Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dream Theater
Autor Wiadomość
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 20:40   

Cytat:
Grzechu - wreszcie wkraczasz na "jedynie słuszną drogę"


heh być może sycha byc może :D ale dla mnie prekursorem muzyki metalowej pozostaje nadal, wciąż i niezmiennie :D Metallica oraz Iron Maiden, ale warto spróbować poeksperymentować z Dream Theater :)



Cytat:
Metropolis PT.2: Scenes From A Memory


hehe dziękuję morg za propozycję z chęcią przesłucham jak mi się uda skądś skombinować :) może sycha mnie wspomoże :D
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-01-12, 20:44   

Grzechu_Overlord napisał/a:
heh być może sycha byc może :D ale dla mnie prekursorem muzyki metalowej pozostaje nadal, wciąż i niezmiennie :D Metallica oraz Iron Maiden, ale warto spróbować poeksperymentować z Dream Theater :)


Petrucci nie ukrywa, że inspiracje czerpał(czerpie?) m.in w Iron Maiden. Oprócz Żelaznej Dziewicy wymienia także Y.Malmsteena więc już na pierwszy rzut oka widać, że chłopak ma dobry gust 8)
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-01-12, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 20:52   

sycha napisał/a:
ymienia także Y.Malmsteena

to wymieniał jako wpływy z młodości;) na ostatnim G3 wraz z Satrianim trochu "darli z niego łacha" ... i nic dziwnego:)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-01-12, 21:07   

Taaa... pamiętam te jego "złe oblicze". Ruchy niczym w KarateKid i jeszcze to rozwalnie gitary pod sam koniec :] Jak kto lubi, ale facet gra nieźle i część kompozycji ma naprawdę świetnych (chociażby Evil Eye, Icarus' Dream, Leonadro czy mój ulubiony - Blue).

Dopisane kiedyś ;)
Dlatego "część", a nie wszystkie, bo dla twórczości malmsteen'owskiej charakterystyczne jest granie tak szybko jak tylko się da, a wg. mnie nie o to chodzi. Kiedy słuchamy lub ogładamy jego piosenki to tak napradwdę jedyne, co pozostaje, to szok - "Cholera! Jak można tak dobrze grać". Niby super opinia, ale ja samemu grając na gitarze wolałbym, żeby ktoś (kiedyś) zapamiętał mój utwór, a to obserwujemy np. przy tworach Satrianiego.
Osobiście po pierwszym kontakcie z twórczością YM jedyne, co pamiętałem to właśnie nie miłosiernie szybkie kostkowanie. Jeśli chodzi o "tego drugiego" to chyba tytuły: Rubina, Love Thing czy Surfing With The Alien, mówią same za siebie :) Tego się nie zapomina.
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-01-12, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-16, 17:29   

mmmm.... A Change of seasons <-- brak mi słów :D słucham tego juz piąty raz pod rząd!! AA sycha czemuż mi wcześniej nie przedstawił tego bóstwa muzycznego?? :) jestem w niebie!!:D:D:D
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-01-16, 18:29   

Próbowałem ;D gdzieś na początku tego tematu wymieniam się ze Smooth'em momentami, które dostarczają najciekawszych doznań. Poczytaj, a jak będziesz miał ochotę to ustosunkuj się i może dodaj jeszcze jakieś :)
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-16, 18:41   

mi tak teraz przyszło do głowy In The Name Of God od 8,42 piekne unisono klawisza i gitary i Erotomania od 4,32 świetny wstęp do porządnej solówki:)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-01-16, 19:24   

Morg napisał/a:
mi tak teraz przyszło do głowy In The Name Of God od 8,42 piekne unisono klawisza i gitary i Erotomania od 4,32 świetny wstęp do porządnej solówki:)


Jeśli chodzi o In The Name of God to w patencie który wymieniłeś najbardziej podoba mi się ten odpoczynek 9:14 - 9:22. Mam też swój ulubiony momencik, w którym z kolei składam hołd dla wokalu - a zaczyna się to od 11:59 :) Jeden z moich naj-naj momentów całego utworu, ale też i płyty!
Erotomania - cóż mówić więcej ;) Jeden z utworów, które trzeba zagrać, aby reklamowac się na YouTube - wystarczy zobaczyć ilu fanów-amatorów gitary nagrało to w swoim wykonaniu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-17, 09:39   

* 0-40 sek. - mistrzowski wstęp :)

* 3,50 min. - 4,26 min. - z tą solówką pod podkład wstępowy....

* 7,00 min. - aż do wejścia do następnego "momentu" utworu :) i ten wokal pod akustyk...

* 8,46 min. - to przejście mi się z początku nie podobało, ale teraz kompletnie mnie rozwala
razem z tym "Good Bye" przed 10 minutą :)

* 10,42 min. - tu już mnie nie ma....

*13,01 min. - 13,27 min. - to jest super i....

* 13,27 min. - w tym momencie jestem daaaaaleko (jak to rzekł sycha :D )

*15,13 min. - to jets mistrzowskie, z tym "zdesperowanym" wokalem, a później ten moment z jęczącą gitarą .....

ta pieśń wymiata!!! :D [/b]
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-01-17, 21:21   

smooth napisał/a:
sycha, swoją przygodę z zaczynałem x-lat temu od Liquid Tension Experimen - When the water breaks ..jeśli znasz to wiesz jakiego szoku muzycznego dostałem ...jeśli nie znasz to jesteś w żłobku !!


Dopiero teraz znalazłem tego posta. Ja zacząłem od DT, zaś w LTE najbardzej cenię sobie Osmosis i State of Grace. Do żłobka też chodziłem ;)

Grzechu -> 'rozbieraliśmy' ten utwór na części na początku więc nie będę tego jeszcze raz komentował. Może dodam jedynie, że gdybym miał to jeszcze raz robić to z pewnością "rozbiłbym" wymienione wcześniej partie na mniejsze częsci, gdyż uważam, że dużo więcej elementów zasługuje na osobną interpretację.

Btw... dzisiejszy dzień kończę miło i przyjemnie - Vacant'em (płyta Train of Thought, dla niewtajemniczonych i ciekawych jednocześnie ;) )
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-01-17, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-17, 21:39   

Jeśli chodzi o LTE to dla mnie mistrzostwo świata to oczywiście When The Water Breaks po prostu mistrzostwo swiata, to co się dzieje w tym kawałku kładzie na ziemię po prostu, no i Freedom Of Speach szczególnie w jednym momencie, gdy wydaje si,ę że przy 4'34 już nic więcej nie można zrobić dla rozwinięcia, tylko "przywalić" (napięcie cały czas rośnie) jest ten wspaniały moment rozprężenia, z takim kosmicznym przestrzennym motywem basowym (mimo że to raptem 5 slide'ów po sticku) ale zawsze na to czekam. Jeden z moich ulubionych elementów kompozycyjnych w tym kawałku i wogóle w twórczości LTE, przynajmniej do tej pory ;) [ja to sie zawsze czegoś drobnego uczepię ;) ].
Ostatnio zmieniony przez Morg 2007-01-17, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-17, 21:44   

sycha napisał/a:
Grzechu -> 'rozbieraliśmy' ten utwór na części na początku więc nie będę tego jeszcze raz komentował.


tak wiem widziałem początek tematu czytałem go wiele razy :D :D

sycha napisał/a:
Może dodam jedynie, że gdybym miał to jeszcze raz robić to z pewnością "rozbiłbym" wymienione wcześniej partie na mniejsze częsci, gdyż uważam, że dużo więcej elementów zasługuje na osobną interpretację.


.. i tu się całkowicie z Tobą zgadzam, chociaż żeby opisać każdy, szczególny moment ( a jest ich na pewno wiele :) ) trzeba by założyc kompletnie nowy temat na "doznania po przesłuchaniu A Change of Seasons" :D :D każdy niech to przeżywa w sobie :)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-01-18, 14:16   

Powiem tak.. chyba powolutku dorastam muzycznie. Przed chwilą przesłuchałem na spokojnie When The Water Breaks. Od początku do końca. Powiem szczerze, że nigdy chyba jeszcze nie słyszałem piosenki, która tak oddaje to, co chce przekazać (sugerując się tytułem). Postanowiłem o tym napisać, bo wcześniej szczerze mówiąc była jedną z tych, które nie do końca do mnie przemawiały.
Naprawdę - świetna kompozycja, działająca na wyobrażnię. Wprawdzie wymaga naprawdę mocnego skupienia się, ale w końcu to przyjemność ;)
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-27, 18:52   

Mike Portnoy udzielił się perkusyjnie na najnowszym albumie Neal Morse'a - Sola Scriptura Płytka zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie dla osób lubiących klimat płyt Morse'a, choć dla samego Portnoya warto go posłuchać :)


[ Dodano: 2007-02-09, 11:48 ]
Nowy album Dream Theater - Systematic Chaos zostanie wydany przez Roadrunner Records - premiera w czerwcu. DT zapowiada już trasę koncertową promująca płytę (konkrety jeszcze nie znane) może zawitają znów do Polski... to by było coś :)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-02-24, 17:21   

Natrafiłem właśnie na oficjalne FAQ Dream Theater. Totalnie rozwaliło mnie to pytanie ;) a konkretniej odpowiedź na nie... Sami zobaczcie:

Cytat:
4.3.1 Does John Myung speak?

No.

Actually, John is very soft-spoken, and in fact has only been documented as speaking twice. Once, when he said "I'm feeling kind of spooky" in the Live in Tokyo video. The second time was when he said "Excuse me" to Chris Ptacek, who was blocking his path at the DT House of Blues (Chicago) FII tour show.
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-02-24, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dream, theater


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu