Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Do działaczy organizacji pozarządowych
Autor Wiadomość
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-24, 15:20   Do działaczy organizacji pozarządowych

Czy wśród forumowiczów są przedstawiciele organizacji pozarządowych, np. klubów i stowarzyszeń sportowych etc. Chętnie bym wymienił się informacjami nt. działania takich stowarzyszeń, problemami etc.

Ostatnio zaintrygował mnie pomysł zbierania danych osobowych. O dane członków organizacji, tych nieletnich i uczących się poprosił Urząd Miasta. Bardzo mnie zaintrygował cel i powód :-) Takich mniej i bardziej dotkliwych lub smiesznych problemów przy współpracy z urzędami jest więcej. Czekam na odzew.
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-24, 17:34   

Przedstawicielem to na pewno nie jestem ale członkiem Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny tak. A że na kontakt z założycielami i ludźmi którzy to prowadzą nie narzekam, więc jak masz jakieś pytania to chętnie przedyskutuje je ze znajomymi czy mieli do czynienia z czymś takim.
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2006-01-26, 20:30   

Mam doświadczenie w działalności turystycznej (w PTTK) i przewodnickiej, chętnie przyłączę sie do dyskusji na temat turystyki w Brzegu i okolicach.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-27, 19:56   

tadjurek napisał/a:
Mam doświadczenie w działalności turystycznej (w PTTK) i przewodnickiej, chętnie przyłączę sie do dyskusji na temat turystyki w Brzegu i okolicach.


Cieszę się, że jest odzew. :-)
Ale do rzeczy. Czy też wasi sekretarze też muszą robić listy małoletnich członków dla UM ?

Już raz o taki wykaz UM prosił, ale dla celów informacyjnych jak rozumiem, więc nikt się nie dziwił. Teraz ten sam UM poprosił o szczegółowe dane członka plus podpis członka plus podpis rodzica z oświadczeniem, że ich dziecko będzie uczestniczyło w zajęciach stowarzyszenia. No i stąd moja ciekawość. Po co komu dane osobowe, podpisy? I do czego mają słuzyć? Nijak nie rozumiem celu, dlatego mnie to ciekawi. Jest to jak na razie nikomu niepotrzebna robota: biegać po mieście i zbierać podpisy.
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2006-01-27, 21:49   

W PTTK nic nie wiadomo nam o takiej liście na potrzeby Urzędu Miasta, zresztą nie miała by ona żadnych podstaw prawnych, to ingerecja w wewnętrzne sprawy stowarzyszenia zupełnie niezależnego od władz miasta.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-04, 11:07   

uf. no udało mi się zalogować. daneo członkach organizacji sa jawne, i musza chyba byc jawne. dane takie jak adres, wiek, nwizko, imię. innych danych demokratyczna władza w zasadzie nie powinna potrzebować.
ale nie iuadomo jak to będzie...
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 19:49   

A ja chcę założyć fundację, może pomożecie trochę w napisaniu statutu, formalnościach?

W jakimś sensie pomogę i miastu Brzeg i powiatowi całemu zatem tym bardziej.

Nazwa będzie szumna np Fundacja Rozwoju i Promocji Rzeczpospolitej Polskiej. Program pod wymogi ustawy o pożytku, bo chcę ubiegać się o taki status od razu, jeśli to realne.

Macie bazę organizacji w powiecie? Zdumiewa jak mało organizacji ma swoje witryny, kogoś pod mailem. Zawsze są jacyś młodzi, to nie może być tylko przyczyna "wiekowa". Jakieś lekceważenie internetu wśród lokalnych ngo's jest.

Widzę to godne grono do poważnych dyskusji o roli, zadaniach, sukcesach ngo's. Nie gadajmy tylko o polityce, światopoglądzie, bo wojna pewna ze mną, a chodzi o ngo's, bez przepychanek. Rola organizacji rośnie z każdym rokiem. Samorządy sobie przypomniały całkiem niedawno że takie cóś ja stowarzyszenie, fundacje istnieje... a prawo o fundacjach jest z 1984 roku, o stowarzyszeniach z 1989. Trochę to mało aktualne.

Potrzebne są ułatwienia dla nowych organizacji, dla najbiedniejszych. Ja porywając się w zasadzie sam na fundację, idę jak na wojnę. Pewnie nie domyślam się połowy problemów jakie mnie czekają. Moja sytuacja jest o tyle ciekawa, że chciałbym zawodowo się w tym umocować jako dyrektorek biura mojej fundacji. Tu są pewne problemy, bo z tego co wiem nie mogę być fundatorem i pracownikiem.

Najciekawsze jest coś innego. Moim pierwszym projektem będzie ogólnopolskie forum dyskusyjne dla wszystkich gmin i dla poważnych organizacji, mediów. Zatem Was mogę już zaprosić do tego projektu, który będzie budowany pod adresem który kupiłem http://polonia-polska.info

tadjurek napisał/a:
Mam doświadczenie w działalności turystycznej (w PTTK) i przewodnickiej, chętnie przyłączę sie do dyskusji na temat turystyki w Brzegu i okolicach.


To mam już temat.
Jak rozbudować PTTK, PTT, PTK i inne organizacje (LOP) w całym kraju? Jak zachęcić do tego szkoły, sołectwa, osiedla, gminy, czemu samorządowcom, włodarzom gmin jest to obojętne. PTTK słabnie z rok na rok. W zarządach zwykle emeryci. Członków opłacających składkę ubywa.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-25, 13:37   

Jak masz ptania do wal jak w dym, co wiem to powiem, a jak nie wiem to popytam naszego prezesostwa albo sekretarzostwa. moj email: cuchulain@o2.pl
weź pod uwagę że roboty papierowej jest w huk a huk tym wiekszy im więcej chcesz robić.
dla jednej osoby to jest praktycznie dodatkowy etat, zakładając że organizacja coś robi.

Pazdarski
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, dzialaczy, organizacji, pozarzadowych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu