Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
26.02!!! Jazz - RealQuartet!!!
Autor Wiadomość
malinaJK 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2008

UP 4 / UP 0



  Wysłany: 2011-02-21, 16:57   26.02!!! Jazz - RealQuartet!!!

Club Semafor z przyjemnością zaprasza na kolejny koncert jazzowy znakomitych muzyków z zespołu Real Quartet!!!
Gramy w sobotę 26.02 o godzinie 19.00!!!
Zapraszamy!!!

jazz.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 358,16 KB

0 UP 0 DOWN
 
malinaJK 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2008

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2011-02-26, 17:05   

Przypominamy i zapraszamy na dzisiejszą dawkę jazz'u w wykonaniu utalentowanych chłopaków z Real Quartet! Start o 19.00! ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-26, 17:24   

Ja pozwolę sobie sprostować, po weryfikacji (chłopaki z zespołu potwierdzili), że koncert rozpoczyna się o 20ej.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-02-26, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-02-26, 17:24   

Czy start na pewno jest o 19.00, a nie o 20.00?
0 UP 0 DOWN
 
BananFoto 


Wiek: 28
Dołączył: 22 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-26, 23:37   

Bardzo fajnie pozytywna dawka Jazzu chłopaki zaczęli grać o 19:30 Fotorelacja:
Real Quartet w clubie Semafor
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-02-27, 00:21   

I kilka moich zdjec:

Real Quartet (1) - Tomasz Wendt


Real Quartet (2) - Mateusz Dwornik


Real Quartet (3) - Paweł Klin


Real Quartet (4) - Tomasz Wendt


Real Quartet (5) - Tomasz Wendt
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-01, 10:31   

I parę moich fotków z koncertu "Real Quartet", który obfitował w kawał dobrego jazzu i takie samo zainteresowanie. Tak skrótowo: koncert udany i naprawdę rześkie sety.
Real Quartet 26.02.2011 Semafor
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-01, 10:34   

smooth napisał/a:
I parę moich fotków z koncertu


Druga fota :) ! Nieco inaczej kadrowana i mogła przenieść perkusistę w zupełnie inny wymiar.

Robisz postępy. Oczywiście imho :) . Tzn. przestajesz robić zdjęcia, zaczynasz szukać.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-01, 23:50   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Druga fota ! Nieco inaczej kadrowana i mogła przenieść perkusistę w zupełnie inny wymiar.

Robisz postępy. Oczywiście imho . Tzn. przestajesz robić zdjęcia, zaczynasz szukać.


Fakt, że szukam, choć i w robieniu i w szukaniu jestem nierówny, tak nierówny jak w lubieniu i nielubieniu takiego podejścia ;)

Perkuśnik w innym wymiarze to w dużej mierze zasługa, tych przestrzennych plakatów, które wierne ścianom klubu Semafor, swoją drogą bardzo mnie się one podobają.

PS
Skrobię też luźną relację z koncertu - jakoś jutro zapodam linka.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-02, 08:09   

smooth napisał/a:
Perkuśnik w innym wymiarze to w dużej mierze zasługa, tych przestrzennych plakatów, które wierne ścianom klubu Semafor, swoją drogą bardzo mnie się one podobają.


No właśnie to mam na myśli :D . O plakatach wspominałem dawno - zaraz po otwarciu (zmianie). Zanim przyjrzałem się fotografii, pierwsze wrażenie było właśnie takie, że "gostek" gra w pociągu :) .

Cytat:
Skrobię też luźną relację z koncertu


Pewnikiem na blogu? Luknę, chociaż akurat ja nie za bardzo za blogami, ale co tam.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-02, 14:47   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Pewnikiem na blogu?


Z tego wszystkiego to z blogiem jestem do tyłu.. ale można wraz z relacją rzucić okiem tu:

Real Quartet - jazz w Semaforze - 26.02.2011 r.

Oraz przytaczam oryginalny tekst poniżej, jakby forumowicze chcieli się zapoznać:
------------------------------------------------------------------------------------------------


Apetyt rośnie w miarę jedzenia i przez ten swoisty żołądek do serca płynęły dźwięki podczas koncertu jazzowego kwartetu Real Quartet, w sobotę od godziny ok. 19:30 w Semaforze przy ul. Towarowej.

Jazz, który rozpływa się w uszach, upaja mnogością dźwięków, syci kaloriami brzmień i wreszcie Jazz, stawiający wysoko poprzeczkę przed muzykami, którzy już dziś zawitają na deskach Brzeskiego Centrum Kultury w ramach Jazzu nad Odrą, to Jazz, który zaprezentował brzeżanom kwartet jazzowy w składzie: Paweł Klin – Gitara, Tomasz Wendt – saksofon, Mateusz Maniak – perkusja, Mateusz Dwornik – Kontrabas, czyli po prostu Real Quartet.

Młodzi i utalentowani muzycy zgrali współczesny jazz w autorskim wykonaniu. Wśród zagranych utworów znalazły się zarówno kompozycje Pawła Klina i Tomasza Wendta, ale również nie zabrakło klasyki spod znaku takich ikon jazzowych jak: Miles Davis, Wayne Shorter czy John Scofield.

Kiedy pełen radości i zarazem spokoju przybyłem na koncert Real Quartet, moje myśli spoczęły na otwierającej film Playing by hearts (Gra w serca) – scenie. Film ten – co warto wspomnieć – finezją i różnorodnością w traktowaniu różnych odcieni miłości, może stanowić doskonałą analogię do koncertu kwartetu jazzowego, emanującego obfitością dźwięków i różnorodnością spontanicznych emocji i reakcji semaforowiczów. Oto spowita mglistą smugą niebiesko – czerwonego światła Angelina Jolie (filmowa Joan), przy akompaniamencie dryfujących dźwięków trąbki, w towarzystwie wytwornego drinka z oliwką, zwraca się do pozostającego na razie w wyobraźni widza - odbiorcy:
„Mam przyjaciela, jazzmana, gra na trąbce. Fantastyczny. Chodzę na jego koncerty co miesiąc. Gra kawałek, który uwielbiam, starą piosenkę Cheta Bakera. I mimo, że zawsze gra tak samo, za każdym razem brzmi inaczej. Poszliśmy kiedyś na drinka. Kiedy jeszcze piłam. Chciałam mu powiedzieć, jak się czułam słuchając tej piosenki. Jak podziałała na mnie muzyka, jego gra. A on tylko pokręcił głową i powiedział <<Joan, nie możesz mówić o muzyce. Mówienie o muzyce to jak taniec na temat architektury.>>”

Pierwsza cześć monologu Joan doskonale oddaje stan duszy, za każdym razem, kiedy moje uszy wypełnia Jazz spod dłoni Mateusza Dwornika, Pawła Klina czy Mateusza Maniaka oraz towarzyszącym im muzykom. Tym razem nie tylko towarzystwo Tomasza Wendta spowodowały rumieńce w odbiorze, ale fakt, że muzycy po raz kolejny, nawet grając charakterystyczne dla nich utwory zabrzmieli świeżo. Dodatkowo pozwolę sobie również na próbę rozbudzenia ciekawości poprzez przypomnienie, że zaledwie rok temu w ramach Jazz nad Odrą mieliśmy okazje gościć Adam Wendt Power Set.
Pozostałe słowa przytaczam oczywiście z nutką, a może nawet całym taktem przekory i prowokacji, gdyż po pierwsze mam zamiar spróbować tego tańca z architekturą, a pod drugie jak tu milczeć kiedy, złoty saksofon, wcale nie milczał, wręcz przeciwnie, z żywotnością godną napędu Flinstonowych pojazdów „zmechanizowanych” przemierzał wraz z kompanami, rozmaite zakątki jazzu, sięgając nawet w zakamarki dedykowane najmłodszym.

Saksofon ma w sobie tę moc, która przy trzaskach kominkowych płomieni, niczym zręczny mistrz marionetek, rozgrzane ciała uczy pływać wśród fal jedwabiu. Ten sam czart pierwszej muzycznej kategorii pogwizduje tajemniczo podczas wieczornej przechadzki na pozór niekończącą się aleją, przy akompaniamencie lustrujących świateł latarni ulicznych. Tomasz Wendt nie pozostawił wątpliwości, że na dnie jego przepony, w salonach jego płuc, czają się również figlarne pomniejsze bóstwa, które nie tylko w tkliwe i misterne duszę zaglądają, ale również wiodą prym, w jazzowej i rześkiej adaptacji Flinstonowego żywiołu, który entuzjastycznie zagościł na wewnętrznych stronach dłoni, czyniąc nadmiar oklasków wyjątkowo pożądanym.

Nie skłamię, jeśli stwierdzę, że spotkałem osoby rozkochane w muzyce, którym zdarzało się mylić wiolonczelę z kontrabasem, ale nie skłamię również jeśli nazwę Mateusza Dwornika, dzierżącego w swych dłoniach kontrabas, szafarzem brzeskiego jazzu, aby oczywiście zaraz dodać, że właśnie to pod jego nazwisko można śmiało podpiąć etykietę propagatora jazzu wśród brzeskiej społeczności. Należy również dodać, że od początku tej misji jazzowej towarzyszy mu Paweł Klin, który co ciekawe na sobotni koncert przyjechał, aż z Groningen (miasto w północnej Holandii), gdzie od niedawna szlifuje swoje umiejętności muzyczne, utwierdzając tym samym osoby zapoznane z jego kunsztem, że dobry i wartościowy muzyk zawsze ma jakieś szczyty do zdobycia.
Nie z jednego gatunku muzycznego dłonie i dusza muzyczna Mateusza czerpią, wszak poza jazzowym projektem Real Quartet, Mateusz jest również członkiem zespołu „gbTrio” grającego muzykę eksperymentalną, z pogranicza jazzu, poezji czy nawet muzyki psychodelicznej, ale również mocno progresywnego i mocno rockowego zespołu „Youma”, gdzie z powodzenie forsuje należyte w zespole progresywnym znaczenie gitary basowej.

Z niekłamaną satysfakcją muszę dodać, że nie zawiódł oczekiwań publiczności również Mateusz Maniak (perkusja), który oprócz rewelacyjnie odpowiedniego dopasowania do całości znalazł swoje 5 minut, podczas których wystukał to, co ma do powiedzenia, czyli innymi słowy spod jego dłoni wybrzmiała rasowa solówka perkusyjna, która wraz z kolejną sekundą nabrzmiewała coraz gorętszymi w oczekiwaniu, brawami.

Podobnie jak jazz obdarowuje muzykę mnóstwem dźwięków, tak William Shakespeare, uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej, obdarował literaturę mnóstwem słów. W „Kupcu weneckim” napisał:
„Ktoś, kto muzyki w samym nie ma,
Kogo nie wzrusza słodycz zgodnych dźwięków,
To człowiek zdolny do zdrady, spisków, gwałtu;
Jego wewnętrzne porywy są mroczne
Jak noc, bezdenne jak ciemność Erebu.
Takiemu nigdy nie ufaj. Słuchajmy!”

Właśnie! Słuchajmy, ale również obserwujmy, bo już dziś na deskach Brzeskiego Centrum Kultury, w ramach Jazzu nad Odrą wystąpi o godz. 18.30 Sławek Dudar & New Connection, a muzycznych rozkoszy brzeżanom nie skąpi klub Semafor niezmiennie w cenie kilku lub kilkunastu minut jakie zajmuje tam dojście, ale również Niezależny Ośrodek Kultury „Herbaciarnia”, który z kolei można określić prekursorem obdarowywania brzeżan muzycznymi ucztami.


Strony internetowe muzyków
Paweł Klin
Mateusz Maniak
Mateusz Dwornik
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 26.02, jazz, realquartet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu