Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dobrowolne badanie alkomatem na policji
Autor Wiadomość
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-05-03, 11:55   Dobrowolne badanie alkomatem na policji

Witam,

Czy jest jakiś przepis, który to reguluje ?

Mieliśmy ostatnio taką potrzebę, a pan policjant odmówił, bo... nie okazano dowodu rejestracyjnego(?) pojazdu. Z tego, co się orientuję, to taka możliwość leży wyłącznie w dobrym geście policjantów (nie jest narzucona odgórnie), ale z drugiej strony dziwię się, że człowiek, który dla bezpieczeństwa własnego i innych chce sprawdzić, czy powinien prowadzić pojazd, musi się niemal prosić o taką możliwość. Tym bardziej, że wszyscy wiedzą jak wyglądają majówki ;)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-03, 12:29   

a może dlatego, że spiszą numery rejestracyjne :D i wszystkie patrole będą kontrolować kierowce :D
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-03, 12:39   Re: Dobrowolne badanie alkomatem na policji

sycha napisał/a:
Witam,

Czy jest jakiś przepis, który to reguluje ?

Mieliśmy ostatnio taką potrzebę, a pan policjant odmówił, bo... nie okazano dowodu rejestracyjnego(?) pojazdu. Z tego, co się orientuję, to taka możliwość leży wyłącznie w dobrym geście policjantów (nie jest narzucona odgórnie), ale z drugiej strony dziwię się, że człowiek, który dla bezpieczeństwa własnego i innych chce sprawdzić, czy powinien prowadzić pojazd, musi się niemal prosić o taką możliwość. Tym bardziej, że wszyscy wiedzą jak wyglądają majówki ;)


może dlatego żeby jakieś łebki po imprezach nie przyłaziły i nie sprawdzały kto wiecej wypił??? a jak pokażesz dowodzik rej to wiadomo że masz coś wspólnego z autem i jest to przydatna informacja. tak to rozumię.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-05-03, 13:27   

Pasztet - też o tym pomyślałem! ;)

Ogólnie zrobienie takiej generalizacji na temat młodych ludzi jest krzywdzące, ale z tym walczyć się nie da. Tak czy inaczej, nie wyglądamy jak 'łebki po imprezach', a jednak problem się pojawił.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-03, 14:05   

No więc, od strony prawnej w zasadzie nie jest to takie oczywiste, że akurat muszą badać każdą osobę na komisariacie. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to już w gestii Policji jest stwierdzenie, czy dane działanie podlega pod "ochronę życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra..... ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania"

Od strony praktycznej może być parę powodów niechęci do badań:
a) szkoda czasu (takiego argumentu nikt nie chciałby usłyszeć)
b) brak środków na ustniki (wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było)
c) ..hmm no i chociażby jakieś tam generalizowanie do młodych czy coś takiego.. choć z tego co się orientuję, to niezależnie czy to powiat brzeski, czy inny, czy młody czy stary, ogólnie policja nie przeprowadza takich badań.

Cóż jeśli ktoś ciągle w ruchu (bo taka praca, albo coś) to dla własnego komfortu powinien się zaopatrzyć w alkomat, ale zdecydowanie to byłby dobry gest Policji, gdyby wprowadziła możliwość zrobienia takich badań, przynajmniej raz na kwartał dla jednego obywatela ;P, a przecież wiadomo, że mało kto będzie z tego korzystał, więc nie ma co się nastawiać, że miałoby to np. skale masowych szczepień.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-05-03, 16:43   

Problem jest taki, że niedawno w jakiejś gazecie była akcja informująca kierowców, że można bez problemu i nieodpłatnie takie badanie wykonać.
Dla mnie to była sprawa jednorazowa. Zabawiłem się na Dniach Brzegu, a dzisiaj miałem prowadzić samochód i nie wiedziałem czy mogę. Sądzę, że właśnie ludziom w takich sytuacjach powinno się pomagać.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-03, 23:19   

Gdzieś przeczytałem, że był pomysł montowania alkomatów za 1700 zł, w każdym komisariacie. To był artykuł z 2007 r. Nie wiem czy coś z tym zrobili, ale jeśli temat by istniał, to przecie takie alkomaty mogliby montować, a każdy kto chciałby się przebadać mógłby sobie kupić ustnik. Dzięki automatowi, nie trzeba by było nikogo do obsługi, a ustnik to pewnie groszowa sprawa.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-05-03, 23:56   

smooth napisał/a:
Dzięki automatowi, nie trzeba by było nikogo do obsługi, a ustnik to pewnie groszowa sprawa.

Nie wiem czy dalej, ale swego czasu na stacjach benzynowych mozna bylo kupic sobie samemu jednorazowy alkomat. Co prawda jego pomiary nie sa pewnie zbyt wiarygodne, ale zawsze to jakis wskaznik...
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2010-05-04, 00:06   

Moim zdaniem każdemu, najlepiej już przy porodzie, powinno się obowiązkowo wszczepiać alkomat. :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-04, 00:06   

A.Mason napisał/a:
Nie wiem czy dalej, ale swego czasu na stacjach benzynowych mozna bylo kupic sobie samemu jednorazowy alkomat. Co prawda jego pomiary nie sa pewnie zbyt wiarygodne, ale zawsze to jakis wskaznik...


Jeśli chodzi o część pierwszą wypowiedzi, to dokładnie to samo zasugerowałem autorowi tematu, a jeśli chodzi o część drugą, to była jego odpowiedź :wink:
Przeczytałem również gdzieś tam, że jeśli sobie kupujemy na własną rękę alkomat (czyli koszt ok 200 zł) to niby ok, ale to też nie jest dokładne. Przypomniała mi się scena z szkolenia na którym swego czasu byłem, gdzie ok. 21-23, była okazja wypicia, ok 2-3 piw, a kolega "szkoleniowy" jeszcze o 12 nazajutrz, sprawdzał sobie alkomatem czy może już jechać.. stąd wniosek, że dla lubiących się napić i jednocześnie często podróżujących, zakup alkomatu to dobra inwestycja.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-05-04, 07:52   

Mialem na mysli takie alkomaty za doslownie pare zlotych, byly kiedys sprzedawane na stacjach benzynowych. Jesli ktos pije rzadko, to kupno alkomatu za 200 jest za duzym wydatkiem :-)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2010-05-04, 09:09   

A.Mason napisał/a:
Jesli ktos pije rzadko, to kupno alkomatu za 200 jest za duzym wydatkiem :-)
Pewnie że tak, to już lepiej te 2 stówy przepić :D . A na poważnie, to takie podejście do sprawy jest typowym przykładem samooszukiwania się: redukowanie sprawy do jakiegoś miernika w miejsce zdrowego rozsądku. Promile to to tylko pewien symptom stanu wskazującego, podobnie jak temperatura ciała jest tylko pewnym symptomem choroby. Dotyczy to szczególnie osób pijących rzadko, dla których „moc obalająca” alkoholu jest znacznie większa. Rozwiązanie zdroworozsądkowe jest za to proste i nie wymaga żadnych środków pomocniczych: po wypiciu alkoholu nie siadać za kierownicę, po większej dawce dla pewności przez cały następny dzień.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-05-04, 12:01   

A.Mason napisał/a:
Mialem na mysli takie alkomaty za doslownie pare zlotych, byly kiedys sprzedawane na stacjach benzynowych. Jesli ktos pije rzadko, to kupno alkomatu za 200 jest za duzym wydatkiem :-)


Problem jest taki, że tego typu alkomaty często uznają stan nawet do 0,5 promila za trzeźwość.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: alkomatem, badanie, dobrowolne, na, policji


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu