Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wójt Pulit chce likwidować szkoły
Autor Wiadomość
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-30, 09:13   

aha no ale skoro dostałam pismo to na 100% mojego synka tam nie ma, pozatym czy mi go wogle wezmą bo nie jest rocznikowym 3 latkiem ( ale we wrzesniu bedzie miec 2 i 8mcy ) i pewnie bedzie rezerwowym :(
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-30, 09:40   

gosiaczek212 napisał/a:
czy mi go wogle wezmą bo nie jest rocznikowym 3 latkiem ( ale we wrzesniu bedzie miec 2 i 8mcy ) i pewnie bedzie rezerwowym :(

Ciężko powiedzieć jakie zasady będą w przedszkolu niepublicznym, w publicznym było tak, że mój załapał się dopiero, gdy skończył 3 lata (wcześniej był na liście rezerwowej).
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-30, 12:27   

a jak długo był tym rezerwowym ? jak nabył 3 lata to go przyjeli czy dopiero od wrzesnia ?
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-30, 12:33   

Ubiegaliśmy się początkowo od stycznia, ale wtedy nie miał pełnych 3 lat, więc trafił na rezerwową, a od września, gdy już był pełnym 3 latkiem go przyjęli.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-05-30, 12:36   

aha to mój w stczniu skonczy 3 lata to moze by go od 2 półrocza wzięli.... zresztą nic nadal niewiadomo co z tym przedszkolem bedzie więc nie ma co gdybać ;) dzięki
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-06-01, 09:08   

No i stało się, Panie nauczycielki dostały wypowiedzenia :cry: Ciekawe kto teraz będzie pilnował i uczył nasze dzieci? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-06-01, 21:42   

Zawsze można je wycofać. Z tego co wiem sprawa trafiła do SKO, więc jeszcze nie jest nic przesądzone.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-06-01, 23:02   

HS-R napisał/a:
Zawsze można je wycofać.

Na to bym nie liczył. Opiekunka mojego synka dostała wypowiedzenie w dniu, w którym organizowała przedstawienie z okazji Dnia Matki. Niezła próba nerwów przed publicznością.
Cały ten kabaret skończy się tym, że przedszkola w Skarbimierzu (publicznego) za chwilę już nie będzie, a niepubliczne prowadzone przez gminną spółkę okaże się nielegalne, bo gmina może prowadzić tylko placówki publiczne i przedszkole przejmie jakiś "prywaciarz", któremu będzie zależało wyłącznie na zysku.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-06-02, 09:06   

No coż. Współczuję Wam. Jednak wiem na przykładzie Nysy, gdzie Gimnazjum nr 3 nie likwidują w tym roku właśnie tylko dlatego, że piątka rodziców nie otrzymała zawiadomienia pół roku przed likwidacją placówki o jej likwidacji.
Wojewoda uchylił decyzję burmistrza i gimnazjum prowadzi normalny nabór (czy prowadziło, bo już chyba zakończone są nabory do gim.)
Więc warto sprawdzić, czy rodzice przedszkola dostali takie zawiadomienia. Zresztą sprawa już się toczy na szczeblu wojewódzkim, więc skoro ją ktoś tam zaskarżył to coś nie zostało dopełnione czy próbie likwidacji przedszkola.
I przypominam, że jedno przedszkole w gminie musi być publiczne. Wariactwem byłoby prowadzić np publiczne w Lipkach, gdzie to jest sami wiecie koniec gminy. Albo niech przeniesie do Kopania...
Poza tym też jeśli któreś przedszkole było na jakimkolwiek projekcie unijnym to warto sprawdzić czy projekt nie miał w umowie klauzuli o prowadzeniu nadal takiego oddziału przez jakiś czas po zakończeniu projektu. Za niedopełnienie też są niezłe kary.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-06-03, 07:20   

Inez napisał/a:
Ciekawe kto teraz będzie pilnował i uczył nasze dzieci? :roll:


Pilnuje to "pilnowacz" lub ochroniarz w sklepie, by nikt czegoś nie ukradł. Nauczyciel prowadzi pracę dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczą. Tak, ku pamięci.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-06-03, 14:06   

mulder napisał/a:
Pilnuje to "pilnowacz" lub ochroniarz w sklepie, by nikt czegoś nie ukradł. Nauczyciel prowadzi pracę dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczą. Tak, ku pamięci.

Tyle, że nie na Skarbimierzu. Tam się w większości przypadków pilnuje dzieci. Prace dydaktyczno-wychowawcze, zwłaszcza dodatkowe ćwiczenia np. logopedyczne, prowadzone są w tak zwanych wolnych chwilach (z braku odpowiedniej ilości wykształconej kadry), bowiem na grupę przypada jedna pani nauczycielka i jedna pomoc, a nie tak jak w innych przedszkolach dwie nauczycielki i pomoc. Jak zatem w takich warunkach prowadzić "pracę dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczą"? Panie robiły co w ich mocy, dzięki pomocy pań z tzw. pomocy były w stanie prowadzić krótkie ćwiczenia logopedyczne itp., ale teraz, gdy będzie ich jeszcze mniej pewnie znów o zajęciach tego typu będziemy mogli tylko pomarzyć. Niestety obawiam się, że po zwolnieniu części pań, dzieci prawdopodobnie będą dosłownie jedynie pilnowane :x
Ostatnio zmieniony przez Inez 2012-06-03, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-06-05, 21:39   

Gosiaczek212, zdradzisz nam co ustalono na tym sobotnim spotkaniu z wójtem?
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-06-05, 22:43   

Dzięki za odpowiedź, choć bardziej w tym momencie interesowałaby mnie część spotkania dotycząca przedszkola :wink:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2012-06-06, 10:42   

Na tym spotkaniu głównie sie kłócono z wujtem i szum był taki ze tak naprawdę nadal nic konkretnego nie wiem. W każdym razie publiczne bedzi etylko dla 5 i 6 latków napewno a 3 i 4 latki na publiczne raczej szans najmiejszych nie mają. Ale jeśli rodzic wyrazi zgode to do nieplublicznego przyjma wszystkie dzieci. Prowadzić bedzie te przedszkole Pani magister Monika Ochyra (bardzo sympatyczna logopedka, wykładowca z WESHE i założyciel Centrum edukacji Ars Logo o ile dobrze pamiętam z Brzegu) i oferte złożyła bardzo fajną i płacić rodzice by mieli tylko za wyzywienie czyli tak jak w publicznym 230-250zł. Gmina ma obowiązek dofinanować przedszkole niepubliczne w kwocie 3/4 całości czyli jak za 1 dziecko wychodzi 550zł to 3/4 gmina musi sfinansować ale jak rada gminy wyrazi zgode to ma prawao dofinansowac 100%tego i wójt powiedział że rada to zrobi napewno i dlatego bedzie bezpłatne i tylko rodzice zapłacą za wyzywienie. Oferta tej Pani naprawde byla dobra bo beda tam rozne zajecia jak rytmika, koko-dance, jezyk angielski i hiszpański, tylko czy napewno bedzie BEZPŁATNE?? to rodziców najbardziej martwi czy na poczatku nic a potem dojdą coraz wieksze opłaty. No nic zoabaczymy jak to wyjdzie w parniu :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-06-06, 12:57   

gosiaczek212 napisał/a:
płacić rodzice by mieli tylko za wyzywienie czyli tak jak w publicznym 230-250zł.

To chyba drogie to wyżywienie będzie, bo my tyle płacimy za wyżywienie + komitet + godziny ponad ustawowy wymiar, czyli ponad obowiązkowe 5h. Wyżywienie to jest ok 3zł dziennie, co pomnożone przez 22 dni w miesiącu daje 66 zł, więc ktoś tu chyba coś kręci z tymi kosztami.

gosiaczek212 napisał/a:
tylko czy napewno bedzie BEZPŁATNE?? to rodziców najbardziej martwi czy na poczatku nic a potem dojdą coraz wieksze opłaty.

Tutaj pewności raczej nie będzie, no chyba, że rodzice dostaną jakieś konkretne gwarancje na piśmie, w co nie bardzo chce mi się wierzyć. Jednak życzę im jak najlepiej :wink:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2012-06-06, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chce, likwidowac, pulit, szkoly, wojt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu