Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kreml za Katyń was wciąż nie przeprosił
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-20, 11:36   Kreml za Katyń was wciąż nie przeprosił

Interesujący wywiad z byłym sowieckim dysydent Władimirem Bukowskim głównie nt. Smoleńskiej katastrofy i zachowań Kremla. Warto przeczytać i zastanowić się nad pewnymi kwestiami...
http://www.rp.pl/artykul/...s_za_Katyn.html
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-04-20, 12:05   

Nic nowego pytany nie odkrył. Sądzę, że ma wiele racji. Też mam wątpliwosci co do poprawy stosunków POL-RUS, choć na nią, jak normalny człowiek, liczę. Czy jednak różnice w interesach obu krajów nie są zbyt wielkie?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-04-20, 12:14   Re: Kreml za Katyń was wciąż nie przeprosił

robin napisał/a:
Interesujący wywiad
Tylko, że nie zauważono jakby wypowiedzi Miedwiediewa, który wyjaśnił wątpliwości kto jest odpowiedzialny. Pozostały zdaniem niektórych trzy sprawy. Słowo "przepraszam", odszkodowania i zwrot dokumentów.
Czy słowo "przepraszam" jest właściwe do ogromu tej zbrodni pomijając, że żąda się go nie od sprawcy, a od - no właśnie- nie jestem przekonany, że od spadkobiercy.
Odszkodowania - nie ma się co spodziewać ich wcześniej zanim nie dostaną ich Rosjanie. A do tego jeszcze daleko, bo nie zaczęto nawet sprawy rozliczeń wewnętrznych.
Zwrot dokumentów - do tego z pewnością dojdzie prędzej, czy później. Zważmy jednak, że np. Anglicy też nie przekazali nam dokumentów w sprawie śmierci gen. Sikorskiego. Nie ta skala, ale powód zbliżony.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-04-20, 12:54   

A ja mam dziwne przeświadczenie, że słowo "przepraszam" padło, kiedy Jelcyn przekazywał Wałęsie dokumenty z podpisami zleceniodawców mordu włącznie.
Rosjanie traktują mord na naszych oficerach jako element czystek prowadzonych przez Stalina w ZSRR. Zginęło wówczas miliony obywateli sojuza. Dla nas to zbrodnia dokonana przez wroga. Myślę, że po ostatnich wydarzeniach Rosjanie zrozumieli polski punkt widzenia.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-04-20, 21:27   

To prawda. Liczba ofiar rewolucji, wojny domowej, głodu, rządów terroru i czystek idzie w dziesiątki milionów ludzi różnych narodowości, również i może nawet głównie Rosjan. W lesie katyńskim dokonywano już wcześnie mordów. Nie chodzi mi wcale o porównywanie liczb, trzeba sobie jednak z tego zdać sprawę.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-20, 22:01   

Jelcyn przepraszał, podobnie Miedwiediew. Gdyby Rosjanie na klęczkach szli z Moskwy do Warszawy nie uznalibyśmy tego za godne zadośćuczynienie. Zgadzam się z Dziedzicem Pruskim. Rosjanie ponieśli za rządów Stalina straszliwą ofiarę , zatem ich punkt widzenia miał prawo rozmijać się z naszym poczuciem krzywdy. Co innego, że do niedawna oficjalnie negowano w Rosji zbrodnię katyńską.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: katyn, kreml, nie, przeprosil, was, wciaz, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu