Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak robić interesy "po brzesku"
Autor Wiadomość
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2011-07-12, 20:15   

Do Respectum
W przedstawionej obszernie ofercie nowej myjni brakuje jednak pewnego bardzo ważnego elementu usług w zakresie kosmetyki samochodowej - CENY!
Jeśli okażałoby się, że są konkurencyjne wobec innych myjni w Brzegu, porzucę dotychczasową i przeniosę się z myciem autka do myjni na Grobli. Ale musi być podana i znana cena!!! Takie są elementarne prawa ekonomii!
Ostatnio zmieniony przez tadjurek 2011-07-12, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bartecki1 



Wiek: 51
Dołączył: 28 Maj 2011

UP 17 / UP 17



Wysłany: 2011-07-16, 13:23   

tadjurek napisał/a:
Do Respectum
W przedstawionej obszernie ofercie nowej myjni brakuje jednak pewnego bardzo ważnego elementu usług w zakresie kosmetyki samochodowej - CENY!
Jeśli okażałoby się, że są konkurencyjne wobec innych myjni w Brzegu, porzucę dotychczasową i przeniosę się z myciem autka do myjni na Grobli. Ale musi być podana i znana cena!!! Takie są elementarne prawa ekonomii!


Nikt nie musi podawać cen przy forumowej reklamie swojego businessu, nie ma to też nic wspólnego z "elementarnymi prawami ekonomii". Jak chcesz to podjedź i zapytaj osobiście, nie chcesz - to nie jedź. To jest tylko forum, nie trzeba podawać cennika, solidność myjni przenosi się w miescie typu Brzeg z ust do ust a od ceny bardziej liczy się jakość, potwierdzona przez znajomych/kolegów itp.
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2011-07-16, 17:26   

Oj Bartecki, zauważ że Respektum reklamujący swoje usługi podał jednak ceny mniej popularnych usług typu pranie tapicerki i pranie dywanów a nie podał ceny usługi najbardziej typowej dla myjni samochodowej. I to mu chciałem wytknąć.
Gdybym poznał taką cenę i wydała mi się odpowiednio atrakcyjna, wybrałbym się do jego myjni natychmiast, nie czekając, aż z innych ust ewentualnie dowiem się ile kosztuje mycie auta. Cena w reklamie ma swoje podstawowe miejsce i znaczenie. Nie sugeruj zatem forumowiczom, że jest inaczej.
0 UP 0 DOWN
 
bartecki1 



Wiek: 51
Dołączył: 28 Maj 2011

UP 17 / UP 17



Wysłany: 2011-07-16, 18:31   

tadjurek napisał/a:
Oj Bartecki, zauważ że Respektum reklamujący swoje usługi podał jednak ceny mniej popularnych usług typu pranie tapicerki i pranie dywanów a nie podał ceny usługi najbardziej typowej dla myjni samochodowej. I to mu chciałem wytknąć.
Gdybym poznał taką cenę i wydała mi się odpowiednio atrakcyjna, wybrałbym się do jego myjni natychmiast, nie czekając, aż z innych ust ewentualnie dowiem się ile kosztuje mycie auta. Cena w reklamie ma swoje podstawowe miejsce i znaczenie. Nie sugeruj zatem forumowiczom, że jest inaczej.


Nigdzie nie jest napisane ani nie jest to standard, że w reklamie MUSI być podana cena. Nie sugeruję tego forumowiczom. Tłumaczę to Tobie.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-07-16, 19:19   

Rozumiem, że cena to pilnie strzeżona tajemnica.
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2011-07-16, 20:33   

Wiesz Bartecki, moje kompetencje w zakresie ekonomii są wystarczająco wysokie i nie musisz mi naprawdę niczego tłumaczyć.
Stanowczo uważam, że w skutecznej reklamie - także na forum- cena jest jej istotnym elementem i jeśli chce się mieć klientów w nowootwartej placówce to warto ją podać.
Idąc Twoim tokiem rozumowania -gdy radzisz mi jechać i zapytac o cenę osobiście - wymagasz ode mnie zbyt wiele, chciałbym bowiem to wiedziec z rzetelnej reklamy. A jeśli tak sobie cenisz wieść gminną (czy raczej miejską) podawaną z ust do ust - to podważasz sens informacji forumowej - o powstaniu nowej myjni też można się dowiedziec "od ludzi".
Kończę tę polemiikę z Tobą i będę zadowolony, gdy dowiem się z forum jak ceni się nowa myjnia. A od tego właśnie uzależniam ewentualne korzystanie z jej usług.
0 UP 0 DOWN
 
bartecki1 



Wiek: 51
Dołączył: 28 Maj 2011

UP 17 / UP 17



Wysłany: 2011-07-16, 21:37   

tadjurek napisał/a:
Wiesz Bartecki, moje kompetencje w zakresie ekonomii są wystarczająco wysokie i nie musisz mi naprawdę niczego tłumaczyć.
Stanowczo uważam, że w skutecznej reklamie - także na forum- cena jest jej istotnym elementem i jeśli chce się mieć klientów w nowootwartej placówce to warto ją podać.
Idąc Twoim tokiem rozumowania -gdy radzisz mi jechać i zapytac o cenę osobiście - wymagasz ode mnie zbyt wiele, chciałbym bowiem to wiedziec z rzetelnej reklamy. A jeśli tak sobie cenisz wieść gminną (czy raczej miejską) podawaną z ust do ust - to podważasz sens informacji forumowej - o powstaniu nowej myjni też można się dowiedziec "od ludzi".
Kończę tę polemiikę z Tobą i będę zadowolony, gdy dowiem się z forum jak ceni się nowa myjnia. A od tego właśnie uzależniam ewentualne korzystanie z jej usług.


No i widzisz Tadjurek. To dlatego od początku sympatyzuję z założycielem tego tematu: Respectum. Myślę, że celowo nie podał on cen za zwykłe mycie. Wiedział, że zasadniczo są 2 typy klientów:
- kierujących się tylko ceną,
- kierujących się stosunkiem ceny do jakości z naciskiem na jakość, unikających wszystkiego z etykietką "najniższa cena" (ja).

Ja też mam calkiem niemałe doświadczenie ekonomiczne i uwierz mi, że 99% osób znających się chociaż trochę na marketingu, uznałoby, że lepiej sprzedawać drożej utrzymując odpowiednie standardy jakościowe aniżeli bublowatą taniochę, której żywot jest raczej krótki.
To porównanie było czysto teoretyczne, nie muszące mieś wiele wspólnego z daną sytuacją, aczkolwiek myslę, że zrozumiałeś mój point.
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-07-17, 11:23   

Ja tam wole sobie sam umyc przed domem :) lepiej i dokładniej :) ale pranie tapicerki hmm czemu nie :) za 100 zl podjechał bym :)
Ostatnio zmieniony przez lukaszbrzeg 2011-07-17, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2011-07-17, 14:21   

W przeciwieństwie do moich wykształconych w ekonomii i marketingu przedmówców,nie mam żadnego doświadczenia w tym względzie.Jednakże do podanej wyżej charakterystyki klientów chcę dodac jeszcze jedną-kładących nacisk zarówno na jakość ,oraz cenę.Zmywacz aut informuje mnie że potrafi myć,ale nie informuje za ile.To ja znam kilka innych myjni,gdzie wiem jak myją i za ile.Więc na ul.Grobli nie chce mi się fatygować.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-07-17, 14:31   

bartecki1 napisał/a:
Ja też mam calkiem niemałe doświadczenie ekonomiczne


Gdyby to była prawda, to po ulicach jeździłyby same mercedesy... a najwięcej jednak jeździ fiatów. I dziwnym trafem największe zyski ma w Polsce... Biedronka, a nie jakaś ekskluzywna sieć.

Dodam od siebie, że jak widzę oferty typu "telefonów za złotówkę" to zawsze mi się to kojarzy z nieuczciwą informacją. A ukrywanie cennika myjni też mnie nie przyciągnie.

Ja tam nie wiem, w jaki sposób myjnia na takim zadupiu chce ściągnąć klientów, ale w sumie to nie moja sprawa. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
bartecki1 



Wiek: 51
Dołączył: 28 Maj 2011

UP 17 / UP 17



Wysłany: 2011-07-18, 19:37   

Brzeski napisał/a:
bartecki1 napisał/a:
Ja też mam calkiem niemałe doświadczenie ekonomiczne


Gdyby to była prawda, to po ulicach jeździłyby same mercedesy... a najwięcej jednak jeździ fiatów. I dziwnym trafem największe zyski ma w Polsce... Biedronka, a nie jakaś ekskluzywna sieć.


Nie zrozumiałeś chyba tego, co chciałem powiedzieć. Co może mieć wspólnego moje dośw ekonomiczne z ogólnym bogactwem całej populacji? Ja napisałem, że JA patrze na jakość a nie na cenę a to, że Biedronka ma największe zyski w PL jest wynikiem czegoś zupełnie innego. Dam Ci przykład największej korporacji handlu detalicznego w świecie - Wallmartu. Najwieksze przychody osiągają w krajach... biednych i rozwijających się (o ile się nie mylę w zeszłym roku Meksyk zrobił dla nich największy przychód). To samo ma się z Biedronką w PL. Co nie znaczy, że wszyscy chodzą do Biedronki i że wszystkim właścicielom myjni samochodowych ma zależeć na klientach robiących zakupy w Biedronce. ;p
0 UP 0 DOWN
 
a 



Wiek: 53
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 8 / UP 0



Wysłany: 2011-07-18, 20:12   

bartecki1 napisał/a:
[

Nie zrozumiałeś chyba tego, co chciałem powiedzieć. Co może mieć wspólnego moje dośw ekonomiczne z ogólnym bogactwem całej populacji? J. ;p

Niewiele, ale pisanie bzdur o WALMART już nie najlepiej świadczy.
Proponuję zapoznać się z raportem rocznym Walmart za 2010:
przychód netto w Walmart U.S. 258 miliardów USD
przychód netto w Walmart International 100 miliardów USD (Meksyk około 28 mld tak dla uściślenia).
A Walmart International to nie tylko rynki "biedne i rozwijające się" jak kolega ładnie to ujął ale także chociażby U.K.
0 UP 0 DOWN
 
bartecki1 



Wiek: 51
Dołączył: 28 Maj 2011

UP 17 / UP 17



Wysłany: 2011-07-18, 21:52   

a napisał/a:
bartecki1 napisał/a:
[

Nie zrozumiałeś chyba tego, co chciałem powiedzieć. Co może mieć wspólnego moje dośw ekonomiczne z ogólnym bogactwem całej populacji? J. ;p

Niewiele, ale pisanie bzdur o WALMART już nie najlepiej świadczy.
Proponuję zapoznać się z raportem rocznym Walmart za 2010:
przychód netto w Walmart U.S. 258 miliardów USD
przychód netto w Walmart International 100 miliardów USD (Meksyk około 28 mld tak dla uściślenia).



W sumie to niewiele się pomyliłem. Dane, o których mówiłem wziąłem z artykułu przeczytanego jakieś poł roku temu, w którym chodziło o procentowy wzrost przychodu sieci w danym kraju. W tym wypadku wygrał Meksyk przed Brazylią. W dalszym ciągu dowodzi to temu, o czym mówiłem wcześniej - tanie sieci wygrywają w krajach biednych a przegrywają w bogatych. Proste. I nie wystarczy wkleić kilku liczb z raportu rocznego i uznać, że któś pisze bzdury.

http://wyborcza.biz/bizne..._nie_w_USA.html

a napisał/a:
A Walmart International to nie tylko rynki "biedne i rozwijające się" jak kolega ładnie to ujął ale także chociażby U.K.


No shit Sherlock.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2011-07-18, 21:57   

Coś wydaje mi się ,że Bartecki 1 wyświadczył niedżwiedzią przysługę nowo otwartej myjni.To jego doświadczenie i wiedza ekonomiczno-marketingowa jest pewnie na poziomie korporacji,ale na poziomie myjni przyniosła więcej szkody,niż pożytku.
0 UP 0 DOWN
 
bartecki1 



Wiek: 51
Dołączył: 28 Maj 2011

UP 17 / UP 17



Wysłany: 2011-07-18, 22:11   

yoorek napisał/a:
Coś wydaje mi się ,że Bartecki 1 wyświadczył niedżwiedzią przysługę nowo otwartej myjni.To jego doświadczenie i wiedza ekonomiczno-marketingowa jest pewnie na poziomie korporacji,ale na poziomie myjni przyniosła więcej szkody,niż pożytku.


Trafna uwaga yoorku! Mam teraz wyrzuty sumienia! Chyba zrezygnuję na jakiś czas z mycia swego auta na ręcznej przy BP i pojadę do nowej myjni...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu