Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Ku przestrodze
Autor Wiadomość
adamus253 


Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008

UP 4 / UP 2


Skąd: Lubsza/Brzeg

Wysłany: 2011-05-06, 09:15   Ku przestrodze

Patrz w lusterka. Spójrz dwa razy.

3dff4f9e1c.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 33,49 KB

0 UP 0 DOWN
 
Majkel 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Paź 2006

UP 9 / UP 1



Wysłany: 2011-05-06, 09:41   

jestem przekonany, że gdyby motocykliści jeździli zgodnie z przepisami drogowymi, to wystarczyłoby tylko raz spojrzeć w lusterko.
0 UP 0 DOWN
 
whilly 
Nie jedź na kacu!



Wiek: 35
Dołączył: 08 Sty 2009

UP 4 / UP 1


Skąd: OB / OP

Wysłany: 2011-05-06, 10:35   

Dokładnie! Popieram! .. kupi jeden z drugim łupe i kozaka struga w mieście.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-06, 10:56   

1 i 2 mają rację ale powinna powstać naklejka nie tylko Patrz w lusterka ale i dla motocyklistów Patrz na licznik
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2011-05-06, 12:25   

Sam jestem motocyklistą i muszę po części przyznać rację - często, szczególnie bardzo młodzi kierowcy sprzętów, sami są sobie winni. Natomiast w statystykach nie dużo jest ludzi w wieku np. 28+ . Drugą sprawą jest, że w naszym kraju nie ma w zasadzie żadnej kultury jazdy samochód - motocykl. Jeżdżę sprzętem zazwyczaj w zakresie 80 - 140km/h i nawet przy tych prędkościach nie raz zajechano mi drogę przy wyprzedzaniu, wymuszenia z podporządkowanej, czy wyprzedzanie na "trzeciego" - i to zarówno w mieście przy 50 km/h jak i w trasie. Miałem też wypadek stojąc na czerwonym świetle - wjechano we mnie, bo ktoś się zagapił, skutek - zmiażdżona dłoń. Tak więc patrzmy często w lusterka (bo moto co raz więcej) i również patrzmy co dzieje się dookoła nas, przed nami, na drodze. Nawet jeśli zauważymy, że któryś jedzie za szybko, po prostu odpuśćmy (nawet jak nie zmądrzeje to przynajmniej przeżyje). Rysa na lakierze auta może być śmiercią motocyklisty, a po co?

I jeszcze mój mały apel: kierowcy nie rozbijajcie kolumn motocykli na rondach, skrzyżowaniach - 5 sek czekania nikogo nie zbawi.
0 UP 0 DOWN
 
kasia19 


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 0 / UP 7



Wysłany: 2011-05-06, 12:27   

kierowcy samochodów niech lepiej uwazaja sami a nie zeby motocyklisci patrzyli na liczniki niech nie wymuszaja pierszenstw na droga a najlepiej co drugiemu kierowcy samochodów zabierali prawojazdy bo to przez samochody motocyklisci cierpia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
adamus253 


Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008

UP 4 / UP 2


Skąd: Lubsza/Brzeg

Wysłany: 2011-05-06, 12:45   

Sam miałem pewnego dnie stracha. Kiedy omijałem rowerzyste to motocykilista wyskoczył z za mnie nawet jego nie widziałem
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-06, 13:09   

kasia19 napisał/a:
co drugiemu kierowcy samochodów zabierali prawojazdy bo to przez samochody motocyklisci cierpia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


buahahah dobry tekst :D jestem kierowca samochodu i niedługo mam nadzieje też motocykla ale wlasnie takie wpisy świadcza o kulturze jezdzacych motorami.. mam nadzieje ze nie wszystkich!!

a cierpią i przez samochody, i przez warunki na dordze (piasek dziury itp) jak i przez swoją glupotę cisnac przez miasto 150 i nagle bum i płacz
0 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-06, 13:18   

Polacy mają duzo do nadrobienia w kulturze nie tylko jazdy ale i bycia. W Polsce jest akcja patrz w lusterko motocykle są wszędzie a myśle ze w Azji chociaż i motocykli i rowerów jest dużo wiecej nie ma takich problemów. W Polsce można by było i uważac nie tylko na inne samochody ale takze na motocykle i rowery (chodzi tu o kierowców osobówek) ale i jeżdzić wolniej (motocykliści).
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2011-05-06, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2011-05-06, 16:31   

dobry przykład http://antyklerycow.wrzut...idiot_from_seat
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-06, 17:13   

tu się zgadzam poracha kierowcy seata

http://www.youtube.com/watch?v=9byY8-Gby7g

10 min filmiku już w pierwszych minutach (podwójna ciągła, na czerwonym, zmiany pasów ruchu bez kierunkowskazu, hamowanie ze stójką na przednim kole, wielokrotne łamanie ograniczenia prędkości, jazda między samochodami, jazda na kole, jazda na wprost z pasa do skrętu w lewo)

http://www.youtube.com/wa...feature=related zatrzymał się gość jadący autem dał za free gaśnice do zgaszenia i po chwili pojechał a mógł olać sprawe. Niestety R1 zpizdziła się cała
0 UP 0 DOWN
 
sssara1 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 17 / UP 9



Wysłany: 2011-05-06, 21:14   

Ciezarowki,osobowki,motocyklisci,rowerzysci,piesi,skuterzysci....mowiac ogolnie,odwieczna wojna na drodze i rywalizacja :-P
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2011-05-08, 19:20   

Bez przesady... Wolę klasyczne i zdrowe: "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!"
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2011-05-08, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ktos5 


Wiek: 47
Dołączył: 23 Lip 2008

UP 26 / UP 60



Wysłany: 2011-05-25, 11:33   

Och tak. Nasi forumowi kierowcy. Zawsze ci sami i zawsze najlepsi, na ktorych zawsze mozna polegac, kiedy potrzebny jest :offtopic: i jakies piep@#$e farmazonow. Gratuluje malowania postow o licznikach motocyklowych i skaczacych motocyklach szkoda, ze to nie na temat i czytanie tego wywoluje mdlosci- powinno byc umieszczone ostrzezenie w nazwie tematu. Podczas kiedy "miszczofffie" brzeskich szos dywaguja jacy oni sa the best of the best wiekszosc normalnych, posiadajacych umiejetnosc prowadzenia pojazdow mechanicznych kierowcow przepuszcza motocykle. W ten weekend zrobilem 1000 km motocyklem i musze przyznac, ze jestem zadowolony z poziomu naszych kierowcow. Przewaznie ustepowano mi miejsca i przepuszczano. Mysle, ze ma to zwiazek z tym, ze coraz wiecej ludzi posiada motocykle, lubi je i rozumie na czym to polega. Zreszta sam kiedy znajduje sie gdziekolwiek a widze albo uslysze jednoslad to jakos tak przyjemnie na duszy sie robi. Zwykle jak jade samochodem i przepuszcze motocykl to za chwile i tak go przede mna nie ma wiec w czym problem? Pozniej nie ma sie co dziwic, ze zawodowi kierowcy oraz kierowcy z wiekszych miast zle sie wyrazaja o naszych nibykierowcach nazywajac ich zawalidrogami i kalekami z prowincji. Majacy po 20pare lat, 2000km doswiadczenia i umiejetnosci slepej babci, przewaznie zgryzliwi i bezrobotni. Nie ma sie co dziwic jesli komus samochod sluzy do lansu a lusterko wsteczne do wyciskania pryszczy.

Temat dotyczy zwracania bacznej uwagi na motocykle gdyz wiekszosc wypadkow motocyklowych powoduja wymuszajace samochody. Osoby nie posiadajace motocykla ani jaj niech zaloza temat Wyskakujace motocykle i ich liczniki i tam wylewaja swoje zale, ponoc pomaga to w leczeniu depresji...
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2011-05-25, 12:49   

ktos5 napisał/a:
Osoby nie posiadajace motocykla ani jaj niech zaloza temat Wyskakujace motocykle i ich liczniki i tam wylewaja swoje zale, ponoc pomaga to w leczeniu depresji...
Motocykla nie posiadam, co do jaj, to moja żona nie narzeka.
Z poziomu posta wnoszę, że sam jesteś nie lada frustratem, tylu obraźliwych zwrotów w jednym poście dawno nie widziałem.
Można wywnioskować, że sam uważasz się za "miszcza" bo zrobiłeś przez weekend 1000km motocyklem, a tym czasem nie zrozumiałeś nawet połowy wypowiedzi w tym wątku.
ktos5 napisał/a:
wiekszosc normalnych, posiadajacych umiejetnosc prowadzenia pojazdow mechanicznych kierowcow przepuszcza motocykle

Ja także nie mam z tym problemu, dopóki motocykliści nie zachowują się tak jakby byli sami na drodze, a auta to wg nich zwykłe zawalidrogi bo co tam limity prędkości, wysepki, skrzyżowania, pasy... W ostatni weekend byłem świadkiem wojaży kilku (może 6-7) motocyklistów jadących ulicą Chocimską i dalej Włościańską. Od sklepu Aldi do Lidla są bodaj 3 wysepki, skrzyżowanie i pasy. Cała grupa motocyklistów na tym odcinku jak gdyby nigdy nic wyprzedała jadące samochody jak tyczki. Niektóre auta zjeżdżały prawie na krawężniki. Ustąpiły tak jak chciałbyś aby to wyglądało, ale czy motocykliści jechali zgodnie ze zdrowym rozsądkiem? Nie sądzę. Czy gdyby któryś z samochodów nie ustąpił i doszłoby do wypadku też miałbyś pretensje do kierowców o nie spoglądanie w lusterka? Pewnie tak, bo przecież:
ktos5 napisał/a:
wiekszosc wypadkow motocyklowych powoduja wymuszajace samochody.
Większej bzdury nie słyszałem. Takie opinie forsują motocykliści tylko nikt z nich nie bierze pod uwagę w jaki sposób jechał motocykl. Bo czy kierowca zajeżdżający drogę motocykliście jadącemu z prędkością 2x większą niż dopuszczalna i próbującemu wyprzedzać w miejscu niedozwolonym musi się go tam spodziewać? Czy winny na pewno jest w tym przypadku nie spoglądający w lusterko kierowca auta? Wg niektórych (po tej wypowiedzi sądzę, że do tej grupy należysz) chyba należałoby zamiast w przednią szybę auta spoglądać po kolei we wszystkie lusterka bo a nuż wyskoczy jakiś motocyklista i trzeba mu będzie ustąpić miejsca żeby jakiś pieniacz nie nazwał Cię zawalidrogą czy kaleką z prowincji.
Pojeździj jeszcze trochę to może zauważysz różnicę pomiędzy przepuszczeniem motocykla przez kierowcę auta, a wymuszeniem tego przepuszczenia przez jadącego jak wariat motocyklistę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ku, przestrodze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu