Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rosjanie też kochają Brzeg
Autor Wiadomość
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-06-04, 00:40   

Łza sie w oku kreci kiedy patrze na te zdjecia, zniszczyc - ot co potrafia nasze wladze. Tak strasznie chciel miec wolne lotnisko i koszary, a teraz jest to dla nich piatym kolem u wozu. ehhh. :( Takie budynki, hangary, pas startowy, piekne tereny...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-04, 00:59   

kvm napisał/a:
Łza sie w oku kreci kiedy patrze na te zdjecia, zniszczyc - ot co potrafia nasze wladze. Tak strasznie chciel miec wolne lotnisko i koszary, a teraz jest to dla nich piatym kolem u wozu. ehhh. :( Takie budynki, hangary, pas startowy, piekne tereny...


To nie jest tak, że one /że niby te władze/ chciały, bo chcieli to raczej wszyscy. Sam pisałem durne hasła na murze "Soviet Go Home" albo rzucałem kulkami ze śniegu w samochody z napisem "Liudi"...
Kilka lat później poznałem trochę literatury rosyjskiej i kilku Rosjan na Górce Jerzego...

A teraz coraz częściej mam ochotę założyć konkurencyjną ligę bejsbola. Ino piłeczki zamienić na kilka piłek nieco większych rozmiarów... Szczególnie, gdy robię takie właśnie zdjęcia, albo gdy uciekam po próbie sfotografowania rejestracji ciężarówek i dźwigu wywożących płyty z lotniska... takie tam naprawianie świata. Przyjaciele mówią, że nienormalny jestem. No cóż - nigdy nie mówiłem, że jestem...
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 02:00   

Cytat:
A ja się nienaumiałem. A buuu - teraz żałuję... Nie można by z Rosjanami pogadać i zrobić jakiejś dwujęzycznej stronki?

Ktoś tu włada biegle cyrylicą?

Fra.


Witam ciebe Fra.
Ja nad tym juz pracue. A z rosjanami mozna gadać po polsku :D My wszistko rozumiemy.
Dzieki ciebe za foto.
Sergej
Ostatnio zmieniony przez Sergej 2006-06-04, 02:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-04, 08:47   

Zdrawstwuj Siergiej i wsie :) !

Żeby nie było, że Polacy są niegospodarni, to poproszę swoich kolegów o zazmieszczenie też fotek miejsc z lotniska, gdzie zycie tętni i ludzie biorą sprawy w swoje ręce.
Zamieścimy też dla kontrastu z poprzednią serią zdjęcia budynku Urzedu Gminy.

Chce przez to powiedziec, ze nam Polakom wmawia sie niegospodoarnosc /Wam Rosjanom chyba tez/, ale tak naprawde to jestesmy narodami wmanipulowanymi w dziejowe nierobstwo i pranie mozgow przez władze i urzednikow, jakze czesto szukajacych wroga za granicami panstwa, albo, co gorsza, podburzające ludzi przeciw sobie. Żeby nie było zgody, bo zgoda miedzy ludźmi potrafi zagrozić stołkom i klikom.

Postaram sie zamiescic zdjecia z miejsc malopopularnych, raczej niefotografowanych przez oficjeli z urzedow.

Bądzcie tam zdrowi i niech Wam Słońce Wolności i Pojednania sprzyja :) .

Osobiście zapraszam do Brzegu na jakieś wspólne ognisko, szaszłyki itd...
Jak to się chyba mówi "Paguljajem"...
Gościnność w naszych narodach zawsze była na właściwym miejscu.


Serdeczne pozdrowienia z Brzegu od BYŁEGO Rusofila /mineło mi ostateczne jakoś w 1987-1989 - gdy poznałem nieżyjącego już Kira Bułyczowa na spotkaniu w Warszawie.../
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 10:50   

kvm napisał/a:
Łza sie w oku kreci kiedy patrze na te zdjecia, zniszczyc - ot co potrafia nasze wladze. Tak strasznie chciel miec wolne lotnisko i koszary, a teraz jest to dla nich piatym kolem u wozu. ehhh. :( Takie budynki, hangary, pas startowy, piekne tereny...


Witam ciebe kvm.
To ne wladza jest winna, to czas. Ja bylem w Brzegu w 2003 roku. to, co zabaczilem to byl zach. Ale ja jestem pewien ze to wszistko jest tymczasowe.

Sergej

[ Dodano: 2006-06-04, 11:02 ]
Franco Zarrazzo napisał/a:
Zdrawstwuj Siergiej i wsie :) !

Osobiście zapraszam do Brzegu na jakieś wspólne ognisko, szaszłyki itd...
Jak to się chyba mówi "Paguljajem"...
Gościnność w naszych narodach zawsze była na właściwym miejscu.


Serdeczne pozdrowienia z Brzegu od BYŁEGO Rusofila /mineło mi ostateczne jakoś w 1987-1989 - gdy poznałem nieżyjącego już Kira Bułyczowa na spotkaniu w Warszawie.../


Priwet, Franco.

Dzienkue bardzo za zaproszennja.
Napiszi mne ty ponimaesz wot takoj russkij jazyk na latinice. Esli da to ja napiszu na nem bolsze.
Sergej.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 14:02   

Witam chłopaki, a szczególnie Ciebie Sergiej :)

Franco Zarazzo napisał/a:
Żeby nie było, że Polacy są niegospodarni, to poproszę swoich kolegów o zazmieszczenie też fotek miejsc z lotniska, gdzie zycie tętni i ludzie biorą sprawy w swoje ręce.
Zamieścimy też dla kontrastu z poprzednią serią zdjęcia budynku Urzedu Gminy.


Zjem obiadek i podreptam na spacer, po powrocie wrzucę takowe fotki, przecież mam blisko :wink: A teraz to co widzę z okna swojego domku :D
Sklep i poczta:


Widok na plac zabaw - wczoraj był jakiś festyn :) :


Blok na wprost:


Musicie przyznać, że zieleni u nas nie brakuje :P
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 15:05   

Inez napisał/a:
Witam chłopaki, a szczególnie Ciebie Sergiej :)

Musicie przyznać, że zieleni u nas nie brakuje :P

Witam ciebe Inez.
Bardzo pienkne fotki. Dzenkue. W ktoremu blocu ty mieszkasz? Czekam na twoj powrot.
Inez ty rozumiesz rossijsku?
Sergej
Ostatnio zmieniony przez Sergej 2006-06-04, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kimi 
elektromechanik



Wiek: 46
Dołączył: 30 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-06-04, 15:09   

Sergej, Wasza strona jest rewelacyjna. Od dawna szukałem zdjęć lotniska z lat jego świetności. Miałem możliwość wejść na teren zaraz po opuszczeniu go przez wojsko i strasznie mi się podobało szszególnie, że wszystko było jeszcze niezniszczone. Obecnie bardzo ładnie prezentuje się osiedle, które ciągle się rozbudowuje, urząd gminy i kilka firm, które zajeły część hangarów. Od pasa startowego (który w połowie jast rozebrany) w stronę Pępic większość obiektów jest potwornie zniszczona. Szkoda, bo zmarnowano naprawdę świetny obiekt (pomysłów jest kilka tylko chęci i środków finansowych brak).
Franco Zarrazo napisał/a:
Przyjaciele mówią, że nienormalny jestem.

Chłopie, nie przejmuj się, nie jesteś sam :wink: Ludzie z naszymi poglądami są w tym kraju prześladowani (mamy zbliżone poglądy, o czym chyba przekonałeś się na ognisku) :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-04, 16:49   

Sergej napisał/a:

Priwet, Franco.

Dzienkue bardzo za zaproszennja.
Napiszi mne ty ponimaesz wot takoj russkij jazyk na latinice. Esli da to ja napiszu na nem bolsze.
Sergej.


Wsio paniał. Takoj ruskij ja znaju. Tolka u mienia oczen plocho czasa - ja diełaju tri sajty www. U mienia niet miesta na nowye "hobby". JA oczen haczju, ale wremia nie stait.
Ja skazał moim tawariszczom, katorye znaju pa ruskij niemnożko. Adna ect "rusycystka" :) .
Ja żdit na ej otwet.

Priwet tożie :) .

Frano

A teraz po Polsku - będzie mi łatwiej. Bywam czesto na cmentarzu na ulicy 1-go Maja /byłej/. Tam są groby Twoich rodaków - jesli taka Wasza wola, mogę cześciej tam zagladac i czasami zapalic jakąś swieczke. Moge zrobic wiecej zdjec, moze jakies rodziny gdzies tam szukaja swoich zaginionych albo zapomnianych. Na niektorych grobach pisze "Nieizwiestnyj sołdat".
Zaraz dam kilka zdjęć.

[ Dodano: 2006-06-04, 17:21 ]
Kimi napisał/a:

Franco Zarrazo napisał/a:
Przyjaciele mówią, że nienormalny jestem.

Chłopie, nie przejmuj się, nie jesteś sam :wink: Ludzie z naszymi poglądami są w tym kraju prześladowani (mamy zbliżone poglądy, o czym chyba przekonałeś się na ognisku) :)


Taaaa :D :D:D - i pewnikiem Twoi kumple drą łacha o spiskowej teorii dziejów, no nie? Skąd ja to znam :) . Ja też zwiedziłem /i to oficjalnie jeszcze/ baze zaraz po wyjsciu Wojsk Federacji Rosyjskiej /byłego Związku Radzieckiego/.
Tym bardziej serce boli...

Jakby co, będziemy sobie puszczali zajączki z odzielnych cel w wariatkowie...

Dodane:

Kurcze - głupio wyglada mój ostatni dopisek razem z tym zdjęciem ponizej - przepraszam.

ruskij_soldat.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 49,91 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-06-07, 08:56, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 18:15   

Franco Zarrazzo napisał/a:


Wsio paniał. Takoj ruskij ja znaju.

A teraz po Polsku - będzie mi łatwiej. Bywam czesto na cmentarzu na ulicy 1-go Maja /byłej/. Tam są groby Twoich rodaków - jesli taka Wasza wola, mogę cześciej tam zagladac i czasami zapalic jakąś swieczke. Moge zrobic wiecej zdjec, moze jakies rodziny gdzies tam szukaja swoich zaginionych albo zapomnianych. Na niektorych grobach pisze "Nieizwiestnyj sołdat".
Zaraz dam kilka zdjęć.


Oczen horoszo, togda ja budu pisat tak, a ty piszi po polski ja wse ponimaju, brat moej babuszki zil wo Wroclawe. Twoju znakomuju russistku ne Ewa zowut? U menja w Brzege toze est znakomaja russistka Ewa. Tolko ona uze dolgo ne wychodila na swjaz. Ja choczu ee poprosit perewesti strone na polskij jazyk. Mog by sam, no u nee eto poluczitsja luczsze. My sejczas s naszimi rebjatami obgowariwaem poezdku w Brzeg, kogda poka ne znaju. W 80-ch godach nasz klass sledil za porjadkom na naszem kladbisze, sejczas tam nawerno toze porjadok? Oczen choroszo czto w Brzege jczen mnogo ljudej kak ty, kotorye pomnjat nas. W te gody bylo wsjakoe, no my wed bolsze druzili czem dralis, chodili k drug drugu w szkoly igrali wo dworach. Ja za 5 let zil na ul Hanki Sawickoj, Dzerzinskogo, Chocimskoj. Budu rad twoim fotografijam i esli mozno ja ich wstawlju w albom swoej strony. Krasiwye foto pokazala sdes pani Inez. Budu ot nee toze zdat nowych fotok. Moja zena zila na Baze w 4-m bloke.
Do swjazi, Sergej.

[ Dodano: 2006-06-04, 18:25 ]
Jamps napisał/a:
Yasiu! Wielkie dzięki za ten adres. Miałem mnóstwo rosyjskich kolegów i koleżanek, a w zasadzie przede wszystkim koleżanek na podwórku i już nie raz próbowałem ich znaleźć przez sieć, wpisując np. ich nazwiska, ale to nic nie dawało. Może w ten sposób coś wypali. Chętnie bym z nimi nawiązał kontakty i to jest jakaś szansa.
A z rosyjskim u mnie dużo lepiej niż z angielskim :)


Witam ciebe.
Jamps, przez ten link http://poisk.vid.ru/?p=3 mozesz znaleźć swoich koleżanek.
Administrator strony "Brzeg-miasto naszego dziecinstwa", Sergej
Ostatnio zmieniony przez Sergej 2006-06-04, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 19:15   

Sergej napisał/a:
W ktoremu blocu ty mieszkasz? Czekam na twoj powrot.


No i wróciłam, spacer się troszkę przedłużył, za to mam kilka ciekawych fotek :) Na początek Skarbimierz :)

Tu mieszkam (czerwona strzałka):




A teraz kilka fotek przedstawiających Skarbimierz :)

Zacznę od pozostałości (stare obiekty):











Ciąg garaży:



A teraz co powstało i jak rozwija się gmina :)

Urząd Gminy i zieleń wokół niego:





Szkoła:



Sala gimnastyczna:



Gdzie mogą bawić się dzieci oraz młodzież :)









Na razie wystarczy :-P

Sergej napisał/a:
Inez ty rozumiesz rossijsku?

Wstyd się przyznać :( Uczyłam się tego języka ładnych pare lat, ale niestety prawie nic nie pamiętam :( Bardzo mi przykro :cry: Jednak z tego co widzę Ty sobie nieźle radzisz z polskim :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-04, 19:30   

Sergej napisał/a:
Moja zena zila na Baze w 4-m bloke.


Jeśli dobrze kombinuję to Twoja żona mieszkała w bloku różowym (patrząc na pierwszą fotkę ten za drzewami). Teraz to jest ul.Akacjowa 5A-E. Tam mieszka jedna z forumowiczek - Ania2006 :) Kto wie, może nawet w tym samym mieszkaniu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Sergej 



Wiek: 55
Dołączył: 03 Cze 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-06-05, 11:23   

Inez napisał/a:


Jeśli dobrze kombinuję to Twoja żona mieszkała w bloku różowym (patrząc na pierwszą fotkę ten za drzewami). Teraz to jest ul.Akacjowa 5A-E. Tam mieszka jedna z forumowiczek - Ania2006 :) Kto wie, może nawet w tym samym mieszkaniu :wink:


Witaj, Inez!
Niemam slow. Ten fotoreliz jest bardzo wsponjalyj :brawo: . Piekne foto. Tak, ten blok (ul.Akacjowa 5A-E) jest ten, w ktorem mieszkala w latach 80-ch moja zona. Nawet widac balkon na 3-mu etagu. Dzenkue ciebe bardzo. Czi moge ja nektore foto dodac do swoego albomu?
Pozdrawjam, Sergej.

P.S. O tak to bylo w latach 80-ch
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-05, 11:41   

Sergej napisał/a:
Czi moge ja nektore foto dodac do swoego albomu?

Oczywiście, że możesz. Prosiłabym tylko o umieszczenie info, że ja je zrobiłam no i namiarów na tą stronkę (jeśli to nie sprawi Ci kłopotu) :) Posiadam sporo innych fotek (także z brzeskich czerwonych koszar), jeśli chcesz prześlę Ci je na e-mail, żeby nie obciążać serwera forumowego.
Dzięki za fotkę jak to było dawniej :) Zastanawia mnie ten mały budyneczek pomiędzy blokami, co to było :?: Teraz tam jest apteka :) W ogóle mojego męża interesuje wygląd Skarbimierza za czasów, kiedy stacjonowało tam wasze wojsko :wink: Fajnie jest móc wymienić wiadomości, poznać w naszym przypadku przeszłość a w Twoim teraźniejszość :wink:

Pozdro dla Ciebie i oczywiście żony :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-06-06, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Ania2006 



Wiek: 44
Dołączyła: 21 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-06-05, 11:58   

Witajcie !!!
Bardzo fajne foteczki.
Sergej, może masz jakieś jeszcze fotki z lat 80 - tych, chętnie zobaczę, jak kiedyś wyglądał Skarbimierz w którym teraz mieszkam.
Pozdrawiam
Ania2006
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, kochaja, rosjanie, tez


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu