Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dream Theater
Autor Wiadomość
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-12, 09:55   

sycha napisał/a:
może źle wyraziłem to co miałem na myśli..

Nie no dokładnie tak zrozumiałem jak trzeba ;)

Dla mnie
sycha napisał/a:
zastąpienie potoku dźwięków genialną artykulacją
to cały Petrucci i tyle ;) z resztą; tak jak i cały DT który słynie z unisonowych szaleństw i "wokalizowania" instrumentów (szczególnie perkusja, która w DT instrumentem jedynie rytmicznym w żadnym razie nie jest) :]

Cytat:
A co do 5.1... faktycznie może powalać... Rozumiem, że masz odpowiedni sprzęt?
Nie narzekam ;) jak zakupię wyżej wspomnianą wersję albumu, to się zorganizuje jakieś wspólne słuchanie (o ile będą chętni ;) :evil: )
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-12, 10:10   

Morg napisał/a:
jak zakupię wyżej wspomnianą wersję albumu, to się zorganizuje jakieś wspólne słuchanie (o ile będą chętni ;) :evil: )


Hmmm no chętnych jak znam życie NIE BĘDZIE ( :evil: ) ale i tak czekam.. ot tak dla picu :-P

Ha ! A teraz "The Ministry Of Lost Souls", w którego początku wczoraj odkryłem melodyjne elementy rodem z "Zombie" - The Cranberries :-P

Co do perkusji w nowym Dream'ie, to mam wrażenie, że dosyć często towarzyszy gitarze, co wypada jak najbardziej OK.

Jeśli chodzi o melodyjną stronę płyty to odczuwam momentami elementy projektów portnoy'owych np. Transatlantic.. no ale tak tyci tyci...


sycha napisał/a:
Robisz to specjalnie, prawda? :roll:


:evil: oj no już tam zaraz specjalnie..
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-05-13, 18:36   

Cytat:
Nie narzekam jak zakupię wyżej wspomnianą wersję albumu, to się zorganizuje jakieś wspólne słuchanie (o ile będą chętni )

Myśle, że moze być problem xD

Morg - tutaj pytanie szczególnie do Ciebie, bo Ty najczęściej masz nowe informacje ;D Wiadomo coś o płytce LTE? Obawiam się, że trasa DT z Systematic Chaos może znacznie opóźnić prace nad nią, a potrzebuje właśnie takiej muzyki w świeżym wydaniu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-13, 19:06   

sycha napisał/a:
Wiadomo coś o płytce LTE?

Na razie nic nowego się nie pojawiło, ani w biuletynach ani na forum MP (skąd wydłubałem posta o możliwości powstania LTE III ) Cóż, o ile to dojdzie do skutku, to na pewno za jakiś, bliżej nieokreślony czas. Na razie pozostaje nam się cieszyć z nowego, wspaniałego albumu Dream Theater - Systematic Chaos i nie marudzić, żeby Mike znowu nie napisał piosenki dla fanów malkontentów :P (Octavarium - Never Enough). Oczywiście jak tylko dojdą do mnie jakieś nowe informacje, natychmiast się nimi podzielę.

Jeśli chodzi o muzykę czysto instrumentalną, to mogę jedynie wspomnieć o wychodzącym właśnie na światło dzienne albumie Planet X - Quantum (na którym znalazł się nawet utwór "Poland" ;) ) Wiadomo, to nie LTE, ale Sherinian, Donatti i spółka też tworzą klasę samą w sobie ;)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-05-13, 21:41   

Jeśli chodzi o mnie to Planet X zbyt mocno eksponuje motywy fusion, co w połączeniu z licznymi łamaniami daje kawał naprawdę dobrej, ale strasznie trudnej w odbiorze muzyki..

The Nooble Savage z Moonbabies rządzi ;)
0 UP 0 DOWN
 
stefanbas 



Wiek: 42
Dołączył: 25 Mar 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-05-27, 21:07   

żaba nie ściemniaj.. Vai jest debeściak! on robił te słodkie dzwięki a Johny tylko to połamie i narzuci tempa.. taka troche kopia

Moderowany przez smooth:

1.Wiem, że to Twój pierwszy post, ale proszę spróbować pisać mniej chaotycznie, tak żeby to było zrozumiałe dla wszystkich forumowiczów.
2. Temat jest o Dream Theater , a nie Vai'u
3. Proszę zmienić wiek w profilu - na właściwy
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-05-27, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-27, 23:21   

sycha dzięki za dyskografię :D teraz, od rana do nocy i od nocy do poranka męczę Dream Theater szczególnie płytę Octavarium, jest po prostu boska!! pewnie będę się nią rozkoszował do gdzieś 2 w nocy a w poniedziałek znowu będę nie wyspany, no ale czego się nie robi dla DT :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-28, 13:52   

stefanbas napisał/a:
Johny tylko to połamie i narzuci tempa.. taka troche kopia
taki trochę taki nietrafiony post. Johnny akurat gra o wiele więcej delikatnych, wolnych i "smakowitych" solówek, (co prawda często bardzo skomplikowanych, ale tego się w zasadzie nie czuje do momentu, gdy się zachce je zagrać) niż Vai czy Satriani razem wzięci. Do tego przez swój niepowtarzalny styl gry jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wszechstronnych gitarzystów, co zresztą udowadnia wraz z każdą płytą, na której sie udziela. Ot i wszystko na ten temat :P
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-12, 14:38   

No więc dzisiaj koncert....opowiem jak było:P
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-06-12, 17:03   

czekamy na relacje :) ...dwóch podróżników, którzy kierowali się w stronę PKP- smootha i Morga miałem okazję zobaczyć kątem oka, mam nadzieję, ze będziecie się dobrze bawić, szkoda, że nie mogę zobaczyć chłopaków miotających swoimi bujnymi fryzurami :lol: :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-06-12, 17:08   

Herezje.. DT nie z tych ;]
Nawet nie wiecie jak Wam zazdroszcze........
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-06-12, 22:46   

sycha napisał/a:
Herezje.. DT nie z tych ;]


jeśli odpowiadałeś na mojego posta, to chodziło mi o naszych chłopów (smootha i Morga) i ich 'bujne' fryzury :) a powiedz kto im nie zazdrości... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-13, 09:09   

Oczywiście jest czego zazdrościć.
Wyjechaliśmy w składzie 4-osobowym: Aghta, nasza funfela Aśka, Morg i ja.
Zacznijmy od podróży do Katowic, która mimo dwóch przesiadek (Opole, Gliwice) była całkiem rześka zwłaszcza w stosunku do „pośpiesznej”, bez-przystankowej drogi powrotnej, w trakcie której mieliśmy „przyjemność” kulić się w wąskim przejściu pociągu pośpiesznego.

Przed wdarciem do miejsca rozkoszy muzycznej zaliczyliśmy deptakowy mc Donaldos the pietros, gdzie wraz z Morgiem zaspokoiliśmy głód wcinając po trzy cheeseburgery.. dziewczyny uległy innym potrzebom fizjologicznym :-P . Potem szybko walk do spodka (prosta droga = „podążaj za czarnymi koszulkami” :-P ) .. Szybkie piwko w Pub’ie przy Spodku i wchodzimy, ha !
To już mój 4 koncert Dream Theater (Kraków 2000, Kraków 2002, Poznań 2005, Katowice 2007) i po raz czwarty nie zawiodłem się na chłopakach. Jak to wspólnie przyznaliśmy z Morgiem, zagrali naprawdę ciekawy materiał zaczynając „Scenes From A Memory” (Overture) ..nie mówiąc już o późniejszym "Home" - które wywołało naprawdę niesamowite reakcje !.. aby następnie „liznąć” najnowszej płyty „Systematic Chaos” (Constant Motion ,The Dark Eternal Night, miałem nadziej usłyszeć The Ministry of Lost Souls i In The Presence of Enemies Pt.2 ) ale to chyba byłoby zbyt piękne) a potem jeszcze częstując nas idealnie nadającym się do zdzierania głosów  „Forsaken :-P . W międzyczasie przewinęło się jedno-utworowo „Octavarium”- Never Enough. Jeśli natomiast chodzi o udział procentowy w koncercie do największy procent należy chyba jednak przyznać płycie „Images And Words” : np.Take The Time czy Learning To Live, (a przynajmniej jeśli chodzi o emocjonalny charakter koncertu).
Dream Theater zagrało według mojego odliczania czasu 2 godziny z malusi grosikiem :) Jeśli chodzi o tak zwany młyn pod sceną to w tym roku było wyjątkowo łatwo utrzymać się w okolicach przy-barierkowych tracąc przy tym oczywiście parę litrów wody (czyt. pocąc się jak świnia :-P ) ..ale bez wątpienia to świetny sposób na zrzucenie paru kilo – problem – kasiura :-P .
Jeśli chodzi o nagłośnienie to mam mieszane uczucia. Riverside (dobrze nagłośniony wokal oraz perkusja, gitara tylko w partiach solowych). Jeśli chodzi o Dream - gitara dobrze nagłośniona, perkusja również, wokal czasem zanikał, klawisz (od strony nagłośnieniowej nieco brudne te barwy ..ogólnie słabiej nagłośniony ), bass niestety tylko w spokojnych kawałkach wyraźnie docierał do moich uszów.
Niesamowita forma wokalna La Brie (to co wyciągał i jak = Images and Words.. na prawdę zasługuje na duże WOW . no i ten wąsik ;)
Riverside jako grupa supportująca ograniczona była do zaledwie 40 minut grania, gdzie między innymi zagrali kawałek z wychodzącej płyty. Riverside znałem wcześniej dwie płyty, ale to koncert potwierdzony krążącymi za uszami opiniami podkreślił, że dużo jest w ich graniu Porcupine Tree (które przypomnę supportowało Dream Theater w 2000 r.). Wokalista-bassista Riverside na pewno niejednemu z Was przyprawił by uśmiech na twarzy słowami (mniej więcej) „Nie mamy nic wspólnego z cenami naszych koszulek. Nie piszcie na forum, że ich cena związana jest z tym, że czujemy się jak gwiazdy” 
Jako tło przed – koncertowe mieliśmy przyjemność posłuchać wybrzmiewające z głośników smyczki - Da Capo Players "The String Quartet Tribute to Dream Theater"
Och należy wspomnieć o akcji z kubeczkami z wodą rozdawanymi przez ochroniarzy zza barierek .. cóż skorzystałem (skorzystaliśmy) … no a koszulek z napisem „Brzeg” nie mieliśmy :-P
No i jeszcze warto wspomnienia gest Portnoy’a, a mianowicie założenie na bis czerwonej koszulki z białym napisem „Polska”
Co do naszych bujnych fryzur – o tak – pióra latały w te i we te.
Co do żałowania nieobecności – to załączam skan

Podsumowując koncert był świetny (głównie biorąc pod uwagę set jaki zagrali i niegasnącą formę chłopaków). Gratulacje dla chłopaków !!
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-06-13, 13:18   

Heh... tylko tyle mam do powiedzenia :cry:
W takim razie za czynam odkładać po 30 groszy dziennie i za dwa lata jedziemy KONIECZNIE!!! W tym wypadku sprzeciwów nie biorę pod uwagę! ;)
Gratuluję wspaniałej zabawy!
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-13, 14:42   

Za dwa lata?
Ja tam widzę na obrazku załączonym przez Smootha październik:P
No chyba że wybierasz się na koncert dopiero po zakończeniu edukacji:P
Mi tam musi wystarczyć oglądanie koncertowych kawałków na youtube...
No ale cóż, to w trosce o moje bezpieczeństwo.:)
Niestety nie miałam możliwości posłuchania innych albumów oprócz "Scenes From A Memory", ale czego to nie można znaleźć na youtube... może zła jakość, ale poszerzam moje pojęcie o ich twórczości:D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dream, theater


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu