Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rosjanie też kochają Brzeg
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-06, 17:22   

No i otrzymałeś Cyborg odpowiedź. Trzeba było pytanie wężykiem podkreślić. I wszystko jasne (przynajmniej dla mnie). Twoje pytanie jak i moje wywody są pogmatwane (skąd ja to znam?) i tyle. Ponieważ wolę Admina należy wypełnić nie skomentuję ostatniego postu, ani w sposób pogmatwany, ani wcale.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-09-06, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-06, 20:41   

Sytuacja rzeczywiście bardzo patowa, bo właściciel w zasadzie nie opowiada się za forumowiczami, tylko wyraża "Wolę współpracy" z zespołem ludzi, których zachowanie moim zdaniem do chwili obecnej nie doczekało się konkretnego "Przepraszam".
A do tego ktoś, kogo podwładni wywali stek bzdur na forum, i to tego typu, że nawet krytykanctwem tego nie można nazwać, wręcz żąda zaprzestania publikacji rzetelnych i sprawdzonych uwag na swój temat.
Znaczy ma być tak, jak za dawnych lat - jedynie słuszna prawda, jedynie słuszny i wszechdocierający organ, dodajmy że wydawniczy, żeby z jakim innym nie daj co nie pomylić...
"Pomerdało się pani" to chyba za delikatne określenie na tzw wolność słowa, o którą tak tu pani podwładni wołali... <ROTFL>. Tradycyjnie przytoczę Sienkiewicza "Jak Kali kraść krowa, to dobry uczynek. Jak Kalemu kraść, to zły..."...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-10, 10:29   

Wywołałem Sergieja do odpowiedzi na pytania, których sam nie zadałem. „Panorama „ nie pomogła w skomentowaniu, sam spróbuję.
W sprawie Katynia, zaznaczyłem, że jest to zdanie Rosjanina. My wiemy podświadomie, że nie chodziło o Smoleńsk i zajęcie Moskwy tylko o rok 1921. Niejaki Stalin był bardzo pamiętliwy w tej sprawie. Nawet jeśli przyjąć, że nasze postępowanie w stosunku do części jeńców z roku 1921 mogło być podobne, to nie ta skala i nic nie usprawiedliwia wzięcie odwetu za te sprawy na inteligencji. Najłatwiej unicestwić naród pozbywając go możliwości zorganizowania się, oraz elit naukowych, politycznych itd.
W tym wypadku Pan Wałęsa ma chyba rację. Ten etap i niektóre inne trzeba jego zwyczajem „przeskoczyć”. Inaczej będą ciągle nie załatwione sprawy z historii. Pozostaje jednak sprawa rodzin i pamięci, a tego nie da się tak po prostu „przeskoczyć i wymazać”. Chyba, że nie będzie już tych, którzy pamiętają.
Wybacz Sergiej, ale właśnie taka jest moja ocena.
W pozostałych sprawach, no cóż przykro przyznać, ale w zasadzie to konkretna analiza przypadków, z którą trudno się nie zgodzić.
Pozdrawiam, i jeszcze raz, w imieniu tych co powinni a jeszcze tego nie zrobili ( ktoś za promocję miasta odpowiada), składam podziękowania za rozpowszechnianie Brzegu w internecie.

[ Dodano: 2006-11-19, 12:11 ]
W latach 2003-2005 Sergiej wraz z grupą przyjaciół prowadzili prace badawcze w osiedlu Kęszyna Leśna w Międzyrzeckim Rejonie Umocnień. Między innymi okazało się, że była tam niemiecka szkoła dywersji dla Hindusów i Arabów. Skąd Hindusi w turbanach, bo takie było nakrycie głowy, w oddziałach SS? To jeńcy angielscy z okresu walk w Afryce Północnej. Są jeszcze inne ciekawe sprawy jak sztuczny przewoźny (raczej mający możliwość przeholowania) półwysep na jeziorze Krzywe w pobliżu tego osiedla, ale ponieważ nie mam zgody autora na publikację tłumaczenia zwracam się tą drogą do Sergieja o zamieszczenie wyników poszukiwań na Forumbrzeg.
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-11-19, 13:51   

Всем добрый день. Никаких проблем, можете опубликовать. В свою очередь хочу сказать если кого-то заинтересует эта тема, ну и кто знает немного русский язык может посетить следующие сайты и форумы http://www.trackers.su/main.html http://sgv32.borda.ru/?1-...-0-0-1163779744
1 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-19, 14:25   

Ponieważ jest to prywatna korespondencja rosyjskiej grupy poszukiwawczej „TRACKERS” zajmującą się fortyfikacjami wojskowymi, zagadkami i interesującymi zdarzeniami Drugiej Wojny Światowej do podobnej grupy w Polsce, a Sergirj wyraził zgodę na jej publikację, oraz uważając, że są to ciekawe informacje pozwolę sobie na zacytowanie jej w całości:
TRACKERS napisał/a:
Witamy Was serdecznie. Jesteśmy rosyjską grupą poszukiwawczą „TRACKERS” zajmującą się fortyfikacjami wojskowymi, zagadkami i interesującymi zdarzeniami Drugiej Wojny Światowej. W latach 2003-2005 uczestniczyliśmy w Polsce w poszukiwaniach w miejscowości Kęszyca Leśna obok leśnego jeziora Krzywe. Oprócz badań Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego z jego podziemnymi budowlami zbudowanego przez Niemców w latach trzydziestych zainteresowało nas także jezioro i znajdujące się na nim obiekty.
Znaleźliśmy w internecie waszą informację i fotografię z lat 30-tych, na której przedstawiono wjazd do Kęszycy Leśnej oddziału niemieckich żołnierzy we wschodnich turbanach na głowach co świadczy o ich przynależności do Legionu Indyjskiego walczącego po stronie Trzeciej Rzeszy. Według naszych informacji w Kęszycy Leśnej do 1945 roku działała niemiecka tajna szkoła dywersantów, w tym również dla Hindusów i Arabów. Oprócz tego na jeziorze Krzywe był pływający sztuczny półwysep, który Niemcy przemieszczali po jeziorze. Legenda mówi, że pod jeziorem istniał podziemny obiekt (bunkier, szpital), który Niemcy zatopili przy ucieczce w 1945 roku.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w odpowiedzi na następujące pytania:
1. Co Wam wiadomo o Hinduskim Legionie w szkole dywersantów w Kęszycy Leśnej do 1945 roku?
2. Jaka niemiecka jednostka (szkoła) kwaterowała w Kęszycy Leśnej do 1945 roku?
3. Czy na jeziorze Krzywe był pływający półwysep, a pod jeziorem jakiś obiekt podziemny?
4.Czy ktoś kiedykolwiek widział w wodzie po środku jeziora niewysoką wieżę, której nie ma obecnie?
5.Czy wokół jeziora były niemieckie obiekty zbudowane z betonu oprócz koszar w osiedlu?
6.W którym roku Niemcy powiększyli powierzchnię przyległą do jeziora spuszczając wodę?
7. Czy są jeszcze inne znane sprawy związane z jeziorem i Kęszycą Leśną pochodzące z okresu Trzeciej Rzeszy?
I ostatnia prośba. Czy możecie nam wysłać na pocztę elektroniczną zdjęcia Kęszycy Leśnej i jeziora Krzywe z lat 30-tych i 40-tych?. Może także z okresu kiedy w Kęszycy były wojska rosyjskie, czyli z lat 1945-50 i późniejszych? Macie na stronie kilka takich zdjęć, ale niestety nie można ich skopiować.

Zainteresowanych podobnymi tematami odsyłam do forum http://www.bunkrowiec.com/ i podobnych stron.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-11-19, 14:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
respectum 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-09-29, 23:46   

Привет Сергей! Когда вы придете к Польше. я учю в Писею и я думаю было очень интересно встретить и разговаривать с людьми жили здесь.
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-03-02, 23:51   

Witam wszistkich!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-03, 06:57   

Sergej, witaj, po długiej nieobecności :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2009-03-28, 15:35   

Jak miło Cię widzieć z powrotem Sergej :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-28, 16:32   

Inez napisał/a:
Jak miło Cię widzieć z powrotem Sergej
niestety Sergiej się pojawił i zniknął, ale zdaje się mamy też innego Rosjanina na forum jurek-tambov, ale jak sprawdzałam po użytkownikach, to może mieć on nawet kilka nicków :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-30, 12:49   

Jak to asy wywiadu. Ze 20 paszportów i w ogóle ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-03-30, 14:02   

Witaj Inez. :brawo:

Franco Zarrazzo napisał/a:
20 paszportów i w ogóle ;) .

Nie Franku, mam jednego :D

[ Dodano: 2009-04-10, 21:58 ]
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkiego tego, co od Boga pochodzi. Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia i uniosły serca ponad przemijanie.




Ostatnio zmieniony przez Sergej 2009-03-30, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-05-11, 23:48   

Доброго всем дня. Вот хотел бы поделиться с вами своими работами в основу которых легли фотографии сделанные бывшими учениками бжегской средней школы №28 СГВ. Фотографии сделаны весной 2007-го и весной 2010 годов. Именно в это время мы проводили слеты выпускников школы в Бжеге. Я думаю вам будет интересно узнать как видят Бжег бывшие его русские горожане. Цикл так и назван "Бжег глазами русских бжегчан". С удовольствием прочту все ваши комментарии, замечания и пожелания. Приятного просмотра.
http://brzeg28sgw.5bb.ru/...id=3&p=6#p65599
Ostatnio zmieniony przez Sergej 2010-05-11, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-12, 04:51   

Hej, Sergej :) . Musiałem się nieźle napocić, aby zrozumieć cyrylicę. Chyba znowu się zacznę uczyć "radzieckiego" - bo chyba tradycyjny rosyjski i radziecki, to nieco inne sprawy?

Podobnie jak w Chinach?

Właśnie oglądam filmiki.

Pozdrowienia dla wszystkich :) .

EDIT:

Roztropku - byłbyś uprzejmy przełożyć dokładnie?
Fajnie się ogląda te filmik. Pełne nostalgii i melancholii. Powiem Siergiej, że czasami mam wrażenie, że patrzę na zupełnie inne miasto. Skoro masz 41 lat, to możemy się znać - zdarzyło mi się kilka razy bywać na ogniskach "integracyjnych" (nieoficjalnych). Co prawda niewiele pamiętam - legendarna moc pewnego trunku nie była mocą jedynie legendarną...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-05-12, 05:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-12, 07:14   

Sergej napisał/a:
Доброго всем дня. Вот хотел бы поделиться с вами своими работами в основу которых легли фотографии сделанные бывшими учениками бжегской средней школы №28 СГВ. Фотографии сделаны весной 2007-го и весной 2010 годов. Именно в это время мы проводили слеты выпускников школы в Бжеге. Я думаю вам будет интересно узнать как видят Бжег бывшие его русские горожане. Цикл так и назван "Бжег глазами русских бжегчан". С удовольствием прочту все ваши комментарии, замечания и пожелания. Приятного просмотра.
http://brzeg28sgw.5bb.ru/...id=3&p=6#p65599


"Życzę wszystkim dobrego dnia. Chciałbym podzielić się z wami swoimi pracami wykonanymi ze zdjęć zrobionych wiosną 2007 i 2010r. podczas zjazdów absolwentów średniej szkoły nr 28 północnej grupy wojsk. Myślę, że zainteresuje Was,jak widzą Brzeg jego dawni rosyjscy mieszkańcy. Cykl nazwałem "Brzeg oczami rosyjskich brzeżan". Z przyjemnością przeczytam wszystkie komentarze, uwagi i sugestie. Miłego oglądania."

Roztropek się raczej nie obrazi, a swoją drogą to ciekawe, jak szybko niektórzy zapominają języka, którego uczono w PRL-u od 5 kl. podstawówki do matury :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, kochaja, rosjanie, tez


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu