Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeg - niby piękne miasto!
Autor Wiadomość
wanderer 



Wiek: 43
Dołączył: 22 Sie 2012

UP 55 / UP 33



Wysłany: 2012-10-01, 23:47   Brzeg - niby piękne miasto!

W naszym pięknym mieście:
- Zarząd Nieruchomości Miejskich nie ma pojęcia czym zarządza (vide: NIK)
- Stadion za kilkadziesiąt baniek na którym wokól boiska biega kilkanastu biegaczy amatorów tygodniowo i nie sposób zorganizować niczego z powodu braku oświetlenia, które nie wiadomo czemu zainstalowano na boisku bocznym. Nomen omen oświetleniem zbędnym bo w okresie jesienno-zimowym i tak obiekt jest po godz 19 zamykany
- główna arteria miasta jest nieprzejezdna - mamy za to marinę i kilkaset jeśli nie kilka tysięcy aut tranzytowych w centrum miasta dzień w dzień (ruszając spod mostu na Odrze jadąc na cmentarz przy ul. Starobrzeskiej szybciej docieram tam rowerem niźli autem!)
- główna ulica centrum miasta (ul. Reja) zamknięta (przepraszam jeśli się mylę) grubo od ponad roku
- kostka brukowa przed dworcem PKP po wymianie jest w gorszym stanie niż przed wymianą
- Marina jest jak talerz przy Bożonarodzeniowym stole - dla nieoczekiwanego gościa!
- ścieżki rowerowe zaczynają się nagle i nagle znikają po przejechaniu 200m
- z uzasadnionych przyczyn, w dobie bezpłatnego parkowania w centrum, istniał zakaz zatrzymywania się i postoju na chodnikach min. przy ul. Chrobrego, który nagle z mniej uzasadnionych przyczyn zamienił się w płatne miejsca do parkowania (oby kiesa pełna)
- pani w UM między 8 a 10 rano jest biurem meldunkowym, potem przez pół godziny urzędem stanu cywilnego by na koniec wyczerpującego dnia wydawać akty zgonu między godziną 14.45 a 15.15. Żyć nie umierać;)
- goniec UM, zatrudniony w celu usprawnienia pracy urzędu, przez ponad 2 tygodnie nie umie znaleźć ulicy Wolności i nikt w UM nie wie ani gdzie jest goniec ani gdzie jest nadana przed 2 tygodniami przesyłka!
- straż miejska przejeżdża rowerem po pasach na skrzyżowaniach
- to że mamy straż miejską wiemy tylko po tym że otrzymujemy mandaty za najechanie przy parkowaniu na nieutwrdzony grunt przy czym wszystkie żule w centrum miasta pijąc i oddając mocz wszędzie gdzie tylko przyjdzie im do głowy, czują się bezkarnie!
- policja bez powodu i bezkarnie parkuje gdzie chce, jak chce i jeździ gdzie chce. Z tego co się orientuję policyjny radiowóz nie będący "na sygnale" obowiązują te same przepisy co każdego innego użytkownika dróg publicznych (vide KIAnki oraz radiowozy na Długiej i w Rynku)
- mamy mniejszość narodową - Cyganów, którzy są bezkarni, których nie obowiązują żadne zasady współżycia w społeczeństwie, których nikt (policja i straż wiejska) nie śmie przywołać do porządku!

...można tak długo wymieniać!

P.S. Najważniejsze jest jednak to że w każdym urzędzie brzeskim, każde okno wyposażone jest w parapet ;)
5 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2012-10-02, 06:00   

Eeee tam,czepiasz się.Urzędnikom nie płaci się za myślenie,tylko za to ,że są.
0 UP 1 DOWN
 
pawelpower 



Wiek: 52
Dołączył: 24 Wrz 2010

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-10-02, 06:38   

Zapomniałeś o coraz większej ilosci zamykanych sklepów w centrum miasta (wczoraj znów trzy nowe obiekty "do wynajęcia").
Widać Miasto woli kasować za parkowanie samochodów, co elegancko odbiło sie na atrakcyjnosci sklepów w centrum, niż skasować czynsz za lokal i dać ludziom pracę.
TO JEST ROZWÓJ NASZEGO MIASTA !!!
ręce opadają...
1 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-10-02, 11:54   

Urząd miasta to jest zawieszony w innym wymiarze chyba - złożyłem w okienku podawczyw wymagany przez nich dokument; po 10 (!) dniach dzwonię zapytać czy wszystko ok, a pani w słuchawce mówi, że nic nie otrzymali i że to JA (!) pewnie nie żłożyłem dokumentów. Na szczęście nauczomy doświadczeniem zawsze robię kopie wszystkiego co składam w UM i daję do podbicia - zanoszę więc tej pani ową kopie a ona z miną boksera przed walką bez słowa przepraszam czy dziękuje kseruje papierek i sucho mnie żegna... Teraz czekam na szanowną odpowiedź ;)

Panów ze straży to widziałem jeszcze jak legitymowali emerytów (osoby na oko po 70-siatce) i sprawdzali czy rowery mają sprawne i co tam jeszcze oni srawdzają ;) a w tym czasie kilkadziesiąt metrów dalej kilku żuli niewybrednie (i bezkarnie) nagabywało przechodzących "kierowników" o kasę na piwko..

A co do parkingów i aut - mamy teraz przecież przystań, więc czas na transport wodny się przerzucić ;p
Ostatnio zmieniony przez Atylla 2012-10-02, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ktos5 


Wiek: 46
Dołączył: 23 Lip 2008

UP 26 / UP 60



Wysłany: 2012-10-02, 12:23   

pawelpower napisał/a:
Zapomniałeś o coraz większej ilosci zamykanych sklepów w centrum miasta (wczoraj znów trzy nowe obiekty "do wynajęcia").
Widać Miasto woli kasować za parkowanie samochodów, co elegancko odbiło sie na atrakcyjnosci sklepów w centrum, niż skasować czynsz za lokal i dać ludziom pracę.
TO JEST ROZWÓJ NASZEGO MIASTA !!!
ręce opadają...


Rozmawialem tez z ludzmi, ktorzy maja sklepy i mowili " Jak tak dalej bedzie to do konca roku..."

Moze jestem przewrazliwiony ale osobiscie mnie to przeraza. To tak jakby ktos z urzedu miasta chodzil po zakladzie pracy i codziennie wskazywal palcem jedna osobe i mowil- "jutro TY nie przychodzisz do pracy. Jestes bezrobotny". A pozniej podniesiemy podatki bo trzeba tym, komu odebrano prace rzucic jakis marny grosz, namiastke zapomogi zanim chwyca co pod reka i wyjda na ulice. To smutne, ze jestesmy krajem bardzo, bardzo glupiich ludzi i dopuki mamy kromke chleba i kieliszek wodki nie przejmujemy sie krzywdzonymi sasiadami. Lepiej udawac, ze jest OK bo jeszcze nie daj boze bedzie trzeba kiwnac palcem. Spuscic glowe i przeczekac swoje zycie w nadziei, ze MNIE to moze jakos ominie.
0 UP 1 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-10-02, 15:10   

Tylko zmiana tego stanu rzeczy jest ekstremalnie trudna - w tym ciekawym kraju już niemal wszystko jest zabronione... Manifestacje, zgromadzenia już niemal niemożliwe do legalnego zorganizowania; media stronnicze jak za Urbana; internet pod lupą a krytyka rządzących karana sądownie; brak realnego biernego prawa wyborcżego; ba nawet referendum nie jest wiążące dla rządu w tym kraju;

Tylko ogolnonarodowy wysiłek porównywalny z dawną "solidarnością" byłby coś w stanie zmienić - niestety prowadzona od ponad 20 lat polityka szczucua ludzi na siebie srawiła, że Polacy gryzą się o byle pierdołe puszczoną w TVN typu "krzyż, aborcja, eutanazja, marihuana czy smoleńsk" zamiast razem coś mienić.
I w Brzegu to jest świetnie widoczne.
1 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2012-10-02, 19:35   

Juz nie wspomne o brudnych nowych ulicach w centrum. Walaj sie po nich smieci przy kraweznikach, ludzie chadzaja na przelaj, po trawie, wydeptuja wstretne sciezki- przy Orlenie na Szkolnej, przy Aldim, prawie wszedzie. Zyje w tym miescie od urodzenia, ale takiego zaniedbania jak teraz to nie widzialam. Tereny zielone sa zapuszczone, zero jakis kwiatow. Brzeg staje sie miastem koszmarkiem, za to pelnym bankow i lokali do wynajecia. Aaaa i koslawych chodnikow.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-10-02, 20:06   

Młodym odpowiem tak - to wasi ojcowie zgotowali wam ten los. a starszym - sami tego chcieliście, no to macie co chcieliście. Tak pseudodemokracja wygląda. Ja wiem, chcieliście okręgów wyborczych jednomandatowych, swoich przedstawicieli w gminie, powiecie, województwie i nawet ich wybieraliście tylko w zasadzioe ich nie znacie. To cóż to za przedstawiciele? Oni reprezentują partie z których startowali w wyborach, nie was. Wiecie przynajmniej jakim radnym różnego szczebla i posłom zawracać głowę tym co piszecie? Przecież głosowaliście na nich. To wasi wybrańcy. Właściwie wybrani przedstawiciele społeczeństawa nie dopuściliby do takiego stanu rzeczy.
2 UP 1 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2012-10-02, 20:09   

Najgorsze jest to ze nie ma na horyzoncie nikogo kto by to zmienił, bo wszyscy co wokół stołków sie krecą czy to obecnie zasiadający czy pretendujący są siebie warci.....
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2012-10-02, 20:12   

To nie kwestia radnych, to kwestia mentalnosci ludzi, Polakow. To tak jakby miec dwa rozne portfele i taka sama ilosc pieniedzy w kazdym. Co sie z nimi zrobi, zalezy od nas samych, a nie od wygladu portfela. partie tu nic do rzeczy nie maja, a ludzie, ktorzy nas oklamuja, bez wzgledu na to, jaka partie reprezentuja.
1 UP 0 DOWN
 
wanderer 



Wiek: 43
Dołączył: 22 Sie 2012

UP 55 / UP 33



Wysłany: 2012-10-02, 22:32   

Cytat:
Zapomniałeś o coraz większej ilosci zamykanych sklepów w centrum miasta (wczoraj znów trzy nowe obiekty "do wynajęcia").
Widać Miasto woli kasować za parkowanie samochodów, co elegancko odbiło sie na atrakcyjnosci sklepów w centrum, niż skasować czynsz za lokal i dać ludziom pracę.
TO JEST ROZWÓJ NASZEGO MIASTA !!!
ręce opadają...


Tu akurat trafiłeś na temat o którym wiem co nieco. Otóż nie są temu w głównej mierze winne płatne miejsca parkingowe a właściciele lokali w Brzegu!!! Cena najmu lokalu w centrum wahająca się między 70 a 100zł/m2 zakrawa na szaleństwo!!! Pani z narożnika Rynku i ul. Reja równo rok temu miała oferty wynajmu rzędu 7000zł/m-c. Było mało?! To teraz olbrzymi afisz - 5tys/m-c! Zero chętnych!!!
Tak jest z 99% lokali w Brzegu!
3 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-10-03, 04:46   

Dlaczego zatem nie powstanie "Społeczny Komitet Upiększania Miasta" ?
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2012-10-03, 08:00   

mulder napisał/a:
Dlaczego zatem nie powstanie "Społeczny Komitet Upiększania Miasta" ?


Odnoszę wrażenie że takowy już jest - spontaniczny i zorganizowany w swoisty sposób.
Aby ten fakt stwiedzić wstarczy przejść np. mędzy "żabką" a odzieżowym czy "Jakubem"na pasażu przy osiedlu Westerplatte...
Doznania zapachowe są niezapomniane...
0 UP 0 DOWN
 
ktos5 


Wiek: 46
Dołączył: 23 Lip 2008

UP 26 / UP 60



Wysłany: 2012-10-03, 08:33   

wanderer napisał/a:
Cytat:
Zapomniałeś o coraz większej ilosci zamykanych sklepów w centrum miasta (wczoraj znów trzy nowe obiekty "do wynajęcia").
Widać Miasto woli kasować za parkowanie samochodów, co elegancko odbiło sie na atrakcyjnosci sklepów w centrum, niż skasować czynsz za lokal i dać ludziom pracę.
TO JEST ROZWÓJ NASZEGO MIASTA !!!
ręce opadają...


Tu akurat trafiłeś na temat o którym wiem co nieco. Otóż nie są temu w głównej mierze winne płatne miejsca parkingowe a właściciele lokali w Brzegu!!! Cena najmu lokalu w centrum wahająca się między 70 a 100zł/m2 zakrawa na szaleństwo!!! Pani z narożnika Rynku i ul. Reja równo rok temu miała oferty wynajmu rzędu 7000zł/m-c. Było mało?! To teraz olbrzymi afisz - 5tys/m-c! Zero chętnych!!!
Tak jest z 99% lokali w Brzegu!


Pani ma swoj lokal i moze sobie za niego wolac ile chce. Jak bys mial lokal obok Pani to bys wtedy decydowal kiedy jest duzo a kiedy malo. Pamietaj, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Skoro rok temu byly oferty za 7 tys a teraz nie ma za 5tys to chyba o czyms swiadczy. W/g mnie jesli w zeszlym roku byly oferty za 7tys to w tym roku powinne byc za 8tys a jesli nie ma nawet za 5 to znaczy, ze jest gorzej teraz niz rok temu. Skoro Pani w zeszlym roku nie wynajela bo w/g Ciebie chciala za duzo i w tym roku nie wynajmuje czyli tez chce za duzo to chyba nie jest to przyczyna masowego zamykania sklepow w centrum. Bedzie klient, bedzie kasa, bedzie kasa bedzie najemca. To czy dla kogos 7tys to duzo czy malo jest nie istotne.

Podam Ci taki maly przyklad zakupow w ok centrum.
Chce kupic toner do drukarki. Jade na Choipina i staje przy skrzyzowaniu z Jagielly pod sklepem ale nie wchodze do sklepu tylko gonie na drugi koniec ulicy po bilet. (Gonie to juz zalezy od tego ile mam lat). Wracam i... albo juz mam kartke za wycieraczka i bede musial sie tlumaczyc, jezdzic, pokazywac bilety albo wkladam bilet za szybe i ide do sklepu. Akurat tonera nie ma bedzie w przyszlym tygodniu :censored2: Czas stracony, kasa za bilet w plecy, droga z buta po bilet (najlepiej w deszcz) bezcenna. Kupie sobie toner na allegro i listonosz mi przyniesie. A sklepy niech pozamykaja (moze kiedys, ktorys moglby byc Twoj?).

Ps
Nie jestem wlascicielem zadnego lokalu w ok centrum ani nie znam nikogo kto ma taki lokal.
Ostatnio zmieniony przez ktos5 2012-10-03, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2012-10-03, 10:19   

Niektorzy nawet chcac kupic cos w kiosku pod blokiem ida do garazu po samochod. Ja rozumiem ulatwianie ludziom zycia, ale bez przesady, zwalanie winy na parkomaty, to drobna przesada. Moim zdaniem wina za zamykanie sklepow w centrum wynika ze zbyt wielu mniejszych skladowych, ktore razem lacza sie w jeden wielki kryzys.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu