających zasiłek stały z pomocy społecznej albo rentę socjalną ,
- małoletnie przebywające całodobowo w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

W razie utraty dowodu należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić najbliższy organ gminy wydający dowody osobiste, który wyda w takiej sytuacji wolne od opłaty zaświadczenie o utracie dowodu osobistego. Zaświadczenie to jest ważne do czasu otrzymania nowego dowodu osobistego.

Wnioski o wydanie dowodu osobistego można pobrać w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Urzędzie Miasta Brzegu pokój 102.


Krystyna Nowakowska – Bider
Kierownik Biura Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Brzegu

0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-21, 07:34   

Apel MSWiA dotyczący wymiany dowodów

0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-09-05, 21:55   

Bierzcie ze mnie przykład mam dowód osobisty (nowy) a nawet nie mam do końca skończonych 16 lat :P 5.XII skończe :D
Ostatnio jak byłem po odbiór dowodu to kolejka była naprawde długa... na szczęście otworzyli dwie kolejki (do odbioru i wyrobienia) Bo była jedna przez długi czas :shock:
Nareszcie poszli po rozum do głowy :P
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-05, 22:48   

Vento napisał/a:
Bierzcie ze mnie przykład mam dowód osobisty (nowy) a nawet nie mam do końca skończonych 16 lat :P 5.XII skończe :D


a po co CI ten dowód? Będziesz się nim chwalil mamie i tacie, czy kolegom?
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-09-05, 23:05   

steve napisał/a:
Vento napisał/a:
Bierzcie ze mnie przykład mam dowód osobisty (nowy) a nawet nie mam do końca skończonych 16 lat :P 5.XII skończe :D


a po co CI ten dowód? Będziesz się nim chwalil mamie i tacie, czy kolegom?


Hmm jak zapewne wiesz... istnieje coś takiego jak dowód tożsamości. Może to być paszport, legitymacja szkolna czy dowód osobisty :idea:
A ja właśnie potrzebowałem dowodu osobistego, gdyż wybierałem się za granice (do uni europejskiej) W tym celu był mi potrzebny dowód albo paszport... wybrałem dowód. Dlaczego? Raczej nie wybieram się dalej niż poza granice uni europejskiej a dowód mam ważny na jeszcze kolejnych 5 lat. Przyda się na 18-stke =]
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-09-05, 23:27   

steve napisał/a:

a po co CI ten dowód?


kolejnym powodem moze być kupno %% rzadko kto, patrzy na rok urodzenia
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-09-06, 00:16   

draq napisał/a:
steve napisał/a:

a po co CI ten dowód?


kolejnym powodem moze być kupno %% rzadko kto, patrzy na rok urodzenia


Ja nie powiedziałem że on do tego nie będzie służył... owszem mówię w czasie przyszłym... a raczej dość odległym :!:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-06, 08:00   

draq napisał/a:
kolejnym powodem moze być kupno %%
obawiam się że w każdym porządnym sklepie wiedzą jak sprawdzić dokument tożsamości, zresztą jest taka akcja stop 18 (www.stop18.pl - dotyczy zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych ale nie tylko) -ale to już inny temat.
Natomiast jeśli chodzi o moje doświadczenia ze zmianą dowodu - miałam już nowy, ale zmieniłam adres zameldowania i chcąc nie chcąc musiałam wymieniać drugi raz - powiem tylko, że jest ogromny brak prawidłowej organizacji i coś należałoby z tym zrobić. Kolejki są długie - to normalne, bo więcej osób na raz musi wymienić dowód. Najgorsze jest jednak to, że panuje jakaś dezorganizacja, ludzie nie wiedzą jak mają stać, czy w jednej kolejce, czy w dwóch, nagle robi sie podział, bo odebrać dowód jest o wiele szybciej niż złożyć same papiery na niego. Obsługa jest wolna - to też zrozumiałe, bo na nowym dowodzie nie chcemy widzieć żadnych błędów, obsługują tylko dwie panie, a czasem zdarza się że tylko jedna. Wydaje mi się, że urząd coś powinien w tej kwestii jednak zrobić, bo niepotrzebne są nikomu z nas nerwy, a wiadomo, że jak ktoś jest zdenerwowany, to chciałby się na kimś wyładować i trafia akurat na obsługujące panie.
To taki mój apel, który pewnie i tak zostanie bez echa, niedługo dowody wszyscy wymienią i będzie po sprawie :(
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-09-06, 21:46   

Chciałabym dodać, że od najbliższej soboty Biuro Spraw Obywatelskich oraz USC będą pracować w każdą sobotę w godz. 7.15 - 15.15. Mamy nadzieję, że to usprawni i ułatwi wymianę dowodów. Równocześnie chcę jeszcze przypomnieć, że do osób, które nie mogą o własnych siłach dojść do UM - może się udać (i dość często tak jest, bo osób chorych i niepełnosprawnych mamy wśród nas naprawdę wielu) pracownik UM i na miejscu załatwić wszystkie formalności.
Co do apelu jadore o sposób ustawiania się kolejki - to zdaje się, że już tak jest, że jest podział na kolejkę dla składających wniosek, a osobno dla odbierających.
Wydaje mi się, że zrobiono już sporo, żeby ułatwić realizację tego obowiązku przez mieszkańców.
Jeśli macie jeszcze inne sugestie, mogące usprawnić całą akcję wymiany dowodów - chętnie się z nimi zapoznam i przekażę do rozważenia przez Kierownictwo UM.
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-11-08, 21:09   mieszkancy, nie sluchajcie pierdool yasia...

w przyszlym roku,
urzedasy z UE wprowadzaja nowe DO z danymi biometrycznymi,
m.in. papilarami i teczowkami,
wiec te peirdoolki mlodego nie maja sensu,
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dowodow, osobistych, starych, wymiana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu