Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeski albumik
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-02, 12:07   

Już mamy wszystko "ugadane" teraz czas na działania, musimy wiedzieć jakie są koszta postawienia antyram. Piszemy odpowiednie pisma i czekamy na odzew ;)
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-05-02, 16:25   

Tak jest ! :) ... (chodzimy jeszcze do odpowiednich osób :P )
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 21:05   

Trochę się pogubiłem....to ma być wystawa "Brzeg dawniej" czyt "Brzeg dziś" czy "Brzeg dawniej i dziś"? Czy rozmawiał już ktoś z Panem Kaflem? jeśli nie to ja postaram się to uczynić...może możliwym będzie "odszukanie" tych "wystawowych" zdjęć, a jeśli nie to z pocztówek zrobi się odpowiednie powiększenie przy współudziale Pana Kafla ( na pewno pomoże :wink: wszak ów Pan posiada ogromny zbiór dawnych pocztówek, i jeszcze wypadałoby wspomnieć o Panu Kozerskim i innych których nie wymieniłem :wink: ), my oczywiście oprócz kosztów zrobilibyśmy jeszcze reklamę atelier a po wystawie np. na następnym WOŚP zlicytowalibyśmy te fotografie, może przenieśli do Urzędu miasta na korytarze, albo na dziedziniec muzeum....ale to ja tak uważam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-05-04, 21:47   

:) to mają być przede wszystkim antyramy stojące na mieście

a co w środku będzie to już nasza inwencja twórcza.... Brzeg na pocztówkach to tylko jeden z wielu tematów jakie mogą się pojawić, na pewno będziemy dązyć do tego by prezentować dorobek artystyczny brzeskich fotografów bezpośrednio na ulicy <nie tylko zawodowych, a może i przede wszystkim amatorów>
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-05-05, 19:29   

otóż to tylko nie zpuełnie takich amatorów ze jednego dnia cyknie ... krzywo, przepalenie itd. i wystawi :) hehe.... no ale wiadomo o co chodzi....
Btw. Bartku.... napisz do mnie jeszcze raz na gadu bo mi wycięło numer Twoj :P
0 UP 0 DOWN
 
Lech 


Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Legnica

Wysłany: 2007-05-18, 20:16   

Ponieważ temat brzmi „Brzeski albumik”, wpadł mi do głowy pomysł, który świetnie pasuje do tematu – ale od początku.
W moim obecnym mieście dziennikarz tygodnika „Konkrety” p. Włodzimierz Kalski wydał książkę ( trzy tomy) pt. „Legnicki Tarninów”, w której każda ulica ma swój rozdział.
Pomysł polegał na tym, że autor opisał historię każdej willi, pałacyku, klatki schodowej budynku od chwili budowy do roku 1939. Opis zawiera informację o pierwszym właścicielu, jego profesji ( historia firmy ), nazwiska kolejnych lokatorów z informacją, które zajmowali piętro oraz przedwojenną lub teraźniejszą fotkę.
Tak myślę, że można wykorzystać pomysł p. Kalskiego i na ForumBrzeg podjąć trud stworzenie podobnej historii zwłaszcza, że jest już sporo informacji, które na dobry początek wystarczy uporządkować. Sądzę, że z czasem może spłynąć sporo ciekawych informacji i starych zdjęć.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 21:24   

Takie coś :wink: ukazywało się na łamach Suflera, Pan dr Nitsch ( przepraszam jeśli źle napisałem nazwisko ) opisywał brzeskie ulice "numer po numerze" wymieniając lokatorów,ich profesje itp itd. O ile się nie mylę to bazował na książce adresowej przedwojennego Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-19, 00:09   

Świętna inicjatywa:) W Pełni nogami rękami popieram:)
Jakbym mógł się do czegoś przydać piszcie :)
Myślę, że takie miejsca jak rynek, długa itp, takie najbardziej znane w Brzegu to idealne miejsca, żeby tam to postawić, żeby ludzi zainteresowało :)
Z jakimś logo u gorze "ForumBrzeg.pl" tak mi się to widzi :) hehe
Żeby przy okazji zwykli szarzy brzeżanie też się o nas (Forumowiczach) dowiedzieli :)

I jeszcze taki pomysł, zebrane zdjęcia po akcji wystaw, opublikujmy w formie albumu do kupienia w księgarniach :) myślę, że można by przy okazji jeszcze dofinansować Forum :)
Ale tu nie chodzi tylko o kasę...
Ostatnio zmieniony przez stempol 2007-05-19, 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-21, 12:49   

Lotnik napisał/a:
Takie coś :wink: ukazywało się na łamach Suflera,


Czy i gdzie jest coś takiego dostępne do wglądu ? Będzie w naszej Bibliotece Miejskiej ?
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-21, 18:10   

Powinno być.w Bibliotece Miejskiej..a jeśli nie to "Sufler Opolski" Tygodnik reklamowy ul.Trzech Kotwic11b, tel. 4161140 ale nie wiem czy ten tygodnik jeszcze istnieje. Jeśli nie uda się dotrzeć do Suflera, nie pozostaje nam nic innego jak samemu zrobić zestawienie kto, gdzie, kiedy mieszkał i czym się zajmował :)
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-05-21, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-21, 19:45   

Lotnik napisał/a:
Tygodnik reklamowy ul.Trzech Kotwic11b, tel. 4161140 ale nie wiem czy ten tygodnik jeszcze istnieje.
nie istnieje już, przynajmniej u nas w Brzegu. Na Trzech Kotwic w tym budynku znajduje się obecnie przychodnia. Myślę, że jakieś archiwalne numery Suflera powinny się znajdować w bibliotece.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: albumik, brzeski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu