Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Watykan: Beatyfikacja Jana Pawła II - 1 maja
Autor Wiadomość
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-01, 14:50   

Sikork, ja nie zgadzam się z żadnym z Twoich stwierdzeń. A styl Twojej wypowiedzi najłagodniej ujmując jest niesmaczny.


"- przedmiocie kultu jednostki
- Święcicielu własnych pomników"

tak jak to napisał Przem, podaj datę i miejsce święcenie tego pomnika.
Poza tym Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, że zamiast stawiania pomników, wolałby widzieć pomoc najbiedniejszym ludziom.
A to, że był/jest Osobą która dla wielu ludzi jest Osobą ważną, to chyba nie Jego wina. On nikogo do niczego nie zmuszał.

"- Mącicielu biblijnej wiary"
Jakieś przykłady??

"- Wrogu antykoncepcji - mnożycielu HIV"
Tak, Jan Paweł II był przeciwny antykoncepcji. Spowodowane to było tym, że ludzie urodzeni przed II Wojną Światową mieli inne wartości (jeśli chodzi o poczęcie nowego życia, ale również o szacunek dla żyjących osób) niż mają obecne pokolenia. Tak byli wychowywani, takie były nauki Kościoła.
Poza tym z HIV można walczyć różnymi sposobami. A określenie "mnożyciel HIV" jest bardzo przesadzone.

"- Przyjacielu krwawych dyktatorów: Pinocheta, Stepinaca i in."
A czy Ty odpowiadasz przed innymi za czyny swoich przyjaciół ( o ile takowych masz)??? Dodam tylko fakt, że Papież wielokrotnie potępiał działania zbrojne, wojny i przemoc.

"- Patronacie mafijnej Opus Dei i Escrivy
- Obrońco przestępców, dewiantów, i pedofilów: Maciela, Lawa, Vangheluwe i tysięcy innych
- Patronie watykańskich grabieży (komisji i konkordatów), ciemnych interesów Banco Vaqticano, afer Calviego i in."
jw

"- Pieczętujący tajemnicę śmierci swojego poprzednika Jana Pawła I"
A co wg Ciebie miał/powinien zrobić??


i na koniec, sądząc po wielu Twoich wypowiedziach jesteś osobą niewierzącą a chcesz by ktoś się za Ciebie modlił???
Czemu sam nie zaczniesz???
Ostatnio zmieniony przez iero10 2011-05-01, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-01, 16:49   

sikork napisał/a:
przem napisał/a:
sikork napisał/a:
- Święcicielu własnych pomników

Podaj datę i miejsce, gdzie Jan Paweł II święcił jakiś swój pomnik.


Rozumiem, że z resztą się zgadzasz.

Nie, nie zgadzam się. Tylko to mnie najbardziej wkurzyło, dlatego na to szczególnie zwróciłem szczególną uwagę.
No to gdzie i kiedy to miało miejsce :?:

Marcim B. napisał/a:
przem napisał/a:
Jak nie wiesz, na czym polega kult świętych i błogosławionych w Kościele katolickim, to lepiej nic nie pisz na ten temat

Generalnie to chodzi o handel relikwiami? Popyt kształtuje podaż :wink:


Ano właśnie że nie.
Ostatnio zmieniony przez przem 2011-05-01, 16:56, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-05-01, 21:21   

Gratulacje dla programów informacyjnych tv1,Polsat,tvn,według tych stacji nic w świecie i kraju dzisiaj nie było godne uwagi oprócz beatyfikacji .Jak to się ma do rzetelności tych stacji jeśli chodzi o informacje wazelina płynęła rzeką .
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-01, 21:38   

brzeżanin napisał/a:
Gratulacje dla programów informacyjnych tv1,Polsat,tvn,według tych stacji nic w świecie i kraju dzisiaj nie było godne uwagi oprócz beatyfikacji

A w piątek co było :?:
W Anglii w piątek tylko ślubem ludzie żyli.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-05-01, 21:52   

Ja żyje tu w Polsce bodajże kraju w którym jest rozdział państwa i kościoła .I dla Ciebie sprawy związane z kościołem maja prawo być ważne ale dla mnie to już niekoniecznie a niestety wciska mi się to czy chce czy nie .
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-01, 21:54   

brzeżanin napisał/a:
a niestety wciska mi się to czy chce czy nie .

Nikt Ci nie każe brać udziału w jakichkolwiek uroczystościach.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-05-01, 22:12   

Przeczytaj wyżej o czym pisałem ,jeżeli masz problem z zrozumieniem to zamilcz.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-01, 22:28   

To, że tutaj napiszesz swoje uwagi co do telewizji, to jej przecież nie zmieni :)
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-05-01, 22:34   

przem napisał/a:
brzeżanin napisał/a:
Gratulacje dla programów informacyjnych tv1,Polsat,tvn,według tych stacji nic w świecie i kraju dzisiaj nie było godne uwagi oprócz beatyfikacji

A w piątek co było :?:
W Anglii w piątek tylko ślubem ludzie żyli.

Znalazł Szanowny analogię - HO HO!!!
Przypominam iż United Kingdom to monarchia i ludziska mają nie tylko prawo ale i obowiązek wiedzieć "co w monarchii piszczy".
...no chyba że owa analogia opiera się o faktyczne zmiany rozumienia RP - Rzymski Protektorat.
Możliwe że właśnie z takiego powodu wszelkie "mydia" mydlą oczy i uszy wedle polecenia z góry.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-05-01, 22:43   

przem napisał/a:
To, że tutaj napiszesz swoje uwagi co do telewizji, to jej przecież nie zmieni :)
Tak jej nie zmieni ale jest głos że nie wszyscy w tym kraju dostali amnezji i bezkrytycznie patrzą co się wyrabia w bodajże świeckim kraju . A media dostały wręcz rozwolnienia ,według nich cala Polska cieszy się z beatyfikacji ,no cóż mi to lotto .
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-05-01, 22:47   

Podobnie cieszy się też Małyszem i Kubicą.
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2011-05-01, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-05-01, 23:05   

Czy ustalenie terminu beatyfikacji Ś.P. Karola Wojtyły w Święto Pracy (Międzynarodowego Ruchu Robotniczego), to nie jest jakaś kościelna prowokacja? :D :D :D
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-01, 23:15   

Michal-Lemberg napisał/a:
Czy ustalenie terminu beatyfikacji Ś.P. Karola Wojtyły w Święto Pracy (Międzynarodowego Ruchu Robotniczego), to nie jest jakaś kościelna prowokacja? :D :D :D

Nie wiem, czy o tym wiesz, ale w Kościele Katolickim w tym roku 1 maja wypadła Niedziela Miłosierdzia Bożego.
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-05-01, 23:23   

przem napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
Czy ustalenie terminu beatyfikacji Ś.P. Karola Wojtyły w Święto Pracy (Międzynarodowego Ruchu Robotniczego), to nie jest jakaś kościelna prowokacja? :D :D :D

Nie wiem, czy o tym wiesz, ale w Kościele Katolickim w tym roku 1 maja wypadła Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Nie jestem katolikiem, wybacz, więc nie patrzę, kiedy w Kościele łacińskim wypadają jakieś mniej istotne święta. :D ....a 1 Maja jest co roku...
0 UP 0 DOWN
 
Gosiaczek16 


Wiek: 32
Dołączyła: 26 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-02, 03:04   

Ja troszkę odbiegnę od teraźniejszego tematu rozmowy i powrócę do postu związanego z serwisami informacyjnymi.

Ja się cieszę, że o beatyfikacji mówili. Przynajmniej na jeden dzień dali człowiekowi odpocząć od tej, pożal się Boże, całej katastrofy. Ciągle gadają o tym samym, człowiekowi, aż odechciewa się słuchania tychże wiadomości.. Bo członkowie PiSu mówią jedno, później się wypierają, bo J. Kaczyński obrzuca oskarżeniami członków innych partii politycznych o kłamstwa, oszustwa itp. LUDZIE ILE MOŻNA SŁUCHAĆ CIĄGLE TEGO SAMEGO?? To już stało się nudne, już nawet nie śmieszy..bleh..
A tu proszę- nareszcie coś nowego (dot. Polski oczywiście), bardzo radosne przeżycie dla wielu rodaków, m.in. dla mnie również :)
Ostatnio zmieniony przez Gosiaczek16 2011-05-02, 03:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: beatyfikacja, ii, jana, maja, pawla, watykan


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu