Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2007-03-10, 00:08
Rośnie polski Shag!!
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2005-08-02, 13:02   Rośnie polski Shag!!

Rośnie polski Shaq

15-latek z Sokołowa Podlaskiego ma 218 cm wzrostu i marzy o grze w NBA.

Jakub Kuśmieruk ma dopiero 15 lat, a już interesują się nim trenerzy z całego świata. Nic dziwnego, w przyszłości może przypominać słynnego giganta NBA Shaquille’a O’Neala.Kuba, który szesnaście lat skończy w październiku, mierzy już 218 cm. Taki wzrost uzdolniony chłopak z Sokołowa Podlaskiego ma zapisany w genach. Jego tata ma 202 cm i w przeszłości był koszykarzem Startu Lublin.

Mama Kuśmieruka też jest bardzo wysoka, ma ponad 180 cm. Kuba potrafi z miejsca złapać obręcz kosza, która zawieszona jest na wysokości 305 cm. Chłopak waży już 110 kilogramów. Dla porównania: pierwszy Polak w NBA Cezary Trybański przy podobnym wzroście waży tylko około 105 kg.
Aż jęknął z zachwytu

Kuba na poważnie trenuje koszykówkę od roku. Ostatni sezon spędził w drużynie gimnazjalnej rozwiązanego niedawno SMS PZKosz. Kozienice, do której dołączył w lutym 2004 roku.
– Zadzwoniłem do trenera Mariusza Mazura i powiedziałem, że mam 14 lat i 210 cm wzrostu. Szkoleniowiec aż jęknął z zachwytu. Od razu mnie zaprosił – śmieje się Kuśmieruk.

Kontrakty z Kubą chciały podpisać kluby z Polski i Europy, m.in. Benetton Treviso i Żalgiris Kowno. Polak wyjedzie jednak do USA, by uczyć się i grać w szkole średniej The John Carroll w Bel-Air (stan Maryland).

Poradzi sobie bez mamy

– Kuba mógł grać w Europie, ale w USA będzie miał najlepsze warunki rozwoju. – mówi trener Paweł Mrozik, który pomagał w znalezieniu szkoły średniej dla Kuśmieruka.
– W USA będę miał indywidualne treningi dla środkowych. Doskonalić swoje umiejętności zamierzam pod okiem znanego trenera Tony’ego Martina – zapowiada Kuśmieruk. – Amerykanie zagwarantowali mi trzy lata nauki. Jeśli nie będzie mi się tam podobało, zawsze mogę wrócić – dodaje.

– W USA będzie ciężko bez mamy i taty, ale mam nadzieję, że sobie poradzę. Zamieszkam u amerykańskiej rodziny – mówi Kuba. – Chłopak ma talent. Jak nauczy się dobrze biegać, wróżę mu dużą karierę – zapowiada Paweł Brzeźnicki, który trenował go w SMS Kozienice. Zawodnikiem interesują się trenerzy amerykańskich zespołów uniwersyteckich z NCAA.

Interwencja z USA

Kuba miał problemy z dostaniem amerykańskiej wizy. Aby uczyć się w amerykańskiej szkole średniej, trzeba znać język angielski. Kuśmieruk nie miał wymaganego certyfikatu, więc odmówiono mu przyznania wizy. Dzięki kontaktom Pawła Mrozika, sprawą zainteresowali się trenerzy z NCAA. Interweniowali u ambasadora USA w Polsce. Kuba dostał wizę na 9 miesięcy. Po tym okresie będzie musiał wrócić i starać się o jej przedłużenie.
– W USA chcą we mnie inwestować, dlatego będę ciężko trenował i postaram się ich nie zawieść. Już marzę o grze w NBA – kończy Kuba, który w zeszłym tygodniu uczestniczył w obozie Polish Shootout w AWF. Do USA Kuśmieruk odleci 11 sierpnia.


» Źródło wiadomości: Życie Warszawy
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2005-08-02, 13:23   

nononoooooooooooooo NIEZŁY ROZYNECZEK
fajniusio by było aby nam po POLSKU poSHAQOWAŁ
życzę sukcesówww
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: polski, rosnie, shag


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu