Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Taxi cz.4 ?

Czy taksówki jeżdzą zbyt szybko ?
Tak - zdecydowanie
58%
 58%  [ 39 ]
Nie - jeżdzą przepisowo
31%
 31%  [ 21 ]
Nie mam zdania
10%
 10%  [ 7 ]
Głosowań: 67
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-04, 10:12   Taxi cz.4 ?

a może są, szybcy i wściekli na ulicach naszego miasta - mowa o jednej z czarnych taksówek, (dla ułatwienia BMW), a raczej TAXI cz. 4ta ?

Czy taksówki szaleją w naszym mieście ? (nie mówię o wszystkich, ale TAXI rzutuje na wszystkich taksówkarzy w naszym mieście) niestety ...
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2010-01-04, 10:15   

zibi z tego co mi wiadomo to TAXI 4 jest już ;]

idz i mu powiedz że Ci sie nie podoba jak jeździ albo zadzwoń na policje:)
Ostatnio zmieniony przez RaZoR 2010-01-04, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-04, 10:21   

RaZoR napisał/a:
zibi z tego co mi wiadomo to TAXI 4 jest już ;]

idz i mu powiedz że Ci sie nie podoba jak jeździ albo zadzwoń na policje:)


Wolę zasięgnąć opinii innych osób. Jak już policja, trzeba mieć dowody, że łamią przepisy, szybko jeżdżą.

Nie będą do gościa podchodził jak kultury za grosz nie ma.
0 UP 0 DOWN
 
bedin 



Wiek: 93
Dołączył: 23 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-01-04, 21:55   

nic nie zrobisz, taksowkami smigaja szybko bo kaske robia na tym i zaloze sie ze jak Ty bys tak jezdzil to przepisowa jazda to by nie byla ;) a wypadkow tak nie widac z taksowkami to nie jest tak zle..
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-04, 22:15   

Przepisowo NIE jeżdżą , i to wie każdy.

Kiedy jakiś taksówkarz spowodował wypadek ? Kiedy któryś przejechać kogoś na pasach ?

Nie bronie nikogo , ale taksówkarze w 100 % jeżdżą zależnie od pogody.
Czasem widzę jak w nocy , naginają przepisy ,
Mamy zimę , warunki są złe i WYPADKÓW z udziałem taksówek nie ma.
Wnioskując każdy jest kowalem swojego losu , od rozliczania kierowców , prywatnych i zawodowych mamy służby mundurowe.

Zacznijmy się może czepiać , innych ciekawszych tematów.
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2010-01-04, 22:37   

Baran napisał/a:
Kiedy jakiś taksówkarz spowodował wypadek ?



np. około 5 lat temu na skrzyżowaniu Kamienna z Jerzego taksówkarz uderzył w nas i zniszczył doszczętnie auto. SZYBKOŚĆ wiec był i to pewnie nie jeden w brzegu z winy taksówkarza, a że pieniążki zarabia to co z tego ??? przepisy są dla wszystkich - zgadza się ?

to tyle z mojej strony na temat kolizji drogowych z udziałem szalonych taksówek.
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-04, 22:50   

bandit napisał/a:
np. około 5 lat temu na skrzyżowaniu Kamienna
przelicz wypadki ogółu , ludzi poruszających się po brzeskich drogach wyjdzie , że jest to kropla w morzu. Owi "piraci drogowi" jak to za chwilę nazwiecie klepią , grube tysiące kilometrów.
0 UP 0 DOWN
 
WILU 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2006

UP 16 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 06:43   

W zakresie prędkości pewnie jest wśród nas mało "Świętych" jeżdżących 50 po mieście. Ja miewam problemy ze "złotówami" jak wymuszają pierwszeństwo na skrzyżowaniach, jak wysadzają pasażerów w dziwnych miejscach na zakazie, no i jak nie uzywają kierunków np. zjeżdżając z ronda. Jak jadę z nimi jako pasażer to czuję się bezpiecznie.
0 UP 0 DOWN
 
wtelecki 


Wiek: 34
Dołączył: 03 Lis 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 09:17   

Baran napisał/a:
Przepisowo NIE jeżdżą , i to wie każdy.

Kiedy jakiś taksówkarz spowodował wypadek ? Kiedy któryś przejechać kogoś na pasach ?

Nie bronie nikogo , ale taksówkarze w 100 % jeżdżą zależnie od pogody.
Czasem widzę jak w nocy , naginają przepisy ,
Mamy zimę , warunki są złe i WYPADKÓW z udziałem taksówek nie ma.
Wnioskując każdy jest kowalem swojego losu , od rozliczania kierowców , prywatnych i zawodowych mamy służby mundurowe.

Zacznijmy się może czepiać , innych ciekawszych tematów.


Wydaje mi się, że to chyba logiczne, że wypadków w udziałem taksówek jest mniej (tak samo jest w przypadku L-ek). Samochody z napisem TAXI na dachu przecież nie stanowią 50% wszystkich pojazdów w Polsce, a co za tym idzie NIE MOŻNA tego porównywać do siebie.
W Brzegu jak i w innych miastach Taksówkarze tak samo się zachowują. Z tym że np. w takim wrocławiu jeszcze można to przeboleć - z jednej ulicy na drugą po 5-7 km. Ale w Brzegu ?!. Z ul. Reja (lub dzierżonia... nigdy nie mogę zapamiętąć - tam gdzie jest meblowy) w rynek 90% brzeskich taksówkarzy wjeżdża z prędkością grubo przekraczająca 70 km/h .... nawet się nie zatrzymają i nie sprawdzą czy coś nie nadjeżdza - a wiadomo, że ruch w rynku jest prze ogromny. Albo... Wysadzanie i wsadzanie klientów pod Harlemem..... z Tyłu jest wielki parking... jak sie zachce to można nawet pod drzwi podjechać... ale nie Pan Taksówkarz, musi stanąć centralnie na pasach a potem na wstecznym przez skrzyżowanie. A na trąbnięcie (celem uniknienia kolizji) otwiera okno i potrafi jeszcze zbesztać - "że ja mam klienta!" ... z tego co wiem owszem, taksówkarze mogą naginać przepisy - zakaz wjazdu, postoju i parkowania - w przypadku gdy wiozą lub przyjeżdżają po niepełnosprawnego pasażera, który z racji swojej choroby musi mieć bliżej do samochodu. A więc w Brzegu JEST problem i to duży. Tym problemem są - Sharany, BMW i reszta.
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2010-01-05, 09:43   

Baran napisał/a:
grube tysiące kilometrów
nawet niech robia miliony kilometrów to i tak ich nie usprawiedliwia od łamania przepisów, więc ??


wtelecki napisał/a:
Ale w Brzegu ?!. Z ul. Reja (lub Dzierżonia... nigdy nie mogę zapamiętać - tam gdzie jest meblowy) w rynek 90% brzeskich taksówkarzy wjeżdża z prędkością grubo przekraczająca 70 km/h .... nawet się nie zatrzymają i nie sprawdzą czy coś nie nadjeżdża - a wiadomo, że ruch w rynku jest prze ogromny.


a to jest przykład.
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-06, 22:50   

głosujcie w ankiecie...

dziś miałem kolejny przykład, ulicą Wrocławską śmignęła taksówka na "kogutach"...

... może media, policja przyjrzała by się taksówkarzom, zwłaszcza że świadczą przewóz ludzi i raczej powinni dbać o ich bezpieczeństwo...

chyba się zemną zgodzicie ?
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-06, 23:38   

Cytat:
chyba się zemną zgodzicie ?

W pełni się zgadzam, nie raz widzę na drodze brawurę kierowców "taryf", szczególnie wieczorem, gdy ulice są puste, ale w dzień również.

I nie można ich usprawiedliwiać na ŻADEN sposób. Nawet jeśli są doświadczonymi kierowcami z wieloletnim stażem i przejechali kilkaset tysięcy kilometrów.
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 17:53   

pozwole sobie powtórzyć...

może wkoncu ktoś coś z tą "brawurą" zrobi w naszym mieście....
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-01-08, 11:01   

No cóż,pewnie nikt nic nie zrobi aby nieco ostudzić "zapędy"oczywiście nie wszystkich taryfiarzy.
Rutynowe pomiary prętkości w mieście przeprowadzane przez policję tyczą wszystkich użytkowników dróg, a jak trafi się taryfiarz to też zapłaci.Mają oni jednak dośc dobry system komunikacji między sobą i stosunkowo dośc szybko wykryją ustawione radary.
Moim skromnym zdaniem należy najpierw zamknąć postój taxi w Rynku i zaproponować panom inne stosowne miejsce postoju.Jednak przed wyborami, chyba w tym roku będziemy wybierać radnych nie znajdą się odważni by w końcu doprowadzić ten temat do końca.
Sam niejednokrotnie widziałem wyjeżdżających z Rynku taryfiarzy ,którzy mimo iż
w Rynku jest zakaz ruchu pewnikiem znacznie przekraczają dozwolone prętkości.
Czy znajdzie się ktoś, kto ukruci te praktyki?
0 UP 0 DOWN
 
Pabloss 
Audi A3



Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-08, 22:23   

Czepiacie sie tych taksowkarzy a zastanawiacie sie jak wy jezdzicie z tego co widze po waszym wieku macie moze za soba po 300,000 km. a po tylu km nie nabiera sie doswiadczenia, dobra tam to nie wazne ale zapewne tez nie jezdzicie zawsze przepisowo, tez pewnie gdzies dosisniecie gaz i popiep..... po prostej. Taksowkarze jezdza tak szybko po pierwsze bo to jest taki ''pociag za kasa- im szybciej tym wiecej, a po drugie zeby klijent nie czekal tak dlugo. Oni maja doswiadczenie. W nocy jak sa puste drogi to owszem przycisna bo wtedy jest mniejsza mozliwosc kolizji, ale ok to ich nie usprawiedliwia. Taka ich praca chca byc dobrzy w tym co robie tak jak zapewne kazdy z nas chyba ze sie myle to taki ktos jest frajerem(sorry)... A tak propo to nie zajmujcie sie tym tylko to jest dzialka policji ktora i tak z tym nic nie zrobi tylko wsadzi mandacik Panu z Szarana za predkosc a on i tak bedzie robil dalej to samo. jestescie bezradni. A tak na marginesie to pozdrowienia dla Pana taksowkarza z czarnego BMW- mojej mamy znajomy :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cz, taxi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu