Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Blok PO-PIS w Brzegu
Autor Wiadomość
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:07   

Ludzieee... to chyba jakiś koszmarny sen!
Wszystko prawda!
Zrobiłam wywiad.
Oni wszyscy z tego BWS-u są teraz w brzeskim PiS!
Naprawdę!
Cała poprzednia ekipa "rządząca" naszym miastem przed czterema laty jest obecnie wierchuszką PiS-u! I jako PiS (a nie jako BWS) przystąpi do wyborów!

Szyld inny, taki bardziej popularny, ale ludzie ci sami!

Czy ja jestem paranoiczką?
Czy tylko głupią, niezorientowaną babą?

BWS = PiS !
W Brzegu, oczywiście!

W życiu bym nie uwierzyła, że taka prymitywna przemalowanka może mieć miejsce w cywilizowanym kraju. A co dopiero w naszym mieście. Wcale mi nie śmiesznie...
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:13   

Wybacz, cybermac, ale nie będę po raz kolejny wyjaśniać zasad funkcjonowania Panoramy, proponuję prześledzić historię paru tematów...

Natomiast w odpowiedzi, kto jest członkiem obecnego PiS-u w brzeskim wydaniu - będę w stanie opublikowac taką listę, jak tylko ją otrzymam - myślę, że niebawem...
Natomiast owszem - w skład PiS-u, oprócz Stefańskiego i Byczkowskiego, wiem że wchodzi również Rajtar (były wiceburmistrz), a także - jak miałam okazję usłyszeć na ostatniej Sesji Rady Miasta - Sokołowski (wypowiadał się w imieniu radnych z PiS-u). Nie wiem natomiast, co się dzieje z drugim wice - p. Byczkowskim oraz byłą panią Sekretarz - Chęcińską...
0 UP 0 DOWN
 
JackM 

Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:25   

Baba Riba muszę Cie zmartwić,mam nadzieje że nie dobić Ci co teraz są w tym naszym lokalnym PiS a wczesniej BWS to stała ekipa która wywodzi sie jeszcze z zaczątków naszej kulawej demokrakcji lokalnej. Niestety w baszym miescie w tym temacie od wielu wielu lat się nic nie zmienia. Nie można sie też temu dziwić skoro największe spółki miejskie okupują ludzie których wsadzono tam przed laty i to im przed każdymi wyborami pali sie pod ogonem aby znów wypromować swojaków aby czasem nie stracic posadek,a uwierz to rzesza ludzi.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:45   

Zaraz...
Tzn. że jeśli Pan M.Stankiewicz będzie teraz kandydatem wystawionym przez PiS,
(a podobno będzie),
tzn. że będzie kandydatem tych samych ludzi, których w poprzedniej kampanii, (jako wówczas sojusznik Pana Huczyńskiego) zwalczał?
Czy ja poprawnie rozumuję?
Przeciw czteroletniemu pracodawcy, wraz z jego przeciwnikami?
I to ma być ok?
Czy to ja jestem niekumata...
Niech mnie ktoś oświeci, czy to jest ok?
0 UP 0 DOWN
 
JackM 

Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:49   

bravo Bravo dla Pani Naczelnej za te pełne pozytywnej energii . Jestem pełen uznania dla Pani szczytnych idei- Panorama Powiatu Brzeskiego niezależną i obiektywną lokalną gazetą :wink: . sam nie wiem bić pokłony, czy zacząć się smiac. Pisze Pani, że od kwietnia b.r.jest Pani naczelną ale mimo tych górnolotnych słów min:krytyka "wybranych(pewnie przez szefa)prominentów lokalnej władzy czy nowych postaci lokalnej sceny politycznej, nie udało mi się wyczytać na forum tej Pani gazetki coś obiektywnego np:rzeczywistego podsumowania tych wspaniałych rządu Pana Huczyńskiego, no chyba że szef nie pozwala na, aż tak dalece idącą krytyke :D . Ok załóżmy, że jest obiektywizm medialny jest dla Pani jak chleb powszedni. Jednak mała uwaga, moim skromnym zdaniem(a pewnie w porównaniu z tak wielką dziennikarką pewnie jestem laikiem medialnym) ale jednak uważam, że nawet mimo nakazanej przez szefa niecheci do Grzegorza Surdyki powinna Pani zachowywać uznaniowe formy grzecznosciowe. Jak dla Pani przedstawiciela gazetki lakalnej to Pan Surdyka a nie Surdyka, a na spoufalanie sie może Pani pozwolić sobie poza forum publicznym i gdy nie wystepuje Pani juz niestety jako osoba publiczna. Z wyrazami szacunku i zycze powodzenia w dalszej pracy nad uwolnieniem spod "jażma niewoli burmistrzowskiej" :D tej Pani lokalnej gazetki.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:50   

Baba Riba, ty się aż tak nie denerwuj, bo jeszcze coś ci się stanie:) A tak poważnie, to rzeczywście - trudne do rozszyfrowania są ludzkie charaktery...
Może panowie z BWS-PiS-u się zmienili...? Może pan Stankiewicz się zmienił...? Kto wie...

Podczas sesji - zaobserwowałam również rozmówki PO-PiSowskie w kuluarach (pan MS i pan GS).

Trudno przwidzieć, jak to się dalej potoczy... ale poczekamy, zobaczymy i zagłosujemy:)
0 UP 0 DOWN
 
jaz-z 



Wiek: 45
Dołączył: 07 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 22:52   

Baba Riba napisał/a:
Zaraz...
Tzn. że jeśli Pan M.Stankiewicz będzie teraz kandydatem wystawionym przez PiS,
(a podobno będzie),
tzn. że będzie kandydatem tych samych ludzi, których w poprzedniej kampanii, (jako wówczas sojusznik Pana Huczyńskiego) zwalczał?
Czy ja poprawnie rozumuję?
Przeciw czteroletniemu pracodawcy, wraz z jego przeciwnikami?
I to ma być ok?
Czy to ja jestem niekumata...
Niech mnie ktoś oświeci, czy to jest ok?


Niestety, to jest prawda. Poza tym należy tu zwrócić uwagę na "wręcz wzorcowy przykład lojalności" Mirosława Stankiewicza i przyporządkowanie się do zaciekle zwalczanej przez niego samego grupy ludzi z dawnego BWS, a obecnie PiS.
jaz-z
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-10, 23:23   

Pani Redaktor,
Wiem, że piszę w sposób może nazbyt egzaltowany, ale nie jest mi obojętne, kto i w wyniku jakich działań, będzie włodarzem naszego miasta przez kolejne 4 lata.
Myśl, że mogą to być znowu ludzie BWS, którzy wykorzystując ogólnokrajową popularność PiS-u, omamią wyborców, poraziła mnie.
Zwłaszcza, że do dzisiaj, przez myśl by mi taki nonsens nie przeszedł.

Ale postaram się poprawić i pisać w bardziej stonowany sposób, gdyż nie chciałabym się narazić na kolejne Pani komentarze. ;-)

A poważnie, to Pani ma rację. Egzaltacja nic tu nie da. I pewnie mogła razić nie tylko Panią, ale i innych forumowiczów. Niniejszym więc proszę wszystkich o wybaczenie. Będę próbować nie tak emocjonalnie, nie tak po babsku wyrażać swoje zdziwienia i zaskoczenia, których pewnie jeszcze niemało mnie tu czeka.
A jeśli czasem sie nie opanuję... co robić, jestem tylko słabą kobietą. :-)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-11, 07:00   

Baba Riba napisał/a:
... co robić, jestem tylko słabą kobietą. :-)


Poproszę dodać cudzysłów do słowa "słabą" :P
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-11, 12:42   

JackM napisał/a:
Jak dla Pani przedstawiciela gazetki lakalnej to Pan Surdyka a nie Surdyka, a na spoufalanie sie może Pani pozwolić sobie poza forum publicznym i gdy nie wystepuje Pani juz niestety jako osoba publiczna. Z wyrazami szacunku i zycze powodzenia w dalszej pracy nad uwolnieniem spod "jażma niewoli burmistrzowskiej" :D tej Pani lokalnej gazetki.


Drogi Szanowny JackM
Bezstronny Zwolenniku=Czcicielu Szanownego również Pana Grzegorza
jako członek kolegium redakcyjnego zobowiązałem się do uzywania w stosunku do Szanownego Pana Grzegorza zwrotu:
Charyzmatyczny Pan Przewodniczący zresztą na wniosek przedstawiciela Stowarzyszenia Młody Brzeg
Myślę, że taki zwrot jest bardziej poprawny i wyraża więcej szacunku niż samo tylko Pan (co ty JackM proponujesz)
Będę usilnie namawiał naczelną redakcji do używania zwrotu jaki ja stosuję w celu rekompensaty strat jakie już powstały w wyniku stosowania samego nazwiska bez przedrostka Pan
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :-) )
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-11, 13:28   

JackM napisał/a:
Jak dla Pani przedstawiciela gazetki lakalnej to Pan Surdyka a nie Surdyka,

PK napisał/a:
zobowiązałem się do uzywania w stosunku do Szanownego Pana Grzegorza zwrotu:
Charyzmatyczny Pan Przewodniczący zresztą na wniosek przedstawiciela Stowarzyszenia Młody Brzeg


Nie, nie i jeszcze raz nie!
Nie ma zgody na takie formy!

Obu Adwersarzom, panom PK i JackM przypominam, że do swoich Prawdziwie Wielkich Synów naród zwraca się po nazwisku!
I tylko po nazwisku, bez żadnego "Pan"!

Czy wyobraża Pan sobie, Panie JackM, że można powiedzieć: "Pan Kościuszko", albo "Pan Reymont", albo "Pan Stańczyk"?
Przecież to byłoby prawie obraźliwe.

Dlatego będę dzielnie broniła prawa Pani Redaktor do zwracania się tylko po nazwisku do Pana Surdyki, gdyż to oznacza jej daleko większy szacunek, niż ten, który mozna wyrazić przez jakieś tam "panowanie"!
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-11, 13:43   

To może ja się wtrącę. "Pan" stosujemy gdy zwracamy się do kogoś bezpośrednio ( forma grzecznościowa ) np
Baba Riba napisał/a:
Czy wyobraża Pan sobie, Panie JackM

natomiast jeżeli piszemy lub mówimy o kimś nie ma żadnej potrzeby stosowania "Pan" i wystarczy samo nazwisko - niezłe przykłady Baba Riba
Baba Riba napisał/a:
"Pan Kościuszko", albo "Pan Reymont", albo "Pan Stańczyk"
- ewentualnie pełniona funkcja, stanowisko przed nazwiskiem. :wink: Chyba, że chcemy osiągnąć coś więcej niż tylko przekaz informacji ( ale mnie osobiście takie zabiegi mało bawią ).
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-11, 16:23   

Ja jednak będę się upierał przy : Charyzmatyczny Pan Przewodniczący
W ten sposób wyrażę choć częściowo mój podziw i zachwyt dla dokonań osoby za która wszyscy tęsknimy na forum
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-12, 08:55   

Baba Riba napisał/a:
BWS = PiS ! W Brzegu, oczywiście!
Uważam, że prawdziwi działacze PiS (jeśli tacy pozostali) zdążą się oszyścić jeszcze przed wyborami z tych na prędce pozyskanych przynoszących im więcej szkody niż pożytku. Zwrócenie uwagi wyborców na to kto jest kto można przed samymi wyborami przeprowadzić.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-12, 12:14   

Roztropek napisał/a:
Uważam, że prawdziwi działacze PiS (jeśli tacy pozostali) zdążą się oszyścić jeszcze przed wyborami z tych na prędce pozyskanych przynoszących im więcej szkody niż pożytku


A niby jak mają to zrobić?
Przecież sami ich wybrali na swoich szefów!
Wiem już napewno, że Pan M.Stefański jest szefem PiS-u w powiecie brzeskim, a jego najbliżsi współpracownicy z BWS z pewnością też nie są szeregowymi członkami (spróbuję dowiedzieć się, czy - i jakie funkcje pełnią).
Więc teraz brzescy "prawdziwi działacze PiS" mieliby się "oczyszczać" z własnego kierownictwa? Czy może z własnego, kandydata na burmistrza?

Panie Roztropku, proszę mi wyjaśnić, jak Pan to widzi, bo mi nie starcza wyobraźni, żeby Pańską tezę uznać za realną (choć chciałabym, aby miał Pan rację.)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blok, brzegu, popis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu