Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wójt Pulit chce likwidować szkoły
Autor Wiadomość
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-17, 10:13   

Powodu nie określono, pisało że informujemy iż Państaw adziecko nie zostało przyjęte do przedszkola. Ale powstaje niepubliczne przedszkole które prowazdzić bedzie spółka EKO i chcemy tam dać dziecko ( pisało że płatne bedzie tylko za wyżywieni eponieważ będzie dofinansowane z uni ) to należy poinformować o tym właśnie Panią wicedyrektor i jest podany numer tel. Ale tak jak pisałam wczoraj Pani wicedyrektor nie potrafiła nic powiedzieć w tej sprawie. To strszne nikt nic niewie a co z dziećmi i rodzicami którzy pracują i nie wiedzą co bedzie z ich dziećmi od września b.r.?!
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2012-05-17, 10:17   

[quote="Gaderep"]Szklarski, zanim zaczniesz wykańczać giełdę, finansisto, poczytaj sobie regulamin i przestań zaśmiecać forum postami pisanymi jeden po drugim, które nic nie wnoszą a jedynie czepiają się innych. Jak ty tak zajmujesz się finansami, jaki poziom tu prezentujesz to nic dziwnego, że tak boleśnie odczuwasz ten kryzys europejski :lol:

1. Od początku mojej bytności na tym forum zdarzyło się to raz, i to świadomie, bo mieszanie odpowiedzi na dwie RÓŻNE kwestie, nawet w jednym wątk nie służy (przejrzystości) dyskusji.
2. Nie jestem finansistą i nie zamierzam wykańczać giełdy. Jak każdy odpwiedzialny obywatel nie liczę jedynie na ZUS.
3. Oczywiście na forum nic nie wnoszą posty te, z którymi się ty nie zgadzasz.
4. Ocenę merytoryczności twoich postów pozostawiam innym.
5. Poza regulaminem forum jest jeszcze netykieta i inne zasady postępowania przy wypowiedziach publicznych- zdecydowanie odrzucają chamstwo. Powinieneś z nimi zapoznać się już baaardzo dawno.

Bez odbioru.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-17, 10:34   

m.szklarski napisał/a:
Poza regulaminem forum jest jeszcze netykieta i inne zasady postępowania przy wypowiedziach publicznych- zdecydowanie odrzucają chamstwo.


A ewidentnego kłamstwa, widać, twoja, pożal się boże, netykieta jakoś nie odrzuca.

m.szklarski napisał/a:
Ocenę merytoryczności twoich postów pozostawiam innym.

m.szklarski napisał/a:
Wywód tak samo merytoryczny jak uznanie polszczyzny, i innych języków słowianskich, za seksistwoską z powodu męskiego rodzaju rzeczownika 'człowiek'.
Gratuluję.

No to jak, pozostawiasz innym, czy nie pozostawiasz kłamczuszku? :-P
0 UP 0 DOWN
 
a 



Wiek: 53
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 8 / UP 0



Wysłany: 2012-05-17, 10:37   

m.szklarski napisał/a:

Jak każdy odpwiedzialny obywatel nie liczę jedynie na ZUS.

Przepraszam ale pisanie iż obywatele płacący całe życie ciężkie pieniądze na emeryturę z ZUS i liczący iż ją otrzymają w wysokości zapewniającej godne życie, są nieodpowiedzialnymi obywatelami jest chamstwem .
To nasze państwo jest nieodpowiedzialne nie zapewniając godnych emerytur z ZUS.
Ponadto dokształć się jak skonstruowany jest system emerytalny.
Z PO jesteś? Bo wypowiedź na poziomie pana Rostowskiego (dla jasności chodzi mi o zadufanie).
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-17, 10:49   

Daj spokój - facet czuje wewnętrzną potrzebę, żeby powiedzieć cokolwiek, a że niewiele ma do powiedzenia to czepia się cudzych wypowiedzi i cytuje cudze myśli jako swoje. Niektórzy tak mają - przyroda. :D
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-17, 11:37   

m.szklarski napisał/a:

Marcim B. napisał/a:
Dwa lata temu wójt mówił coś zupełnie innego. Było o inwestycjach, domach ludowych w każdej wsi i o tym, że z miejscami w przedszkolach nie ma najmniejszych problemów, a chętnym do korzystania z niepublicznych żłobków gmina dopłaci część kosztów. Skoro bez konsekwencji (nawet politycznych) może zdanie zmieniać premier, to dlaczego nie wójt?


Może, a nawet zmieniać zdanie musi- bo okoliczności ekonomiczne się zmieniają.

Ja osobiście też np. zmianę finansów osobistych w związku kryzysem europejskim i notowaniami giełdy/funduszy odczuwam w znacznym stopniu

Gmina miała problemy już przed 2010r. Wójt świadomie kłamał i obiecywał gruszki na wierzbie (identycznie, jak premier jesienią zeszłego roku). Poza tym oświata, przedszkola i żłobki powinny być dla szefa gminy absolutnym priorytetem - do tego mieszkańcy go wynajęli. Remonty kościołów i darowizny dla parafii mogą poczekać.
Skarbimierz jest stosunkowo bogatą gminą, a wójtowi puszczają nerwy z powodu olewania swoich obowiązków przez władze centralne. Wyobraźcie sobie,co musi się dziać w gminach biednych, które nie mają czego sprzedać, żeby dziurę w budżecie załatać. Gotowa odpowiedź na pytanie, dlaczego w tym roku samorządy zamykają 2,5 tys. placówek oświatowych.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-05-17, 13:03   

A rodzice dzieci szkolnych też takie pisma dostali?
Np: z przykrością uprzejmie informuję, że mimo, iż pana/pani córka osiągnęła w klasie IV średnią 5,8 to nie została przyjęta do klasy V :D

Rozumiem, że rodzice dzieci młodszych mogły dostać takie pismo, ale 5 i 6 latki mają obowiązek przedszkolny, nie można ich nie przyjąć :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-17, 14:16   

HS-R napisał/a:
Rozumiem, że rodzice dzieci młodszych mogły dostać takie pismo, ale 5 i 6 latki mają obowiązek przedszkolny, nie można ich nie przyjąć

Z tego co wiem dzieci, które już uczęszczają do przedszkola na Skarbimierzu je ukończą, ale nowo przyjęte mogą być wyłącznie do niepublicznego, bo podobno naboru do nowych grup w obecnym przedszkolu już nie ma.

gosiaczek212 napisał/a:
( pisało że płatne bedzie tylko za wyżywieni eponieważ będzie dofinansowane z uni )

Pic na wodę, by rodzicie z chęcią zapisywali dzieci. Może i tak będzie na początku, a potem przecież ktoś będzie musiał ponosić koszta, które na pewno maleć nie będą. Poza tym na tych "oszczędnościach" ucierpią dzieci, bo zmniejszy się ilość Pań, będą większe grupy i Panie będą pracowały dłużej. Z tego co czytałam mają to też być Panie z mniejszym doświadczeniem i skromniejszym wykształceniem, które po prostu zgodzą się na dłuższą pracę za te same pieniądze (nie 25h tygodniowo jak teraz tylko 40h). Reasumując: oszczędność będzie na pensjach, bo wójt nie będzie musiał płacić nadgodzin (przegrał sprawę w sądzie w związku z obecnymi zaległymi nadgodzinami), oczywiście kosztem opieki nad dzieckiem i jego nauki. Do tego dziećmi przecież będą mogły zajmować się panie obsługujące część techniczną: woźne, kucharki, panie sprzątające itd. Gdzie zatem fachowa opieka, zajęcia logopedyczne, rytmika, j. angielski?

gosiaczek212 napisał/a:
Ale tak jak pisałam wczoraj Pani wicedyrektor nie potrafiła nic powiedzieć w tej sprawie. To strszne nikt nic niewie a co z dziećmi i rodzicami którzy pracują i nie wiedzą co bedzie z ich dziećmi od września b.r.?!

Nikt nic nie wie, bo dyrektorzy zmieniają się tam co kilka dni, bowiem gdy tylko orientują się co tam jest grane od razu rzucają wypowiedzeniem.
Zachęcam do poczytania wiadomości na lokalnym forum -> skarbimierz.eu
Ostatnio zmieniony przez Inez 2012-05-17, 14:37, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Luna77 



Wiek: 47
Dołączyła: 03 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-17, 15:29   

W "Newsweeku" nr 09 z dn. 27.02.2012r. ukazał się bardzo ciekawy artykuł Zofii Wojtkowskiej i Marcina Marczaka pt. "Gra w Kartę". Odnosi się on do sytuacji oświatowej w Polsce. Cytat z artykułu : "Rząd rękami samorządów likwiduje Kartę nauczyciela. To dobrze. Fatalnie, że w ten sposób i takim kosztem". Polecam osobom, które chcą bardziej "ogarnąć" sytuację ;) .
Niestety w Internecie znalazłam tylko wersję audio do ściągnięcia, ale zawsze jest jeszcze biblioteka :) .
Ostatnio zmieniony przez Luna77 2012-05-17, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-05-17, 16:44   

Inez, czyli pewnie chce zamknąć przedszkole przez tzw wygaśnięcie.
Nawiasem niezły chwyt, zapewnić tylko zerówkę i to 5 godzinną. Ile takich osób będzie chętnych? Piątka? Kto sobie może pozwolić na posłanie dziecka na 5 godzin do przedszkola...
Dzieje się tam u Was, dzieje :)
Nie zazdroszczę.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-17, 18:23   

HS-R napisał/a:
Nawiasem niezły chwyt, zapewnić tylko zerówkę i to 5 godzinną. Ile takich osób będzie chętnych? Piątka? Kto sobie może pozwolić na posłanie dziecka na 5 godzin do przedszkola...

Ty mnie nawet nie strasz tymi 5h, bo ja nie pracuję 5h tylko znacznie więcej i właśnie zastanawiam się co zrobię z dzieckiem w pozostałym czasie :roll: Złożyłam papiery na 8h pobytu dziecka w przedszkolu i jak na razie nie dostałam odpowiedzi odmownej.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-17, 21:00   

nadal nic do mnie nie przyszło z przedszkola, jednym rodzicom już wysłali listy z informacjami a pozostali nadal czekają.... przynajmiej to mogli zrobić dobrze i wysłac wszystkim w tym samym dniu. Jest nowa Pani dyrektor bo dyrektor emerytowany policjant już to zostawił, ilu jeszcze dyrektorów się przez to przewinie !? ;)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-05-17, 21:10   

Gosiaczek a może Twoje dziecko się dostało :)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-18, 08:07   

Niewiem, ale ja tam dzwonilam no i Pani powiedziala ze ŻADNE dziecko, które starało sie o miejsce w przedszkolu się nie dostało tak powiedziała dosłownie, dlatego sama niewiem co myśleć. Czeski film :)
0 UP 0 DOWN
 
gerrykuper 



Wiek: 50
Dołączyła: 19 Paź 2010

UP 1 / UP 3



Wysłany: 2012-05-18, 15:41   

Dla zatrudnionych tam nauczycieli to wielka tragedia, ale przed taka samą decyzja staną niedługo brzescy dyrektorzy szkół. Problemem jest nie tylko niż demograficzny, ale również kolejna, nieprzemyślana REFORMA (!) wprowadzana przez Ministerstwo Edukacji.
Różnica pomiędzy wprowadzaniem tej reformy w Gminie Skarbimierz i Gminie Brzeg będzie taka, że w Skarbimierzu wziął się za to (mądrze czy niemądrze) sam Wójt, a w Brzegu Hucyzński jak zwykle zwali całą winę na Dyrektorów szkół i karze im pozwalniać nauczycieli. Takie są realia.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chce, likwidowac, pulit, szkoly, wojt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu