Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-05-07, 00:47
[15.04.2007r.] Pamięć o Katyniu
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 21:04   [15.04.2007r.] Pamięć o Katyniu

Uroczysta msza święta w rocznicę zbrodni katyńskiej odbyła się 15 kwietnia br. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu.
Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz samorządo -wych (starosta brzeski Maciej Stefański, burmistrz Wojciech Huczyński i jego zastępca Stanisław Kowalczyk), organizacji kombatanckich i społecznych, szkół oraz służb mundurowych. Homilię, częściowo nawiązującą do ponurych wydarzeń katyńskich, wygłosił ksiądz prałat Bolesław Robaczek.
Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą znajdującą się w kościele.



Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-05-07, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Monty 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-04-16, 21:41   

w końcu trzeba pamiętać o tych którzy zostali zabici przez nkwd
0 UP 0 DOWN
 
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-04-16, 21:59   

Tak, trzeba i trzeba o tamnych czasach mówić młodym...To nieprawdopodobna tragedia
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 22:04   

Czasami jak na histori przerabiamy np II wojne... przeraza mnie jak niektórzy nie wiedzą kiedy rozpoczeła sie wojna albo co to obozy zagłady. Trzeba pamiętać o wszystkich... o tych którzy zgineli w Katyniu jak i o Tych wszystkich którzy do tej pory są ,,bezimienni''
0 UP 0 DOWN
 
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-04-16, 22:09   

Moim zdaniem nie chodzi o przesadę, o to, aby Was Młodych karmić tym wojennym złem (tak było z nami, już od przedszkola), trzeba pozwolić Wam cieszyć się tym co los niesie, ale całkowicie zapomnieć po prostu nie wolno. Trzeba poczytać, nawet samemu (dla mnie ciekawiej, nawet gdy chodziłam do szkoły), trzeba to wiedzieć, żeby się nie powtórzyło. Nigdy.
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 22:16   

Ale właśnie o to chodzi ze danie luzu nic nie da... widac to po ignorancji większej części młodzieży. Trzeba właśnie nam wbic do głowy co sie stało. Największy chyba wpływ miało na moją klase gdy na żywo zobaczyliśmy Auschwitz - Birkenau... te ubrania, włosy, kapcie czy torby, to naprawde dało do myślenia. Trzeba pokazac a nie mówić, bo słowa to za mało.
0 UP 0 DOWN
 
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-04-16, 22:25   

Kalderon napisał/a:
Ale właśnie o to chodzi ze danie luzu nic nie da... widac to po ignorancji większej części młodzieży. Trzeba właśnie nam wbic do głowy co sie stało. Największy chyba wpływ miało na moją klase gdy na żywo zobaczyliśmy Auschwitz - Birkenau... te ubrania, włosy, kapcie czy torby, to naprawde dało do myślenia. Trzeba pokazac a nie mówić, bo słowa to za mało.
Kto wie, być może. Nie mam recepty, ale wierzę w młodość (nawet taką zwariowaną), wierzę, żę młodzi ludzie szukają miłości, celu a nie cierpienia. Powinni znać te czarne kary historii, ale nie wolno ich nimi zamęczyć ( to tylko moje prywatne zdanie, mój syn właśnie kończy szkołę - Matura- o rety!!!- i na jego przykładzie to zdało egzamin (żeby tak też było z maturą)
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 23:04   

W 1995 została wydana moneta kolekcjonerska (2zł)
upamiętniająca tamte wydarzenia, posiadam takową.


0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 00:03   

Kalderon napisał/a:
Trzeba pokazac a nie mówić, bo słowa to za mało

Niektórym to nic nie pomoże, takie czasy, konsumpcjonizm w czystej postaci, świat kolorowych obrazków i naiwnych historii jakimi karmi się ludzi poprzez TV. Tak łatwiej odwrócić się plecami od tragedii, zło i cierpienie wydaje się tylko kolejna sceną z filmu. Ale mówić, uświadamiać trzeba zawsze, przynajmniej dla tej części ludzi do których to trafi - warto. Gdyż takie rzeczy nie tylko działy się w przeszłości, one dzieją się nadal, może nie w najbliższym otoczeniu, ale są takie miejsca na świecie, gdzie okrucieństwo i ból zadawany innemu człowiekowi w najbardziej wyrachowany sposób są na porządku dziennym.


draq napisał/a:
W 1995 została wydana moneta kolekcjonerska

Też mam taką, na allegro stoi średnio po 150zł, tak że raczej nie opłaca się nią za bułki w sklepie płacić;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 00:10   

Morg napisał/a:
Gdyż takie rzeczy nie tylko działy się w przeszłości, one dzieją się nadal


No dokładnie. Wszystkie mechanizmy i odruchy psychiczne, które poniekąd były autorami przeszłych wydarzeń przewijają się nadal w relacjach międzyludzkich tylko troszeczkę inaczej ubrane, jako że inne warunki i inne okoliczności.. dlatego warto przy takiej okazji przypomnieć sobie jakimi jesteśmy istotami i jak człowiek potrafi być destrukcyjną jednostką ..to czas kiedy nie tylko powinniśmy cofać sie do tyłu, czy też snuć refleksje na temat innych, ale również zagłębić sie wgłąb siebie i wyplewić z siebie tyle złego ile się da !
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 12:15   

Morg napisał/a:
Też mam taką, na allegro stoi średnio po 150zł, tak że raczej nie opłaca się nią za bułki w sklepie płacić;)


Siedzi w albumie. :P


Liczy się pamięć
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 04, 15, 2007r, katyniu, pamiec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu