Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie o dotacje dla kultury !!
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 00:49   

No to słuchajcie jakie "jaja".
Wczoraj (8 II br.) odbyła się Komisja Budżetu poszerzona o przewodniczących wszystkich Komisji Stałych RM. Takie posiedzenia muszą odbywać się zawsze na koniec, przed uchwaleniem budżetu. Jeszcze raz głosowano wnioski do budżetu wypracowane przez wszystkie Komisje Rady Miasta, także te, które urodziły się w samej Komisji Budżetu. Nie pamiętam szczerze mówiąc jakie są losy poprawki zmniejszającej kwotę przeznaczoną na wymianę międzynarodową, na 90% przeszła, ja się wstrzymałem. Ale nie o tym chciałem. głosowano dziś też wniosek o zmniejszenie o 20.000 zł kwoty na "Instytucje kultury – organizacja festiwali i imprez kulturalnych". Skład Komisji dzisiaj był czteroosobowy (na sześciu członków). Po wyczerpującej informacji burmistrza Kowalczyka na temat tego punktu (na co przeznaczone są pieniądze) nastąpiło głosowanie. Poprzedzone apelami innych radnych (nie należących do Komisji i nie mogących głosować) o nie zmniejszanie dotacji w tym punkcie. M. in. radny Zwierzyński mocno lobbował za tym alby nie zmniejszać kwot na kulturę. I gwóźdź programu: trzech radnych się wstrzymało, ja byłem przeciw (poprawce obcinającej kwotę) więc kwota zostanie utrzymana, nie zmniejszy się :)
A "jaja" bo przez mój głos za lub przeciw zaważyły się losy tak ważnej dziedziny jaką jest kultura. Może to trochę autopromocji, ale sytuacja dość niezwykła i ciekawa, że oto jeden radny może zadecydować o być lub nie być dla jakiejś pozycji w budżecie. Przyznam szczerze, że do momentu tego głosowania nie czułem jak bardzo głos jednego radnego jest istotny. wszak radnych jest 21, a możliwości trzy: za, przeciw lub wstrzymać się, więc zawsze głosuje się "z kimś". do tego nie można się przygotować ani na szkoleniach, ani na posiedzeniach rady jako widz. No ale odbiegłem od tematu.

Grunt, że kwota w tej pozycji została obroniona i to jest najważniejsze :) A ja z tego wszystkiego to chyba pójdę na ten koncert, festiwal czy imprezę za 20.000 zł ;)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-09, 00:56   

:oops: czyli mamy się cieszyć czy płakać, że jesto kwota 20.000 złotych........

mały :offtopic: ale w temacie :D co z naszym amfiteatrem < może pozyskać jakieœ œrodki unijne i stworzyć centrum rozrywkowo-kulturalne :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 01:00   

bartoszek napisał/a:
czyli mamy się cieszyć czy płakać, że jesto kwota 20.000 złotych........

Inaczej, cieszyć, że kwota nie została pomniejszona o 20.000 zł. bo taki jest sens całej "akcji". Właściwie był bo już po jabłkach.

I znowu: Amfiteatr jest także ujęty jako zadanie w ramach RPO. Kwota całkowita zadania: 13.420.000,00 zł, wnioskowana kwota - 85%, działanie ma być wdrażane w 2008 r.
To może tak: ja przepiszę wszystkie działania w ramach RPO (bo nie doczekam się aż dostanę w wersji elektronicznej z UM), umieszczę na swojej stronie, każdy się zapozna i jak będą pytania to postaram się odpowiedzieć albo przekierować do UM. Bo czujęże jeszcze wiele razy będą pytania o jakieś obiekty w Brzegu...

Smooth, sorry za :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 08:32   

Bartek T. napisał/a:
Nie pamiętam szczerze mówiąc jakie są losy poprawki zmniejszającej kwotę przeznaczoną na wymianę międzynarodową, na 90% przeszła, ja się wstrzymałem.

Ja za to pamiętam doskonale, bo wykryłam błędzik w protokole z poprzedniej KB i poinformowałam o tym w przerwie panią Kierownik BRM oraz Przewodniczącego RM ( :D - a co! też trochę autopromocji...) I okazało się, że poprzedni wniosek był nieważny ... i nastąpiła tzw. reasumpcja wniosku.... czyli tak, jakby go w ogóle nie było. Zatem wymiana międzynarodowa nie została uszczuplona o wnioskowaną kwotę... :D


Bartek T. napisał/a:
A "jaja" bo przez mój głos za lub przeciw zaważyły się losy tak ważnej dziedziny jaką jest kultura. Może to trochę autopromocji, ale sytuacja dość niezwykła i ciekawa, że oto jeden radny może zadecydować o być lub nie być dla jakiejś pozycji w budżecie.

I to właśnie pokazuje, jak wiele zależy od zdrowego rozsądku radnych, a nie od kwestii definicji "kultury" (czyli co jest, a co nie jest kulturą... :P )
Gratuluję, Panie Bartku!

Bartek T. napisał/a:
Grunt, że kwota w tej pozycji została obroniona i to jest najważniejsze :) A ja z tego wszystkiego to chyba pójdę na ten koncert, festiwal czy imprezę za 20.000 zł ;)

I pewnie od całego BCK-u otrzyma Pan jeszcze serdeczne podziękowania... :P
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 10:11   

Bartek,
najpierw do podziekowania otrzymasz na tym forum od pozarządowców, czyli ode mnie i Stowarzyszenia , honorowe zaproszenie z czerownym nikiem na każda imprze dojdzie do rak własnych men.

a lista wszystkich projektów brzeskich do RPO przydałaby sie i na tym forum jako info biezące.
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2007-02-09, 10:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 10:17   

dlaczego wszystko jest przewidywane na lata 2008/2009 a co z rokiem 2007? bieda totalna?
0 UP 0 DOWN
 
donGerwazy 


Wiek: 53
Dołączył: 27 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 10:29   

Bartek T. napisał/a:
bartoszek napisał/a:
czyli mamy się cieszyć czy płakać, że jesto kwota 20.000 złotych........

Inaczej, cieszyć, że kwota nie została pomniejszona o 20.000 zł. bo taki jest sens całej "akcji". Właściwie był bo już po jabłkach.

I znowu: Amfiteatr jest także ujęty jako zadanie w ramach RPO. Kwota całkowita zadania: 13.420.000,00 zł, wnioskowana kwota - 85%, działanie ma być wdrażane w 2008 r.
To może tak: ja przepiszę wszystkie działania w ramach RPO (bo nie doczekam się aż dostanę w wersji elektronicznej z UM), umieszczę na swojej stronie, każdy się zapozna i jak będą pytania to postaram się odpowiedzieć albo przekierować do UM. Bo czujęże jeszcze wiele razy będą pytania o jakieś obiekty w Brzegu...

Gratuluję Panie Bartku. Chciałoby się powiedzieć ... w jedności siła, ale w tym przypadku... w jednym głosie siła. Wydaje mi się, iż BCK powinien poinformować tu na forum, czy też w ogóle opinię publiczną, czy stara się pozyskiwać środki zewnętrzne (w NTO były informacje, że BCK złożył 5 wniosków do Ministerstwa Kultury) i na jakie cele. Z tego co się orientuję BCK złożył dwa wnioski do RPO - jeden na remont kapitalny amfiteatru oraz drugi na modernizację budynku BCK. Czy również BCK w tym roku (tak jak w poprzednim w przypadku Pleneru Malarskiego) będzie korzystać ze środków Kontraktu Wojewódzkiego?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-09, 12:12   

Naczelna PP-B napisał/a:
a nie od kwestii definicji "kultury" (czyli co jest, a co nie jest kulturą... )


W razie co służę zespołem naukowym kulturoznawców z pięknej Opolei ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 12:28   

Franco Zarrazzo napisał/a:

W razie co służę zespołem naukowym kulturoznawców z pięknej Opolei ;) .


Jakby co... mam nadzieję, że skorzystają... :wink: , wiem, że mogą korzystać z opinii ekspertów... pytanie tylko, czy zechcą? :)
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 16:08   

Drodzy państwo!!!

Ja zapraszam wszystkich mieszkańców/forumowiczów, aby przychodzili na komisje i sesje, bo wtedy można mieć pełen sens tego co się w Radzie dzieje, bo jak człowiek czyta tylko "Panorame" i wpisy "Naczelnej" to rodzi się sytuacja "jak za komuny" tylko jedna "Trybuna Ludu" i nic więcej.

Jeżeli mowa o obcięciu pieniędzy na wymianę kulturową i na BCK to w intencji było skłonienie dyrektora tej placówki aby zaczął być managerem i pozyskiwał środki z Unii a nie z budżetu, który jest i tak marny, bo hasła Burmistrza o oddłużaniu miasta są mżonką, miasto i tak będzie na dziś dzień musiało zostać zadłużone.

Poza tym chciałem aby rozgraniczyć to co jest "kulturą", a co zwykłą masową imprezą (na co Naczelna wybuchneła śmiechem) bo nie można tego traktować jak to powiedział radny Zwierzyński "żeby coś się działo" bo koncert Dody nie jest kulturą i nie potrzebuje środków z budżetu. Kultura potrzebuje dofinansowania, a masówkę można finansować, szukając sponsorów itd.

Sam cenię sobie dobre wydarzenia kulturalne, wspópracuje z wrocławskim "Shakespear WRocław" teatrem amatorskim, ludzi "kultury" z Brzegu nie znam, może z racji wieku, ale zapraszam ich do dialogu, spotkajmy się porozmawiajmy o potrzebach itd. Ale nie widzę sensu w działaniach typu dajmy dyrektorowi BCK bo jest dyrektorem BCK, ten pan skoro jest tym dyrektorem niech sam się stara też o środki z UE.

Biblioteka natomiast nie może się starać o takie środki jak BCK i jest skazana na dofinansowywanie z budżetu. Zapotrzebowanie było większe, więc nie jest tak jak mówi radny Tyczyński, że jakieś "ciemne siły" obcieły kwotę dla MBP, tylko służby burmistrzowe tą kwotę obcieły.

Widzę , że pani Naczelna i pan Tyczyński uprawiają autopromocję, to i ja się również pochwalę bo myślę , że jest czym, od kilku kadencji mieszkańcy nie mogli doprosić się łącznika na ulicy Morcinka/Poprzecznej, wczoraj z mojej inicjatywy, ten projekt przeszedł i co? mozna jak się chce? Można, no tak ale w PPB wygląda na to że jesteśmy (młodzi radni) do niczego.Tyle.

[ Dodano: 2007-02-09, 16:12 ]
Naczelna PP-B napisał/a:
W razie co służę zespołem naukowym kulturoznawców z pięknej Opolei ;) .


Jakby co... mam nadzieję, że skorzystają... :wink: , wiem, że mogą korzystać z opinii ekspertów... pytanie tylko, czy zechcą? :)


Dla informacji, w tamtym roku sam studiowałem kulturoznastwo, więc swoją opinię na temat co jest a co nie jest mam i nie potrzebuję grona ekspertów. Oczywiście każdy ma swoją rację co jest a co nie jest kulturą, ale trochę powagi w momencie, kiedy słyszę o koncertach Dody, czy tym podobnych drodzy państwo
Ostatnio zmieniony przez SMB 2007-02-09, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-09, 16:14   

SMB napisał/a:
apotrzebowanie było większe, więc nie jest tak jak mówi radny Tyczyński, że jakieś "ciemne siły" obcieły kwotę dla MBP, tylko służby burmistrzowe tą kwotę obcieły.

Więc dwie sprawy: po pierwsze nie ja tylko Przewodniczący Ogonek. Ja wczoraj zapytałem o to burmistrzów. Jakbym uważał jak wyżej to bym nie pytał. Okazało się, że zapotrzebowanie rzeczywiście jest wyższe od wpisanego i ja to przyjmuję na "wiarę". I tyle.
Druga sprawa - uprawiać autopromocję można, czemu nie, ale na forum to chyba lepiej na temat :) No chyba, że będzie to "bieżnia kulturalna" ? ;)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-09, 16:24   

:offtopic: no ale koncer Dody :!: de facto chyba jedyny w ostatnim czasie koncern w naszym rejonie :!: ....... wiec bez komentarzy.....

swoją drogą po raz kolejny dam przykład Oławy: tutaj na Święto Miasta <Koguta> co rok zjeżdżają "Gwiazdy" :!: a miasto organizuje ten koncert :!:

przepraszam za :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 16:27   

bartoszek napisał/a:
swoją drogą po raz kolejny dam przykład Oławy: tutaj na Święto Miasta <Koguta> co rok zjeżdżają "Gwiazdy" :!: a miasto organizuje ten koncert :!:


Oczywiście miasto "organizuje" co znaczy , że ściąga sponorów, a nie poprostu "daje", rozgraniczajmy "organizację", a "rozdawnictwo".
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-02-09, 16:30   

daje, rozdaje, organizuje......... jeden czort ale każdy kto przyjeżdża i widzi:

Święto Koguta >>> święto miasta
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-09, 16:35   

bartoszek napisał/a:
daje, rozdaje, organizuje......... jeden czort


Tak by było, gdyby miasto miało za dużo pieniędzy, ale jest odwrotnie (informacja dla zmanipulowanych w kampanii)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, dotacje, kultury, pytanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu