Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sala zabaw dla dzieci zaprasza!!!
Autor Wiadomość
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-04, 22:03   

Co do ceny porównywalnie do państwowego przedszkola owszem sporo ale w porównaniu do Niani wcale nie. Bo to cena z wyżywieniem a gdy np, ja miałam Nianie musiałam sama ugotować, przygotować jedzenie itp. A przedszkole o wiele wiecej dziecku da niż Niania. Jamps ja znam kilkoro dzieci , które nie dostały się do przedszkola, oj znam.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-12-05, 21:10   

Angel napisał/a:
Jamps ja znam kilkoro dzieci , które nie dostały się do przedszkola, oj znam.


to ja sam zadam sobie zadanie domowe i sprawdzę w przyszłym tygodniu jak to jest z miejscami w przedszkolach dla małych mieszkańców Brzegu :)
0 UP 0 DOWN
 
patxka 
Patrycja Zalewska


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-06, 11:52   

700 zł to jest opcja maxi czyli 9h dziennie od pon. do pt., a i tak ta cena zalezy od tego jak liczna grupa sie zbieze. Beda tez inne opcje zostawiania dzieci na godziny i do tego dopasowane inne ceny.
A nawiązując do wypowiedzi Angel, jaka Niania zechce opiekować się naszym malenstwem od pon do pt 9 h dziennie za 700zł.....he he......śmieszna wypłata.
Jeśli chodzi o plac zabaw to bezpośrednio przy budynku nie ma ale jest kawałek dalej bez przechodzenia przez ulicę, poza tym można skorzystac z zamknietego placu zabaw przedszkola a są dwa w pobliżu.
Dzieci z pobliskich przedszkoli często wychodza również na spacery.
Proponuję sprawdzić ceny w nowo otwartej placówce prywatnej dla dzieci, gdzie się znajduje, jakie warunki........z tego co wiem dzieci chodzą na plac zabaw do parku przechodząc przez ulicę bo placówka ta znajduje się na 3cim pietrze.A chetnych nie malo :)
0 UP 0 DOWN
 
Sebastian Kołodziejczyk 


Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2009

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2009-12-06, 13:40   

patxka napisał/a:
Proponuję sprawdzić ceny w nowo otwartej placówce prywatnej dla dzieci, gdzie się znajduje, jakie warunki........z tego co wiem dzieci chodzą na plac zabaw do parku przechodząc przez ulicę bo placówka ta znajduje się na 3cim pietrze.A chetnych nie malo :)


Dzień dobry :) jako właściciel wspomnianej "nowo otwartej placówki prywatnej dla dzieci", czyli Akademii Skrzata, również zapraszam do osobistego sprawdzenia tych "cen" i "warunków", na które tak namiętnie powołuje się tutaj autor tematu.

Podoba mi się inicjatywa właścicieli Sali Zabaw - im więcej takich miejsc, tym lepiej dla maluchów z Brzegu i okolic i ich rodziców :)

Piszę tylko dlatego, że podawane tutaj przez patxka dane w dziwnym tonie zaczynają mijać się z prawdą..

Tak więc, aby zapobiec dezinformacji, jak również dla osób ciekawych, tudzież zainteresowanych :)

Akademia Skrzata mieści się przy ul. Lekarskiej 3 w Brzegu (róg Chrobrego). Jest to pierwsza prywatna placówka opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym (3 - 5 lat) w Brzegu, aczkolwiek mamy sporą grupkę dzieci młodszych (2 - 2,5 lat);

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 - 16:30, z chętnie wykorzystywaną przez rodziców możliwością przyprowadzenia dziecka wcześniej i odebrania później :)

Czesne w Akademii wynosi 500 zł za abonament, czyli za pełny wymiar godzin + zajęcia z logopedą, rytmikiem, gimnastykiem, j. angielski, zajęcia artystyczne i wiele innych :)
Do karnetu doliczana jest z dołu za miesiąc poprzedni opłata za wyżywienie w wysokości 5.50 zł dziennie. Opłata ta zależy od ilości posiłków zjedzonych przez Skrzata i może maksymalnie osiągnąć 115 zł.
Istnieje możliwość (z której korzysta kilku naszych maluchów) przyprowadzania dziecka na kilka godzin dziennie, kilka godzin w tygodniu lub też kilka tygodni w miesiącu :) w zależności od preferencji i/lub potrzeb rodziców. Cena za taki karnet ustalana jest indywidualnie na podstawie ilości godzin i zajęć dodatkowych, w których uczestniczy dziecko :)

Placówka mieści się na 2 piętrze budynku, jednakże ze względu na specyfikę jego budowy jest to wysokość 1 - 1.5 piętra.
Lokal ma 160 m2 powierzchni, został dostosowany do potrzeb najmłodszych i jest świetnie wyposażony. Posiada dwie bardzo duże sale do zabawy i nauki, dwie mniejsze do zajęć w podgrupach i indywidualnych a także osobną obszerną sypialnię.

W Akademii panuje wspaniała atmosfera tworzona przez cudowne Skrzaciki i wspaniałe Panie. Potwierdza to stale rosnąca liczba skrzatów :) i zadowolonych rodziców :)

Wszelkie dodatkowe informacje, a także obszerna galeria zdjęć i wideo dostępne są na naszej stronie internetowej:

www.akademia-skrzata.pl

Kontakt możliwy jest przez zakładkę "kontakt" na stronie lub:
e-mail: akademia.skrzata@gmail.com
tel. 513 607 833

ZAPRASZAMY :)


p.s.
Proszę w przyszłości operować sprawdzonymi informacjami :)
Dziękuję!
Ostatnio zmieniony przez Sebastian Kołodziejczyk 2009-12-06, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
patxka 
Patrycja Zalewska


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-06, 14:09   

Super ze Akademia Skrzata jest tak przyjaznym miejscem dla naszych pociech i tak jak napisałes im wiecej takich miejsc tym lepiej ale bardzo prosze nie zamiesczac swojej reklamy na moim poście.
Na pewno dbacie o Wasze Skrzaty zeby czuly sie jak najlepiej!!!
A porównanie napisałam nie jako zarzut tylko własnie jako porównanie tego typu miejsca, bo nie ma ich wiele w Brzegu i apropo tego ze dla niektórych ceny są zbyt wygórowane.I to że nie macie podwórka z placem zabaw dla dzieci nie stanowi przeszkody zeby tak jak piszesz bylo tylu chetnych skrzatów. Oczywiście zawsze bedzie tak ze dla jednych jest normalnie a dla innych zbyt drogo, bo rzeczywiscie w porównaniu z państwowymi placówkami różnica jest.
Ostatnio zmieniony przez patxka 2009-12-06, 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Ula 

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-06, 17:36   

a ja mam pytanie jescze odnośnie tych placów zabaw, bo mieszkam w Brzegu od lat i nie wiem gdzie na towarowej są 2 place zabaw, bo przedszkole nr 8 na Towarowej taki plac posiada plac zabaw ale na ul.Trzech Kotwic ?
0 UP 0 DOWN
 
patxka 
Patrycja Zalewska


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-07, 16:21   

Przedszkole nr 1 na Jana Pawła ma plac zabaw i na tyłach tego przedszkola, między blokami a przedszkolem jest plac zabaw otwarty czyli dokładnie na tyłach ulicy Towarowej.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2009-12-07, 21:50   

gunia napisał/a:
po 8 zł za wyżywienie


Baardzo drogo, w przedszkolu w któym pracuję stawka dzienna wynosi 4,5 zł. Składa się na nią śniadanie, obiad i podwieczorek. Śniadanie to przeważnie kanapeczki z szynką, pasztecikiem, dżemem, jakimiś warzywkami, czasami masło czekoladowe, raz w tygodniu płatki śniadaniowe. Obiad zupka plus drugie (dokładki w cenie obiadu oczywiście), podwieczorek to najczęściej owoc, jogurt lub jakiś baton mussli. Uważam, że to jest dobra cena a nie 8 zł. Chyba musicie zmienić dostawcę obiadów - bo on jest w sumie najdroższy. U nas wychodzi za obiad 3,5 zł a śniadanie i podwieczorek 1 zł.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2009-12-26, 22:44   

Sebastian Kołodziejczyk napisał/a:
aczkolwiek mamy sporą grupkę dzieci młodszych (2 - 2,5 lat);

To mogę już potwierdzić, bo zapisując swoją pociechę widziałam młodsze Skrzaty ;)

Sebastian Kołodziejczyk napisał/a:
W Akademii panuje wspaniała atmosfera tworzona przez cudowne Skrzaciki i wspaniałe Panie. Potwierdza to stale rosnąca liczba skrzatów :) i zadowolonych rodziców :)

Od stycznia będzie o jednego Skrzata więcej - mojego Bastka ;) Za jakiś czas zdam relację z poczynań tej placówki i z wpływu jaki będzie miała na moją szaloną pociechę ;)

HS-R, oprócz stawki ważny jest także dostawca wyżywienia. Mnie osobiście przeraziło, że moje miejscowe publiczne przedszkole ma catering aż z Opola, jakby w Brzegu nie było odpowiedniego dostawcy :( Masakra, żeby tyle km wieźć jedzonko :( Ja rozumiem przetargi, cięcie kosztów, ale czasem lepiej dołożyć tą złotówkę i mieć świeże, gorące i na czas. Na szczęście Akademia Skrzata ma jedzonko tutejsze i to z lokalu prawie pod samym nosem ;)

Angel napisał/a:
Co do ceny porównywalnie do państwowego przedszkola owszem sporo

Nawet porównując z przedszkolem państwowym to cena ta nie jest aż tak duża jakby się wydawało. Np. w moim dofinansowanie pobytu dziecka w przedszkolu jest jedynie w godzinach 8:00-13:00, za pobyt dziecka poza wyznaczonymi godzinami należy dopłacić, jeśli dobrze pamiętam 2.30 za godzinę. I tak podliczając od 6:30 do 8:00 mamy 1,5 godziny po 2.30 co daje 3.24 zł. Od 13:00 do 16:30 mamy 3,5 godz. po 2.30 co daje 8.05 zł. A zatem dziennie należałoby dopłacić 11.29 zł. Przyjmijmy 20 dni w miesiącu i wychodzi nam nie inaczej jak tylko 225.80. Koszt wyżywienia to 2.94 zł co da nam miesięcznie 58.80 zł. Zatem w sumie za pobyt dziecka w przedszkolu państwowym musiałabym dopłacić 284.60 zł. W tej cenie mam pobyt, wyżywienie i raz w tygodniu logopedę, chyba nie ma języka angielskiego. Do tego wszystkie zajęcia danej grupy w przedszkolu odbywają się w jednej sali, tam dzieci jedzą, śpią, uczą się i bawią. Nie mówiąc już o tym, że grupa jest większa, dziecko musi być samodzielne i mieć 3 latka, inaczej go nie przyjmą (z braku miejsc). Wygląda na to, że w Akademii Skrzata będę musiała zapłacić z wyżywieniem nie 600 ale zaledwie 300 zł więcej. Za to dziecko będzie w małej grupie (15 osób), w rodzinnej atmosferze (przedszkole wygląda jak dom), będzie spać w sypialni a bawić się w pokoju zabaw... Dla mnie koszt związany z posłaniem dziecka do przedszkola to dodatkowy wydatek w już i tak skromnym budżecie domowym, ale życie nie pozostawia nam czasem wyboru i cieszymy się wówczas, że takie prywatne placówki istnieją. Czas pokaże jak moje rozbrykane dziecko poradzi sobie w przedszkolu ;) i czy po skończeniu przez nie 3 lat zdecyduję się oddać je później do przedszkola państwowego.

A wracając do sedna tematu to interesuje mnie jeszcze cennik samej sali zabaw. W jaki sposób następuje naliczanie kosztu zabawy dziecka, czy jest to np. za godzinę? Niestety przegapiłam dni otwarte (dopiero teraz znalazłam ten temat), ale w miarę możliwości udam się w to miejsce by przekonać się ile radości mogłoby dać mojemu dziecku ;)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2009-12-26, 23:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2009-12-27, 09:55   

8zł za godzinkę, każda następna 5zł lub b/o-18zł
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-27, 21:35   

Inez no to czekamy na relacje z przedszkola i powodzenia w przedszkolu :) )))

A co do cen w przedszkolu do którego chciałaś posłać to coś nie rozumiem dlaczego tylko do 13.00 i dodatkowo płatnepo tej godzinie? o co chodzi?
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2009-12-29, 12:09   

Angel napisał/a:
A co do cen w przedszkolu do którego chciałaś posłać to coś nie rozumiem dlaczego tylko do 13.00 i dodatkowo płatnepo tej godzinie? o co chodzi?

Ja też nie rozumiem, niby państwowe a wychodzi na to, że dopłacić trzeba. Nie wiem czy to decyzja gminy czy jak (nie znam się na tym), ale dofinansowanie jest tylko od 8:00 do 13:00. Przy dłuższym zastanowieniu mam wątpliwości czy Pani Dyrektor mówiła 8:00 - 13:00 czy 8:00 - 15:00 :roll: Starość nie radość, pamięć już nie ta i ze słuchem problemy, zwłaszcza gdy się ma niecierpliwego szkraba na rękach :( Chyba jednak skłaniam się ku 7h dofinansowania. Tak czy siak godziny dofinansowania są na pewno krótsze od godzin otwarcia przedszkola i za wszystkie ponad wymiar trzeba dopłacić. Kto wymyślił takie godziny, przecież wiadomo, że przeciętna mama pracuje 8h, a czasem dojeżdża do pracy, więc nie ma wyboru i dopłacić musi :? Zakładając zatem, że dofinansowanie jest na 7h to w porównaniu do prywatnego przedszkola otwartego 10h trzeba byłoby dziennie dopłacić za 3h po 2.30 zł za każdą, co daje 6.90 zł za dzień. W miesiącu zakładając jak poprzednio mamy 20 x 6.90 = 138 zł + wcześniej wspomniane wyżywienie 58.80 zł, no i w sumie wychodzi nam 196.80 zł.

Angel napisał/a:
Inez no to czekamy na relacje z przedszkola i powodzenia w przedszkolu :)

Dzięki. Mam nadzieję, że Panie z Akademii Skrzata wytrzymają z moim małym diabełkiem :>
Ostatnio zmieniony przez Inez 2009-12-29, 12:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-29, 17:32   

Inez ale jheszcze do tych 196 zł musisz doliczyć czesne :-P Ja płace mies . ok 240zł. za przedszkole z tym ze za kazdy dzien nieobecny odliczane jest 11.40.


Myśle ze jak mój urwis pokochał przedszkole to z Twoim będzie podobnie.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2009-12-29, 18:10   

Angel napisał/a:
z tym ze za kazdy dzien nieobecny odliczane jest 11.40.

To jest właśnie ból prywatnego przedszkola, że za nieobecności odliczany jest jedynie koszt jedzonka, a abonament miesięczny należy zapłacić w całości :/

Angel napisał/a:
Myśle ze jak mój urwis pokochał przedszkole to z Twoim będzie podobnie.

O to się nie martwię, jak byliśmy się rozejrzeć i podpisać umowę to ciężko było stamtąd zabrać Bastka. Bardziej przejmuję się tym jak Panie z Akademii Skrzata dadzą sobie radę z moim diabełkiem. A z drugiej strony jeśli Twoja Ola sobie radzi to i mój powinien dać się "oswoić", ale łatwo nie będzie :> :> :>
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-29, 21:50   

Wiesz Inez ale to dopiero od tego roku jest tak w przedszkoalch państwowych ze odliczana jest stawka dzienna anie tylko żywieniowa.:)

Wiesz te Panie właśnie sobie jakoś radzą... :roll: Moja Ola w przedszkolu sama zasypia od 1 dnia, sama się ubiera, sprząta zabawki itp. Owszem usłyszałam ze ona charakterek to mai tp. Ale generalnie one sobie jakoś radzą, a moze to dzieci w przedszkolu sa inne, grzeczniejsze? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, dzieci, sala, zabaw, zaprasza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu