Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Stypendium Artystyczne

Czy przyznawanie stypendium artystycznego jest potrzebne w Brzegu?
Tak
92%
 92%  [ 12 ]
Nie
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Zuz 


Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-02-29, 18:53   Stypendium Artystyczne

Zapraszamy wszystkich chętnych, kreatywnych i uzdolnionych artystycznie ludzi do złożenia wniosku o przyznanie stypendium artystycznego. Szczegóły programu stypendialnego "Artyści z Brzegu", wniosek oraz regulamin znajdziecie na naszej stronie internetowej .

Storna "Fundacji Rozwój"


Serdecznie zapraszamy i czekamy na wznioski!
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-29, 19:03   

Zuz, pytanie za 100 punktów, mianowicie macie zapis we wniosku "Części A, B, C, D wypełnia opiekun kandydata" - mam rozumieć że ja tego nie wypełniam ??


EDIT:
Trochę mi nie pasuję to że opiekun ma potwierdzać moje dokumenty, to chyba ja składając wniosek powinienem się podpisać że są one zgodne z oryginałami...
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-29, 19:15   

Kilka pytań:
Jaką kwotę można uzyskać ze stypendium, bo nie jest to określone w Regulaminie? Ile stypendiów zostanie przyznanych i do kiedy można skłądać wnioski, bo takich informacji też nie znalazłam w Regulaminie?

Maniek - wydaje mi się, że pole jest nieobowiązkowe, przecież nie każdy musi mieć swojego "opiekuna".
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2012-02-29, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-29, 19:21   

Yvvone napisał/a:
Maniek - wydaje mi się, że pole jest nieobowiązkowe, przecież nie każdy musi mieć swojego "opiekuna".

Tym bardziej że nie ma jakiejś ogólnej bariery wiekowej.

I gryzie mnie strasznie ten opiekun, bo np. skąd mój nauczyciel może wiedzieć czy to co ktoś napisze o moim wolontariacie jest prawdą...
0 UP 0 DOWN
 
Zuz 


Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-02-29, 19:32   

* Wnioski można wysyłać na nasz adres e-mailowy który znajdziecie na naszej stronie
*Kwota nie jest jeszcze ustalona. Czekamy do ostatniego dnia zgłoszeń (tj. 15 marca 2012). Wtedy ustalimy konkretną kwotę i liczbę stypendystów. Jeżeli kwota będzie na tyle duża aby zabezpieczyć nią więcej niż 5 stypendystów na pewno zrobimy to.
*Opiekun jest potrzebny tylko w wypadku gdy dana osoba jest niepełnoletnia, bądź uczęszcza na jakieś dodatkowe zajęcia kształcące talenty - w tym przypadku wypełnia trener. Jeśli ktoś nie posiada trenera czy opiekuna, wypełnia sam.

Polecam również przeczytanie wywiadu załączonego do posta - w nim znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.
Ostatnio zmieniony przez Zuz 2012-02-29, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zuz 


Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-02-29, 19:56   

Stypendium dla lokalnych talentów

Z rzeczniczką brzeskiej Fundacji „Rozwój”, Zuzanną Bartczak o wsparciu dla młodych artystów rozmawia Paweł Pawlita

Fundacja „Rozwój” planuje uruchomić program stypendialny. Kto może skorzystać z oferowanego przez was wsparcia?

Uczniowie i studenci do 25 roku życia, dla których sztuka jest czymś więcej niż tylko hobby. Ludzie, którzy chcą realizować swoje pasje i marzenia i nie boją się o to walczyć. Naszym celem jest pomóc osobom, których sytuacja materialna nie pozwala na kształcenie swoich artystycznych talentów.

Czy program skierowany jest wyłącznie do brzeżan? Czy mogą zgłaszać się do was również utalentowani młodzi ludzie z podbrzeskich wsi?

Oczywiście. Fundacja „Rozwój" działa na rzecz ludzi z całego powiatu brzeskiego. Kto wie, może kiedyś uda nam się rozszerzyć kręgi naszych możliwości, lecz póki co obejmujemy opieką osoby zamieszkałe, lub uczestniczące na zajęcia artystyczne na terenie naszego powiatu.

Czym musi wykazać się przyszły stypendysta?

Ciężko aby osoba nie mająca środków na kształcenie swoich możliwości mogła się czymś wykazać. Dlatego chcielibyśmy aby do każdego wniosku zostały dołączone informacje o osiągnięciach kandydata, jego zaangażowaniu lub aktywności społeczno- kulturalnych (np. o wolontariacie, działalności w samorządzie szkolnym, szkolnych kołach Caritas i PCK, aktywności w lokalnej parafii itp.) lub po prostu materiały zawierające możliwości artystyczne. Na podstawie tego będziemy mogli stwierdzić, czy dany kandydat faktycznie jest utalentowany.

Na jaki okres przyznawane będzie takie stypendium? Będzie jednorazowe, comiesięczne?

Wsparcie będzie jednorazowe, przekazywane bezpośrednio do podmiotu mającego pomóc stypendyście w drodze do kształcenia talentu.

Zaznaczam, że nie chcielibyśmy, aby było to stypendium przekazywane na zasadzie: stypendysta chce grać na gitarze a dostaje gitarę. Bardziej chodzi nam o finansowanie warsztatów artystycznych, wyjazdów kształtujących umiejętności lub opłacanie uczestnictwa stypendysty w konkursach, które wymagają wpłacenia pieniędzy.

Na jakie kwoty mogą liczyć nasze talenty?

Nie znamy jeszcze dokładnej puli wsparcia. Podczas każdej imprezy organizowanej przez naszą fundację prowadzimy bowiem zbiórkę na rzecz tego stypendium. Poza tym mamy nadzieję, że znajdą się serdeczni ludzie, którzy będą chcieli wspomóc nasze przedsięwzięcie. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przelaną na nasze konto: BGŻ 71 2030 0045 1110 0000 0213 5640.

Proszę powiedzieć kilka słów o Fundacji Rozwój – kiedy powstała, dlaczego i czym się zajmuje?

Fundacja Rozwój działa od sierpnia 2011 roku i powstała w celu realizacji planów wsparcia działań na rzecz lokalnej, brzeskiej społeczności w takich dziedzinach jak: kultura, sport, ekologia, edukacja, profilaktyka społeczna.

Fundatorem „Rozwoju” jest Marek Kołkowski, prezesem Krystian Ławreniuk.

Fundacja realizuje szereg projektów: między innymi „Brzeski Klub Filmowy”, festiwal muzyki i sztuki ulicznej „3 Art Festival”, portal edukacyjny zapytajkatolika.pl.

Jak można do was dołączyć?


Jeśli drzemią w Tobie wewnętrzne siły do pomagania, zapraszamy do naszego wolontariatu. To jedna z największych i najbardziej satysfakcjonujących form pomagania drugiemu człowiekowi! Potrzebujemy pomocy przy projektach w najróżniejszej formie: od obsługi podczas wydarzeń po koordynowanie niektórych działań.

Najprościej dołączyć do naszej rodziny kontaktując się mailowo z fundatorem, Markiem Kołkowskim: m.kolkowski@euro-events.pl lub prezesem, Krystianem Ławreniukiem: kurtshout@yahoo.co.uk

Wróćmy do stypendium. Gdzie znaleźć regulamin, wniosek? Jak wyglądają formalności?


Zarówno regulamin stypendium, jak i formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie internetowej fundacjarozwoj.org.

Należy się z nimi zapoznać, a wypełnioną aplikację przesłać na adres e- mailowy: fundacja@fundacjarozwoj.org z dopiskiem „stypendium artystyczne”. Termin zgłoszeń upływa z dniem 15 marca 2012 roku.

Decyzję o tym, kto dostanie stypendium będzie podejmować specjalnie powołana w tym celu komisja, składająca się z artystów i ludzi mających na co dzień kontakt z kulturą i sztuką.

Kto może wystąpić o stypendium w imieniu niepełnoletnich artystów?

W przypadku, gdy kandydat nie osiągnął jeszcze pełnoletności wniosek wypełnia jego opiekun, trener, osoba prowadząca. Jest jeszcze jedna opcja, dotycząca grupy artystycznej (bo takie również mogą ubiegać się o stypendium) - wtedy wymagana jest osoba reprezentującą tych artystów.

Ostatnie pytanie: Co dla rzeczniczki fundacji oznacza „Rozwój”?

Daje mi niesamowitą satysfakcję z pomocy innym. Zdaję sobie sprawę, jak ciężko jest pielęgnować swoje artystyczne możliwości, jak ciężko jest znaleźć możliwość ich prezentacji i rozwoju. Dlatego zachęcam wszystkich do wspierania nas, zarówno finansowo jak i duchowo.

Dziękuję za rozmowę
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-02-29, 22:00   

Dobra, to teraz takie głupie pytanie - jak podpisać wniosek skoro ma być wysłany mailem (jest na podpis miejsce w dokumencie worda), mogę to zrobić np. za pomocą tabletu graficznego (ja mam taką możliwość, nie wiem jak inni...), czy w inny sposób?
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2012-02-29, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zuz 


Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-03-01, 00:36   

Za pomocą Tabletu jak najbardziej. Wnioski powinny być wysłane pocztą, ale jeśli ma ktoś możliwość zeskanowania go razem z podpisem może wysłać go na pocztę elektroniczną.
0 UP 0 DOWN
 
justina28 


Wiek: 47
Dołączyła: 25 Maj 2007

UP 14 / UP 3



Wysłany: 2012-03-01, 07:59   

czy stypendium może być przyznane np. na zakup instrumentu dla dziecka uczącego się w brzeskiej szkole muzycznej?
0 UP 0 DOWN
 
Zuz 


Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-03-01, 09:55   

Jest taka możliwość, jeśli umiejętności dziecka przewyższają poziom przeciętny.
0 UP 0 DOWN
 
justina28 


Wiek: 47
Dołączyła: 25 Maj 2007

UP 14 / UP 3



Wysłany: 2012-03-01, 10:07   

A kto decyduje o tym czy umiejętności przewyższają? Czy jest to nauczyciel prowadzący dziecko, czy zbiera się jakaś komisja?
0 UP 0 DOWN
 
Zuz 


Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-03-02, 14:05   

Wszelkie decyzje w sprawie decyzji kto dostanie stypendium podejmuje specjalnie zebrana w tym celu komisja. Po upływie terminu zgłaszania podań będziemy kontaktowali się z kandydatami i dokładniej przyglądali się ich osiągnięciom i umiejętnością. Dzięki temu komisja uzyska dokładny obraz tego z kim mamy do czynienia i wybierze naszych stypendystów.
0 UP 0 DOWN
 
Kurt Shout 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Paź 2008

UP 23 / UP 3



Wysłany: 2012-03-03, 00:58   

Na gorąco.... w komisji do spraw stypendium artystycznego zasiądzie KAMIL BEDNAREK
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-03-03, 15:25   

Zuz napisał/a:
osiągnięciom i umiejętnością.

osiągnięciom i umiejętnościom. :roll:
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-03-03, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-06, 11:04   

Pomysł świetny. Szkoda, ze juz taka stara jestem i nie moge sie ubiegac ;/ Moze powstanie jakas fundacja dla seniorow? hehe

Gatuluje pomyslu i trzymam kciuki za dalszy rozwoj fundacji.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artystyczne, stypendium


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu