Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Janusza W. chwiejność polityczno-wyznaniowa
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-11, 07:15   Janusza W. chwiejność polityczno-wyznaniowa

ŹRÓDŁO

Chcą wygrać z Zembaczyńskim, ale w drugiej turze
ak, jon2006-09-06, ostatnia aktualizacja 2006-09-06 20:09
Pokonamy obecnego prezydenta Opola. W drugiej turze - odgrażają się jego kontrkandydaci: Janusz Wójcik i Jarosław Chmielewski. Tego drugiego chce rzucić przeciwko Zembaczyńskiemu PiS
Po wycofaniu się Violetty Porowskiej władze regionalne PiS-u miały duży kłopot ze znalezieniem kandydata, który miałby jakiekolwiek szanse w starciu z obecnym prezydentem. W samym PiS-ie pojawiły się nawet pomysły, by poprzeć... kandydaturę Ryszarda Zembaczyńskiego (PO). Jego rywalem ma być jednak senator PiS Jarosław Chmielewski, choć jeszcze się waha, czy stanąć w wyborcze szranki.

- W weekend podejmę decyzję - broni się przed ostateczną deklaracją Chmielewski, który jest luźno i tylko zawodowo związany z Opolem. - Jest kilka powodów przemawiających za tym, by nie startować: po pierwsze jestem senatorem i w wyższej izbie parlamentu mi się podoba. Muszę zobaczyć, jacy ludzie będą na liście PiS w wyborach do rady miasta, wtedy zdecyduję. Za kandydowaniem przemawia tylko jedno: dopilnowanie, by została dopięta do końca sprawa stworzenia w Opolu podstrefy wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz ściągnięcie tu inwestorów, o których wiem, że są naszym miastem zainteresowani - zapowiada.

- To dobry kandydat, który w drugiej turze ma szansę wygrać z Zemabczyńskim - uważa lider PiS na Opolszczyźnie, wiceminister edukacji Sławomir Kłosowski, który zastrzega, że władze regionalne partii podejmą ostateczną decyzję 11 września. To trochę zaskakująca deklaracja Kłosowskiego, bo do niedawna mówiło się o jego konflikcie z tzw. spółdzielnią, do której przynależy m.in. Chmielewski.

Senator PiS nie boi się jednak, by wystawienie go było przebiegłą grą Kłosowskiego, obliczoną na porażkę Chmielewskiego i tym samym zmarginalizowanie jego pozycji w partii. - Moja przegrana będzie przegraną także Kłosowskiego i PiS - dodaje. Chmielewski również twierdzi, że wierzy, iż w drugiej turze ma szanse pokonać obecnego prezydenta. Ale nie będzie prowadził przeciwko niemu ostrej kampanii.

Wójcikowi została lewica

W słowach nie przebiera za to inny z kandydatów do fotela prezydenckiego Janusz Wójcik. Na zwołanej wczoraj konferencji przestrzegał przed dalszą zapaścią Opola pod władzami Zembaczyńskiego. - Kolejna kadencja z Zembaczyńskim jako prezydentem to powiatyzacja Opola. Obecna władza nie ma ducha rozwoju miasta, brak jej energii i "jaj". Zembaczyński to hamulcowy, a jego zastępcy nic nie umieją - walił wprost Wójcik.

Jego Forum dla Opolan odcina się od partyjniactwa. Nie przeszkadza mu to jednak w szukaniu porozumienia z SLD, Partią Demokratyczną czy Chrześcijańskim Blokiem Samorządowym. Ale szansa na współpracę pozostała już tylko z SLD.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-09-11, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-09-12, 17:39   

Czy to nasz brzeski P. Wójcik??? A już myslałem, ze znknął w odchłani.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-12, 22:03   

No własnie ja nie wiem - przez chwilę myślałem, że to nasz. Potem jednak poczytałem conieco i jednak nie wiem, czy nasz. Nota bene tego "naszego" widać przemierzającego przeklimatyczny deptak w Opolu - ul. Krakowską :P . Tudzież podążającego Polskimi Kolejami Poopóźnianymi do i z Opola.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-13, 18:00   

No to ja wam powiem - to nie o naszego J. W. chodzi. Poważnie. Po prostu zbieżność nazwisk...(i imion)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-13, 21:17   

Dziękuję serdecznie - i tak już miałem na priva uderzyć z zapytaniem właśnie o rozjaśnienie zaciemnienia w kwestii zbieżności ;) :P.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chwiejnosc, janusza, politycznowyznaniowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu