Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawe miejsca na rodzinną wycieczkę rowerową
Autor Wiadomość
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 21:26   Ciekawe miejsca na rodzinną wycieczkę rowerową

Jak w temacie.Ale proszę o ciekawe miejsca w okolicach Brzegu(do 30km.)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-07, 21:30   

Damian - kurcze - określ się, co to ma znaczyć "ciekawe" :) . Fajny zabytek? Spokojna trawka i woda, najlepiej z paleniskiem na ognisko u celu? Dużo zieleni na trasie ? Wyboru wielkiego nie ma.

I jeszcze 30 km - pętla, czy w jedną stronę ? ;)
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 21:38   

Już się określam co do dystansu to mam na myśli pętle.Miejsca to preferowałbym dużo zieleni,najlepiej coś aby dzieci nie zanudziły mi się na śmierć!!!Woda jak najbardziej może być.Osobiście zamierzam w wakacje objechać okolice Stobrawy,może pózniej kierunek na Borucice.No i oczywiście bardzo mile widziane bylyby zwierzątka.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-07, 22:39   

Trochę ryzykowne jest , abyś wybierał się z dziećmi w trasę do Stobrawy, ponieważ jest tam nawet duży ruch, a droga niezbyt szeroka. Najbezpieczniej jest pojechać trasą od krzyżówki ul. Starobrzeskiej z obwodnicą , gdzie starą ( na wprost) drogą do Krzyżowic pojedziesz dalej do Olszanki, Pogorzeli i Michałowa. Jest tam niezły widok z Góry Wisielców ( gołym okiem widać Sudety Wschodnie, czyli Góry Opawskie, oraz Masyw Pradziada ) , która to znajduje się przed tą ostatnią z wymienionych wsi. Wcześniej, bo skręcając za " Laguną " w kierunku motelu , dojedziesz do strusiej fermy. Z Michałowa zrób pętlę przez Jankowice Wielkie, Obórki, a przed Krzyżowicami wjedź w piękną, choć polną , aleję wysadzaną dębami prowadzącą do ruin jakiegoś majątku, którą to dojedziesz do drogi Pępice -Żłobizna. Musisz zachować ostrożność , ponieważ droga przez Obórki ( na końcu wsi znajduje się stadnina koni i kuców ) i Krzyżowice jest jedną z alternatyw dojazdu do A 4. Najlepiej jednak, zabierając rowery, wsiąść z rodziną do szynobusu i dojechać do Grodkowa, a następnie przez Wierzbnik wrócić do domu. Możesz również wybrać spokojną trasę ( prowadzącą praktycznie drogą dla rowerów ) od Brzegu do Michałowic, gdzie skręcisz na Szydłowice, przed którymi jest stadnina koni, a mijając Myśliborzyce można znaleźć na pobliskim wzgórzu ruiny winiarni istniejącej tu do 1945 r. ( na wzgórzu od XVI w. istniała winnica ). Polecam zaopatrzenie się w książkę opisującą podania i legendy Ziemi Brzeskiej pt. " Legendy Brzegu i okolic " autorstwa Paula Fragera ( w tłumaczeniu Wiesława Skibińskiego ), a wydanej przez wydawnictwo " Nowik" z Opola. Dostępna była w sklepiku brzeskiego muzeum .
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-02-07, 22:59   

Dzięki Mulderku za obfitą odpowiedz.Mam zamiar pojezdzić w okolicach Stobrawy ale to z czasem,najpierw mam zamiar przejechać się z Czepielowic (zostawię auto)w stronę Śmiechowic i dalej.Pomysł z Grodkowem wydaje mi się fajny i mam zamiar z niego skorzystać.Dzięki za namiar na książke napewno się w nią zaopatrze.Jeszcze raz dzięki i zachęcam innych do opisywania,"ciekawych" tras.
Ostatnio zmieniony przez damian1217 2011-02-07, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-08, 07:48   

Jeżeli książka nie będzie dostępna na rynku, mogę pożyczyć Ci moją. :)
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 23:13   

mulder napisał/a:
Jeżeli książka nie będzie dostępna na rynku, mogę pożyczyć Ci moją.
Jak nie dostanę tej ksiązki,to napewno się zgłoszę.Zresztą i tak się zgłoszę,lecz w wspomnianym na priv temacie.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-09, 06:54   

Ok.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2011-02-09, 19:03   

Popieram Muldera, przez Górkę Wisielców jeżdżę codziennie do pracy. Piękny jest tam wschód słońca, pięknie jak słońce zachodzi. Niestety nie ma za bardzo gdzie rozbić się z kocykiem, jedzonkiem. Chyba, że tam zrobić kilkuminutowy postój i pojechać na dłużej nad Nysę do Michałowa.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-09, 21:48   

Jeżdżę tam czasami na spacer z psami i idę grzbietem wzniesienia w kierunku zachodnim, gdzie można znaleźć biwakowe miejsce. Ach, gdyby mieć teleskop i z tego miejsca móc obserwować nocne niebo. :)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-16, 14:47   

Ciekawym miejscem na rodzinną wycieczkę jest z pewnością południowy kraniec lotniska w Skarbimierzu. Jadąc od "Okpolu", betonową i niezbyt szeroką drogą, wjeżdżamy po pewnym czasie w mały kompleks leśny. Na jego wstępie pojawia się zjazd na prawo w boczną drogę, gdzie zjeżdżając w dół docieramy do terenu o nazwie "Ostoja ptaków". Tutaj, z dala od ludzi, nad płynącym dość wartkim nurtem Potokiem Pępickim, można odpocząć od spraw codziennych i miejskiego huku. Niby nic, ale miejsce urokliwe. Trzeba być przygotowanym jednakże na spotkanie z dzikami, lisami i inną dziką zwierzyną.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-17, 05:48   

mulder napisał/a:
Tutaj, z dala od ludzi, nad płynącym dość wartkim nurtem Potokiem Pępickim


Tam jest taki betonowy mostek, z zerwanymi barierkami? Za mostkiem, jadąc już w górę, jest pętla, wokół której (po krzakach) stoją jeszcze pozostałości radzieckiej myśli budowlanej? To chyba teraz teren wojskowy. Jeśli mówimy o tym samym miejscu, to faktycznie miejsce urokliwe. Niestety służące też jako dzikie wysypisko śmieci. Trzeba uważać też na wielkie szerszenie i jakieś wijące się po gąszczach "węże". Jeden, który uciekł mi kiedyś spod kół bike'a był naprawdę wielki.

Skręcając w prawo (przed mostkiem), trafiamy po kilkuset metrach na pięknie szumiący naturalny próg wodny. Tam często odpoczywałem od "cywilizacji" (jakkolwiek z jak najbardziej cywilizacyjną książką w ręku).

Powinienem gdzieś mieć jakieś foty z tamtych wypadów. Przeszperam archiwa.

Rowerzystów należy ostrzec przed sporą ilością nierówności na betonówkach oraz... całej masie porozbijanego szkła. Chyba ze 3 razy łatałem "gumę" na tamtych trasach.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-17, 05:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kasiadom1 


Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009

UP 12 / UP 10



Wysłany: 2011-02-17, 19:12   

Ja polecam wyprawę z na Ryczyn(grodzisko)!!!od samego Brzegu do samych SZydłowic jest na drzewach wskazane jak dojechać!trasa spokojna ,ciekawa,po drodze myśliborzyce,winnice,
0 UP 0 DOWN
 
modelik 



Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2011

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-02-19, 22:12   

Proponuję wycieczkę do grodziska k. Zawadna. Jedziemy przez Kruszynę, Zwanowice do końca wsi Kopanie gdzie kończy się asfalt. Dalej, polną drogą prowadzącą do Wronowa dojeżdżamy do kompleksu leśnego, w którym po drodze mijamy: grupę pomników przyrody dęba szypułkowego i po prawej stronie – krzyż pokutny. Dalej, na wysokości zabudowań starego PGR-u Zawadno, skręcamy w drogę na lewo. Mijamy znów pomnikowe dęby szypułkowe i dęby czerwone docierając do następnego kompleksu leśnego. Przejeżdżamy przez las i posuwając się wzdłuż ściany lasu po ok. 800m docieramy do średniowiecznego grodziska. Jest to tylko niewielkie wzniesienie wśród drzew http://opole.gazeta.pl/opole/1,35106,3906264.html . Wycieczkę można przedłużyć do Wronowa i zwiedzić stary (chyba rodzinny) niemiecki cmentarz, leżący na początku wsi po prawej stronie drogi.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-20, 07:25   

Jedna z legend brzeskich opowiada o raubritterach z Zawadna, czyli o rycerzach-rozbójnikach. :) Jak w Kajku i Kokoszu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ciekawe, miejsca, na, rodzinna, rowerowa, wycieczke


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu