Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Bezrobocie w Brzegu
Autor Wiadomość
Łukasz18 
Oskar



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z własnego świata

Wysłany: 2006-09-01, 00:13   Bezrobocie w Brzegu

Malutkie sprostowanie:
Już za niedługo rządzący nie będą musieli przejmować się bezrobociem w naszym mieście, gdyz wszyscy stąd wyjadą za granicę...
Tak trzymać!!!

Moderowany przez Inez:
Wydzielone z tematu Nowy chodnik... Zachęcam do dalszej dyskusji :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-09-04, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2006-09-02, 19:45   

Łukasz18 napisał/a:
Prosiłbym cię drogi Stempolu (że się tak wyrażę) nie mów mi że dzieje się bardzo dobrze w naszym mieście....

Wiec po pierwsze ja nie powiedziałem jeszcze ani razu na tym forum, że w naszym mieście się bardzo dobrze dzieje ani nawet dobrze:)
Chce tylko zauważyć parę pozytywnych spraw, a nie tylko narzekać i narzekać ale oczywiście Polacy tak mają no i narzekanie jest najłatwiejsze.
Bezrobocie powiadasz?? mówisz o tym tworze telewizyjnym?? Powiedz mi gdzie mamy bezrobocie?? Ja zauważam mnóstwo ogłoszeń o prace w Brzegu na sklepach i w innych miejscach, według mnie brakuje ludzi do Pracy bo wszyscy powyjeżdżali tak jak już to zauważyłeś (tylko napisałeś w czasie przyszłym a tu już z Polski kilka milionów ludzi wyjechało!!). Będąc w Koronie we Wrocku patrze a tu: KFC, PizzaHut, McDonalds itd... wszędzie szukają pracowników!!
Z Biedą się zgodzę, również znam wiele biednych rodzin. Ale to są inne pieniądze tak jak słusznie zauważyłeś zarzucam Ci mieszanie pewnych spraw :)
Ze w Zespole Placówek Opiekuńczo Wychowawczych na poprzecznej (Dom Dziecka) Pani Dyrektor ma zbyt mały budżet na opłacenie rachunków (że o jedzeniu ubraniach lekach itp. nie wspomnę) To juz inny temat i inne pieniądze. Ale gdyby nie to że sama pozyskuje sponsorów i działa jak tylko może to było by bardzo zle..., pan starosta mówi, że brak funduszy! A na remont balustrad w nowym LO dał 60.000 Euro!!
Tu jest ogłoszenie o przetargu jak ktoś nie wieży!
Także nie mowie ze jest bardzo dobrze! i proszę nie wkładaj w moje usta czegoś czego nie powiedziałem! Zauważam mnóstwo spraw które w Brzegu wymagają wkładu pracy i pieniędzy! Wyliczać można w nieskończoność!
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-09-05, 16:00, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-02, 21:33   

stempol napisał/a:
Bezrobocie powiadasz?? mówisz o tym tworze telewizyjnym?? Powiedz mi gdzie mamy bezrobocie?? Ja zauważam mnóstwo ogłoszeń o prace w Brzegu na sklepach i w innych miejscach, według mnie brakuje ludzi do Pracy bo wszyscy powyjeżdżali tak jak już to zauważyłeś (tylko napisałeś w czasie przyszłym a tu już z Polski kilka milionów ludzi wyjechało!!). Będąc w Koronie we Wrocku patrze a tu: KFC, PizzaHut, McDonalds itd... wszędzie szukają pracowników!!

Z tym się zgodzę wakaty są tylko, że za 600 zł. Ciekawe, kto jest w stanie utrzymać za takie pieniądze rodzinę :?: :cry:
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2006-09-03, 12:15   

Moj kolega znalazł prace w Ronalu(produkcja felg) W Jelczu i zarabia na rękę 1500, tam pracowników szukają, ten mój kolega chciał pomóc swojemu koledze i załatwił mu tam prace, tamten po tygodniu zrezygnował powiedział, że nie będzie tak charował za 1500 i jeszcze się na niego obraził.
Według mnie tak właśnie bezrobocie w Polsce wygląda!
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-03, 12:22   

stempol napisał/a:
powiedział, że nie będzie tak charował za 1500


Każdy się ceni, widocznie jeszcze rodziny nie ma - lepiej mu pracować na czarno lub sezonowo za granicą nie myśląc o przyszłości, ale to jego osobista sprawa.

stempol napisał/a:
w Ronalu(produkcja felg) W Jelczu ... na rękę 1500, tam pracowników szukają

Ciekawe czy było ogłoszenie w Brzeskim UP :?:
Pensja wg mnie jak najbardziej godziwa.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-09-03, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-03, 12:29   

żeby nie było :offtopic: to do poprzedniej wypowiedzi dodam tylko, że zatrudnianie brzeżan z Jelczu, Oławie, Opolu czy Wrocławiu niestety nie przynosi korzyści dla naszego miasta.
Na podatkach wzbogacają się tamte miasta, więc z czego Brzeg będzie brał pieniądze na następne prace upiekszające nasze miasto.
Niestety bez wpływów do miejskiej kasy licząc tylko na to co jest tempo poprawy w Brzegu zostanie jakie jest.
Cudbury dofinansuje gmine Skarbimierz a Brzeg znowu zostanie z tym samym (a może i mniejszym) budżetem :(
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2006-09-03, 12:52   

Tamten zrezygnował bo praca nie była łatwa, ale ja ten przykład przytoczyłem tylko po to aby pokazać jak naprawdę nasze polskie bezrobocie wygląda, że ludziom się nie chce pracować!!
Cadbury z tego co widze stara się związać z lokalną społecznością Brzeską, np. w ZPOW (Dom Dziecka) człon kierownictwa zaproponował wykonanie pracy, będą malować ściany :)
A czy ta fabryka da coś dla Brzegu czas pokaże, myślę, że jak najbardziej :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-03, 20:17   

stempol napisał/a:
Moj kolega znalazł prace w Ronalu(produkcja felg) W Jelczu i zarabia na rękę 1500, tam

Mój brat tam pracuje i uwierz mi, że nie jest to Raj na ziemii :( Nie płacą najgorzej, ale praca też nie należy do lekkich :( Na dodatek zmianowa i w ruchu ciągłym, czyli także w niedziele :( Mój brat nie narzeka, jak twierdzi bywało gorzej, a na rodzinę trzeba zarobić zwłaszcza, że wkrótce znów się ona powiększy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2006-09-03, 20:27   

No własnie słyszałem, że praca jest nieco masakryczna :) Opowiadał mi kolega, że jak były te upały to w hali ponad 50 stopni było :D czyli niezly hardcore (ale to taka mała dygresja niezwiązana w sumie z tematem :) :) Wogole jakoś odeszliśmy od tematu czyżby przeze mnie?? :D
Ostatnio zmieniony przez stempol 2006-09-03, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-03, 22:36   

stempol napisał/a:
Opowiadał mi kolega, że jak były te upały to w hali ponad 50 stopni było :D czyli niezly hardcore (ale to taka mała dygresja niezwiązana w sumie z tematem :) :) D

Tzn to jeszcze praca czy już obóz pracy z napisem nad bramą ARBAIT NACHT FREI /czy jakoś podobnie/?. To jest to antybezrobocie ? Jakoś nie kumam czaczy...
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-03, 22:48   

Zróbmy osobny wątek o bezrobociu lub jego braku bo się robi mały :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-04, 07:51   

Drodzy dyskutanci, nie opowiadajcie, że bezrobocia w Brzegu nie ma. A to zestawienie skąd się wzięło??
Zestawienie Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu na dzień 30.06.2006. Bezrobotni do 12-tu miesięcy:
Sprzedawca – 618;
Ekonomista – 337;
Asystent ekonomiczny – 135;
Technik rolnik – 182;
Technik technologii żywienia – 119;
Technik prac biurowych – 260;
Technik budowlany – 73;
Technik mechanik – 117;
Technik elektryk – 41;
Kucharz – 169;
Kelner – 62;
Fryzjer – 63;
Trzeba natychmiast zmienić profil kształcenia szkół brzeskich.
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2006-09-04, 18:41   

Ale ja tego nie rozumiem skoro jest tyle bezrobotnych to dlaczego dziś wracając ze szkoły( nie szukając wcale pracy) widziałem multum ogłoszeń o prace jedno które zapamiętałem to na stanowisko kierownicze w Intermarchu. A dziś zadzwonili do mnie z pewnej organizacji czy mógłbym przyjść na rozmowę o prace jutro o 10, niestety szkoła i nie mogłem, ale płacili 11zl za godzinę przy czym pracujesz 6 godzin dziennie, czy 66zl dziennie bez żadnych kwalifikacji, żadnych wymagań, gdzie można ta prace wziaść dorywczo i w trakcie lub po robić coś innego.
Prawda jest taka ze ludzie wola siedzieć na dupie i dostawać zasiłek za darmo bo nie muszą się wysilać i wstawać na 7 do pracy!!!! Takie jest moje zdanie !!
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2006-09-04, 18:45   

A jeszcze jedno, nie wierze w te dane! Mam znajomego szefa firmy budowanej który wręcz modli się o pracowników bo wszyscy mu powyjeżdżali ! został jeden który coś potrafi reszta pędzla nie potrafi trzymać! Wiec co to za liczba przy tym technik budowlany?? Ja tego naprawdę nie rozumiem! Albo po prostu nasze urzędy pracy tak działają...
0 UP 0 DOWN
 
cybermac 



Wiek: 56
Dołączył: 06 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-04, 20:10   

A ile płaci? Może przyjdę. Zaznaczam że już pracuję, ale może daje więcej :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bezrobocie, brzegu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu