Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Krzysztofem Puszczewiczem - spec. dla Forum Brzeg
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 09:14   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
A świetnie pamiętam spot wyporczy PO-"Będą nasze dzieci uczyć świetnie zarabiający nauczyciele".


Ja świetnie pamiętam kampanię PiSu, kiedy to po wyborach premierem został Marcinkiewicz. Jany jak oni nie obicywali, że rencistom i emerytom i bla bla bla. Co to nei będzie. Jako, żem sam rencista, a matula emerytka, bardzo nas to interesowało. Już w orędziu premier Marcinkiewicz zapowiedział, że akurat tę obietnicę, to se możemy... Nawet tu na forum o tym pisałem.

Więc daruj sobie Jacku aluzje w kierunku zarobków. Wtedy jeszcze nie mówiło się o kryzysie globalnym (a ja Ci mogę pokazać książki, w których taki kryzys, a do tego kolejne) zostały przewidziane :) . I wcale nie są to przepowiednie jakiś proroków.

Od tamtej pory głosuję na P.O. - nikt mnie nigdy bardziej nie okłamał, niż PiS :) . Głosując na Aleksandra Kłamczuszka, wiedziałem na kogo głosuję (w drugiej kadencji) i czego się spodziewać. Chociaż to, co się działo dalej, przerosło wszystko.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 09:19   

Hej Franco jaki kryzys? Donald najpierw mówił, że go nie ma, potem że nas ominąl , a ostatnio że już się skończył. Nie wierzysz Donaldowi? Chyba wyrzucą Cię z PO :D A co do Marcinkiewicza to chyba ostatniio jest u Was, razem z Isabel, jak widać wszystkie nieszczęścia walą się na biedną Platformę. Pozdrawiam cieplutko o poranku.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 09:22   

Cytat:
Proponuję Ci piwko, wspólnie z Franco Zarazzo (mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko). Przy piwku możemy porozmawiać o naszych poglądach. DO tego dołożymy Bartka T. i będziemy mieli taki krąg. PiS + PO + SLD + Nie polityczny.

Ciekaw jestem jak długo byś wytrzymał bez wtykania swoich prawd. Na co dzień (przed wyborami) potrafimy usiąść nie patrząc na polityczne ugrupowania.


No i w końcu dochodzimy do meritum :P . Ufff. Przecież nie po to się angażowałem w wywiad (w trudnym dla brzeskiej P.O. czasie - wybory, przed zjazdem), aby robić tylko reklamę P.O. i sobie. Wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego bardzo zabolało mnie, gdy ludzie, którzy mnie znają na tyle dobrze, wby wiedzieć, że jednak jestem w dużym stopniu idealistą. zaczęli mącić i doszukiwać się wszędzie krętactwa.

Gwarantuję Wam, że Jacek nie ma kłów opadających na klatkę piersiową, nie toczy piany z gęby, nie jest potworem, chociaż w ludzkich wnętrznościach grzebie :P . IMHO - teżprzegina z tą nienawiścią. Tak samo manipuluje ludźmi kościół, jak i G.W. I każdy, kto ma posłuch, władzę, media. I nie ma tu nic do rzeczy, czy jest z P.O., czy PiS. Na pewnym etapie liczy się skuteczność. W czasie, kiedy owieczki meczały o Wawelu, P.O. Prezydenta podpisywał ustawy. I jakoś nikogo to za bardzo nie wzruszyło. Bartek i Grzech chyba dostrzegli, że coś może nie ten teges. Ale zdrugiej strony może i to było komunikat?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-01, 09:22   

Jacek Jastrzębski, nie odniosłeś się konkretnie do wypowiedzi Franca unikasz odpowiedzi na pytania które nie są dla PiS-u wygodne. Taka trochę do d... ta polityka. Później będzie mówione, że przecież PiS nie skłamał (on po prostu nie odpowiedział bo pytanie było niewygodne) ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 09:23   

Cytat:
Hej Franco jaki kryzys? Donald najpierw mówił, że go nie ma, potem że nas ominąl , a ostatnio że już się skończył. Nie wierzysz Donaldowi? Chyba wyrzucą Cię z PO :D


Ja nie o Donaqldzie, tylko o obietnicach PiSu :) . Takich jakby g. wartych :) . Również cieplutko :) .
0 UP 0 DOWN
 
tato 



Wiek: 95
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 211 / UP 55



Wysłany: 2010-05-01, 09:30   

stare mądre przysłowie:
"obiecanki cacanki a głupiemu radość"
to właśnie zawarte jest w tym wywadzie - miej więcej:
- stworzymy dobry program, tym razem naprawdę będziemy go realizować, wysłuchamy wszystkich, z wszystkimi się liczymy, itp. itd......
a ja zauważam coś takiego:
1. Krzychu burmistrzem
2. Olo zastępcą
3. Jacuś rzecznikiem prasowym w Urzędzie, o ile go ta funkcja nie urazi, bo może ma wyższe aspiracje

tyle i tylko tyle
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 09:33   

Hej Franco. W kampanii wyborczej dzisiejszy min. Grabarczyk obiecał że za rządów PO powstanie 3400 km autostrad. Moja prośba-napisz mi gdzie one są, bo bardzo chciałbym się nimi przejechać. :D
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-05-01, 09:50   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
No chyba że odbierasz mi to prawo. Z tego co wiem jesteś rzecznikiem UM,, napisz proszę jakiej opcji politycznej są obecne władze miasta-Pan Huczyński.

To raczej Ty odbierasz ludziom prawo do ich własnych poglądów :?
Już gdzieś tu prostowałam informację mojego rzecznikostwa. Nie będę się powtarzać.
Nie jestem rzecznikiem UM ani niczego innego.
O ile pamiętam, W. Huczyńskiego kiedyś wyrzucono z PO, a teraz chyba przywrócono.
Ale co to ma do rzeczy? :shock:
Co do obrażania ludzi, to nie odsyłaj mnie do prokuratury, tylko po prostu zaprezentuj wyższy poziom dyskusji, a wtedy być może dołączę do organizowanej przez Ciebie akcji sprzątania żydowskiego cmentarza, którą mi na PW zaproponowałeś, bo póki co mam nieodparte wrażenie, że zamiast ludzi zachęcać, skutecznie zniechęcasz.
A tak na marginesie, w kieckach nie chodzę, a mój wygląd to moja sprawa, i nie bardzo widzę związek pomiędzy sprzątaniem cmentarza a seksi wyglądem - o czym wspomniałeś również w swojej wiadomości.
Pozwól, że nie będę z Tobą prowadzić dyskusji na PW, bo nie widzę sensu. Taką akcję możesz śmiało na forum przeprowadzić.
Pozdrawiam. I na zdrowie, wypij raczej za swoje.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 09:56   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
W kampanii wyborczej dzisiejszy min. Grabarczyk obiecał że za rządów PO powstanie 3400 km autostrad.
Nie jestem rzecznikiem P.O. :) .

Burmistrz Huczyński wg mojego stanu wiedzy jest członkiem P.O. Przecież bywał na zebraniach :) . I fajnie. Było nie było, potrafił sam rękę podać w kilku sprawach (społecznie użytecznych).

A co dalej - ło jany - jeszcze tyle czasu :) . Ja w przyszły roku bronię magistra (chyba, że uda mi się w tym) i jednak, mimo wszystko, wolę pracę naukową :) .
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 10:03   

Ja nikomu nie odbieram prawa do wypowiadania swoich poglądów. A co do oceny poziomu dyskusji to masz prawo go tak oceniać, ale to Twój problem. W tym temacie nie jesteś dla mnie autorytetem A co do sukienek-szkoda że ich nie nosisz, bo dziewczyny własnie w kieskach najładniej wyglądają. Napisałem o sukienkach z uśmiechem i zyczliwością, chyna nawet sympatią. Jeżeli reagujesz na to tak agresywnie to chyba jest to odzwierciedlenie jakiichs strasznych frustracji poładów złości i agresji. polecam relaks i odprężęnie w spa np. Zamek na Skale w Trzebieszowicach www.zameknaskale.com.pl
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-01, 10:57   o moralności/ i troszkę prywaty

Jacek Jastrzębski napisał: "to, co głoszone w kościele i to, co pisane w GW nie idzie w parze, szczególnie, jesli chodzi o moralność." (cytuję z pamięci)
Otóż, drogi Jacku, urologu z najlepszym wynikiem egzaminu w Europie (a Ty, zwolennik PiS, wiesz w ogóle, co to Europa? Toś wyjątkowy w tamtym towarzychu) - nie ma czegoś takiego, jak "moralność kościołą," moralność religijna," pisałem o tym wielokrotnie na forumbrzeg.pl tłumacząc, ze religia, a rzymskokatolicka w szczególności, pragnie wyżywać się na człowieku, stosując nieludzkie nakazy i zakazy, z moralnością ma to niewiele wspólnego. Sprawdź definicję słowa "moralność" w słowniku, przyznasz mi rację.
Wybacz, choć jesteś człowiekiem obcesowym i kiepskim w obejściu wirtualnym, to pochwalę Cię za sympatyczne propozycje wypoczynku długoweekendowego - jako turysta górski, posiadacz odznak GOT, podpisuję sie pod Twoimi apelami o wyjazdy turystyczno-krajoznawcze. Widzisz, a tak nie chciałeś, by cosik nas połączyło, a tu trrrach - wspólnie uwielbiamy turystykę. Toż to potwarz dla Ciebie, ze ja, antyklerykał, osoba niewierząca, od ponad dekady członek SLD lubię to samo, co Ty. Szok to po prostu. Jak Ty sie teraz pokażesz w swoim środowsiku polityczno-światopoglądowym?
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-01, 11:03   do Yasia

A do Yasia tak - nie wiem, od ilu lat Bartek T. jest członkiem SLD, ja jestem od września 1999, więc rozważ, czy i mnie warto zaprosić na takie polityczno-piwkowe spotkanie. Będzie jednak kłopot - w przeciwieństwie do Kwacha, nie piję alkoholu:-)do
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-02, 06:54   

Grzech, nie przesadzasz z ta krytyką religii. Jestem niewierzący, ale nie widzę zła i wyzysku w Nowym Testamencie, ale znalazłem tam nakaz bezwzględnej , bezinteresownej miłości i solidarności, a także miłosierdzia. Religie, jak i inne światłe idee wypaczają ludzie i instytucje. I mówię Ci to , jako jakobin.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-02, 12:23   

mulder napisał/a:
Religie, jak i inne światłe idee wypaczają ludzie i instytucje. I mówię Ci to , jako jakobin.


Idee, to zawsze coś, do czego się dąży, albo się naśladuje. Platon się kłania, neoplatonizm i etc. Gdyby wszyscy byli "idealni", wszyscy byli by tacy sami. Religie wyznaczają wzorce, np. etyczne, moralne. Wzorce, często idące w sprzeczności z prawami natury.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-02, 12:43   żadnych wzorców moralnych

Religie nie wyznaczają wzorców moralnych, gdyż ze swoimi nieludzkimi, lub antyludzkimi zakazami są antymoralne.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, dla, forum, krzysztofem, puszczewiczem, rozmowa, spec.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu