Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Formuła 1 2007

Które miejsce Robert Kubica zajmie na koniec sezonu 2007?
pierwsze
3%
 3%  [ 1 ]
drugie
0%
 0%  [ 0 ]
trzecie
9%
 9%  [ 3 ]
czwarte
9%
 9%  [ 3 ]
piąte
25%
 25%  [ 8 ]
szóste
19%
 19%  [ 6 ]
siódme
12%
 12%  [ 4 ]
ósme
9%
 9%  [ 3 ]
dziewiąte
3%
 3%  [ 1 ]
dziesiąte
0%
 0%  [ 0 ]
poza dziesiątką
6%
 6%  [ 2 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-10-21, 21:52   

Derian napisał/a:
Kimi mistrzem świata


I zasłużenie! Mimo, że nigdy nie przepadałem za Finem to jednak chylę czoło Mistrzowi Świata. Zasłużył na ten tytuł w przekroju całego sezonu i nie tylko. Ferrari utarło nosa Ronowi Denisowi i McLarenowi (w którym jeździł Kimi w poprzednim sezonie).

Mój faworyt Fernando Alonso jechał dziś zbyt zachowawczo. Być może bolid nie sprawował się poprawnie. Był za wolny dla duetu Ferrari, ale mimo to udało mu się stanąć na podium, a w generalnej klasyfikacji zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Derian napisał/a:
Uch, ależ było rewelacyjnie


To trzeba przyznać - był to chyba najlepszy wyścig w tym sezonie - jeden z lepszych jaki widziałem. Wisieńka na torcie w przekroju sezonu.

Derian napisał/a:
Ps. A mówiłem, że Bozia patrzy z góry i nie pozwoli Hamiltonowi wygrać ;)


Może teraz młody Anglik nauczy się pokory - talent ma, super bolid także, ale to nie wszystko. Dla piękna tego sportu, dobrze, że nie wygrał..

Derian napisał/a:
Mimo, że Robert dojechał dopiero na 5 miejscu, to i tak pokazała, że jest jednym z najlepszych kierowców w stawce. Genialnie jechał przez cały wyścig, szkoda tylko tej końcówki, kiedy dał się wyprzedzić Robertowi. Ciekaw jestem czemu tak się stało, ale i tak świetnie.


Robert dał się wyprzedzić Rosbergowi - ale rozumiem drobną pomyłkę - w tych emocjach wybaczalne :) Faktycznie, Robert jechał kapitalnie, nie będę już się czepiał taktyki BMW Sauber, ale 3 pit stopy to trochę przesada..

Derian napisał/a:
Genialny wyścig :mrgreen:


Nic dodać - nic ująć.

Sezon 2006/2007 zakończony.

W przyszłym planuję wybrać się na jedno z GP.
Ostatnio zmieniony przez MaRiO 2007-10-21, 21:57, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 21:59   

MaRiO napisał/a:
W przyszłym planuję wybrać się na jedno z GP.



ktore? jakie Państwo
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-10-21, 22:56   

blaster napisał/a:
ktore? jakie Państwo


Kanady :D
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-10-22, 00:35   

może Węgry, może Monaco, a może Niemcy..
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-22, 06:50   

Wyścig świetny pasjonujący do ostatnich chwil. Świetna jazda Roberta. Raikonen zasłużenie zwyciężył i został mistrzem świata należą mu się wielkie brawa.
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-10-22, 09:20   

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) przeprowadziła dochodzenie przeciw zespołom BMW Sauber i Williams w związku z podejrzeniem przekroczenia przepisów technicznych.

Sędziowie mieli wątpliwości dotyczące temperatury paliwa tankowanego do bolidów obu teamów. Zgodnie z przepisami temperatura paliwa nie może być niższa więcej niż 10 stopni od temperatury otoczenia (tankowanie "zimniejszego" paliwa odbywa się szybciej). Ewentualna dyskwalifikacja Nico Rosberga (Williams), Roberta Kubicy i Nicka Heidfelda (BMW Sauber) sprawiłaby, że mistrzem świata zostałby Lewis Hamilton.

Ostatecznie jednak komisja sędziowska utrzymała wyniki wyścigu i tytuł mistrzowski wywalczył Kimi Raikkonen.

Wtedy jednak złożenie protestu przeciwko takiemu werdyktowi zapowiedzieli działacze McLarena. Wszystko zatem wskazuje na to, że walka o tytuł mistrza świata rozstrzygnie się przy "zielonym stoliku". Na werdykt przyjdzie nam jednak poczekać zapewne kilka tygodni.

Źródło: onet.pl
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-22, 14:14   

Poprostu Ron Denis i Mac nie potrafią sie pogodzić z porażką i tym w jaki sposób stracili mistrzostwo.Jak przeczytałem to rano na Onecie byłem na 100% pewny że FIA nie zdyskwalifikuje BMW i Williamsa,aż tak Hamilton nie jest tyle dla nich wart :)
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:22   

Obstawiałem, że wygra Alonso. Bardzo podobała mi się jazda Roberta Kubicy, ale uważam, że taktyka 3 pit stopów nie jest zbyt korzystna.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 18:21   

Przy taktyce 3 Pit-ów Kubica musiał jak najszybciej przebijać się do przodu,każda pomyłka na początku wyścigu mogła skończyc się fatalnie czyli zaprzepaszczenie dobre pozycji końcowej w wyścigu,ale całe szczęście wszystko się udało,chociaż końcówka zostawiła troszke niedosyt...
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-10-23, 18:41   

Tylko, że aleja serwisowa jest dość długa na Interlagos. Myśle, że lepiej by było gdyby pojechał na 2 pity. W końcu Robert nie dysponuje tak dobry samochodem jak Hamilton, który i tak nie miał jechać na 3 tylko na 2 pity. Taktykę zmienili w trakcie wyścigu.
Dlatego znowu uważam, że team BMW daje ciała.

Taka anegdota mi się przypomniała, pewnie wszyscy słyszeli :P

Ile razy mylą się mechanicy Kubicy?
Do skutku :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 20:38   

Niedość,że długa dojazdówka ale też wyjazd jest nieciekawy,trzeba mocno zwolnić,zresztą widzieliście jak niektórych kierowców rzucało nawet przy niewielkiej szybkości. BMW troszke przesadziło z tymi pit stopami chyba,że coś działo się z oponami i dlatego zdecydowali na taka taktyke. A teraz taka ciekawostka :)

Robert powiedział, że poprosił Mario Theissena o zmianę swojego inżyniera wyścigowego w przyszłym sezonie. Obecnie jego inżynierem jest Irańczyk Mehdi Ahmadi.

Dodał też, że w tym sezonie był inżynierem sam dla siebie.

A to rozmowa w czasie wyścigu w Belgi na torze SPA Inżynier kontra Robert :)

Inż: "Zmienimy ustawienie przedniego skrzydła"
R.K: "Robiliśmy już to 3 razy ! Spróbujmy czegoś innego !"
no i nie niemiecki komentator z lekkim podziwem : "Oh Ja ! Der mann von Krakau !


A to rozmowa Rosberga ze swoim Teamem w czasie Interlagos,ostatnie kółka:

w team-radio Rosberga, gdy Kubica był jeszcze 2 s. przed nim - zespół poganiał Nicko "Naciskaj ! On (R.K) ma problemy z oponami !"
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-11-03, 10:51   

McLaren potwierdził odejście Alonso!

Po bardzo burzliwym sezonie, dwukrotny mistrz świata, Hiszpan Fernando Alonso, rozstał się z zespołem McLaren - Mercedes.
Obie strony doszły do wniosku, że w interesie zarówno zespołu jak i samego kierowcy, będzie rozwiązanie kontraktu.

- Odkąd byłem dzieckiem, chciałem jeździć w zespole McLarena, ale czasem po prostu się nie układa. Nigdy nie ukrywałem, że nie czuję się najlepiej w tym zespole. Jednak bez względu na wszystko, życzę wszystkim jak najlepiej - powiedział Hiszpan, po ogłoszeniu decyzji o opuszczeniu McLarena.

- Każdy w naszym zespole życzy Fernando jak najlepiej. To znakomity zawodnik, jednak z jakiegoś powodu połączenie McLaren-Alonso nie "wypaliło". Mamy nadzieję, że podjęliśmy najwłaściwszą decyzję - powiedział szef zespołu Ron Dennis.

źródło: Onet
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-11-03, 10:59   

Widziałem i wiedziałem :P

Nic innego w zasadzie nie mogło się wydarzyć.
A teraz w cały motorowym światku wszyscy z zapartym tchem czekają, co będzie dalej.

Mario, gdzie chciałbyś, żeby jeździł Twój faworyt? :P

Ja myśle, że najbardziej realnym będzie powrót do Renault. Zastąpi tam zapewne Fischicelle, bo jego osiągi są conajmniej niezadowalające.
Natomiast na miejsce Alonso najprawdopodobniej zostanie zakontraktowany Nico Rosberg. Świetnie się prezentował w tym sezonie i nawet już mówiono, o jego przeprowadzce do teamu Mclarena. A, że jak narazie potwierdza się wszystko co było mówione, więc..

Jakby nie było, przyszły sezon zapowiada się naprawdę wybitnie interesująco :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-03, 12:22   

Rosberg zostanie w Williamsie ja stawiam na Pedro De La Rose
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-11-04, 19:03   

Obstawiam Renaulta, chociaż nie wykluczone, że Fernando pojeździ rok w np. Red Bullu.. chociaż mało prawdopodobne. Do McLarena przejdzie może Kovalainen? Stawiam na Rosberga, a wczoraj w jednej ze stacji radiowych usłyszałem, że Ron Denis zatrudni Ralfa Schumachera, aby Hamilton był nie kwestionowanym liderem zespołu i nie musiał bać się o swoją pozycję w teamie (choć tą wiadomość akurat przyjmuję z przymrużeniem oka) ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2007, formula


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu