Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Brzeg na dawnej pocztówce" cz. 2 ?
Autor Wiadomość
maclid 


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sty 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-04-25, 10:09   "Brzeg na dawnej pocztówce" cz. 2 ?

Wyodrębniono z Przedwojenne pocztówki Proszę zamieszczać tutaj opinie na temat cz. 1, wasze uwagi i komentarze, życzenia odnośnie cz. 2, jakie tematycznie widokówki chcielibyście zobaczyć w natępnych wydaniach. Mam nadzieję, że zamieszczone tutaj informacje pomogą autorom przy redagowaniu następnych publikacji.


Drodzy właściciele przedwojennych pocztówek brzeskich! Zapewne temat jest już stary jak świat i będę sie powtarzał na forum, ale czy ktoś odpowie mi na pytanie - kiedy możemy liczyć na kolejną edycję publikacji "Brzeg na starej pocztówce"? :wink: Poprzedni nakład rozszedł się jak świeże bułeczki, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą tematyką, a przypuszczam, że zbiory kolekcjonerów wciąż rosną i może już przyszła pora na następne wydanie. Myślę, że władz miasta, które mogłyby partycypować w koszta wydania albumu, nie trzeba specjalnie przekonywać, że jest to doskonała promocja i możliwość nawiązania jeszcze bliższych kontaktów z partnerem zagranicznym np. z lokalnymi władzami Goslar. A może udałoby się sięgnąć po unijne dotacje na tzw. rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego? W każdym razie szkoda byłoby, żeby takie wspaniałe zbiory starych gruss-ów leżały zamknięte gdzieś w prywatnych szufladach. Przecież cała radość pasjonatów polega na tym, żeby dzielić się z innymi swoimi zbiorami i doświadczeniem. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów starych widoczków. :D
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-04-26, 09:07, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mad23 


Wiek: 76
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 9 / UP 4



Wysłany: 2007-04-25, 14:46   

Witam. Moi Drodzy. Przygotowywany jest dalszy ciąg "Brzeg na dawnej pocztówce" może będzie trochę inny tytuł, ale będzie to kontynuacja. Wszystko zależy od Urzędu Miasta ( Wydział Promocji. Przy okazji chyba będzie wznowienie pierwszego wydania. W drugiej książce będą pocztówki nie publikowane. Pozdowienia
0 UP 0 DOWN
 
maclid 


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sty 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-04-26, 08:36   

Fantastyczna wiadomość mad23 :lol: . Rozumiem, że kolejne wydanie albumu jest dopiero w fazie projektu i planowania, ale myślę sobie, że taka dyskusja na forum nie pozostanie bez znaczenia i nasze głosy też wpłyną na decyzje samorzadowców z Wydziału Promcji. W każdym razie jeżeli uda się doprowadzić do kolejnej (lub wznowienia poprzedniej) edycji albumu proszę zostawić taką informację na forum - gdzie i kiedy będzie można to wydanie dostać. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Brieger 



Wiek: 66
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 29 / UP 7



Wysłany: 2007-04-26, 23:13   

Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że w tej publikacji znajdą sie zdjęcia tych części miasta, które są mniej znane. Jak się ogląda dostępne zdjęcia z przedwojnia to nie jest trudno zauważyć, że wielką popularnością cieszyło się stare miasto. Zupełnie nie można znależć widoków takich ulic jak: Ofiar Katynia, Mickiewicza, Jerzego, Powstańców Śląskich, Chocimskiej, wszystkich ulich na Osiedlu Zachodnim i Południowym (basen jest dobrze obfotografowany), Starobrzeska, Szkolna, Fabryczna, Nysańska, Bochaterów Monte Cassino.
Pozdr.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-10, 21:41   

Minęły już 3 lata od tej informacji i książki nadal nie ma :(
Czekam z niecierpliwością na tę pozycję, ale słyszałam już i takie głosy, że wydanie takiej książki jest nieopłacalne, bo się nie sprzedaje (?!), wątpię więc żeby się pojawiła kiedykolwiek :(
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-10, 21:52   

Jest przecież portal w naszej-klasie. link
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-10, 21:57   

Dziedzic_Pruski, ja znam ten profil, ale to nie to samo, bo jak np. chcesz obdarować pamiątkową książką kogoś, kto np. nie mieszka już w Brzegu, a daleko od niego, a np. nie korzysta z internetu. Do książki możesz zajrzeć kiedy chcesz, możesz ją - jak pisałam - komuś podarować, wg mnie to fajna sprawa.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-11, 08:07   

Właśnie, utrzymuję kontakt z Niemcami , którzy mieszkali w domu ,a w którym mieszka moja babcia z rodziną, i obdarowuję ich jakimiś brzeskimi pamiątkami, a taki prezent byłby niezwykle pożądany.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cz, dawnej, na, pocztowcequot, quotbrzeg


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu