Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Bezmyślna "twórczość"
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2010-02-12, 21:54   Bezmyślna "twórczość"

Bocznica kolejowa, słabo oświetlony skład pociągów - to dla grafficiarzy świetna okazja do zaprezentowania swojej „twórczości”.


11 lutego, około 20:35 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po bocznicy (na ulicy Towarowej) porusza się kilka osób. Na miejsce wysłano patrol. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli świeżo pomalowane składy pociągów. Wandale zdążyli jednak uciec przed przybyciem policjantów.

więcej dla zainteresowanych http://panorama.info.pl/i...z-ostatnich-dni
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-12, 21:59   

Jeśli były to graffiti, a nie głupie napisy typu 'Dupa', to po pierwsze jest to twórczość przez wielkie T, a po drugie wcale nie taka bezmyślna. Bardziej bezmyślne są artykuły na portalu PPB. Ale nie o tym chciałem. Dlaczego nie możemy jeździć pięknie pomalowanymi pociągami? Lepsze to od szarzyzny i brudu. Czy boisko I LO nie wygląda super? Lepiej by młodzież wydawała pieniądze na, nie takie wcale tanie, puchy, niż na piwo, czy marihuanę. Jest to na pewno lepsze spędzenie czasu, niż siedzenie z tyłkiem przyrośniętym do ławki pod blokiem. Znów szukacie taniej sensacji.
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-02-12, 22:22   

Krzysieq napisał/a:
Jeśli były to graffiti, a nie głupie napisy typu 'Dupa', to po pierwsze jest to twórczość przez wielkie T, a po drugie wcale nie taka bezmyślna. Bardziej bezmyślne są artykuły na portalu PPB. Ale nie o tym chciałem. Dlaczego nie możemy jeździć pięknie pomalowanymi pociągami? Lepsze to od szarzyzny i brudu. Czy boisko I LO nie wygląda super? Lepiej by młodzież wydawała pieniądze na, nie takie wcale tanie, puchy, niż na piwo, czy marihuanę. Jest to na pewno lepsze spędzenie czasu, niż siedzenie z tyłkiem przyrośniętym do ławki pod blokiem. Znów szukacie taniej sensacji.


Piwo za ten post. Podobają mi się pociągi pomalowane przez grafficiarzy. I nie sądzę, że jest to bezmyślna twórczość, choć nie widziałam tego co pomalowali u nas na PKP.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-02-12, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-12, 22:36   

Dokładnie. O wiele ładniej wyglądają pociągi pomalowane graffiti niż zardzewiała, stara, wypłowiała farba.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-02-12, 22:39   

Macie samochody? Dajcie je sobie pomalowac graficiarzom.

Jednym podoba sie da Vinci, innym Bosh, jeszcze innym Picasso, niech wlasciciele potencjalnych do malowania miejsc decyduja, czy i jakie chca miec graffiti na scianach.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-02-12, 22:45   

Czemu Panorama nie zamieściła zdjęcia "dewastacji"??
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-12, 22:57   

A po co zdjęcia? Żeby jeszcze ci pseudoartyści mogli zaprezentować szerzej swoje pseudoprace?
Za zniszczenie mienia powinny być odpowiednie prace społeczne, np. odśnieżanie chodników, a nie chwalenie. Dziwne, że niektórzy przejmują stare myślenie "made in PRL", jak coś nie nasze to można niszczyć. Tak ja napisał A.Mason, może ktoś udostępni wspaniałomyślnie swój samochód czy mieszkanko? Sam załatwię mu ekipę z Wrocławia :evil:
Ostatnio jechałem w pociągu z obsmarowanymi szybami. W południe ciemno jak wieczorem. Jak bym złapał tego bezmózga, ehh... :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-12, 23:26   

Krakonos napisał/a:
Tak ja napisał A.Mason, może ktoś udostępni wspaniałomyślnie swój samochód czy mieszkanko? Sam załatwię mu ekipę z Wrocławia :evil:

Jeśli za friko, to z przyjemnością oddam mój pokój.
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-12, 23:54   

Też sie pisze na malowanie pokoju jakimś fajnym graffiti za friko ;)

Wszystko zależy od tego czy malunek na pociagu to Graffiti czy "grafiti" ;)
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-02-13, 00:02   

Krakonos napisał/a:
A po co zdjęcia? Żeby jeszcze ci pseudoartyści mogli zaprezentować szerzej swoje pseudoprace?


Krakonos, czy wiesz co tam jest, że krytykujesz nie sam czyn tylko produkt i autora? To dość pochopne z twojej strony bo graffiti nie jest uznawane za pseudosztukę. Co innego fakt że jest łamane prawo i czynione są szkody, ale to nie znaczy, że ci którzy pomalowali pociąg nie mogą być artystami.

Kiedyś obiło mi się o uszy, że gość który wymyślił rozwiązanie równania trzeciego stopnia zapisywał swoje wyniki na płytach grobów, bo był biedny i nie miał na papier. No z jednej strony kryminalista, a z drugiej??

Nie będę ich tu usprawiedliwiał, no ale znam tę kulturę trochę i malowanie pociągów to trochę jakby klasyk dla graficiarzy. To idzie z naszych podatków, a potem jest mycie z naszych podatków, tak się nie powinno dziać, ale najłatwiej krytykować, trudniej wskazać rozwiązanie. No bo czyż nie lepiej żeby zamiast malować brali narkotyki w bramach? Był by spokój przynajmiej (ironia)
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-02-13, 00:06, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
alexaandra 
*legalna wariatka*


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Nibylandia :)

Wysłany: 2010-02-13, 00:30   

A.Mason napisał/a:
Macie samochody? Dajcie je sobie pomalowac graficiarzom.


Uwierz mi, że gdybym miała samochód to na pewno bym pozwoliła go pomalować graficiarzom :P
Można się wyróżnić :D
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2010-02-13, 00:40   

alexaandra, w takim razie czekamy na deklarację, że jak tylko będziesz miała swój - lub wspólny z mężem samochód zamawiamy graficiarza i maluje Ci samochód. Ale to My wybierzemy który to będzie Twój samochód, żeby się nie okazało że będzie ktoś malował auto warte 2000 zł , powiedzmy auto o cenie rynkowej ponad 50 tys zł. Może to być za rok, 5 - 10 lat. OK ?
Wszystko dopniemy formalnie z Twoją zgodą . Będziesz podawać cały czas gdzie mieszkasz, a pewnego dnia obudzisz się, a na podjeździe będzie stało Twoje nowe autko pomalowane przez graficiarza...... i wtedy sobie przypomnisz jak mało dojrzałe i rozsądne rzeczy wypisywałaś na forum.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-02-13, 00:45   

Trifonas napisał/a:
To idzie z naszych podatków, a potem jest mycie z naszych podatków, tak się nie powinno dziać, ale najłatwiej krytykować, trudniej wskazać rozwiązanie. No bo czyż nie lepiej żeby zamiast malować brali narkotyki w bramach? Był by spokój przynajmiej (ironia)

Rozwiazanie juz masz jedno - sa ludzie, ktorzy oddadza np. swoje pokoje do malowania na nich graffiti.
Sa tez miejsca, ktorych wlasciciele nie maja nic przeciwko ich pomalowaniu. Bylo juz sporo akcji kontrolowanego malowania graffiti i jakos nikt przy tym nie ucierpial. Wymagalo to od graficiarzy jedynie ruszenie tylka i poszukania legalnych sposobow wyrazania swoich mysli artystycznych.

Malowanie pociagu to moze i klasyk dla graficiarzy, ale jest to klasyk zwyczajnego wandalizmu.

Natomiast co do narkotykow, to wybacz, ale co to ma byc za argument? Mlodziez ma dostac wszystko co zechce, bo istnieje zagrozenie, ze wezmie narkotyki?

Nie jestem przeciwnikiem graficiarstwa jako takiego, doceniam wszelkie przejawy sztuki, jestem nawet w stanie zrozumiec przejawy buntu (jesli maja jakies uzasadnione podloze ideologiczne), ale irytuje mnie szukanie usprawiedliwien dla zwyczajnego wandalizmu.
0 UP 0 DOWN
 
alexaandra 
*legalna wariatka*


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Nibylandia :)

Wysłany: 2010-02-13, 01:45   

slawq'u pozwól, że wyjaśnię Ci kilka rzeczy:
otóż, po ostatnich, niezwykle "ekscytujących" wydarzeniach z mojego życia doszłam do wniosku, że posiadanie męża było by dla mnie jakąś karą... wolę być sama z moim małym SZCZĘŚCIEM niż męczyć się jeszcze z jakimś .........
samochód za taką cenę?? A kiedy mnie będzie na takie coś stać skoro jedyne "oferty" pracy jakie ostatnio miałam były stażami za 680 zł... nawet kredytu mi nie dadzą...
Na podjeździe mówisz? To trzeba by mieć dom albo jakieś mieszkanko a tu kłania się kwestia z piętra wyżej...
Podsumowując: chyba nici z kolorowego autka :-P
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-02-13, 02:02   

alexaandra napisał/a:
Podsumowując: chyba nici z kolorowego autka :-P

A moze drzwi do mieszkania chociaz i szyby w oknach?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bezmyslna, quottworczoscquot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu