Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wójt Pulit chce likwidować szkoły
Autor Wiadomość
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-18, 16:24   

gerrykuper napisał/a:
w Brzegu Hucyzński jak zwykle zwali całą winę na Dyrektorów szkół i karze im pozwalniać nauczycieli. Takie są realia.

A w Skarbimierzu to niby kto zwalnia? Wójt każe to robić dyrektorom - stąd taka rotacja. Pogubiłem się już czy obecna p. dyrektor jest 6., czy już 7. osobą na tym stanowisku od jesieni. A cały problem wiąże się z tym, że subwencje nie pokrywają kosztów funkcjonowania szkół i państwo zrzuca odpowiedzialność za finansowanie przywilejów nauczycieli w przedszkolach wynikających z karty nauczyciela na samorządy. Za przedszkolnych katechetów też płacić muszą gminy. POrażka.
0 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2012-05-18, 17:32   

Zdaje się, że podobna sytuacja miała miejsce w Podkarpackim (Cieszanów)

"Publikujemy odpowiedź Wojewody Podkarpackiego, która dotyczy interwencji ZNP ws. działań organów Gminy Cieszanów, polegających na rozszerzeniu przedmiotu działalności spółki Zakład Obsługi Gminy sp. z o.o. o prowadzenie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Wojewoda stwierdził m.in., że „gmina nie może prowadzić szkoły publicznej w formie spółki prawa handlowego, ponieważ prowadzenie przez jednostkę samorządu terytorialnego szkoły publicznej może odbywać się tylko w formie jednostki budżetowej”.

Jeżeli ktoś jest w temacie Skarbimierza i spółki EKO to ma więcej szczegółów (w tym prawnych):

http://www.znp.edu.pl/med...d3b4791f1b0.doc
0 UP 0 DOWN
 
gerrykuper 



Wiek: 50
Dołączyła: 19 Paź 2010

UP 1 / UP 3



Wysłany: 2012-05-18, 18:02   

Marcim B. napisał/a:
gerrykuper napisał/a:
w Brzegu Hucyzński jak zwykle zwali całą winę na Dyrektorów szkół i karze im pozwalniać nauczycieli. Takie są realia.

A w Skarbimierzu to niby kto zwalnia? Wójt każe to robić dyrektorom - stąd taka rotacja. Pogubiłem się już czy obecna p. dyrektor jest 6., czy już 7. osobą na tym stanowisku od jesieni. A cały problem wiąże się z tym, że subwencje nie pokrywają kosztów funkcjonowania szkół i państwo zrzuca odpowiedzialność za finansowanie przywilejów nauczycieli w przedszkolach wynikających z karty nauczyciela na samorządy. Za przedszkolnych katechetów też płacić muszą gminy. POrażka.


Masz rację, dokładnie to samo będzie działo się w Brzegu, tylko czy Panorama będzie tak samo krzyczeć o Huczyńskim? Nie bardzo mi się chce wierzyć.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-19, 10:20   

gosiaczek212 napisał/a:
Czeski film :)

No co Ty, to je Polska :P
Szlag mnie trafia jak słyszę o polityce prorodzinnej, albo o tym, że za mało dzieci się u nas rodzi. A jak mamy rodzić, skoro dostanie się do żłobka graniczy z cudem, a w przedszkolach wariactwo? Co zrobić z dzieckiem, gdy trzeba wrócić do pracy, by jakoś związać koniec z końcem? Kogo stać na gromadkę dzieci?
Kiedyś w szkołach był psycholog, higienistka, stomatolog i kto wie jakie osoby jeszcze. Piliśmy mleko na dużej przerwie i nikt nie musiał w TV trąbić "pij mleko, będziesz wielki". Kiedyś mamy czytały dzieciom na dobranoc, teraz w TV nawołuje się hasłem: "poczytaj mi mamo". Żyjemy w biegu, by jakoś przeżyć, a jeśli podupadniemy na zdrowiu to miesiącami czekamy w kolejkach do specjalisty chyba, że ktoś ma kasę by zrobić badania prywatnie. Jak tak dalej pójdzie będziemy pracować nie do emerytury (jak dawniej) lecz do śmierci, bo wiek emerytalny zbliży się do 100 lat :x

Nieubłaganie zbliża się koniec maja, a ja nie wiem co będzie z moim dzieckiem od września, codziennie się zastanawiam czy będę miała gdzie je rano zaprowadzić. W przedszkolu nerwówka od wielu miesięcy, ciągle jakieś nowe pomysły na zmiany, ciągła obawa czy przedszkole przetrwa i kto będzie się zajmował naszymi dziećmi. Już teraz jest za mało nauczycielek, gdy któraś zachoruje następuje łączenie grup, w efekcie czego moje dziecko zapiera się w drzwiach, gdy widzi, że oddajemy je do innej sali niż zawsze. Gdyby nie Panie z pomocy to w ogóle pewnie przedszkole nie dałoby rady funkcjonować, bo one także w dużej mierze zajmują się dziećmi. I tak od wielu miesięcy, ciągła niepewność, nerwy i obawa co dalej. Tak wygląda życie rodzica dziecka w wieku przedszkolnym mieszkającego w tej cudownej gminie. Tylko pozazdrościć :x Tyle, że ta gmina to dopiero początek. Skoro odgórnie nie ma właściwej regulacji to na dole dzieją się później takie cyrki. A co robi władza? Tylko narzeka, że nas mało i podnosi wiek emerytalny, zamiast pomyśleć o tym, jak zwiększyć przyrost naturalny :x I to jest właśnie Polska :!:
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-05-19, 20:49   

https://docs.google.com/v...WK4k8-q4fL0J4Lg

Radzę zainteresowanym rodzicom poczytać i walczyć, jeśli procedury nie zostały zachowane :) Tekst jest o likwidacji, a ja w sumie nie wiem czy wójt chce zlikwidować, wygasić placówkę czy jeszcze co innego zrobić. Ale polecam :)


http://www.oswiata.abc.co...i-szesciolatkow

I jeszcze to :) http://www.oswiata.abc.co...i-szesciolatkow
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2012-05-19, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2012-05-19, 23:42   

Wcale tak "fajnie" z przekształconymi i nowymi przedszkolami za unijną kasę nie jest:



2011-03-16 07:17

"Kilkaset przedszkoli, które powstały za unijne pieniądze może zostać zlikwidowanych - ostrzega "Dziennik Polski".
Unia Europejska wymyśliła program pod nazwą "Zapewnienie dobrego startu życiowego dzieciom w wieku przedszkolnym". W Polsce program ruszył w 2008 r. i został skierowany głównie do maluchów z ubogich, wiejskich środowisk, które do tej pory nie miały nawet co marzyć o pójściu do przedszkola.

Program miał być też odpowiedzią na dramatyczny brak miejsc w samorządowych placówkach. W całej Polsce powstało blisko tysiąc małych przedszkoli i punktów przedszkolnych. W samej Małopolsce na ich tworzenie wydano (w latach 2008-2010) 68 mln zł. Dzięki temu powstały 103 małe przedszkola dla prawie 3 tys. dzieci.

Źródło unijnej kasy powoli jednak wysycha. Wiele gmin nosi się z zamiarem zamykania przedszkoli. Problem mają nie tylko gminy, ale także fundacje i stowarzyszenia, które prowadzą przedszkola za unijne pieniądze. Alina Kozińska-Bałdyga z Federacji Inicjatyw Oświatowych przewiduje, że wkrótce czeka nas prawdziwa fala likwidacji unijnych przedszkoli.

- Samorządy są w coraz gorszej kondycji finansowej. Nie będzie ich stać na utrzymanie tych placówek po wyczerpaniu unijnych środków. Tymczasem te przedszkola są bardzo potrzebne, bo powstały na terenach, gdzie wcześniej ich nie było. Pieniądze z UE nie są jednak po to, żeby na stałe finansować edukację, ale żeby ją zreformować. Wkrótce Unia zacznie nas z tego rozliczać - powiedziała Alina Kozińska-Bałdyga."

zew, "Dziennik Polski", PAP
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-23, 21:21   

http://www.radio.opole.pl...w-oswiacie.html


http://www.tvp.pl/opole/i...-2012-r/7458363

Pulit nie daje za wygraną ale mam nadzieję że coś z tym zrobią i nie uda mu się zrealizować tego jego DURNEGO pomysłu!!
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-23, 21:38   

Radni się sprzeciwili pomysłom wójta, więc miejmy nadzieję, że pomysły legną w gruzach.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-24, 09:04   

Teraz to będą musieli dołożyc pieniadze na doposazenie kuchni, wyposażenie zabawek i zwiekszenie bezpieczeństwa dla dzieci :-)

Zaraz zaczna się kontrole i zamkną przedszkole bo nie odpowiada normą :-)

Polityka:-)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-29, 11:43   

czy coś nowego wiadomo w sprawie przedszkola ?
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-29, 11:46   

Chyba chwilowo żadnych rewelacji nie ma, ale są wreszcie wywieszone listy dzieci, które zostały przyjęte. Warto zerknąć na tablicę informacyjną w przedszkolu, może Twoje dziecko jest na liście :wink:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2012-05-29, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-29, 12:18   

dzięki, ale raczej napewno nie bo dostalam list ze nie przyjęli i ze proponują te EKO i zebranie w tej sprawie bedzie w gimnazjum o 10.00- 2 czerwca
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-29, 12:45   

Aaaa... czyli jednak, a już myślałam, że są normalnie pełne listy wszystkich przyjętych. Ostatnio taka jakaś dziwna cisza w temacie, aż mam wrażenie, że to cisza przed burzą :(
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-29, 13:54   

Inez napisał/a:
Aaaa... czyli jednak, a już myślałam, że są normalnie pełne listy wszystkich przyjętych. Ostatnio taka jakaś dziwna cisza w temacie, aż mam wrażenie, że to cisza przed burzą :(


też się tego obawiam :(
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-29, 18:50   

Jest jedna lista 3-4 latków, ale podobno zawiera nazwiska osób, które wcześniej były na liście rezerwowej. No cóż, w sobotę powinno się już co nieco wyjaśnić. Mam nadzieję, że zdasz nam relację ze spotkania :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chce, likwidowac, pulit, szkoly, wojt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu