Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Gdzie ci mężczyźni...
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2007-04-16, 10:21   Gdzie ci mężczyźni...

Okiem małpy w czerwonym

Gdzie ci mężczyźni....

...prawdziwi tacy? Orły, sokoły, herosi? – zapytywała kiedyś w swojej piosence Kalina Jędrusik. A ja się pytam teraz: Co robią mężczyźni, prawdziwi tacy? Co te chłopy robią dziś?

Świat zajmuje się tarczą antyrakietową i wojną w Iraku, w Polsce dominuje lustracja i ustawa antyaborcyjna, a w Brzegu mamy problem sepsy. Że jest to poważny problem – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Od stycznia informacje na jej temat są w praktycznie każdym medium lokalnym. Prowadzone są pewnie jakieś działania (chociażby: spotkania, rozmowy, informacje, szczepienia). Troska i obawy rodziców, których dzieci są szczególnie zagrożone – są w pełni zrozumiałe.
Natomiast zupełnie nie rozumiem zachowań i wypowiedzi brzeskich mężczyzn, czasami z samego świecznika brzeskiej scenki politycznej.
I tak – ludzie mówią - że podczas sesji jeden z młodych radnych (kto zgadnie, który?) nagrywa na telefon komórkowy swoje (chyba elokwentne?) wypowiedzi. Nasuwa się pytanie, po co to robi? Wszak jego drugi kolega nagrywa kamerą całą sesję? A mnie się wydaje, że ja wiem! On po prostu w domu odsłuchuje te nagrania i: a) zachwyca się tym, co powiedział... albo b) sprawdza, czy ma wadę wymowy i próbuje robić korektę.
Inny radny, tym razem wielokadencyjny, ma problem z limitem na telefon komórkowy (sic!) i próbuje poruszyć albo wzruszyć brzeskie społeczeństwo wydanym oświadczeniem o zbyt małym limicie na rozmowy komórkowe (100 zł to mało?). On chce 160 zł i koniec!
A na brzeskich portalach pojawiają się i inni, prawdziwi tacy, mężczyźni. Ot chociażby: Wyborca. Sfrustrowany facet, pewnie mający jeszcze dodatkowe kompleksy z powodu wykluczenia z brzeskiej polityczki, chce zrobić przewrót, wykorzystując do tego sepsę! Co ciekawe, facet już rozpoczął kampanię (a ma przecież jeszcze ze trzy lata czasu!)
„ Ludzie , o czym wy piszecie, (...). Sepsa święci triumf, jest już pierwsza ofiara śmiertelna brak procedur, brak ochrony wszystkich mieszkańców, a wy piszecie o śmietnikach (...) Sepsa to problem nr 1. (...) Zapewne Starosta i Burmistrz już się zaszczepili, stać ich na to z pieniędzy podatników, dlaczego radni nie zwołują nadzwyczajnej sesji, co na to przeradny Ogonek ? Rozumiem radni z pieniędzy podatników zadbają o swoje rodziny .A biednym Brzeżanom zawsze wiatr w oczy i cmentarz na Starobrzeskiej. Jeśli nie wyłożą kasy to musimy odwołać Burmistrza Brzegu i Starostę Brzeskiego i radnych Brzegu i Powiatu Brzeskiego chociaż poprzez referendum. Kto za. Proszę o poparcie .Prześlij znajomym tego e-maila.”
(Tak na marginesie, telefony do burmistrza i starosty z zapytaniem, wykonane. Otóż, drogi Wyborco, żaden z obu Panów, ani ich rodziny nie zaszczepili się, jak sugerujesz. Więc nie siej propagandy i nie kłam – bo to grzech)
Ciekawe, że głównie faceci wypowiadają się w internecie w tak żałosny sposób, siejąc panikę, propagandę, a kobiety podchodzą do tego bardzo rzeczowo i z rozsądkiem. Wydawało mi się zawsze, że to kobiety kierują się emocjami. A na brzeskich portalach – odwrotnie.
Gdzie ci mężczyźni? Wiem, wiem., są i tacy, ale gdzie?
Ciekawe....
Może w parku, wieczorową porą zabawiają się w niniejszy sposób?

Dziennikarzyna.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 12:46   

śpiewała owszem, ale ś.p. Danuta Rinn
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 13:44   

Radek W. napisał/a:
śpiewała owszem, ale ś.p. Danuta Rinn
no właśnie, to była Rinn, sama sobie to podśpiewywałam z Danuśką w magnetofonie :)
Byłam przekonana, że to będzie prawdziwy artykuł o facetach, a tu znowu o... polityce :(
Jestem zawiedziona :( :(
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-16, 17:46   Re: Gdzie ci mężczyźni...

jadore napisał/a:
Byłam przekonana, że to będzie prawdziwy artykuł o facetach, a tu znowu o... polityce :(
Jestem zawiedziona :( :(
Ależ to nie jest artykuł o polityce! W zasadzie to nie wiadomo o czym ten artykuł.
1. O radnym co się nagrywa.
2. O radnym co ma problem.
3. O sfrustrowanym forumowiczu.

Równie dobrze można odwrócić tematy:

1. O sfrustrowanym radnym.
2. O forumowiczu co się nagrywa.
...............................................

A może o redaktorze, któremu zabrakło tematu?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-04-16, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ci, gdzie, mezczyzni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu