Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2011-02-06, 12:14
Pies dla dziecka``
Autor Wiadomość
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-29, 12:46   Pies dla dziecka``

Mam takie pytanie.Jaki byłby najlepszy pies dla dziecka? Chciałbym labradora lub owczarka niemieckiego.Mam duże mieszkanie.Jeśli ktoś zna sie na psach proszę o rade.Jakie warunki preferuje,Czy nadaje się na miasto itd.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-12-29, 12:47   

Labradory są nieokrzesane, jeśli dziecko jest małe to pies prawdopodobnie będzie je przewracał.. podobno boksery są świetnymi psami do dzieci, są bardzo opiekuńcze
0 UP 0 DOWN
 
monika_wiki 



Wiek: 48
Dołączyła: 30 Lis 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 13:29   

Po pierwsze nigdy nie kupujemy psa dla dziecka to nie zabawka a dzieci są bardzo pomysłowe i różnie się to może skończyć i nieprawdą jest że labrador czy golden jest idealny dla dzieci i można mu po głowie chodzić deptać po ogonie itd i nic nie zrobi .Są różne rasy które będą bardzo dobrze się dogadywały z dziećmi ,a tak wogóle to zapraszam do mnie i porozmawiamy bo to jest temat rzeka.Co do boksera to przez całe życie to duży dzieciak i swoją masą niechcący może zrobić krzywdę.
A może takie maleństwo by interesowało ma ok 10 miesięcy obecnie jest u mnie na tymczasie zabrałam ją z naszego Brzeskiego przytuliska mieszka z moimi 2 rottweilerami i 5 letnią córką będzie po sterylizacji kontakt do mnie 607966462

A oto Mucha



Proszę tego nie odbierać jako jakiś atak tak poprostu reaguję jak ktoś mi mówi że np dziecko chce pieska bo akurat jestem wolontariuszem w przytulisku trafia mnie kiedy ktoś bierze psiaka nagadam się godzinę że to przyjemność przynajmniej na 15 lat itd a po 2,3 tygodniach pies wraca bo coś tam tak włąśnie między innymi wróciła Mucha.
Ostatnio zmieniony przez monika_wiki 2010-12-29, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 14:02   Re: Pies dla dziecka``

[quote="strus"Jaki byłby najlepszy pies dla dziecka?[/quote]
Pluszowy ;)

Psa nie bierze sie dla dziecka. Tak jak żadnego innego zwierzęcia. To rodzic jest prawnym opiekunem zwierzęcia, to na nim powinna spoczywać odpowiedzialność za zwierze.

Dziecko może i powinno brać udział w odpowiedzialnej opiece nad zwierzęciem. Ale to nie na nim powinien spoczywać przymus spacerowania z psem, karmienia, itp. Zwłaszcza jeśli dziecko jest małe.
Wiadomo jak to bywa z dziećmi: 2 miesiące będzie fajnie, bo piesek jest super, itp. A później spacery staną się czymś, do czego zmuszają rodzice. To nie jest najlepszy sposób na uczenie odpowiedzialności ;)

Oczywiście nie sugeruje, że tak będzie w Waszym przypadku. Ale tak jak u Moniki, włącza mi sie agresor, jak widze pytanie: jaki pies dla dziecka?

No i mimo wszystko polecam niewielkiego psa. Dziecko będzie można z łatwością uczyć odpowiedzialności, będzie mogło pod okiem rodziców wychodzić na spacery, itp.
Muche mamy 'przetestowaną' ;)
0 UP 0 DOWN
 
monika_wiki 



Wiek: 48
Dołączyła: 30 Lis 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 14:23   

http://www.labrador.pl/index.php?art_id=5

http://wesolalapka.pl/o-p...ziecka-850.html
Ostatnio zmieniony przez monika_wiki 2010-12-29, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
aczytowazne 
Jołek^^



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Gru 2008

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 15:32   

Ale strus miał chyba na myśli psa, którego zachowanie, usposobienie nie będzie stwarzać zagrożenia dla dziecka. Nie musicie od razu prawić mu kazań. :)
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 15:43   

aczytowazne napisał/a:
Ale strus miał chyba na myśli psa, którego zachowanie, usposobienie nie będzie stwarzać zagrożenia dla dziecka. Nie musicie od razu prawić mu kazań. :)

My mu tego nie powiemy.
To już kwestia indywidualnego charakteru psa. Rasa nie ma nic do rzeczy, w każdej trafiają sie świry i łagodne baranki.

A KAŻDY pies może być zagrożeniem dla dziecka w przypadku nieodpowiedzialności rodziców.
Ostatnio zmieniony przez Nina 2010-12-29, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
monika_wiki 



Wiek: 48
Dołączyła: 30 Lis 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 15:44   

W każdym normalnym domu jest miejsce dla każdego psa ja mam roty od 18 lat już 5 psa i wszyscy w rodzinie mają się dobrze ,po prostu trochę żle sfomułował pytanie dlatego taka reakcja .Jest dość młodą osobą jeśli wiek podany jest prawdziwy dlatego taka odpowiedz za dużo mam do czynienia ze skrzywdzonymi psami to chyba takie skrzywienie i dlatego pisałam żeby żle tego nie odebrał :)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-12-29, 17:15   

prawda jest taka, że do psa trzeba dojrzeć. a i uważam, że dla dziecka (raczej do towarzystwa, nie do zabawy) nadaje się (prawie) każda rasa. rzecz w tym, jak wychowamy pieska...
to, że piesek stwarza obowiązki wiadomo nie od dziś, ale dość fajnie byłoby, gdyby piesek i dziecko dorastało w jednym czasie, razem. takie moje zdanie.
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-29, 18:00   

biedronka napisał/a:
prawda jest taka, że do psa trzeba dojrzeć


Myślisz że nie jestem dojrzały czy też odpowiedzialny

Nina napisał/a:
A KAŻDY pies może być zagrożeniem dla dziecka w przypadku nieodpowiedzialności rodziców.


_________________


To pięknie ale nie w moim przypadku może nie jestem idealnym ojcem ale na pewno jestem odpowiedzialnym

aczytowazne napisał/a:
zagrożenia dla dziecka. Nie musicie od razu prawić mu kazań.


jeden mądry


Nina napisał/a:


[quote="strus"Jaki byłby najlepszy pies dla dziecka?

Pluszowy [/quote]

to sobie takiego kup


Mam inne wrażenie.Pies dla dziecka,na pewno nie jako zabawka ale chcę uczyć od najmłodszych lat odpowiedzialności(jeśli was nie uczono macie problem).
Po drugie nie wiecie w jakim wieku mam syna jaki on ma stosunek do zwierząt a powiem że u mojej mamy która ma akurat psa nie ciągnie za uszy ogon itp.Więc
Jak sie nie podoba temat to po co piszesz!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez strus 2010-12-29, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chicken007 
adwokat imperatora zła



Wiek: 25
Dołączył: 29 Sie 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-12-29, 19:13   

Strus posłuchaj :
Po pierwsze : to forum publiczne i może się wypowiedziać każdy kto tylko chce (i nic na to nie poradzisz) !!!
Po drugie : jak niepodoba Ci się czyjaś odpowiedź na twoje pytanie to jej nieczytaj !
Ostatnio zmieniony przez chicken007 2010-12-29, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Conwenna 


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-29, 19:32   

Hmmm - wydaje mi się, że psa musisz jednak dopasować głównie do siebie, tak, żeby odpowiadał Tobie. Z doświadczenia wiem niestety, że opieka nad psem spoczywa na osobach dorosłych, choćby dziecko nie wiadomo jak kochało pieska i było bardzo odpowiedzialne ;) . Stąd też wydaje mi się, że najważniejsze by usposobienie psa odpowiadało Twojemu. Jeśli jesteś aktywny, wybierz aktywną rasę, jeśli nie masz czasu na biegi z psem postaw raczej na kanapowca. No i nie sposób kłócić się ze stwierdzeniem, że najważniejsze jest wychowanie psa.

Jeśli jednak chodzi o rasy, to dla starszych dzieci (powyżej 7-8 roku życia) świetnym kompanem jest boston terrier. W mojej rodzinie są teraz dwa psy tej rasy, i naprawdę miło jest popatrzeć na ich zabawy z dziećmi. Przy okazji nie są duże no i totalnie niekłopotliwe, zarówno jeśli chodzi o pielęgnację, koszty utrzymania, jak i charakter. Tutaj strona hodowli, w której mieszka ojciec jednej z moich suczek: http://nefre.eu/index_pl.html . Jakby co, mogę podać więcej hodowli.

Co do dwóch psów, o których wspominasz, to skłaniałabym się raczej ku labradorowi. Lubię tą rasę, chociaż 99% jej przedstawicieli to wielkie, średnio zgrabne cielaki ;) i trzeba się z tym liczyć. Faktycznie jednak dzieciaki mogą je wymęczyć, a one mają niekończącą się cierpliwość. Bardzo podobne pod tym względem są boksery, z tym że one rzeczywiście są jak wieczne dzieciaki no i są, delikatnie mówiac, średnio delikatne. Jeśli masz warunki, by przyjąć dużego psa i nie odstrasza Cię długa sierść, to ja polecałabym jeszcze berneńczyka - też bardzo sympatyczne, spokojne cielaki.

No i przede wszystkim jeśli decydujesz się na psa rasowego, wybierz dobrą hodowlę. Nie daj się złapać na ogłoszenia z Allegro typu "śliczne, po rodowodowych rodzicach, ale BEZ rodowodu". To dla Twojego własnego dobra, bo później koszty lecznia wyniosą Cię więcej, niż cena psa (pomijając fakt, że nie wiadomo co z niego wyrośnie ;) ).

Jeśli pieniędzy brak, to wybierz się do przytuliska w Brzegu. Mieszańce też świetnie dogadują się z dziećmi. Jakby były jakieś pytania, służę radą. Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 19:43   

Skąd ta agresja? Czy ktokolwiek tutaj napisał, że to Ty jesteś nieodpowiedzialny? Nie, więc wyluzuj i przestań sie rzucać.

Nie napisałeś najistotniejszych rzeczy w wyborze psa: ile czasu możesz poświęcić na spacery każdego dnia, ile na pielęgnacje, czy pies ma być duży, mały, jakie ma mieć futro. Ile lat ma dziecko.
To są bardzo ważne rzeczy, nie wystarczy, że masz duże mieszkanie, pies sam sie w nim nie wybiega.


No i jeśli już sie zdecydujesz: byle nie pseudohodowla. Nie warto oszczędzać w ten sposób. A w takim miejscu bardzo łatwo trafić na psa skrzywionego psychicznie, po chorowitych rodzicach, itp.
Ostatnio zmieniony przez Nina 2010-12-29, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zenon XD 
Szpieg Imperatora Zła



Wiek: 25
Dołączył: 28 Sie 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-29, 20:00   

strus wejdz na ta strone w zakladke wiedza i wybur psa i poprostu rozwiarz . http://www.pedigree.pl/
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2010-12-29, 20:35   

powiem ci że mam labradorkę i jest wspaniała, wprawdzie mój syn ma już 16 lat nie jest małym dzieckiem, ale gdy ktoś przyjeżdża z małym dzieckiem to jest opiekuńcza, bawi się, pilnuje, nawet trochę to zabawnie wygląda, jak niania.
Myślę że wiele psów dobrze wychowanych ( albo tylko normalnie wychowanych) nie będzie problemem w sytuacji gdy dziecku nie pozwolimy za dużo.
Nie mam dużego doświadczenia w pieskach rasowych, ale labrador lubi dzieci, mieszkam koło szkoły więc mój pies na przerwie siedzi koło płotu i aż prosi dzieciaki żeby podeszły, pogłaskały, lub choć zwróciły na nią uwagę.
A że wszyscy są tacy ostrożni to z powodu zła jakie wciąż wyrządzane jest zwierzętom, nie dziw się ze wielu tak reaguje zapobiegliwie, w brzeskim przytulisku jest tyle nieszczęśliwych piesków, nikt nie życzyłby kolejnego nieszczęśliwego psiaka.
Ciesze sie że bierzesz pieska aby uczyć syna odpowiedzialności, ja też biorąc kiedyś psa miałam podobne pobudki i powiem jeszcze że dziecko wychowywane ze zwierzaczkami jest bardziej wrażliwe.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, dziecka``, pies


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu