Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dni księstwa brzeskiego 2012
Autor Wiadomość
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-03-31, 11:41   

LiuKhongSum napisał/a:
Odnośnie postawy władz miejskich w kontekście organizacji festiwalu o charakterze charytatywnym przez osoby prywatne i utrudnień ze strony Miasta wypowiadać się nie będę, ale skwituję - żenada i średniowiecze.

Burmistrz i Wójt to nie moja bajka. Nie głosowałem za jednym ani drugim i nie zamierzam. Na pierwszego za obecne wyboru priorytetów działań, na drugiego za "likwidacyjne" działania w przeszłości. Tylko ocenę bieżących działań trzeba podeprzeć jakimiś faktami. co to znaczy "utrudnienia" ze strony miast?
Jakieś konkretne działania mające na celu storpedowanie tej inicjatywy? Z chęcią bym się dowiedział i inni też. Chyba, że to tylko kolejna "wrzuta" tematu "a u nas to biją murzynów". Paplanina kogoś kto uważa że czym gorzej mówią tym lepiej się poczuję.
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-31, 11:41   

To gdzie się udamy to faktycznie nasza sprawa, lecz nie oto mi chodziło. Chodzi o to że na Skarbimierzu można zrobić coś fajnego i jeszcze przy tym pożytecznego a u nas ani rozrywki ani pożytku.
W końcu jestem mieszkańcem miasta i chciałbym żeby jak co roku jakieś imprezy z okazji Dni miasta sie odbyły. W tym momencie kiedy o Brzegu jest dużo słychać powinni takie sytuacje wykorzystywać a nie oddawać......
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-31, 11:49   

Od kilku lat z zaciekawieniem przyglądam, temu co dzieje się w ramach Dni Brzegu, czy też Księstwa Brzeskiego w naszym mieście i jestem zażenowany. Od kilku też lat mam możliwość uczestniczyć w imprezach w dużo mniejszym Żaganiu i powiem wam, że Dni Brzegu ( czy jak by się to nazywało) to jak mały wiejski odpust (nie ubliżając wsiom). Skandal i żenada.
dla zainteresowanych http://jarmark.zagan.pl/index.php?id=03
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2012-03-31, 11:54   

michor2, kuzynka mnie zaprasza na ten jarmark od kilku lat i jakoś się zebrać nie mogę. Chyba w tym roku jednak się skuszę.
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-31, 12:08   

warlike polecam, impreza naprawdę godna polecenia, pod każdym względem, pomijając fakt iz spotkanie tam ( napitego żula zaczepiającego przechodniów) należy do żadkości, w przeciwieństwie do brzeskich imprez, w ogóle dużo pisania - jednym słowem inna kultura.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-01, 12:55   

Michor2 napisz co będzie tym razem w Żaganiu. Jestem ciekaw.

Co do naszych imprez brzeskich na majówkę to najlepsze czasy były na amfitearze... od kiedy zakali tam imprez wszystko schodzi na psy. Szkoda, na prawdę szkoda.

No, ale jak miasto chce mieć port niż nowy amfiteatr to nic na to nie poradzę.
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-01, 13:21   

No to co Ludziska.. Składka na autobusy i emigracja do Żagania :D
A port się przyda .. zapakujemy naszych lokalnych polityków na łódeczkę i puścimy z nurtem rzeki 8)
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-04-01, 14:30   

alterego napisał/a:
Burmistrz i Wójt to nie moja bajka. Nie głosowałem za jednym ani drugim i nie zamierzam. Na pierwszego za obecne wyboru priorytetów działań, na drugiego za "likwidacyjne" działania w przeszłości. Tylko ocenę bieżących działań trzeba podeprzeć jakimiś faktami. co to znaczy "utrudnienia" ze strony miast?
Jakieś konkretne działania mające na celu storpedowanie tej inicjatywy? Z chęcią bym się dowiedział i inni też. Chyba, że to tylko kolejna "wrzuta" tematu "a u nas to biją murzynów". Paplanina kogoś kto uważa że czym gorzej mówią tym lepiej się poczuję.


Nie będę podawał do opinii publicznej faktów, które miały wpływ na moją negatywną wypowiedź. Po pierwsze nic to nie zmieni, po drugie nic to nie zmieni ;) . Ci którzy są w temacie na pewno wiedzą o co chodzi i rozdmuchiwanie tej sprawy żeby zaspokoić Twoją ciekawość w tym przypadku może jedynie przysporzyć co niektórym niepotrzebnych problemów.

Odnośnie moich kompetencji to wypowiadam się rzeczowo, na temat i oskarżeń z palca nie wyssałem. Dorzucam swoje 3 grosze do organizacji tego festiwalu czy też jego zabezpieczeniu pod względem technicznym więc jestem dobrze poinformowany o zaistniałych okolicznościach i utrudnieniach.
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-04-01, 15:34   

LiuKhongSum, czyli kolejna informacja z cyklu "ktoś coś komuś obiecał ale nie powiem". Chcesz żeby w Brzegu coś się działo, mówisz o jakiś nieprawidłowościach ale nie chcesz tego potwierdzisz tylko narzekasz na forum. Albo coś jest białe albo czarne, odwagi :)
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-04-01, 15:47   

alterego napisał/a:
LiuKhongSum, czyli kolejna informacja z cyklu "ktoś coś komuś obiecał ale nie powiem". Chcesz żeby w Brzegu coś się działo, mówisz o jakiś nieprawidłowościach ale nie chcesz tego potwierdzisz tylko narzekasz na forum. Albo coś jest białe albo czarne, odwagi


Po pierwsze nie narzekam bo nie mam na co. Jestem jedynie zawiedziony faktem, że mieszkamy w mieście w którym nie można liczyć na pomoc "osób z góry". Dołącz się do organizacji festiwalu to poznasz szczegóły bo tak jak mówię forum to nie miejsce na pranie brudów i wylewanie żali oraz smutków :) . Odwiedź temat festiwalu to choć trochę zapoznasz się z sytuacją.
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-04-01, 21:33   

LiuKhongSum napisał/a:
mówię forum to nie miejsce na pranie brudów i wylewanie żali oraz smutków
Czy innym jest więc mówienie o średniowieczu w mieście? Fakty się liczą, a kiedy nie chce się ich podać pozostają plotki które zazwyczaj mijają się z prawdą.
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-01, 21:53   

Cytat:
LiuKhongSum:
Imprezę organizują osoby prywatne. Odnośnie postawy władz miejskich w kontekście organizacji festiwalu o charakterze charytatywnym przez osoby prywatne i utrudnień ze strony Miasta wypowiadać się nie będę, ale skwituję - żenada i średniowiecze.


Może wytłumaczysz nam co oznacza termin "festiwal o charakterze charytatywnym" ?
Dla ułatwienia kilka pytań:
- kiedy organizatorzy zgłosili się z propozycją imprezy do włądz Brzegu?
- kto płaci artystom czy oni grają za darmo, albo za pieniądze które przekazują na cel charytatywny?
- ochrona, ubezpieczenia - za darmo czy przekazują pieniądze na cel charytatywny
- wstęp na imprezę darmowy czy za biletami? czy może jakieś puszki na wolne datki.
- organizatorzy i ich pomocnicy czysto charytatywnie czy dostają jakąś wypłatę?
- Czy jest jakiś sponsor strategiczny tej imprezy czy większą część kosztów poniesie gmina Skarbimierz?
- z jakiej puli znajdą się pieniądze na ten cel charytatywny, no bo impreza ma przynieść zysk?
Pozdrawiam
ZiPi
Ostatnio zmieniony przez zipi 2012-04-01, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2012-04-02, 11:19   

michor2, ale Żagań jest dużo bogatszy od naszego "większego" Brzegu ;)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2012-04-02, 12:27   

alterego napisał/a:
michor2, ale Żagań jest dużo bogatszy od naszego "większego" Brzegu ;)


Żagań po prostu przeznacza sporo kasy na promocję miasta. A sytuacja miasta jest bardzo podobna do tej z Brzegu, brak większych pracodawców (za pracą dojeżdża się do Żar czy Zielonej Góry).
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-04-02, 17:46   

alterego napisał/a:
Czy innym jest więc mówienie o średniowieczu w mieście? Fakty się liczą, a kiedy nie chce się ich podać pozostają plotki które zazwyczaj mijają się z prawdą.


Wyraziłem własną opinię :) . Dalsze dywagacje są bezcelowe bo w pierwszej kolejności tak jak mówiłem mógłbyś się zapoznać z tematem festiwalu. Odnosisz się do moich słów nie zaznajomiwszy się uprzednio z dostępnymi informacjami, które mogłyby Tobie wiele wyjaśnić. Następnym razem zanim pociągniesz dyskusję to się do niej przygotuj.

zipi napisał/a:
Może wytłumaczysz nam co oznacza termin "festiwal o charakterze charytatywnym" ?
Dla ułatwienia kilka pytań:
- kiedy organizatorzy zgłosili się z propozycją imprezy do włądz Brzegu?
- kto płaci artystom czy oni grają za darmo, albo za pieniądze które przekazują na cel charytatywny?
- ochrona, ubezpieczenia - za darmo czy przekazują pieniądze na cel charytatywny
- wstęp na imprezę darmowy czy za biletami? czy może jakieś puszki na wolne datki.
- organizatorzy i ich pomocnicy czysto charytatywnie czy dostają jakąś wypłatę?
- Czy jest jakiś sponsor strategiczny tej imprezy czy większą część kosztów poniesie gmina Skarbimierz?
- z jakiej puli znajdą się pieniądze na ten cel charytatywny, no bo impreza ma przynieść zysk?
Pozdrawiam
ZiPi


Festiwal o charakterze charytatywnym - impreza masowa z której zysk przekazany będzie na Brzeskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Myślę, że więcej wyjaśniać już nie muszę bo słowo "zysk" powinno nakreślić Tobie pewne wyobrażenia. Dodam jeszcze, że część artystów zgodziła się zagrać za darmo, inni pobierają minimalne gaże. Pojawili się sponsorzy oraz firmy, które bezinteresownie wesprą festiwal swoim doświadczeniem, osprzętem, zabezpieczeniem imprezy itp. itd.

W celu uzyskania dokładnych informacji radzę Tobie skontaktować się z organizatorami festiwalu bowiem nie jestem rzecznikiem prasowym i nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2012, brzeskiego, dni, ksiestwa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu