Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Gra o tron
Autor Wiadomość
pupek 


Wiek: 51
Dołączył: 02 Wrz 2008

UP 2 / UP 10



Wysłany: 2011-04-04, 22:47   Gra o tron

A więc jesteśmy już po prologu Gry o tron nadanym w HBO. Po tych 15 minutach jestem jak najlepszej myśli. Serial jest krwisty i soczysty jak dobrze przygotowany stek. Nie są to cukierkowate Przygody Merlina z lalusiowatym młodocianym Merlinem w rolach głównych, ale pełnoprawny następca serialowy nakręcony z rozmachem Rzymu, ale w klimatach fantasy. No i Sean Bean - w tym urywku jako Eddard Stark - to strzał w dziesiątkę. To naprawdę musi się udać :)
Ostatnio zmieniony przez pupek 2011-04-05, 07:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-05, 18:36   

Mrok i potęga bije z trailerów, teaserów i kilkuminutowego fragmentu filmu, który jest dostępny w sieci w ramach promocji :D . Jak nie przepadam (unikam!) seriali i TV w ogóle, tak w tym wypadku chyba się skuszę (jeśli ktoś np. hmmm... utrwali i udostępni :P ). Skojarzenia z "Conanem Barbarzyńcą" nasuwają mi się nieubłaganie, konkretnie z jego czołówką i podobieństwami do fragmentu GoT w sieci. Co prawda Conan raczej epatował surową i "nowatorską", jak na czasy jego premiery, brutalnością, niż grozą i horrorem, to jednak śnieg, zima, bieg przez las i kilka głów bez reszty ciała, tworzą aurę podobieństwa.

Jak zwykle koincydencja - dzisiaj zakupiony, kwietniowy numer miesięcznika "Nowa Fantastyka" przynosi kilka stron tekstu i obrazków, w tym ciekawostkę na temat gadżetów promocyjnych. Jak się okazuje, producenci zadbali o "odczucia" widzów i umożliwili im "poczuć" klimat filmu:

Cytat:
Jednym z najciekawszych gadżetów towarzyszących promocji „Gry o Tron” jest tzw. „Scent Box” - skrzynka zawierająca próbki zapachowe, które po wymieszaniu dają aromaty charakterystyczne dla różnych regionów Westeros i Wolnych Miast.


http://media.wp.pl/kat,10...ml?ticaid=1c132

Zdjęcie gadżetu opublikowane w materiale w Nowej Fantastyce. Być może jest też w sieci (raczej na pewno), ale nie zagłębiałem się zbytnio.

Jak się dowiedziałem, cykl jest ekranizacją nieznanego mi cyklu prozy fantasy Georga R.R. Martina, którego eony temu coś czytałem. Ale co? "Piaseczniki" raczej na pewno... coś się jeszcze wyłania z mgły zapomnienia.

EDIT: Moim zdaniem, po bardzo dobrym starcie, akcja w kolejnych odcinkach raczej się rozmieni na drobne i początkowe wrażenie ostudzi jednak odcinkowy charakter produkcji (założenie a'priori).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-04-05, 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
pupek 


Wiek: 51
Dołączył: 02 Wrz 2008

UP 2 / UP 10



Wysłany: 2011-04-07, 09:05   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jak się dowiedziałem, cykl jest ekranizacją nieznanego mi cyklu prozy fantasy Georga R.R. Martina, którego eony temu coś czytałem. Ale co? "Piaseczniki" raczej na pewno... coś się jeszcze wyłania z mgły zapomnienia.


"Ostatni rejs Fevre Dream" - naprawdę fajny horrorek z wampirami w roli głównej. W odróżnieniu od ostatniego zalewu chłamem książkowym jest naprawdę interesującą pozycją. Do tego w Polsce został wydany 3-tomowy zestaw książkowy Retrospektywa, w którym to George Martin opowiada o swoim życiu pisarskim od lat najmłodszych przeplatając to utworami z różnych okresów życia. Tą pozycję również polecam :)

Franco Zarrazzo napisał/a:
Moim zdaniem, po bardzo dobrym starcie, akcja w kolejnych odcinkach raczej się rozmieni na drobne i początkowe wrażenie ostudzi jednak odcinkowy charakter produkcji (założenie a'priori).


Ja jednak byłbym spokojny o to, ze kolejne odcinki nie zanudzą nas na śmierć. W każdej z książek Martina jest olbrzymia ilość wątków i zwrotów akcji. Dokładając do tego naprawdę duży budżet przeznaczony na każdy odcinek serialu, to raczej nudą wiać nie będzie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-04-07, 13:10   

Zapoznałem się z 15 minutowym wstępem. Nadzieje podtrzymane. Dobre zdjęcia i wyczuwalny klimat dobrze zrealizowanej tematycznej (mroczne fantasy) gry. Wydaje mi się, że całość będzie nastawiona na stymulowanie wyobraźni gracza ;) .
Ciężko mi na tę chwilę więcej napisać, więc czekam na ciąg dalszy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gra, tron


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu