Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Blok PO-PIS w Brzegu
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-10, 13:32   

jaz-z napisał/a:
Czy tacy ludzie - utożsamiani z działaniami destrukcyjnymi wobec naszego miasta powinni w ogóle mieć wpływ, czy też dzierżyć rządy w naszym mieście? Oto jest pytanie.
jaz-z


A opdowiedź chyba jest jedna i nasuwa się sama...
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 13:49   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Poproszę o jakieś konkrety? I skąd pewność, że prognoza w wypadku pozostania obecnej ekipy, będzie pomyślna? Przecież to frazes... Jakkolwiek powrót poprzedniej ekipy niezbyt mi się uśmiecha...


Franko, ja nie mam żadnej pewności, co do przeszłej, obecnej i przyszłej ekipy. Wydaje mi sie natomiast, że w obliczu takiej prognozy, należy pokazywać i ujawniać, kto jest kim w brzeskim światku politycznym, co zrobił dla Brzegu i powiatu, co zyskał dzięki temu i dokąd może Brzeg poprowadzić. Wyciągnąć na brzeg czy pociągnąć na dno... ? Tylko tyle czy aż tyle?
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-09-10, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 13:53   

Chyba jeszcze nie do końca umiem wklejać cytaty :(

To na górze - to był cytat słów Franca...sorry
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-10, 14:09   

Naczelna PP-B napisał/a:
Wydaje mi sie natomiast, że w obliczu takiej prognozy, należy pokazywać i ujawniać, kto jest kim w brzeskim światku politycznym, co zrobił dla Brzegu i powiatu, co zyskał dzięki temu i dokąd może Brzeg poprowadzić. Wyciągnąć na brzeg czy pociągnąć na dno... ? Tylko tyle czy aż tyle?


To proponuję zacząć od siebie :) . Ja już swój rodowód "polityczny" na którymś z wątków działu Wybory Samorządowe opisałem. Fajnie by było, aby Panorama się przedstawiła, skąd się wzięła, co i kto był następcą, skąd się wzięli ludzie w zespole redakcyjnym czy władzach s-ki. Gdzie poprowadziły ścieżki niektórych ludzi z redakcji poprzednika, etc. Tylko tyle, czy AŻ tyle?

Pozdrawiam serdecznie zespół Panoramy, a przede wszystkim swojego kolegę PK :P
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 14:30   

Franco, ja jestem we władzach spółki Media Art od sierpnia zeszłego roku (wpis do KRS), jako redaktor naczelny funkcjonuję od kwietnia br. Wraz z dwoma wspólnikami kupiliśmy tytuł. Wczesniejszy wydawca miał pewne kłopoty. Aczkolwiek nie mnie o tym teraz pisać, zresztą nawet nie wiem, czy mogę, gdyż nie była to spółka z o.o., lecz osoba fizyczna.
Dużo wcześniej gazeta funkcjonowała pod tytułem: "Nowy Magazyn Brzeski"
Zapewniam cię natomiast, że ani ja, ani nikt z naszego zespołu nie ma zapędów do objęcia władzy, czy też rządzenia miastem lub powiatem.
To, co robię, traktuję, jako hobby i wyzwanie oraz swego rodzaju bunt przeciwko towarzystwu wzajemnej adoracji (mam tu na myśli brzeskich polityków), ponieważ kiedyś rzeczywiście należałam do Unii Wolności w Brzegu i widziałam, jak to wygląda od środka. Moja przygoda z UW zakończyła się jeszcze przed jej kompletnym rozpadem.
I jeszcze na marginesie dodam, że moim źródłem utrzymania jest firma kosmetyczna (we Wrocławiu), zajmująca się dystrybucją kosmetyków profesjonalnych na terenie 4 województw.

PS. Co do PK, zapewniam cię, że on nigdy też nie czerpał profitów ze swojej politycznej działalności, nigdy nie kandydował na żadne stanowisko samorządowe czy inne. I dla niego polityka - to sego rodzaju hobby. Z wykształcenia i z racji wykonywanej pracy - jest informatykiem. Natomiast w politykę "bawi się" od lat bodajże 15 (od czasów Unii Demokratycznej)

W zespole redakcyjnym są również: Tadeusz Bednarczuk - mój zastępca, znany redaktor, Marek Brodowski - znany redaktor, pan Janota - też dośc znany fotograf oraz redaktor, Ryszard Dzwonek - sport, Leszek Tomczuk - felieton, ks. Tadeusz Draguła - kresy wschodnie, Joanna Macierzyńska - młoda redaktorka, praktykanci oraz osoby współpracujące, które od czasu do czasu dostarczają teksty. Grzegorz Kawalerski - grafika i skład
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 14:40   

Zapomniałam dodać jeszcze Rafała Ochocińskiego - redaktora...

Tylko jak to się wszystko ma do tematu?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-10, 14:46   

Naczelna PP-B napisał/a:

PS. Co do PK, zapewniam cię, że on nigdy też nie czerpał profitów ze swojej politycznej działalności, nigdy nie kandydował na żadne stanowisko samorządowe czy inne. I dla niego polityka - to sego rodzaju hobby. Z wykształcenia i z racji wykonywanej pracy - jest informatykiem. Natomiast w politykę "bawi się" od lat bodajże 15 (od czasów Unii Demokratycznej)


Ależ my się naprawdę znamy osobiście :) .

Naczelna PP-B napisał/a:
W zespole redakcyjnym są również: Tadeusz Bednarczuk - mój zastępca, znany redaktor, Marek Brodowski - znany redaktor, pan Janota - też dośc znany fotograf oraz redaktor, Ryszard Dzwonek - sport, Leszek Tomczuk - felieton, ks. Tadeusz Draguła - kresy wschodnie, Joanna Macierzyńska - młoda redaktorka, praktykanci oraz osoby współpracujące, które od czasu do czasu dostarczają teksty. Grzegorz Kawalerski - grafika i skład


Dziękuję za przedstawienie dziejów PPB. Fakt jest faktem, że prywatność osób fizycznych trzeba szanować :) .

Mam też pytanie, myślę, że w sumie w imieniu większej rzeszy piszących składnie i w miarę ładnie forumowiczów - czy propozycja współpracy przedstawiona przez panią na innym wątku przewiduje np. publikację tekstów forumowiczów na łamach Panoramy po stawce autorskiej? Np wierszy brzeżan publikowanych w dziale Piórem i Słowem i osób nie z Brzegu, które sympatyzują z tym działem i publikują nań swoje teksty? Albo artykułów krytyczno-oszołomsko-felietonowych? W ogóle jak Pani widzi współpracę s-ki dochodowej ze społecznym /jak do tej pory/ Forum? Co proponuje PPB a czego oczekuje od ludzi wypowiadających się na Forum?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-10, 14:47   

Naczelna PP-B napisał/a:
Zapomniałam dodać jeszcze Rafała Ochocińskiego - redaktora...

Tylko jak to się wszystko ma do tematu?


Niestety nie mamy możliwości moderowania tego wątku i na przeniesienie wypowiedzi na temat PPB do wątków właściwych trzeba czekać na Wodza i Twórcę :) .
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-10, 15:25   

To na chwilę wrócę do tematu. Mało wyraziste różnice miedzy PiS i PO (przynajmniej dla mnie) powodują możliwość przejścia to tu to tam. Powód podziałów jest raczej oczywisty. W jednej dużej partii nie wystarcza stołków dla wszystkich. Lepiej brzmi stanowisko zastępcy przewodniczącego nawet w małej partii niż 10-go sekretarza w dużej. To typowe „rozmnażanie przez podział”, ale dajmy spokój biologii. Czy w takich warunkach można mieć zastrzeżenia do kandydata na Burmistrza? Umie się poruszać w tym grząskim i miękkim terenie, a to może być wyłącznie atutem w kandydowaniu na to stanowisko. Niestety dożyliśmy czasów, kiedy sposób wyeliminowania konkurenta świadczy o przydatności kandydata. Czy to nie naturalna selekcja, ba darwinizm nawet? Ale ta teoria nie pasuje przecież do podstaw programowych partii o której piszę. Co dalej? Są jeszcze możliwe przypadki bardziej drastycznego darwinizmu, ale chyba za daleko się zapędziłem.
0 UP 0 DOWN
 
cybermac 



Wiek: 56
Dołączył: 06 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-10, 18:16   

no a taki spokój był przez dłuższy czas z wyborami. zdaje się że panorama znowu przystąpiła do obrony swojego chlebodawcy znaczy tego co huczy :D niech tylko on wygra no bo może się okazać po wyborach że zmiana opcji (znaczy burmistrza) może oznaczać zmianę gazety :cry: tzn nie ma panoramy jest co innego. przedtem (znaczy niedawno) był be surdyka, teraz jest już be stefański. jak śmiał. jak może kalać rękę, która go karmiła (znaczy huczy :D ). a więc wybierajmy tylko tego co huczy bo to jedyne dobre rozwiązanie dla panoramy. a skoro dobre dla panoramy to dobre i dla nas. oj nieładnie. dopóki stefański siedział cicho - panorama go nie ruszała. na tapecie był surdyka. no ale przybył jeszcze jeden kandydat. i niekoniecznie musi być w przyszłości chlebodawcą dla panoramy. no więc wieszajmy psy-a co. powtórzę się - oj nieładnie. a taka cisza była
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-10, 18:51   

Zaczynam się gubić. Jakiś mało pojętny jestem. Co kto i komu zawdzięcza, kto i komu powinien się odwdzięczyć, kto komu nic nie zawdzięcza i dlaczego, kto kogo robi w przysłowiowe ( tu wstawić co trzeba), kto gdzie przeszedł, a może jeszcze przejdzie i co z tym wszystkim Panorama ma wspólnego? Czy w związku z tym dałem się podpuścić, że cokolwiek napisałem, czy jeszcze nie? Zbyt to wszystko skomplikowane. Chyba trzeba coś wypić w celu rozjaśnienia umysłu.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 19:04   

Oj, ale sie narobiło, a myślałem, że kandydatem PiS bedzie Byczkowskia, a tu przysłowiowy "królik z kapelusza", pewnie Pan Surdyka bedzie z-cą burmistrza! :(
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 20:47   

Pan Surdyka musiałby się najpierw nauczyć odpowiadać na choćby proste pytania, a nie przychodzić na forum, wszystkich besztać, a potem tygodniami milczeć. Ale widać już, że to blotka, więc nie ma kim sobie głowy zawracać.

Natomiast fakt, że panowie ze stowarzyszenia bodajże BWS, czy jak się to tam nazywało (pamiętam, że podobnie do AWS) ;-) , którzy przez 4 lata skutecznie wpędzali nasze miasto w długi, przemalowali się teraz z BWS na PiS, to bardzo smakowita informacja.
Ja osobiście nie miałam o tym pojęcia. Naprawdę oni wszyscy tam są? Byli, poprzedni wiceburmistrze też?
A to by dopiero było "Prawo i Sprawiedliwość"... ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-10, 21:02   

Baba Riba napisał/a:
A to by dopiero było "Prawo i Sprawiedliwość"... ;-)

Chyba "Prawo i pięść"...
0 UP 0 DOWN
 
jaz-z 



Wiek: 45
Dołączył: 07 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 21:36   

Franco Zarrazzo napisał/a:

Chyba "Prawo i pięść"...


Masz rację Franco, ale nie do końca. Ja bym to bardziej dosadnie skomentował: "Bezprawie, pięść i gorzała". Oczywiście jest tu pewna niezgodność ze skrótem PiS, ale tak mi się jawiły "rządy" beztroskich o stan miasta ludzi ówczesnego BWS, a obecnie PiS-u.
jaz-z
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blok, brzegu, popis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu