Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
od maja strajki w całym kraju
Autor Wiadomość
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2011-04-20, 15:04   od maja strajki w całym kraju

Już 25 maja ruszą akcje strajkowe we wszystkich miastach wojewódzkich, a na początku lata odbędzie się duża demonstracja w Warszawie. Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność", na nadzwyczajnym posiedzeniu ma dziś ustalić harmonogram i plan protestów w najbliższych miesiącach.

więcej
gazetapl

źródło:
wiadomości.gazeta.pl

popieram!
0 UP 0 DOWN
 
CZERA 
(L)egia Forever



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 39
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 8 / UP 16


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2011-04-20, 15:46   

a ja nie popieram i najlepiej jakby się wzięli do pracy
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2011-04-20, 15:48   

CZERA napisał/a:
a ja nie popieram i najlepiej jakby się wzięli do pracy


do pracy? :|
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-04-20, 16:14   

CZERA napisał/a:
a ja nie popieram i najlepiej jakby się wzięli do pracy

Sorry, ale czy jeszcze studiujesz na koszt rodziców czy już pracujesz? Masz własną rodzinę czy mieszkasz sam/z rodzicami? Pomyśl sobie, że masz żonę i dwójkę dzieci w domu. Ty przynosisz do domu ok. 1200-1300 zł, zaś małżonka nie ma stałej pracy. Z czego chcesz wyżyć i u3mać swoich bliskich? Wierzysz też, że pracodawca da Tobie w końcu podwyżkę? Zapomnij, będziesz harował za najniższą krajową (z dodatkami) a "góra" będzie "spijała śmietankę". Może ten strajk to jedyny sposób, aby cokolwiek wywalczyć? Pomyśl zanim coś napiszesz... Nie każdy jest taki zaj...sty, że zarabia po 3-4 kafle miesięcznie...
Pzdr,

Michał Lemberg

P.S.: RySzArD, nie obraź się, ale skoro jesteś PATRIOTĄ, to dlaczego zamieszczasz link do "gÓwno prawda"? Z pewnością inne gazety oraz portale internetowe również zamieściły wzmiankę na temat strajku. Ludzie, przestańcie już nabijać kasę antypolskiej "Agorze", OBUDŹCIE SIĘ!
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2011-04-20, 18:22   

Cytat:
P.S.: RySzArD, nie obraź się, ale skoro jesteś PATRIOTĄ, to dlaczego zamieszczasz link do "gÓwno prawda"? Z pewnością inne gazety oraz portale internetowe również zamieściły wzmiankę na temat strajku. Ludzie, przestańcie już nabijać kasę antypolskiej "Agorze", OBUDŹCIE SIĘ!


Nie wiem czy ma to coś do rzeczy, czy starasz się być w życiu patriotą z tego co czytasz - materiał zaczerpnąłem z info na wp klikając w link przeniosło Mnie tam i tak jakoś poszło.
p.s to nie jest gówno-prawda a mam nadzieję, że protesty przyniosą rezultaty.

a patriotą nie jestem - chciałbym być

a dziadom naszej politykieri najlepiej zrobić nowy Egipt albo Liban może coś dotrze do tych pazernych i pustych łbów.
niech spier****ją
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-20, 18:52   

Michal-Lemberg napisał/a:
CZERA napisał/a:
a ja nie popieram i najlepiej jakby się wzięli do pracy

Sorry, ale czy jeszcze studiujesz na koszt rodziców czy już pracujesz? Masz własną rodzinę czy mieszkasz sam/z rodzicami? Pomyśl sobie, że masz żonę i dwójkę dzieci w domu. Ty przynosisz do domu ok. 1200-1300 zł, zaś małżonka nie ma stałej pracy. Z czego chcesz wyżyć i u3mać swoich bliskich? Wierzysz też, że pracodawca da Tobie w końcu podwyżkę? Zapomnij, będziesz harował za najniższą krajową (z dodatkami) a "góra" będzie "spijała śmietankę". Może ten strajk to jedyny sposób, aby cokolwiek wywalczyć? Pomyśl zanim coś napiszesz... Nie każdy jest taki zaj...sty, że zarabia po 3-4 kafle miesięcznie...
Pzdr,

Michał Lemberg

P.S.: RySzArD, nie obraź się, ale skoro jesteś PATRIOTĄ, to dlaczego zamieszczasz link do "gÓwno prawda"? Z pewnością inne gazety oraz portale internetowe również zamieściły wzmiankę na temat strajku. Ludzie, przestańcie już nabijać kasę antypolskiej "Agorze", OBUDŹCIE SIĘ!


jak sie zarabia 1500zł to po ciul robic dwójke czy trójke dzieci?? i kogo obchodzi że żona nie pracuje, ja mam 33 lata i dopiero teraz myśle o założeniu rodziny,
Jestem wstanie zarobic 10k miesiecznie (nie w Brzegu) ale wszystko to mam własną pracą od razu zastrzegam że jako podatnik nic sie nie dokładałes do mojej edukacji, bo za wszystko zapłaciłem sam myjąc okna samochodowe Niemcom czy czyszcząc 2 lata kible w Helmutowni, wiec jak słysze takie teksty to mnie qrwica strzela tak jakby kazdemu matołkowi wydaje sie że coś mu sie należy
Cytując Kazika Staszewskiego z utworu 12 groszy: do roboty jebane nieroby

Strajków im sie zachciewa :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-04-20, 20:14   

krt, a Ty widziałeś jak wygląda praca za 1500 zł? Zapraszam np. do magazynu biedronki. Ludzie harują jak woły, zostają po godzinach (2-5 godzin dziennie więcej) a i tak dają im niską podstawę plus premie które zabierają bo niby normy nie wyrobili.

Owszem mogli się edukować, ale w Polsce i tak już jest za dużo ludzi z wyższym wykształceniem co od razu po studiach chcą zarabiać po 5000 zł. Tak się nie da. Kraj utrzymuje klasa robotnicza i to dzięki niej w ogóle mamy co do gara włożyć. To uciananie ich premii skutkuje takimi zarobkami jak twoje.

Tu obie strony muszą się zrozumieć. Wykształceni tych co pracują bardzo ciężko fizycznie, oraz fizyczni tych co się uczyli (nie mówię o tych co za kasę kończyli prywatne zaoczne szkoły).
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-04-20, 20:40   

A gdzie ta solidarność był przez ostatnie 20-cia lat ,zakład po zakładzie rozpieprzano a następnie sprzedawano za grosze .Robotnik był traktowano jak wyrobnik ,a dzisiaj kto ma pełną umowę o pracę z pełnym ubezpieczeniem itd. Solidarność to była w 1980/1981 a teraz to tylko element gry .
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-04-20, 20:54   

Obiecano nam DRUGĄ IRLANDIĘ - i już szybkim krokiem do niej się zbliżamy ;)
Pan Premier w tym przynajmniej nie skłamał :)
Obiecał - i dotrzyma :)

ale ale,
:)
już nie długo wybory i....

"Już wktótce nasze dzieci uczyć będą dobrze zarabiający nauczyciele a dobrze opłacani policjanci strzec będą naszego bezpieczeństwa... ".

P.S.
Solidarność niech zachowa resztki godności.
Jak w tym zdziwaczałym kraju nie ma już prawie żadnego zakładu pracy do "sprywatyzowania" (tudzież "zrestrukturyzowania"), gdy za przynależność do związku można stracić pracę, gdy zachodni "kapitał" kpi sobie z polskich pracowników i traktuje ten kraj jak europejskie Chiny - nagle podnoszą głos.
litości...dla własnej historii i legendy chociaż.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-04-20, 21:22   

Atylla napisał/a:
Obiecano nam DRUGĄ IRLANDIĘ - i już szybkim krokiem do niej się zbliżamy ;)
Pan Premier w tym przynajmniej nie skłamał :)
Obiecał - i dotrzyma :)

ale ale,
:)
już nie długo wybory i....

"Już wktótce nasze dzieci uczyć będą dobrze zarabiający nauczyciele a dobrze opłacani policjanci strzec będą naszego bezpieczeństwa... ".

P.S.
Solidarność niech zachowa resztki godności.
litości...dla własnej historii i legendy chociaż.
Jeszcze raz napisze Solidarnosć to rok 1980/81 także dzisiejsza tzw. solidarnosć to nieporozumienie .
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-04-20, 21:43   

Solidarność przez wielkie "S" była na początku lat 80-tych jako ruch związkowy pracobiorców(siły najemnej). Koniec lat 80-tych i początek 90-tych było zaledwie cząstką owych pracobiorców gdyż główny element(i to w negatywnym znaczeniu) stanowili "politykarze", jacy na garbach tej pierwszej wskoczyli do wagoników władzy.

To co mamy dzisiaj to zwyczajna hucpa tak w wydaniu tzw."klasy rządzącej" na spółkę z tzw."solidarnością"(małe "s").
Kraj został zrujnowany gospodarczo, ekonomicznie i mentalnie.
Nauka to określenie martwe, wiedza nie ma żadnego znaczenia, pragmatyzm słowem zapomnianym...i tak dalej.
Dzisiaj czytam: "rzont" wprowadzi opłaty za korzystanie z dróg a nie tylko autostrad.

Do protestu zapewne się przyłączę ale w żadnym wypadku pod szyldem zmurszałych styropianowców dzisiejszej(jak na ironię) solidarności.
Hucpa jaką będą prowadzić jest na wyraźne zamówienie polityczne - czyje? - proste jak gwóźdź...

Nie popieram tego melanżu gumofilca z kufajką jaki obecnie a także w latach ubiegłych rządził krajem.
Szczytem bandyctwa była AWS/Agencja Wywłaszczania Społeczeństwa i lawina poszła...

Dużo by pisać ale po kiego gdy xionc dobrodzi pedzieli coby siem suchać...TFU!!!
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-04-20, 22:45   

Ja mam bardzo mieszane odczucia. Z jednej strony rozumiem ludzi i idee, z drugiej (po wydarzeniach ostatniego roku) jestem nieufny w stosunku do tej instytucji i zastanawiam sie, co sie kryje za tym wszystkim?
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-04-21, 11:24   

Każdy przypadek zakładu powinien być traktowany indywidualnie, także w przypadku akcji strajkowych.
Czym innym jest strajk gdy ktoś zarabia najniższą krajową, a czym innym wymuszenie podwyżki gdy zarabia się już spora sumę plus dodatki (zagłębie miedziowe) lub budżet dotuje już w znacznym stopniu zakład (czyli tak naprawdę my wszyscy).
Niestety Solidarność zazwyczaj uwidacznia te drugie problemy, stąd taki a nie inny odbiór społeczny. Plus horrendalne gaże niektórych baronów związkowych
No ale jak nic się nie robi to problemu wcale nie byłoby widać.

RySzArD napisał/a:
a dziadom naszej politykieri najlepiej zrobić nowy Egipt albo Liban może coś dotrze do tych pazernych i pustych łbów.
niech spier****ją

Zanim zaczniesz takie bzdury pisać, polecam wybrać się do rzeczonego Libanu. Przemoc nie jest nigdy rozwiązaniem. Na miejsce obalonych tyranów znajdzie się kolejny. Ludzie biedni pozostaną równie biedni. Nie ta droga.

OT
Michal-Lemberg napisał/a:
P.S.: RySzArD, nie obraź się, ale skoro jesteś PATRIOTĄ, to dlaczego zamieszczasz link do "gÓwno prawda"? Z pewnością inne gazety oraz portale internetowe również zamieściły wzmiankę na temat strajku. Ludzie, przestańcie już nabijać kasę antypolskiej "Agorze", OBUDŹCIE SIĘ!

Wybacz krynico mądrości patriotycznej, sam przestań lunatykować. :roll:
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2011-04-21, 12:01   

Krakonoš napisał/a:
Zanim zaczniesz takie bzdury pisać, polecam wybrać się do rzeczonego Libanu. Przemoc nie jest nigdy rozwiązaniem. Na miejsce obalonych tyranów znajdzie się kolejny. Ludzie biedni pozostaną równie biedni. Nie ta droga.


zanim zacząłem przemysłem co napisałem, a do Libanu się nie wybiorę. Przemoc stosował pan Kadafi przeciwko ludziom którzy chcieli coś w Swoim kraju zmienić. Może źle przytoczyłem przykład, o Liban za dużo.

Nasze Państwo niestety gnije od środka a My się na to patrzymy - najlepiej nic nie mówić tylko czekać aż Nas do końca ograbią Nasi włodarze.

też się zastanawiam czy panowie z solidarności nie szukają w strajku tylko własnego pożytku, mam nadzieję, że nie.
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-04-21, 18:12   

Krakonoš napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
P.S.: RySzArD, nie obraź się, ale skoro jesteś PATRIOTĄ, to dlaczego zamieszczasz link do "gÓwno prawda"? Z pewnością inne gazety oraz portale internetowe również zamieściły wzmiankę na temat strajku. Ludzie, przestańcie już nabijać kasę antypolskiej "Agorze", OBUDŹCIE SIĘ!

Wybacz krynico mądrości patriotycznej, sam przestań lunatykować. :roll:

Duchu Gór, uważaj, bo nietoperze wszystkie z jaskiń wypłoszysz.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: calym, kraju, maja, od, strajki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu