Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Starostwo sponsorem?
Autor Wiadomość
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2009-11-10, 00:25   Starostwo sponsorem?

Pytanie do Bartka T.
Czy Starostwo Powiatu Brzeskiego oraz MOSIR powinny i czy mogą być sponsorami koncertu odbywającego się w firmie w żaden sposób nie związanej z miastem.?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-10, 00:34   

Pomijając fakt, że Starostwo nie jest powiązane w żaden sposób w miastem (poza siedzibą) to zarówno władze starostwa jak i dyrekcja MOSiR podejmują decyzje samodzielnie i za nie odpowiadają. Starostwo może być sponsorem czego chce. Co do MOSiRu należałoby zajrzeć do Statutu tej jednostki organizacyjnej Urzędu Miasta.
Może jakieś szczegóły? Bo to trochę przypomina rozmowę ze ślepym o kolorach.
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2009-11-10, 00:38   

http://www.forumbrzeg.pl/...oad.php?id=6767
/przypominam o *konieczności* opisywania linków.
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-11-10, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2009-11-10, 00:39   

Bartek T. napisał/a:
Starostwo może być sponsorem czego chce
za nasze podatki i z naszych podatków :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-10, 00:55   

nowyforumbrzeg napisał/a:
za nasze podatki i z naszych podatków


Dokładnie. Za te same za które nauczyciele biorą pensje czy jeżdżą miejskie autobusy. To nie miał być temat o podatkach.
W przypadku Starostwa zawsze można iść do wyborów i wybrać inaczej. W przypadku MOSiRu to już co prawda nie takie proste, ale zapytam bo szczerze mówiąc w swojej naiwności sądziłem, że jednostka organizacyjna UM, która budżet ma napięty sponsoruje co najwyżej jakieś miejskie wydarzenia sportowe. Dzięki za cynk, szkoda, że nie kilka dni wcześniej :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-11-10, 05:36   

Warto zwrócić chyba uwagę na taką małą, aczkolwiek chyba istotną adnotację na tymże plakacie - dotyczącą odpłatności za tenże koncert. Nie za bardzo rozumiem, jakiego typu pretensje (a może jest to aprobata?) zawarte są w tym dziwnym zestwaie dwojga wypowiedzi:

nowyforumbrzeg napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Starostwo może być sponsorem czego chce
za nasze podatki i z naszych podatków :twisted:


w kontekście wspomnianego koncertu.

???
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2009-11-10, 09:01   

Dokładnie tak jak napisałeś drogi Franco wstęp za free, bo są sponsorzy i teraz pytanie ile NOBK dostali kasy z pieniędzy podatników, na jakich zasadach zostało to przydzielone i czy każda firma w Brzegu może starać się o dofinansowanie imprezy choćby integracyjnej.
Franco zabrałeś głos w dyskusji wiec do Ciebie też mam pytanie, od czego jest BCK?? Jeżeli utrzymujemy ich to oni powinni organizować imprezy?!
Jako sumienny podatnik nie zgadzam się, aby moje podatki w jakikolwiek sposób pomagały lub utrzymywały firmę prywatną.

Jeżeli w Grodkowie potrafią to, co się dzieje w Brzegu?
http://www.okir.pl/
Ostatnio zmieniony przez nowyforumbrzeg 2009-11-10, 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-11-10, 09:33   

nowyforumbrzeg napisał/a:
wiec do Ciebie też mam pytanie, od czego jest BCK??


Ja to pytanie zadaję tutaj od 4 lat :P .

Nie mniej, znając co nieco sprawę, nie mogę powiedzieć, że w jakiś sposób Twoje podatki w tym wypadku są narażone na większy szwank. Nie mogę też się oficjalnie wypowiadać, bo jestem w zasadzie tylko inicjatorem. Znam mniej więcej udział MOSiR i jestem bardzo wdzięczny jego dyrektorowi za każdorazowo okazywaną pomoc (i nie jest to pomoc czysto finansowa).

nowyforumbrzeg napisał/a:
jakich zasadach zostało to przydzielone i czy każda firma w Brzegu może starać się o dofinansowanie imprezy choćby integracyjnej.


Nie wiem czy każda firma, ale na pewno każda organizacja. Zwróć uwagę na ORGANIZATORA koncertu. NOK jest tak jakby jedynie (nie mniej bardzo pożądanym i cennym) współwykonawcą. Inaczej - koncert nie odbywa się z ramienia i na rzecz NOKu, ale z inicjatywy DIH.

Emocje rozumiem, chociaż w tym wypadku ich nie podzielam. Trochę mi "dziwnie", że akurat trafiło na ten koncert. Myślę, że warto by było, abyś podszedł na koncert i na własne oczy i uszy ocenił, czy warto :) . Ja serdecznie zapraszam. Najprawdopodobniej jako osoba, która ma poprowadzić.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-11-10, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-10, 20:46   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Franco zabrałeś głos w dyskusji wiec do Ciebie też mam pytanie, od czego jest BCK?? Jeżeli utrzymujemy ich to oni powinni organizować imprezy?!
Jako sumienny podatnik nie zgadzam się, aby moje podatki w jakikolwiek sposób pomagały lub utrzymywały firmę prywatną.


No niby pozornie racja....
Ale mi osobiście jest wszystko jedno, czy podatek przeznaczony na kulturę trafi do firmy prywatnej czy firmy samorządowej. Jeśli impreza kulturalna ma się odbyć na równorzędnym poziomie, to co za różnica w jakim miejscu?

Skoro organizatorzy imprezy znaleźli lepsze warunki w prywatnym lokalu niż w domu kultury, to ja się cieszę. Martwić i niepokoić może tylko zarządzanie tym ośrodkiem samorządowym, czemu on nie jest konkurencyjny, czemu ludzie z tego ośrodka szukają czasem miejsca na zewnątrz?
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2009-11-12, 08:03   

Bartek T. napisał/a:
ale zapytam

No to czekamy na odpowiedz :evil: chyba podzielisz się tym co uda Ci sie ustalić
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-11-12, 12:40   

Z tego com mi wiadomo starostwo może przeznaczyć pieniadze na organizacje wydarzenia kulturalnego ;) organizatorem nie jest osoba prywatna a DIH czy jakos tak to bylo... wiec tu jest wiecej możliwości sponsoringu nie tylko ze strony Starostwa ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-27, 10:30   

Trochę to trwało, ale już mogę odpowiedzieć: cały ten hucznie nazywany sponsoring MOSiRu ograniczał się do nieodpłatnego przenocowania muzyka biorącego udział w imprezie. Przepływu pieniędzy nie było. Ot i cała sprawa.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: sponsorem, starostwo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu