Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeg dawniej i dziś.
Autor Wiadomość
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-04-10, 01:08   

A.Mason napisał/a:
Moznaby probowac doszukac sie tropu w tych punktach ustawy:
"Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3."
Brak podania autorstwa mozna potraktowac jako wprowadzenie w blad.
Na kilku zdięciach bez problemu można odczytać "Foto:Waldemar Naczyk",tak że autor byl podany!!!Tylko że W.Naczyk nie był autorem pokazanych zdięć!!!No chyba że żyl w tamtych czasach.I szkoda że nie skorzystał z twoich podpowiedzi,może wtedy nie padłoby tyle oskarżeń!!!
Ostatnio zmieniony przez damian1217 2011-04-10, 01:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-04-10, 03:10   

damian1217 napisał/a:
Na kilku zdięciach bez problemu można odczytać "Foto:Waldemar Naczyk",tak że autor byl podany!!!Tylko że W.Naczyk nie był autorem pokazanych zdięć!!!No chyba że żyl w tamtych czasach.I szkoda że nie skorzystał z twoich podpowiedzi,może wtedy nie padłoby tyle oskarżeń!!!

Przygladnij sie uwazniej temu watkowi. Wydawalo mi sie, ze wyraznie napisalem, ze pan Waldemar nie moze sobie roscic zadnych pretensji prawnych zwiazanych z wykorzystaniem jego skanow w filmiku. Natomiast w stosunku do napisu "Brzeg", owszem.
Mozna tez miec watpliwosci czy autor filmiku zachowal sie nie fair nie powiadamiajac o checi wykorzystania skanow. Ot, zwykla kultura wymagalaby chociaz powiadomienia (bo o zgode pytac nie musial).
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-04-10, 06:55   

I w całym temacie właśnie o kulturę chodzi, kulturę osobistą głównie.
0 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-10, 11:42   

A.Mason napisał/a:
Gaderep napisał/a:
Już wyjaśniam - część filmików na Youtube to całkiem nowy gatunek sztuki, coś w rodzaju multimedialnego collage'u

Chyba tylko wg Ciebie. To, co nazywasz multimedialnym kolazem, znane jest znacznie dluzej niz youtube.


Qrwa, Mason - a czy ja pisałem, że krócej?
Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem zaczynam być pełen obaw, czy rozumiesz naczenie tekstu prawa użycia broni :wink:

Gatunek jest nowy w tym sensie, że ewidentnie sztuką jest a nie jest wykładany na Akademiach (może z jakimiś wyjątkami), nie jest wystawiany w galeriach i muzeach (też może z jakimiś wyjątkami) - podobnie jak graffiti należy uznać za nowy gatunek sztuki choć samo bazgranie po murach znane było od czasów jaskiniowych - inne zastosowanie takiej samej technologii powoduje zmianę gatunku.
Żeby to przetłumaczyć na bardziej Ci dostępny sposób rozumowania:
Sztuka wojenna to nie umiejętność obsługi broni czy urządzeń militarnych a sposób ich zastosowania - zastosowanie tych samych urządzeń militarnych czy rodzajów broni w innych warunkach bądź w inny sposób, z zastosowaniem innej taktyki może utworzyć całkiem inny nowy kierunek sztuki wojennej.

A jak długo można coś nazywać nowym?
Kwestia perspektywy - ja przez pół roku mam ciągle nowe buty - moja żona już po miesiącu uważa, że buty są stare.

Co do reszty - szkoda czasu gadać - sorrki Mason, ale dyskusja na poziomie sowieckiego prokuratora mnie trochę brzydzi. Przeraża mnie Twój sposób myślenia. Przeraża tym bardziej, że wygląda to na całkiem szczere podejście. Ot - normalka - "dajcie człowieka a paragraf się znajdzie". Ja mówię to na prawdę bardzo szczerze, że jestem przerażony - a gdzie zasada, podstawowa zasada sądów świata cywilizowanego, że wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego? Ja wiem co teraz chcesz napisać - że przecież nie wydawałeś wyroku, że tylko się zastanawiałeś i takie tam ble,ble, ble. Rzecz w tym, że to, że w ogóle się nad czymś takim zastanawiałeś jest faktem przerażającym. Domniemywam, że nie bardzo kumasz o co chodzi. Trudno.

Kończę dyskusję - o osobistych postawach moralnych nie mam zamiaru dyskutować a na temat kwestii prawnych nie widzę sensu bić piany - są od tego adwokaci a te 100zł za poradę to nie tak znowu wiele.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-04-10, 12:20   

Gaderep napisał/a:
podobnie jak graffiti należy uznać za nowy gatunek sztuki choć samo bazgranie po murach znane było od czasów jaskiniowych - inne zastosowanie takiej samej technologii powoduje zmianę gatunku

Zmiane gatunku! Gdzie Ty widzisz zmiane w takich filmikach??? Niemal w identycznej formie takie kolaze znane sa od czasow kroniki filmowej, jeszcze zanim upowszechnil sie w Polsce internet, czesto pojawialy sie np. w TV. Co takiego oryginalnego dostrzegasz w tych filmikach? Ze dzis moze go sobie zrobic kazdy? To ma byc podstawa do nazwania nowego gatunku?

Gaderep napisał/a:
a gdzie zasada, podstawowa zasada sądów świata cywilizowanego, że wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego?

Zasada jest taka, ze domniemywac niewinnosc mozna jesli nie ma sie podstaw, by sadzic inaczej. W tym przypadku uwazam, ze autor (nieswiadomy co robi) wykorzystal cudze dzielo (logo Brzeg) oraz prawdopodobnie zdjecia wspolczesne, bez zgody autorow/wlascicieli. Uwazasz, ze to jest w porzadku?
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2011-04-10, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-04-11, 11:23   

Przepraszam, że nie przeczytałem całego wątki i zabieram głos, ale chyba muszę. Od kilku dni nie miałem dostępu do internetu i sporo się dzieje.

Wklejając ten filmik myślałem, że większość wypowie się w sensie piękna naszego miasta, również, że umówimy się na sesję miasta śladem starych widokówek. Co się dzieje?

Proponuję pavulonik na rozluźnienie i umówienie się na wspólny plener.
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-04-11, 18:56   

na początku strony 4 napisałem co powinni obaj panowie zrobić :D Yasiu to kiedy ten plener chciałbyś zorganizować ? przed czy po świętach ?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-04-11, 21:18   

Myślę, że po. Gdyż będzie (mam nadzieję) więcej słońca.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, dawniej, dzis.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu