Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na kandydata na fotel Burmistrza Brzeg
Autor Wiadomość
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-30, 22:43   

Brdzo ciekawa wypowiedź. SLD się nie zblokowało? To w takim razie kto mi wytłumaczy co to jest "Lewica i Demokraci????

pozdro

for ALL

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 02:01   

Pozwolę sobie odpowiedzieć za część pytania dot. lewicy.
Otóż SLd nie zblokowało się z nikim. Założyło Kolakicyjny Komitet Wyborczy z SdPl, PD i UP. Szkoda, że Pan który startuje w wyborach nie wie czym różni się koalicja od blokowania list. Natomiast co to jest "Lewica i Demokraci" proszę poczytać tu: http://www.sld.org.pl/ind..._id=16&rsid=173

Wyjaśnię to PoCo:
Kolalicja jest dość starym wynalazkiem polegającym na tym, że partie polityczne tworzą jeden komitet wyborczy, wystawiają współnych kandydatów. dzięki temu podnosi sięminimalny wymagany próg wyborczy z 5% (dla jednej partii) do 8%. Jeśłi koalicja nie przekroczy 8% nie dostaje mandatów. Poza tym jest jawnym i oficjalnym działaniem i współpracą. Przeważnie logo i nazwa komitetu składają się z nazw poszczególnych partii politycznych wchodzących w jej skład.
Blokowania natomiast to insza inszość. To twór (wytwór) wyobraźni obecnie miłościwie nam panującym. Jest to przedziwne "związanie" ze sobą różnych list różnych komitetów wyborczych w celu takim oto aby zdobyć więcej mandatów. cel niby taki sam jak przy koalicji ale nie ta jakość. W niuanse blokowania nie mam o tej porze się wdawać. Nie rozumiem natomiast jednego i nie pojmę tego nigdy: dlaczego komitety wyborcze (partie polityczne czy lokalne stowarzyszenia) nie podają do publicznej wiadomości z kim się zblokowały?? Efekt jest tak, że wyborca głosuje na jednych i nie wie tak naprawdę na kogo odda na końcu swój głos. Bo gdy przyjdzie o liczenia głosów okaże się że policzyli go komuś na kogo wyborca nigdy by nie zagłosował.
0 UP 0 DOWN
 
hotelromeo 

Wiek: 74
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-31, 15:54   Co ma komin do demokracji

Szanowny wykładowco serdecznie dziękuję za krótki wykład o demokracji lecz teraz proszę o podanie przykładów Pana osiągnięć które mają dać Panu legitymacje do reprezentowania innych. Torta się zjadło a sprawy się nie załatwiło. R.Z. -ZMARTWIONY EMERYT
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 23:49   

Zmartwiony emerycie!
Jeśli zamierzasz mi wypominać coś co "zjadłem" przed pół roku to może powiedz - myślę, że jestem w stanie zafundować tak zmartwionemu emerytowi bon do jadłodajni!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 23:53   

Aha
Po pierwsze to się nijak ma tematu. Moja osoba nie ubiega się o fotel Burmistrza. Kto się ubiega to szanowny "zmartwiony emeryt" wie doskonale. Zwłaszcza od wczoraj kiedy to skarżył się na mnie jednemu z kandydatów (a może nei jednemu?).
Po drugie jak pisałem już na tym forum nie raz, nie szczególnie chciałbym tu epatować czytelników swoją skromną osobą.
Nawet szanownych zmartwionych emerytów :)
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-11-02, 19:47   

Ponieważ pojawiły się banery kolejnego kandydata, to ja się zastanawiam kiedy to przeszedłem z panem Czepielewskim na TY. Pewnie nad tym zastanawia się też większość mieszkańców.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 21:49   

Ale przynajmniej banner czy plakaty są. Ja nie widziałem jeszcze nic promującego Panów z Komitetu Dość Haseł i Komitetu PO. Wstyd sięprzyznać, ale nie wiem nawet jak wygląda konadydat na Burmistrza i do Rady Miejskiej z mojego okręgu :)

Tylko dla kogo wstyd...?
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 23:25   

Baba Riba napisał/a:

(Pomimo iż 4/5 nauczycieli w Polsce, to kobiety?) :twisted:


z wykształcenia czy uczących?

bo jeśli z wykształcenia to się nie zgodzę, na moim kierunku nauczycielskim 90% to mężczyźni, a co do uczących kobiet to się nie dziwię, ja sam nie pójdę na staż za 600 zł, bo wolę poszukać coś bardziej ambitnego nawet pracując fizycznie zarobię dwa a nawet trzy razy tyle, a że więcej kobiet uczących to po prostu biorą pracę jaka jest, bo niestety nie mają większego wyboru
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-11-04, 17:45   

Do wyborów już tylko 8 dni więc ja powoli zaczynam wykreślać nazwiska z tej 9 kandydatów.
Po przeczytaniu informacji na stronie SMB podziękuję tym podstarzałym panom co są jednocześnie w zarządzie PO i Stowarzyszenia (rzekomo) Młodych. Nie będę głosował na ludzi, którzy oszukują wyborców - zwłaszcza tych naprawdę młodych.
Podziękuję też Jackowi Plackowi - nie będę głosował na kogoś, kto nie zna podstawowych zasad kultury i wali do wyborców na TY.
Dziękuję też pani kwiaciarce skoro do zaoferowania zamiast programu ma tylko siebie.
Aby dowiedzieć się jakim burmistrzem może być P. Jakubów wystarczy, że porozmawiam z kumplami, którzy chodzą do Starego. Jego wygrana to klęska dla naszego miasta.
P. Grochowskiemu też podziękuję, dlatego że obraziła mnie jego latorośl. Jak ktoś ma takie zarozumiale dzieciaki to pewnie sam też jest taki.
Mam jeszcze 4 możliwości i myślę, że do wyborów dam radę.
0 UP 0 DOWN
 
cybermac 



Wiek: 56
Dołączył: 06 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-11-04, 18:05   

zastanawiam się kto jest podstarzały w smb i PO:D. hahahahaha czy 40 lat to już podstarzały? ale jaja. zacznij głosować na przedszkolaków. np dorosłe dzieci od mana z tp 2. :D
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-04, 18:31   

cybermac napisał/a:
zastanawiam się kto jest podstarzały w smb i PO:D. hahahahaha czy 40 lat to już podstarzały? ale jaja. zacznij głosować na przedszkolaków. np dorosłe dzieci od mana z tp 2. :D

Odkrywam ciekawą cechę wszystkich miłośników wypientego kandydata na tle ratusza/kandydata "spodełba". Używają oni bardzo często zwrotu, zresztą potwierdzającego ich duży intelekt, zwrotu hahahahaha lub jego odmiany hehehehe. Może to jedna osoba?
Grześ piękny jest i już - to moja propozycja na hasełko cybermaczku
czuwaj
hehehehe
0 UP 0 DOWN
 
cybermac 



Wiek: 56
Dołączył: 06 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-11-04, 18:56   

lubię się śmiać . znam jedną postać w trzech osobach. taką biblijną. ale okazuje się że pan PK lubi podciągać wszystkich pod jedną osobę którzy chociaż trochę podobnie myślą np jak ja albo maja inne zdanie niż PK (np). równie dobrze mógłbym powiedzieć, że wszyscy co mają inne zdanie niż ja to PK. nonsens. po co wtedy forum?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-04, 19:09   

cybermac napisał/a:
lubię się śmiać . znam jedną postać w trzech osobach. taką biblijną. ale okazuje się że pan PK lubi podciągać wszystkich pod jedną osobę którzy chociaż trochę podobnie myślą np jak ja albo maja inne zdanie niż PK (np). równie dobrze mógłbym powiedzieć, że wszyscy co mają inne zdanie niż ja to PK. nonsens. po co wtedy forum?

Forum jest po to aby Grześ mógł mówić o rozbijaniu układu i o młodości
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 20:35   

PK , ma jakieś "własne zdanie"?
To chyba żart .
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-04, 20:45   

wojbus napisał/a:
PK , ma jakieś "własne zdanie"?
To chyba żart .

Tak bo przeczytałem Gazetkę Grzesia.
Pierwsze miejsce na liście superbzdetu kampani
Gratuluję!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, burmistrza, fotel, kandydaci, kandydata, na, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu