Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przeglądarki internetowe
Autor Wiadomość
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-08-03, 09:09   

wczoraj wyszla nowa oficjalna opera

changelog
download
0 UP 0 DOWN
 
ficio 


Wiek: 31
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-16, 15:10   

Czy zastanawialiście się, której przeglądarki używają przedstawiciele innych cywilizacji? Tzw. krąg zbożowy o powierzchni ponad 45 000 stóp kwadratowych, który znajduje się w stanie Oregon, daje odpowiedź na to pytanie ;)
Autor: gniemirowski dobreprogramy.pl
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-23, 13:55   

jednak dziwnie sie korzysta z komputera i przegladarki z innymi ustawieniami w cafe :/ jakies paski narzedzi i tym podobne moga skutecznie spowolnic prace:/ ale co zrobic :D
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-05-19, 19:00   

Ja już od dłuższego czasu korzystam z najnowszego IE (wersja 7.0). Najbardziej widoczne zamiany to karty, blokowanie pop-up'ów i... nowy wygląd :P
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-19, 19:31   

chris.10 napisał/a:
Ja już od dłuższego czasu korzystam z najnowszego IE (wersja 7.0). Najbardziej widoczne zamiany to karty, blokowanie pop-up'ów i... nowy wygląd :P

A widział ty kiedy Firefoxa, nie wydaje ci się, że sklonowali go?? Bo ja odnoszę takie wrażenie, zerżeneli wszystko żywcem :/
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-19, 21:02   

O ile się nie mylę to FF lwią część pomysłów zaczerpną z opery i gdyby właśnie opera miała taką reklamę jak ff to prawdopodobnie ona by teraz wielkimi krokami zbliżała się do IE (pod względem popularności, bo jeżeli chodzi o funkcjonalność to Opera nie ma sobie równych).

Póki co używam FF i jestem zadowolony.
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-20, 10:32   

bekamsobie napisał/a:
O ile się nie mylę to FF lwią część pomysłów zaczerpną z opery

Ale jakoś nie odnoszę wrażenia, aby Opera i FF były konkurencyjne wobec siebie, a Microsoft nie tworzy na zasadach OpenSource więc kopiowanie pomysłów z takiego typu oprogramowanie wydaje się świństwem.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-20, 11:06   

Microsoft od zawsze kopiuje konkurencje, nawet MS-Dos nie był ich pomysłem, okienka w windowsie tez były zainspirowane pierwszym Mac OS-em. Mimo wszystko myślę, że główną przyczyną nowych rozwiązań w IE7 była społeczność korzystająca z tej przeglądarki, której brakowała właśnie m.in zakładek, które widzieli w konkurencyjnych programach.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-05-20, 11:20   

bekamsobie napisał/a:
Opera nie ma sobie równych

ot to, dobre swierdzenie, od poczatku moich zabaw z internetem od razu byla to Opera, Firefox'a probowalem 2 razy , po okolo 2 tygodnie , ale to nie to..... pomimo doinstalowania wtyczek , podkreślam jak dla mnie to tylko Opera
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-20, 11:51   

Każdy wedle swych upodobań, ja próbowałem z Operą, fajna, ale nie dla mnie, ja kocham mojego Firefoxa i życia bez niego sobie nie wyobrażam.Jako webmaster przyznaje, że nie jednokrotnie mam problemy z stworzeniem strony tak aby wszędzie chodziła jak powinna, ale w większości to wina Microsoftu.
0 UP 0 DOWN
 
qBK 


Wiek: 35
Dołączył: 14 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-30, 21:14   

Odkopię trochę zakurzonego już posta, ale to ku dobru ogólnemu ;)
Jeśli ktoś z Was dalej używa IE, a nie podoba mu się FF ani Opera to niech spróbuje Safari :) Niedawno wyszedł (na razie beta) pierwszy release na Windowsa (dla niewtajemniczonych Safari to przeglądarka Apple na Maca).

Osobiście używam Firefoxa i Operę równolegle (zależnie od nastroju hehe). A tak na serio to takie rozwiązanie ma same plusy bo można otworzyć 2x więcej kart :D
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-30, 21:32   

qBK napisał/a:
Osobiście używam Firefoxa i Operę równolegle (zależnie od nastroju hehe). A tak na serio to takie rozwiązanie ma same plusy bo można otworzyć 2x więcej kart



popieram ;) i obie tak samo;) IE tez zainstalowany zeby nie bylo :)
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-31, 14:45   

No ja drugi dzień śmigam na IE 7 i pierwsze moje spostrzeżenia dotyczą rozbudowanych opcji bezpieczeństwa. Najciekawszy jest filtr blokujący strony wyłudzające informacje, tylko że tak naprawde nie wiem czy działa, skoro podczas przeglądania Onetu nagle się włącza. Zmienił się interface, który poszedł ścieżką wytyczoną przez FireFox'a i Operę; zakładki w ramach jednego okna, odświeżone buttony, a cały układ typowo funkcjonalny, bez zbędnych opcji na wierzchu. Nie miłe natomiast jest, ustawione jako domyślne, wykładzanie czcionek stron metodą ClearType... na szczęście da się to wyłączyć ;)

Konćowa ocena jest mimo wszystko raczej mizerna, gdyż chyba za sprawą tych wszystkich udogodnień i wtyczek chroniących przed wirusami przeglądarka działa zaskakująco wolno i często się zawiesza. Tyle ode mnie ;)
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2007-07-31, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: internetowe, przegladarki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu