Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pobór do wojska
Autor Wiadomość
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-02-20, 18:00   

KOKSU napisał/a:
Ciekawe co ja dostane jaką kategorie licze na A


hehe
no ja bym sie zastanowił :D

a ja nie wiem co byc moze dostane :P
i narazie sie nie przejmuje
do tego jeszcze daleko :P
0 UP 0 DOWN
 
boossu 



Wiek: 38
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z daleka

Wysłany: 2007-02-20, 18:18   

blaster napisał/a:
Bilu gejuchu :D :> ścigne cie w dziekanacie to zobaczymy Twoją kategorie :P :> wracając do tematu wojsko to strata czasu i luka w życiorysie :P :>


jakbys czytal dokladniej forum to bys blaster wiedzial ze bilu ma juz wojsko odsłużone hyhy...
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-02-20, 18:28   

bossu on wie ;)
Wróce do odpowiedzi na pierwszego posta , znajomi których poznałem w wojsku własnie po te je robili aby nie mieć potem cyrków . W tej chwili paru pracuje za granica i maja to juz z glowy i po powrocie na wydawanie kasiory w Polsce moga spokojnie mijać ŻW :] . Z czystym sumieniem moge każdemu polecić system przeszkolenia w czasie odbywania studiów. W trakcie przeszkolenia przejdziesz prawie to samo co w trakcie normalnej sluzby tyle ze w duzo szybszym tepie :P Ale spokojnie buty zedrzesz bo wakacje to nie będą , no może cos w rodzaju bardzo wycieczajacego obozu :P Bardziej zabawa niz cos na powaznie , napewno przygoda którą warto przezyc i nie sluchajcie Blastera bo ja tez go nie wyobrazam sobie w hełmie :P
0 UP 0 DOWN
 
boossu 



Wiek: 38
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z daleka

Wysłany: 2007-02-20, 18:33   

no ja mam zamiar tez w nast roku tak odsłużyć berety.. bo podobno mozna tylko na 2gim roku.. a jeden 2gi rok studiow mi juz uciekł.. za rok bedzie kolejny drugi rok studiów (naszczescie innych) hyhy...

co do bastera... tez bardziej wyobrazam go sobie w kasku niz w helmie hyhy..
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-02-20, 18:37   

Właśnie zapomniałem dodać , Bossu ma racje w gre wchodzi 2 rok studiów i 2 terminy jeden początek wakacji a drugi koncówka , trwa to 6 tygodni .
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-02-20, 23:02   

Bilu napisał/a:
trwa to 6 tygodni .


wydłużyli :?: ja byłem 5 tygodni i 3 dni :evil:
ale potwierdzam słowa Billa warto było już mam po i mam spokój
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-02-21, 01:30   

no ja bylem pelne 6 tygodni :P i zostaliśmy kapralami pradwa panie kapralu pchor Sz. :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-02-21, 09:46   

prawda prawda a ja nawet tam pare kilo przytyłem...nauczyłem się z czego i jak bomby i miny robić i takie tam...ogólnie fajnie było
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-24, 13:39   

0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-03-10, 20:51   

wyglada na to ze wku nie moze sie doczekac na mieszkajacych na wyspach poborowych lol

Cytat:
Wojewoda Opolski przypomina osobom podlegającym obowiązkowi czynnej służby wojskowej,

które nie stawiły się do poboru – od dnia 1 stycznia roku kalendarzowego, w którym kończą 19 lat życia – że ciąży na nich obowiązek uzyskania zezwolenia wojskowego komendanta uzupełnień na wyjazd i pobyt za granicą.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, regulującymi powszechny obowiązek obrony RP, osoby podlegające obowiązkowi czynnej służby wojskowej są obowiązane do spełniania wojskowego obowiązku meldunkowego, polegającego na zgłaszaniu wójtom lub burmistrzom (prezydentom miast) albo właściwym organom wojskowym zmian miejsca pobytu (zamieszkania), imienia, nazwiska, wykształcenia i zawodu.
Ponadto ustawodawca zobowiązał osoby podlegające obowiązkowi czynnej służby wojskowej, które nie stawiły się do poboru – od dnia 1 stycznia roku kalendarzowego, w którym kończą 19 lat życia – do uzyskania zezwolenia wojskowego komendanta uzupełnień na wyjazd i pobyt za granicą. Wniosek o uzyskanie zezwolenia na wyjazd i pobyt za granicą składa się do wojskowego komendanta uzupełnień, właściwego ze względu na miejsce pobytu stałego wnioskodawcy lub pobytu czasowego trwającego ponad dwa miesiące.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-03-12, 21:27   

ale takie jest prawo i dużo osób może się zdziwić jak wracając do kraju będzie n nich czekać wojsko i do więzienia (bo zdaje mi się że niestawienie się na pobór jest obciążone wyrokiem do odsiadki)...
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2007-03-12, 22:08   

warlike napisał/a:
(bo zdaje mi się że niestawienie się na pobór jest obciążone wyrokiem do odsiadki)...
nie jest :P jesli tymczasowy pobyt za granica naszego panstwa jest zgloszony w odpowiednim urzedzie :P a mozna ten fakt nawet zglosic na kilka dni po otrzymaniu wezwania :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-03-13, 05:19   

Pecik napisał/a:
a mozna ten fakt nawet zglosic na kilka dni po otrzymaniu wezwania


jak ma to zgłosić skoro go nie ma :?:
Pecik napisał/a:
jesli tymczasowy pobyt za granica naszego panstwa jest zgloszony w odpowiednim urzedzie


czyli to sie równa pozwoleniu na taki wyjazd

Cytat:
do uzyskania zezwolenia wojskowego komendanta uzupełnień na wyjazd i pobyt za granicą. Wniosek o uzyskanie zezwolenia na wyjazd i pobyt za granicą składa się do wojskowego komendanta uzupełnień, właściwego ze względu na miejsce pobytu stałego wnioskodawcy lub pobytu czasowego trwającego ponad dwa miesiące
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2007-03-13, 05:29   

warlike napisał/a:

jak ma to zgłosić skoro go nie ma
wezwanie jest wysylane na adres domowy(zameldowania) wiec przewaznie ktos je odbiera(rodzic) i ta osobka zglasza ten fakt :P
warlike napisał/a:
czyli to sie równa pozwoleniu na taki wyjazd
w zyciu jest to mniej skomplikowane :)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-14, 08:20   

proponuję stronę:
www.wojskopolskie.pl a tam dział "forum". Tam jest wsio napisane odnośnie poboru, odroczeń, wyjazdów, powrotów.... :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, pobor, wojska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu